Macrolane czyli ujędrnianie piersi i nie tylko

22 czerwca 2010, dodał: Redakcja

Macrolane czyli ujędrnianie piersi i nie tylko………..Na najczęściej zadawane pytania odpowiada  dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica z Wrocławia

Już niewiele osób wierzy, że wygląd nie ma znaczenia w życiu.Jak wynika z badań CBOS z sierpnia 2009 , 92 procent kobiet i 88 procent mężczyzn przywiązuje dużą wagę do swego wyglądu.  Wśród badanych osób aż 43  procent chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie.
Mogą to być  korekty jak likwidacja zmarszczek czy ujędrnianie piersi lub zabiegi stomatologiczne. I dlaczego nie, skoro współczesne technologie pozwalają na produkcję preparatów, które w bezpieczny sposób pomagają poprawić nasz wygląd. Przy ich pomocy możemy przeprowadzić już nie tylko korektę zmarszczek, czy powiększenie objętości ust, ale również modelować ciało, ujędrniać piersi, pośladki. Takim preparatem jest Macrolane.

Macrolane to nowa klasa produktów, które stosowane są do kształtowania sylwetki. Jest to pierwszy preparat na bazie kwasu hialuronowego, który pozwala na zastosowanie w dużych objętościach. Jego zaletą jest natychmiastowy rezultat oraz długo utrzymujące się efekty.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem  występującym w ludzkim ciele, między innymi w mazi stawowej, chrząstce szklistej, ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy odpowiada także za wiązanie wody w naskórku,  zmniejszanie jego ilości może powodować powstawanie zmarszczek.  Stosowany jest w medycynie w iniekcjach dostawowych w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz w okulistyce. W ostatnich latach znalazł również zastosowanie w medycynie estetycznej.  W pierwszej kolejności został użyty do wygładzania zmarszczek, powiększania ust i poprawiania jędrności skóry twarzy. Obecnie stosowany jest znacznie szerzej.

Czy Macrolane to środek bezpieczny ?

Macrolane to żel kwasu hialuronowego oparty na technologii NASHA ( Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid).  Technologia stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego jest całkowicie bezpieczna i została wykorzystana już w 10.000.000 zabiegów. Jest udokumentowana klinicznie. Macrolane jest jedynym zarejestrowanym w Europie naturalnym wypełniaczem stosowanym do przywracania objętości, ujędrniania powierzchni ciała.
Największe obawy do tej pory wiązały się z wpływem Marcolane na wiarygodność badań mammograficznych. W styczniu 2008 roku po przeprowadzeniu licznych badań klinicznych przedstawiono wyniki, w których stwierdza się, że Macrolane nie wpływa negatywnie na diagnostykę lub postępowanie terapeutyczne chorób piersi?

Jakie części ciała możemy modelować z użyciem Macrolane?

Jak informuje dr Rybak z Ars Estetica,  Macrolane najczęściej stosowany jest do ujędrniania piersi, może też być stosowany do powiększania i ujędrniania pośladków. Kolejnymi wskazaniami są: poprawa kształtu łydek, korekcja narządów płciowych, kształtowanie klatki piersiowej u mężczyzn,  a także deformacje powstałe po liposukcji i zabiegach chirurgicznych.  Jednocześnie należy podkreślić, że Macrolane nie stosuje w zabiegach estetycznych twarzy. Jego specjalna formuła pozwala na zwiększanie objętości tkanek i powinna być stosowana jedynie do konturowania i ujędrniania piersi i innych części ciała i przywracania jego objętości.

Kto powinien wykonywać zabieg Macrolane?

Zabieg Macrolane to niewielka procedura chirurgiczna, dlatego może być wykonywana jedynie  przez lekarza. Zabiegi powinni wykonywać jednak lekarze przeszkoleni przez producenta  preparatu, którzy mogą  udokumentować swoje kompetencje uzyskanym  certyfikatem. Dlatego pacjenci powinni sprawdzić kwalifikacje osoby wykonującej zabieg. Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga wiedzy o miejscu aplikacji preparatu oraz doświadczenia w wykonywaniu podobnych technik terapeutycznych.

Jak długo trwa zabieg i czy wymaga znieczulenia ogólnego?

Zabieg Marcolane trwa od 30 do 90 minut w zależności od ilości wstrzykiwanego preparatu i miejsca poddawanego zabiegowi. Nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Czy można go zastosować zamiast zabiegu chirurgicznego ?

