URODA I ZDROWIE

Letni konkurs z książkami od Wydawnictwa Replika – wyniki!

1 sierpnia 2017, dodał: Redakcja

Serdecznie zapraszamy do wyników konkursu pod patronatem Wydawnictwa Replika. Tym razem Waszym zadaniem były inspiracje i podpowiedzi, jak radzić sobie z niespodziewanymi i niezbyt pozytywnymi zmianami w życiu. Najciekawsze wypowiedzi zostają nagrodzone letnimi nowościami książkowymi! Oto laureatki i ich cenne rady:

Nessy
Improwizować? Tak, improwizacja zawsze ratuje mnie z opresji, kiedy to nie wiem, co począć. Takie zmiany to dzień powszedni i najważniejsze w takich sytuacjach, to nie stracić głowy. Na początku zwykle jest panika i poczucie chaosu, które to skutecznie mnie paraliżują. Jednak zawsze pamiętam, aby nie dać się ponieść i odczekać przynajmniej kilka godzin. A jeszcze lepiej – po prostu przespać się z wyzwaniem. Zwykle rano mój świat wygląda jakoś inaczej. Łatwiej mi myśleć pozytywnie i zobaczyć więcej kolorów życia. Co za tym idzie, zobaczyć rozwiązania i znaleźć drzemiące pokłady energii. A wtedy już świecie pilnuj się, bo nie po to wstałam żeby być przeciętną. Korony nie zabieram ze sobą, bo mi tylko przeszkadza ;)

kobieta silną jest- Aga
Jak radzić sobie z niespodziewanymi i niezbyt pozytywnymi zmianami w życiu?
Niektórzy zapewne sięgają po słodycze, które nawiasem mówiąc uwielbiam.
Inni szukają pocieszenia wśród bliskich, a niekiedy sami starają się rozwiązać problemy, dając z siebie wszystko.
Ja natomiast staram się zawsze łączyć każdy z tych elementów, który mógłby mi pomóc w danej sytuacji. Nie zawsze bowiem sprawę załatwi objedzenie się lodami przed snem :) :P
Liczę na najbliższych, ale z umiarem. Zazwyczaj płynę z prądem. Jeśli zmiany miałyby być trwałe, to należy umieć z tym żyć i starać się zminimalizować ich skutki. Nikt nie mówił przecież, że będzie łatwo – pocieszam się często z przekąsem, lecz dalej brnę do przodu, mimo piętrzących się problemów.
Spójrzmy prawdzie w oczy, kto z nas nie doświadczył w życiu żadnych negatywnych zmian? Prędzej czy później czeka to każdego.
Tak jak kiedyś moja mama, tak teraz ja kieruję się bardzo często zasadą „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”
Nie wiem czy to słuszne, ale zapewniam, że niesamowicie pomocne w chwilach zwątpienia oraz strachu. Przecież ze wszystkim mogę sobie poradzić, nie mogę się jednak poddać ani zwątpić w swoją siłę.
Jako żona, matka, a przede wszystkim kobieta, stawiam właśnie na tą kobiecą, intuicyjną siłę, która jest w stanie przenosić góry i zmieniać naszą przyszłość na lepsze.
Każdy dzień starajmy się rozpocząć z uśmiechem, mimo ciężaru, który nad nami wisi. To właśnie pomoże zwalczyć przeciwności, bo jest to pierwszy krok ku lepszym zmianom. Kto wie, może jutro przyniesie w odpowiedzi masę pozytywnych zmian i niespodzianek :) Sami kształtujemy naszą przyszłość, więc nie dajmy się zwariować negatywnym emocjom. Twórzmy wspaniałe wspomnienia, by z biegiem lat móc wspominać je ze wzruszeniem, a nie strachem. Samych optymistycznych myśli- życzy Aga :)

Gosia
Moją metodą na radzenie sobie z niespodziewanymi i niezbyt korzystnymi zmianami jakie spotykają mnie w życiu, jest szukanie we wszystkim pozytywów!
Staram się, aby uśmiech z mojej twarzy nie znikał nigdy i mimo wszystko zawsze mi towarzyszył!
Wiadomo, że z niektórymi zmianami jest nam gorzej się pogodzić, ale ostatnimi czasy, kiedy dostałam wypowiedzenie z pracy, moja pierwsza myśl to taka: co ja teraz zrobię?!
Ale spokojnie usiadłam i powiedziałam sobie – przecież jesteś młoda! Dasz radę, po prostu dostałaś motywację, żeby znaleźć lepszą pracę – i dokładnie tak się stało! Wszystko przekręcam tak, aby była to dla mnie zmiana na lepsze! Jak do tej pory świetnie działa!

