Ligunin – ulga przy przekwitaniu i menopauzie

17 lipca 2018, dodał: Redakcja

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Zachodzące w tym okresie zmiany hormonalne, wywołane spadkiem poziomu estrogenu, mogą się jednak wiązać z uciążliwymi dolegliwościami. W tym okresie warto sięgać po preparaty, które złagodzą te objawy i pozwolą zachować radość z życia.

Gdy w żeńskich organach płciowych, a dokładnie w jajnikach spada poziom produkcji estrogenu, dochodzi do stopniowego zaniku owulacji i ustania miesiączkowania. To początek klimakterium, jednego z etapów życia kobiety, który wzbudza szczególny lęk i niepokój. Towarzyszące latami uporczywe objawy oraz błędne przekonanie o utracie kobiecości, mogą wpływać negatywnie na ogólne samopoczucie, relacje z bliskimi czy pewność siebie. Nieprzyjemne dolegliwości można jednak zminimalizować sięgając po preparaty takie, jak Ligunin.

Co z tym estrogenem?

Estrogen to żeński hormon płciowy, który wpływa nie tylko na pracę narządów rozrodczych kobiety, ale także na jej wygląd, sylwetkę czy zachowanie. Reguluje wiele procesów, związanych z pracą układu sercowo-naczyniowego, metabolizmem kwasów tłuszczowych oraz czynnościami układu nerwowego. Gdy jest go mniej, organizm staje się podatny na szereg schorzeń, pojawiają się uciążliwe dolegliwości takie, jak uderzenia gorąca, bezsenność, drażliwość, bóle głowy czy nieuzasadnione tycie. Zmiana stężenia hormonu może prowadzić także do obniżenia nastroju, a nawet rozwoju objawów depresyjnych.

Len i chmiel w walce z menopauzą

W wyrównaniu kobiecej gospodarki hormonalnej, w okresie menopauzy, pomóc mogą naturalne składniki takie, jak len i chmiel, zawierające fitoestrogeny związki organiczne o budowie zbliżonej do żeńskich estrogenów.

W niewielkich ziarnach lnu za większość ich dobroczynnych właściwości odpowiadają lignany lniane. Te związki roślinne posiadają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych. Przez organizm traktowane są jako tożsame z estrogenami znajdującymi się w kobiecym organizmie, dzięki czemu mogą zastępować ich miejsce w okresie niedoborów. W efekcie, lignany lniane wspomagają wyrównywanie poziomu hormonów i minimalizują uciążliwe objawy okresu przekwitania.

Chmiel zwyczajny znany przede wszystkim z produkcji piwa, podobnie jak len, ma wiele właściwości leczniczych. W owocostanie tej rośliny, szyszkach chmielu, znajduje się fitoestrogen – 8-prenylnaryngenina (8-PN). Ten związek podobny do kobiecego estrogenu, ma zdolność do łagodzenia dwóch często wymienianych dolegliwości związanych z menopauzą, uderzeń gorąca i nadmiernej potliwości.

Związki obecne w lnie i chmielu mają także właściwości przeciwutleniające, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Te dobroczynne dla kobiecego organizmu składniki, stanowią podstawą preparatu Ligunin Termostop.

Ligunin Termostop – by kwitnąć mimo przekwitania

Ligunin Termostop to suplement diety polecany kobietom w okresie menopauzy, bazujący na dwóch podstawowych składnikach łagodzących objawy przekwitanialignanach lnianych i chmielu.

to fitoestrogeny pochodzenia naturalnego, które łagodnie uzupełniają braki w receptorach estrogenowych i tym samym redukują nieprzyjemne dolegliwości.

Zawarty w preparacie Ligunin Termostop chmiel zwyczajny pomaga łagodzić oznaki menopauzy takie jak uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój oraz rozdrażnienie. Lignany to fitoestrogeny uzyskane siemienia lnianego, które wspierają regulację aktywności hormonów płciowych, wpływając pozytywnie na funkcjonowanie kobiecego organizmu w okresie klimakterium.

Opakowanie produktu zawiera 60 kapsułek.

Więcej informacji o produkcie na stronie ligunin.pl.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Jakiś fajny gadżet, może np. śmieszny brelok czy otwieracz do butelek jeśli lubi piwo:)
Inteligencja emocjonalna
Coraz mniej jest osób, które można by bardziej określić jako inteligentnych emocjonalnie, takich,...
Czym jest szczęście?
Dla niektórych szczęście to pieniądz i praca, dla jeszcze innych to rodzina,...
Prezenty
Ja się zastanawiam nad takim wypasistym kalendarzem adwentowym https://thebodyshop.pl/serie/seria/kalendarze-adwentowe.html Mama lubi takie gadżety,...