URODA I ZDROWIE

Mikrofale, czyli sposób na szczupłą sylwetkę bez cienia cellulitu

22 kwietnia 2021, dodał: klinikavesuna

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze, która będzie pozbawiona nierówności w postaci tzw. pomarańczowej skórki. Szczupła sylwetka także spędza sen z powiek wielu pań. Bez względu wybrany cel, medycyna estetyczna pomaga w łatwy i szybki sposób osiągnąć wymarzone efekty. Dzięki zabiegowi wykorzystującemu mikrofale, marzenia te mogą stać się całkowicie realne.

 

Jak działają mikrofale w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej?

W walce z cellulitem i nadmiarem lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej znakomicie radzą sobie mikrofale. Przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia medycznego działają na trzech poziomach, dzięki czemu są bardzo efektywne.

Zabieg ten wykorzystuje specjalny system zimnej mikrofali medycznej CoolWaves, który przy pomocy mikrofal przenika przez skórę. W pierwszej kolejności wywołuje skurcz włókien kolagenowych, by następnie stymulować produkcję nowego kolagenu. W ten sposób skóra staje się bardziej elastyczna, odmłodzona i wygładzona – mówi mgr kosmetolog Emilia Dawiec z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Mikrofale są bardzo precyzyjne. Działają głęboko w warstwach skóry, powodując rozbicie komórek tłuszczowych, a następnie usunięcie ich z organizmu. Dzieje się to dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Tkanka tłuszczowa zlokalizowana miejscowo znika, a naskórek jest wygładzony, bez cienia cellulitu, czyli tak, jak marzy prawie każda kobieta.

Specjalistyczna głowica urządzenia emituje fale elektromagnetyczne. 80 procent całej energii wytwarzanej podczas terapii kumuluje się na trudno dostępnych komórkach tłuszczowych w skórze właściwej, natomiast 20 procent to tzw. powierzchniowy efekt termiczny. W połączeniu, energia ta tworzy spektakularny efekt – dodaje mgr kosmetolog Emilia Dawiec z Kliniki VESUNA.

Czy to zabieg dla każdego?

Każdy zabieg medycyny estetycznej poprzedza konsultacja medyczna. Odpowiednio wykonany wywiad z pacjentem pomoże wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Do najważniejszych z nich należą: choroby serca i posiadanie rozrusznika, cukrzyca, ciąża lub laktacja, choroby nowotworowe, padaczka, choroby neurologiczne, immunologiczne, metalowe i silikonowe protezy oraz stany zapalne skóry. Po wyeliminowaniu powyższych czynników można bezpiecznie wykonać zabieg mikrofalami.

Dzięki systemowi chłodzenia w specjalnych głowicach urządzenia, terapia jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Tkanki w miejscu poddawanym zabiegowi nie zostają naruszone. Zabieg jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z problemem pękających naczyń krwionośnych, gdyż głowica na brzegach posiada system chłodzenia, który chroni delikatne naczynka. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecane jest, aby wykonać zabieg czterokrotnie w odstępach  2-tygodniowych. Podczas indywidualnej konsultacji kosmetolog dobierze najbardziej właściwą liczbę powtórzeń i zaleci częstotliwość.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Analiza sylwetki - gdzie?
Najlepiej stanąć przed lustrem przy dobrym świetle i ono nas zanalizuje najlepiej:)
tworzymy opowiadanie - zabawa
... do programu "Sanatorium miłości", żeby wreszcie zajęła się kimś innym niż stynek, który...
Dobry psychiatra z Warszawy.
Coraz częściej wychodzi na to, że skuteczne leczenie jest tylko prywatnie. Ten sam...
Blogi
Zaglądam czasem na blogi modowe, żeby wiedzieć, co się nosi w tym sezonie,...