Leki na chrapanie bez recepty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Leki na chrapanie bez recepty

13 maja 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dokuczliwe chrapania jest dość powszechnym zjawiskiem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Pomimo tego nie rozpatruje się tej dolegliwości w kontekście chorobowym. Najczęstszym powodem jego występowania jest stałe zmęczenie, a także częste odczuwanie przemęczenia pomimo właściwego czasu snu bądź praktykowania krótkich drzemek w trakcie dnia. Chrapanie nie powinno być bagatelizowane, ponieważ może prowadzić do niebezpiecznych dla ludzkiego życia bezdechów sennych a także dolegliwości kardiologicznych. Na szczęście, istnieją sposoby na walkę z tą nieprzyjemną dla naszego otoczenia dolegliwością. 

chrapanie

Czy idealny lek na chrapanie istnieje?

Którą z nich powinno się wybrać? Na rynku istnieje wiele środków wspomagających lub kompleksowo leczących zjawisko chrapania. Dobór odpowiedniego środka nie należy do najprostszych, szczególnie w obliczu mnogości wyboru. Część z oferowanych specyfików wykazuje pozytywne działanie na organizm, zaś niektóre z nich są zbyt słabe bądź nie wykazują żadnego rezultatu. Z tego względu postanowiliśmy w niniejszym artykule przybliżyć kilka wariantów produktów, dzięki którym będziesz mógł w końcu wyspać się i poczuć wypoczętym. Dowiesz się także na jakie aspekty powinieneś zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego środka farmakologicznego lub metody zwalczającej uciążliwą dolegliwość jaką jest chrapanie. 

Jak działają naturalne leki na chrapanie?

Główną konsekwencją regularnego chrapania jest zmęczenie utrudniające codzienne funkcjonowanie. Jest ono spowodowane niedrożnością dróg oddechowych bądź suchością śluzówki tkanek gardła. To z kolei sprawia, iż w trakcie snu organizm za wszelką cenę stara się dotlenić i nieświadomie wywołuje zjawisko brania większych oddechów. Przykrym efektem ubocznym tego procesu jest rzeczone chrapanie. Celem większości preparatów odpowiedzialnych za redukowanie chrapania jest likwidacja produkowanej w nadmiernych ilościach wydzieliny z gardła, jak również redukcja jego obrzęku. Dzięki temu pacjent ma szanse na swobodny przepływ powietrza, a on sam w konsekwencji może nie tylko ciszej oddychać, ale także właściwie regenerować się podczas snu. 

Warto zaznaczyć, iż wśród dostępnych na rynku preparatów żaden nie daje 100% skuteczności. Ten fakt jest spowodowany tym, iż istnieje wiele przyczyn chrapania. Należy jednak podkreślić, iż działanie większości suplementów pozwala skutecznie zredukować dolegliwości związane z chrapaniem. 

Popularne preparaty przeciwko chrapaniu

W niniejszym artykule przyjrzymy się dwóm preparatom dedykowanym pacjentom zmagającym się z chrapaniem. Ze względu na to, iż chrapanie nie jest kojarzone konkretnie z przypadłością medyczną postanowiliśmy wziąć pod lupę środki możliwe do kupienia bez recepty. Podczas wyboru kierowaliśmy się ogólną opinią na temat produktów. Zwracaliśmy także uwagę na ich skład oraz to ile dni kuracji zapewnia jedno opakowanie. Interesował nas także stopień bezpieczeństwa stosowania określonego preparatu. 

Snoran Plus – Opinie, Skład, Skuteczność

Pierwszym godnym zainteresowania preparatem jest SnoranPlus. Posiada naturalny skład, który działa kompleksowo i z tego względu sprawdzi się u większości osób borykających się z nieznośnym chrapaniem. Dodatkowym atutem suplementu jest cena, na tyle przystępna, by nie zrujnować przeciętnego budżetu. Na tę chwilę preparat możemy zamówić wyłącznie przez internet, co dla niektórych może być drobną utrudnieniem. 

SnoranPlus jest dostarczany klientowi jako 60 kapsułek zamkniętych w poręcznej buteleczce. Ich ziołowy aromat jest niezwykle przyjemny, zaś do preparatu jest dołączona instrukcja wskazująca sposób dawkowania. Warto wskazać, iż przyjmując SnoranPlus nie trzeba jednocześnie zmieniać nawyków żywieniowych czy codziennych przyzwyczajeń. Jedyne co powinno się zrobić, aby preparat zadziałał prawidłowo jest przyjęcie 2 kapsułek na około 30 minut przed zaśnięciem. SnoranPlus jest więc bardzo przystępny w stosowaniu. Jedna buteleczka starcza więc na miesiąc użytkowania.

Skuteczność działania SnoranPlus sprawdza się w 95% przypadków. Jego działanie polega na ograniczeniu powstawania wydzieliny, obrzęku gardła oraz przekrwienia śluzówki, dzięki czemu przyczynia się do zwiększenia przepływu powietrza i ułatwia proces oddychania. Lepiej dotleniony organizm przyczyni się do polepszenia jakości snu i pozwala pozbyć się uciążliwego chrapania. Realne efekty oddziaływania suplementu można odczuć już przy pierwszym zażyciu. Zdarza się jednak, iż nie na każdego preparat zadziała skutecznie. W takim przypadku producent deklaruje możliwość dokonania zwrotu produktu w ciągu 90 dni od momentu zakupu, celem otrzymania zwrotu kosztów. 

Skład tabletek SnoranPlus

W składzie SnoranPlus znajdują się wyłącznie ekstrakty pochodzenia naturalnego.

  • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej
  • Ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego
  • Sproszkowane ziele tymianku
  • Ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego
  • Ekstrakt z liści mięty pieprzowej
  • Ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego

Dawkowanie produktu: 2 tabletki na 30 minut przed snem popite wodą.