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodami w konkursie są 3 zestawy 2 świetnych książek: „Wesoła rozwódka” i „Postaw na miłość”

O książkach:

„Wesoła rozwódka”


Rozwódka wcale nie musi być kobietą smutną i przegraną!

Życie może rozsypać się w mgnieniu oka. Jednego dnia jesteś szczęśliwą mężatką i urządzasz nowy dom, a następnego do twoich drzwi puka obca kobieta i oznajmia, że ukochany mąż od dawna cię zdradza. To właśnie przytrafiło się Alicji. Wyprowadza się, składa pozew o rozwód i zaczyna nowe życie w kawalerce, której użycza jej przyjaciółka. Na przekór wszystkim postanawia udowodnić, że rozwódka nie musi być wcale stracona dla świata. Może być wesoła i cieszyć się nowym życiem! To nowe życie najlepiej rozpocząć z rozmachem i przytupem. A jak konkretnie? Alicja już wie i postanawia pomóc innym kobietom, które spotkało to, co ją, i pokazać im, że życiem można się cieszyć nawet po rozwodzie. A może przede wszystkim po rozwodzie?
Będzie wesoło i będzie się działo!

Szczegóły: www.replika.eu

„Postaw na miłość”

Podobno nieszczęścia chodzą parami. Ale jak to liczyć, jeśli pary tworzą się i znikają – niczym w kalejdoskopie – we wnętrzu trójkąta?

Trzy bohaterki, trzy różne kobiety, trzy życiowe dylematy. Marta, Bogna i Dominika znają się od lat. Jako dojrzałe kobiety przyjaźnią się nadal, choć życie każdej z nich ułożyło się zupełnie inaczej. Bogna jest po rozwodzie, małżeństwo Dominiki nie jest może spełnieniem marzeń, ale daje jej stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej szczęśliwa wydaje się Marta, jej małżeństwo nie przeżywa kryzysu (choć zazdrosny mąż też umie zdenerwować!), a kariera zawodowa przynosi satysfakcję. Życie jednak potrafi zaskakiwać.
Postaw na miłość to mądra i ciepła książka, choć traktuje o trudnych sprawach: zdradach, chorobach, utracie zaufania, odrzuconej miłości. Nie ma w niej młodych i przebojowych kobiet, które prą przez życie jak czołgi, nie zaliczając żadnych upadków. Są za to kobiety prawdziwe, kobiety z bagażem doświadczeń, którym czasem wali się na głowę cały świat, ale które dzięki przyjaźni i życiowej mądrości potrafią sobie poradzić z przeciwnościami losu i choć z wielu sytuacji wychodzą poranione, otrzepują się i idą dalej – silniejsze o kolejne doświadczenia.
Czy zawsze warto postawić na miłość? Oto opowieść, w której prym wiodą złudzenia. A życie pod ich dyktando to gra pozorów, którą trudno przerwać. Czy taki bagaż doświadczeń da się nieść bez konsekwencji? Warto się przekonać.

Szczegóły: www.replika.eu

Regulamin naszych konkursów znajdziecie TUTAJ

Zobacz również:

  1. Książki – nowości i recenzje
  2. Kącik poetycki na Forum
  3. Nasze konkursy

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

46 komentarzy do Letni konkurs z książkami od Wydawnictwa Replika – wyniki!

 1. avatar 7777 pisze:

  Mam w życiu szczęście więc za każdym razem jak zdarza się jakaś zmiana to i tak później okazuje się,. że była potrzebna i wyszła mi na dobre :)

 2. avatar renata98 pisze:

  Zmiany zwykle nie są jednorodne, mają swoje dobre i złe strony. Ja staram się czerpać z tych dobrych, a te gorsze ignorować…

 3. avatar franczeska pisze:

  Zmiany mnie nie cieszą, ale podchodzę do nich jak do kolejnego zadania do wykonania, planując swoją strategię przetrwania ich i złagodzenia bolesnych skutków… I choć nieraz mój plan nie realizował się do końca to ostatecznie sprawy jakoś docierały do tzw. happy endu:)

 4. avatar sara5 pisze:

  Najlepiej sobie radzę unikając zmian – po prostu:)

 5. avatar katerine pisze:

  Zmiany to nieodłączna część mojego życia – już 3 razy zmieniałam miejsce zamieszkania, 7 razy zmieniałam pracę. Tylko mąż ciągle ten sam ;) Trzeba dać sobie czas na aklimatyzację, przyzwyczajenie do nowych warunków i zadań, a wszystko będzie dobrze:)

 6. avatar blanka pisze:

  Jak sobie radzić ze zmianami? przeczekać je! nie pogarszać sprawy, robić co do nas należy i czekać na to aż kryzys minie!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...