Naturalny i skuteczny środek do sprzątania – MARIUS FABRE Savon Noir

9 stycznia 2012, dodał: Klara
Artykuł zewnętrzny

Marius Fabre to znana francuska firma produkująca głównie mydło marsylskie, a także inne kosmetyki jak szampony, żele pod prysznic, sole kąpielowe itp. Jednym z ciekawszych produktów tej firmy jest czarne mydło Savon Noir w płynie.

Jest to rewelacyjny, naturalny środek do sprzątania, we Francji jest stosowany od wieków.

Savon Noir perfekcyjnie czyści wszystkie powierzchnie:

  • płytki, podłogi, również panele,file1326067410
  • powierzchnie z tworzyw sztucznych,
  • ceramikę,
  • skóry,
  • dywany,
  • marmury,
  • idealny do mycia okien, nie pozostawia smug, nie ma potrzeby spłukiwania

Środek ten ma również zastosowanie jako naturalny szampon dla zwierząt. Pozostawia sierść błyszczącą i miękką, nie powoduje alergii, eliminuje pasożyty. Polecam właścicielom psów do mycia ich czworonożnych pupili, również do kąpieli psów z chorobami skórnymi.

Właścicielom ogrodów i działek polecam jako środek na mszyce i inne szkodniki atakujące rośliny. Wystarczy rozpylić nad roślinami roztwór 5 łyżek mydła na litr wody.

Do sprzątania należy przygotować roztwór z 2 łyżek mydła na 5 litrów ciepłej wody. W przypadku twardej wody, powodującej wytrącenie mydła w postaci kłaczków, wystarczy do wody lub gotowego roztworu dodać kopiastą łyżeczkę sody oczyszczonej. W przypadku uporczywego brudu wystarczy nabrać na szmatkę czy gąbkę  trochę nierozcieńczonego mydła i potzreć brudne miejsce.

Savon Noir Marius Fabre jest wytwarzane we Francji zgodnie ze starą marsylską tradycją. Jest to środek całkowicie naturalny i uniwersalny. W jego skład wchodzi tylko mydło potasowe, oliwa z oliwek i woda. Swój kolor i zapach zawdzięcza oliwie z oliwek. Może zastąpić kilka, a nawet kilkanaście środków czystości, w tym produkty do dezynfekcji.

Używam tego mydła do sprzątania już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Wszystko czyści bardzo dokładnie, a po takim sprzątaniu w domu niemal pachnie naturalną czystością bez żadnych chemicznych woni. Aż chce się sprzątać!Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...