Leki na uspokojenie bez recepty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Leki na uspokojenie bez recepty

4 października 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szybkie tempo życia i związany z nim przewlekły stres dotyka coraz więcej osób. Nadmierne napięcie i pobudliwość nerwowa, spowodowana mnożącymi się obowiązkami czy problemami, pogarsza komfort naszego życia. Starania o odzyskanie spokoju ducha można wspomagać skuteczną farmakoterapią. W aptekach znajdziemy leki bez recepty, które wykazują sprawdzone działanie uspokajające.

leki na uspokojenie

Skuteczna walka ze stresem

Stres jest nieodzownym elementem dzisiejszego świata, a także źródłem wielu schorzeń i chorób. Każdy z nas radzi sobie z nim indywidualnie, jednak u wszystkich może on powodować nadmierne pobudzenie, drżenie rąk, pocenie się, występowanie zaburzeń lękowych, znaczne obniżenie nastroju, a niekiedy również zaburzenia depresyjne. Typowe objawy stresu to zdenerwowanie, zmęczenie, problemy z zasypianiem oraz bezsenność. Kiedy bodźce stresowe oddziałują chronicznie, stres może być czynnikiem sprawczym wielu chorób lub parametrem współistniejącym, nasilającym ich objawy. Także przewlekły stres dotyka coraz więcej osób.

To właśnie dlatego ziołowe leki uspokajające oraz mocne tabletki uspokajające, które można nabyć w aptece bez recepty, cieszą się coraz większą popularnością. Tabletki na uspokojenie są często wybierane przez pacjentów w stanach obniżenia nastroju, nadmiernego stresu czy w trakcie problemów z zasypianiem, a także w okresie depresji sezonowej, która zdarza się w okresach jesienno-zimowych.

walka ze stresem

Leki na uspokojenie bez recepty – dobre składniki

Lekkie zaburzenia na tle nerwowym, spowodowane wyjątkową sytuacją w pracy czy życiu osobistym, można próbować rozwiązywać na własną rękę, stosując sprawdzone techniki medytacyjne, aktywność fizyczną, jak również wspierając się preparatami aptecznymi dostępnymi bez recepty. Leki uspokajające dostępne bez recepty są najczęściej preparatami na bazie substancji naturalnych (ziołowych). Aby były skuteczne, powinny zawierać surowce roślinne o udowodnionym działaniu uspokajającym i przeciwdepresyjnym, jak szyszka chmielu, zioło melisy, serdecznika albo dziurawca, ekstrakt ze znamienia krokusa uprawnego, żeń-szeń indyjski czy korzeń kozłka lekarskiego i z korzenia goryczki żółtej, a także magnez i witaminy z grupy B.

Dostępne leki uspokajające to różnego rodzaju preparaty w formie tabletek lub kropel, które wspierają odporność organizmu na stres oraz łagodzą jego skutki. Są one niezwykle skuteczne w przypadku stanów podwyższonego napięcia nerwowego, stresów oraz kłopotów z zasypianiem. W niektórych przypadkach jedynym skutecznym środkiem na stres może jednak okazać się wizyta u lekarza specjalisty.

relaks

Najsilniejszy lek uspokajający bez recepty – jak wybrać?

W trakcie wyboru odpowiedniego preparatu na uspokojenie warto wiedzieć, że lek powinien zawierać surowce o udowodnionym działaniu uspokajającym, przeciwdepresyjnym i ułatwiającym zasypianie, warto też wybierać produkty o statusie leku, a nie zaś suplementu diety. Polecane tabletki o działaniu uspokajającym, które zawierają wysokoskoncentrowane i standaryzowane naturalne ekstrakty, to m.in.: Ashwagandha, Miralo, Activlab KalmStres, Pozitek, Magnez Stres, Stress End, Destresan Max, Doppelherz Aktiv, Herbal Monasterium, Humavit. Leki na układ nerwowy bez recepty przeznaczone są dla osób pragnących zachować spokój dla przywrócenia równowagi emocjonalnej i poprawy nastroju i stymulować sprawność intelektualną oraz percepcję.

Warto sięgać po leki uspokajające bez recepty, aby znaleźć ukojenie i odprężenie. To ogólnodostępny i przede wszystkim bezpieczny sposób na to, aby poczuć się lepiej i zacząć czerpać radość z codzienności.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz