Majowe nowości Wydawnictwa Poradnia K!

2 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Najciekawsze książki to te, które odkrywają przed nami nowe przestrzenie i wzbudzają najsilniejsze emocje. Takie właśnie są nowości, które już niebawem będą dostępne w Wydawnictwie Poradnia K! Znajdziecie wśród nich propozycje dla młodszych i starszych czytelników:

Caraval t. 1 – Stephanie Garber

Caraval t. 1 książka

Oryginalny świat. Hipnotyzujący romans. Nierozerwalna więź między dwiema siostrami. I legendarny konkurs – gra o wszystko… Witajcie w Caravalu, pełnej magii debiutanckiej powieści Stephanie Garber.

Autorka przebojem wdarła się listy bestsellerów – Caraval długie tygodnie utrzymywał się w czytelniczej topce „New York Timesa” i „Sunday Timesa”. Recenzenci i czytelnicy pokochali błyskotliwą opowieść o niebezpiecznej grze pozorów. Zapraszamy do udziału w tej literackiej przygodzie także polskich czytelników. Kolejne tomy z serii Caraval już wkrótce!

„To, co słyszałaś o Caravalu, nie wytrzyma porównania z rzeczywistością. To coś więcej niż tylko gra czy przedstawienie teatralne. Na tym świecie nie znajdziesz niczego równie magicznego”. Stephanie Garber

Scarlett nie opuściła dotąd wyspy, na której mieszka z ukochaną siostrą Tellą i okrutnym ojcem. Zaaranżował on dla Scarlett małżeństwo, przez które może nie ziścić się jej wielkie marzenie, by obejrzeć Caraval, niezwykłe przedstawienie z udziałem publiczności, wystawiane raz w roku w odległej krainie.

Niespodziewanie Scarlett otrzymuje długo wyczekiwane zaproszenie. Z pomocą tajemniczego żeglarza Tella zabiera siostrę na przedstawienie. Jednak gdy tylko przybywają na miejsce gry organizowanej przez genialnego Mistrza Legendę, Tella znika. Czy Scarlett znajdzie siostrę, zagra w Caravalu i spełni marzenia?

Caraval Stephanie Garber to najlepsza w tej dekadzie powieść dla młodzieży według magazynu „School Library Journal” i książka roku według „Teen Vogue”. Książka zdobyła nagrodę Flying Start „Publishers Weekly” i znalazła się na liście najlepszych książek Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy. O prawo do jej ekranizacji wystąpiła wytwórnia 20th Century Fox.

 

Splątane winorośle – Julianna Maclean

Splątane winorośle książka

Słodki smak winogron, urzekający zapach kwiatów, ciepłe promienie słońca na skórze, szum wiatru między cyprysami… Do tego rodzinne tajemnice z przeszłości, spadek, zazdrość, romans i zdrada. A to wszystko pod słońcem Toskanii… Julianne MacLean stworzyła powieść idealną! Wyrusz razem z Fioną, bohaterką książki Splątane winorośle, w podróż do Włoch po szczęście.

Splątane winorośle to przesycona romantyzmem i słońcem Toskanii opowieść o podróży w soczystą zieleń włoskich winnic, która staje się wyprawą w gąszcz skrywanych przez lata tajemnic i rodzinnych dramatów. Przygotowując się do napisania romantycznej opowieści o rodzinnych tajemnicach, zdradzie i wielkich pieniądzach, MacLean zwiedzała romantyczne toskańskie miasta, odbyła niezliczone wędrówki wokół uroczego miasteczka Montepulciano.

„Czy nie byłoby cudownie odziedziczyć winnicę w Europie? To właśnie się przydarza – zupełnie nieoczekiwanie – bohaterce powieści Splątane winorośle Julianne MacLean. Czytając tę niezwykłą opowieść o pogmatwanych rodzinnych sekretach z toskańską winnicą w tle, będziemy mieć ochotę na kieliszek orzeźwiającego chianti classico. Cin cin!”
Kristin Harmel, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Jeśli jakąś umiejętność Fiona opanowała do perfekcji, to z pewnością było to utrzymywanie sekretów. Tylko ona wiedziała, że matka nawiązała w młodości romans w Toskanii i po jej śmierci zrobiła wszystko, by nadal utrzymać to w tajemnicy. Szczególnie przed ukochanym ojcem.

„Toskania, słońce, winnica, romans i tajemnica sprzed lat… to recepta na piękną, wakacyjną powieść. Splątane winorośle polecam osobom, które szukają w książkach wzruszeń i ukojenia”.
Anna Sakowicz, autorka bestsellerowego cyklu Jaśminowa Saga

Sprawa się komplikuje, gdy Fiona dostaje wiadomość, że jej biologiczny ojciec zmarł. Młoda kobieta wybiera się w podróż do Włoch, gdzie zastaje rodzinę zszokowaną faktem jej istnienia i… zdeterminowaną, by pozbawić Fionę udziału w spadku. Podczas gdy sekretny romans matki powoli wychodzi na światło dzienne, dziewczyna próbuje radzić sobie z licznymi pułapkami życia rodzinnego i pełną napięcia rywalizacją z nowo poznanym rodzeństwem.

„Skoro trzeba patrzeć w przód, a nie za siebie (…), to warto przeanalizować błędy i uczyć się na nich, bo to pomaga ruszyć naprzód we właściwym kierunku”.
Splątane winorośle

 

Skandar i złodziej jednorożców – A.F. Steadman

Skandar i złodziej jednorożców książka

Wkrocz w zapierający dech w piersiach świat bohaterów i dzikich jednorożców w pierwszej książce z niecierpliwie oczekiwanej epickiej sagi przygodowej fantasy dla fanów Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona.

Okrzyknięty jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów w tym roku, debiut A.F.Steadman wywołuje ogromne zainteresowanie, a światowa premiera zaplanowana jest w 38 językach! Warto dodać, że już trwają prace nad ekranizacją przez Sony Pictures!

Jednorożce nie należą do świata bajek, pojawiają się w koszmarach, które z bijącym sercem budzą Cię w ciemności nocy… Zaciekłe bestie mogą być tylko ujarzmione przez wybranych.

Trzynastoletni Skandar Smith zawsze chciał być jeźdźcem jednorożca. Być jednym z niewielu szczęśliwców wybranych do związania się z nim na całe życie; trenowania i ścigania się o chwałę; bycia bohaterem. Ale gdy marzenie Skandara ma się spełnić, sprawy zaczynają przybierać bardziej niebezpieczny obrót, niż mógł sobie wyobrazić. Mroczny i potężny wróg ukradł najpotężniejszego jednorożca na wyspie – a gdy zagrożenie staje się coraz bliższe, Skandar odkrywa tajemnicę, która może na zawsze rozbić jego świat na kawałki… Będzie zmuszony zmierzyć się z przeszłością, by chronić najbliższych.

Przygotujcie się na niezwykłych bohaterów, magię żywiołów, podniebne bitwy, pradawne tajemnice, emocjonujące wyścigi i przerażające jednorożce w tej fantastycznej przygodowej serii, która przyprawi Was o szybsze bicie serca!

Więcej ciekawych lektur  znajdziecie w księgarni Wydawnictwa Poradnia K!

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...