I tak i nie.  Wszystko zależy od tego jakich rezultatów oczekuje pacjent. Jeśli chodzi o powiększanie i  ujędrnianie piersi, przy pomocy Macrolane nie osiągniemy rezultatu powiększenie np. o 2 rozmiary. Możemy za to w bezpieczny sposób, bez ingerencji  chirurgicznej znacząco poprawić wygląd piersi,  nadać im kształt, zwiększyć ich objętość i sprężystość.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Z zabiegu zdyskwalifikowane będą pacjentki, u których w stwierdza się rodzinne występowanie raka piersi lub jajnika a także pacjentki, które mają widoczne nieprawidłowości w badaniu USG piersi, mammografii lub badaniu rezonansem magnetycznym. Nie zaleca się Również tej metody u pacjentek, które miały wcześniej reakcje uczuleniowe na inne preparaty kwasu hialuronowego, podawane w inne okolice ciała
Względnym przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią (zaleca się roczną przerwę po porodzie i karmieniu piersią przed ewentualną decyzją o poddaniu się zabiegowi. Przeciwwskazanie stanowią także choroby autoimmunologiczne, a także choroby wątroby, nerek i zaburzenia krzepliwości krwi

Jak wygląda ciało bezpośrednio po zabiegu i czy od razu można wrócić do aktywności?

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, wrażliwość, ból, zasiniaczenie lub swędzenie w miejscach wstrzykiwania preparatu. Są to objawy, które ustąpią w ciągu kilku dni,  a w pierwszym okresie dostępne środki przeciwbólowe pozwola na likwidację odczuwanego dyskomfortu. Ponadto po terapii Macrolane lekarz zaleca ostrożność w wykonywaniu codziennych obowiązków, ograniczenie ćwiczeń fizycznych.

Jak długo utrzymuje się efekt stosowania Macrolane?

Jak podaje producent i jak wynika z doświadczenia efekt utrzymuje się do 24 miesięcy.  Po 6-12 miesiącach można zastosować tzw.  „dopełnienie” czyli dostrzyknięcie niewielkiej ilości preparatu. Jednak ilości te są dużo mniejsze niż w przypadku pierwszego zabiegu i kosztują o wiele mniej.

Jakie inne zalety Macrolane warto wymienić ?

Osoby, które marzą o zmianie kształtu jakiejś części swego ciała mogą uczynić to w sposób nieskomplikowany w miejscowym znieczuleniu. Pozwala to na szybki powrót do aktywności po krótkim okresie rekonwalescencji. Rezultat stosowania  tego preparatu jest natychmiastowy. Ukształtowane na nowo części ciała wyglądają bardzo naturalnie a efekty utrzymują się przez długi okres. To idealny zabieg dla osób, które pragną poprawić swój wygląd  w bezpieczny, naturalny sposób i szybko wrócić do aktywności, a także tych pacjentek, które boją się radykalnej ingerencji chirurgicznej w swój organizm lub znieczulenia ogólnego. Każdy pacjent powinien najpierw porozmawiać z lekarzem i uzyskać informację na temat  oczekiwań i możliwości zastosowania Macrolane.

Dr Wojciech Rybak

Zajmuje się flebologią, leczeniem chorób żył, medycyną estetyczną, chirurgią estetyczną, chirurgią ogólną.
W 2004 ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu na Wydziale Lekarskim. Od 2005 roku pracuje na stanowisku doktoranta w Szpitalu i Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Od 2007 roku pracuje w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Odbył szereg szkoleń specjalistycznych z zakresu flebologii,  chirurgii plastycznej i estetycznej, a także z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce i za granicą (Brazylia, Wenezuela, USA, Włochy). Jest czynnym uczestnikiem i wykładowcą na kongresach Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Od 2004r prowadzi kursy dla lekarzy z zakresu nowoczesnych metod leczenia żylaków oraz problemów naczyniowych kończyn dolnych.
Jako pierwszy we Wrocławiu wprowadził nowoczesne zabiegi laserowego leczenia niewydolności żylnej kończyn dolnych zastępujących tradycyjną  krwawą i bolesną metodę chirurgiczną, a także stosuje metody bezoperacyjnego leczenia żylaków za pomocą łączonych metod laseroterapii wewnątrzżylnej, skleropterapii oraz laseroterapii przezskórnej.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Macrolane czyli ujędrnianie piersi i nie tylko

  1. avatar vika pisze:

    Ja kupiłam fajny krem podnoszący piersi: http://www.kowbojki.pl/pokaz/Kremy-ujedrniajace-biust-36415/4

    polecam bo za małe pieniążki dużo zdziałał:)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Seria kolorowych książeczek edukacyjnych w promocyjnej cenie!
Cena:
11,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
A nie myslalyscie moze o tym, ze tak naprawde zamiast wykladac ogromny hajs...
Jakie gadżety reklamowe polecacie
Wiele lat organizuję konferencje i jak przychodzi co do czego, to ludziom najbardziej zależy...
dobra lokówka
Ja też mam babyliss i jest ok. Robi fajne równe loki, albo fale,...
Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...