Snoran Plus najlepiej zakupić bezpośrednio u producenta. Mamy wtedy pewność, że lek jest oryginalny, zwłaszcza że w internecie można natknąć się na podróbki z innym składem.

SnoreBlock – Opinie, Skład, Skuteczność

Drugim produktem, który postanowiliśmy wziąć pod lupę jest suplement SnoreBlock, dostępny w sprzedaży od wielu lat. Cieszy się znacznym uznaniem konsumentów i stale rosnącą popularnością. Jak wcześniej wspomnieliśmy, trudno oczekiwać od preparatu, iż wykaże on stuprocentową skuteczność w każdym przypadku. Suplement może jednak stanowić równie dobrą alternatywę łagodzącą zjawisko chrapania jak maseczki czy specjalistyczne poduszki. Według ogólnej opinii SnoreBlock stanowi jeden z najskuteczniejszych preparatów, który przy okazji nie wykazuje niepożądanych skutków ubocznych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, ten preparat również jest dostępny do nabycia wyłącznie przez internet. W przypadku niezadowolenia z działania produktu można go zwrócić w przeciągu 90 dni od daty zakupu. W takim wypadku klient otrzyma się zwrot pieniędzy. 

Podstawowym celem działania SnoreBlock jest redukcja wydzieliny oraz łagodzenie obrzęków gardła utrudniających swobodne oddychanie podczas snu. Skuteczność preparatu została oszacowana na poziomie 86%. Produkt, podobnie jak w przypadku poprzedniego, można kupić wyłącznie drogą internetową.

Aby uniknąć ryzyka zakupienia testera bądź podróbki, zaleca się dokonywania zamówienia bezpośrednio przez oficjalną polską stronę producenta Snore Block

 

 

Skład tabletek SnoreBlock

Wśród komentarzy na temat produktu nie znaleźliśmy wskazań na negatywne skutki uboczne wywołane działaniem tabletek SnoreBlock. Niemniej, przed przyjęciem preparatu należy zapoznać się z jego składem i sprawdzić czy nie jest się nadwrażliwym na któryś z występujących w preparacie składników. Istnieje na to jednak niewielkie prawdopodobieństwo, gdyż SnoreBlock składa się z naturalnych ziół oraz enzymy. Skład produktu prezentuje się następująco:

  • Pieprz cayenne
  • Malpigia granatolistna
  • Dzika róża
  • Eukaliptus

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie na około 30 minut przed snem popite wodą. 

W przypadku zainteresowania kwestią preparatów przeciwko chrapaniu warto przeczytać szczegółowy ranking na ich temat.

Jak dokonać wyboru?

Istnieje kilka wskazówek, którymi warto pokierować się dokonując wyboru idealnego preparatu zwalczającego chrapanie. Jeśli wskazane wcześniej suplementy nie zwróciły twojej uwagi, spieszymy z przytoczeniem informacji, które są kluczowe podczas podejmowania decyzji na temat zakupu. 

1. Nie sugeruj się reklamami

Nie każdy reklamowany w telewizji środek jest tak skuteczny jak twierdzi reklama. Podejmowanie decyzji pod wpływem zachęcającego obrazu może przyczynić się do późniejszego rozczarowania realnym produktem. Zanim zdecydujesz się na zakup warto sprawdzić opinie na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu a także zwrócić uwagę na jego skład. Dzięki komentarzom na forach tematycznych można łatwo zweryfikować czy dany produkt jest godny zainteresowania. 

2. Stawiaj na naturalne składy

Skład jest najważniejszą determinantą bezpieczeństwa i skuteczności preparatu. Zastosowanie w nim ziół i minerałów nie tylko przyczynia się do zwiększonej skuteczności suplementu, ale także do zniwelowania ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

3. Sprawdź opinie i możliwość zwrotu produktu

Zanim zdecydujesz się na zakup wymarzonego preparatu zorientuj się czy jest on skuteczny dla innych. Warto także zwrócić uwagę czy producent preparatu umożliwia zwrot pieniędzy w przypadku jego nieskuteczności. Dzięki temu, w przypadku rozczarowania możesz pocieszyć się zaoszczędzeniem pieniędzy. 

Domowe sposoby na chrapanie

Suplementy stanowią bardzo wygodną alternatywę od poduszek czy specjalistycznych klipsów na nos. Dzieje się tak z uwagi na to, iż nie wymagają one zmian w codziennym funkcjonowaniu. Zanim jednak sięgniesz po preparaty mające przynieść ulgę w chrapaniu, warto spróbować kilku prostych domowych metod, które mogą pomóc ci zniwelować to zjawisko. 

Zmień pozycje podczas snu

Chrapanie bardzo często objawia się podczas spania na wznak. Dzieje się tak, ponieważ w tej pozycji rozluźniony język opada ku dołowi, blokując tym samym przepływ powietrza w jamie ustnej. Warto więc spróbować kontrolować pozycje podczas zasypiania i wybrać tę na boku lub na brzuchu. Dodatkowym udogodnieniem może także okazać się odpowiednio dobrany materac. Wygodny i o odpowiednim stopniu twardości może znacząco wpłynąć na jakość snu a co za tym idzie – pełnej regeneracji organizmu podczas jego trwania.

Przygotuj swoją sypialnie

Warunki panujące w sypialni również mogą mieć wpływ na zjawisko chrapania. Z tego względu, przed położeniem się do łóżka warto podjąć kilka kroków, które mogą ułatwić zasypianie. Pokój, w którym śpimy należy więc przewietrzyć, zaś temperatura w nim panująca nie powinna przekraczać 20℃. Ponadto, poziom wilgotności w sypialni powinien wahać się miedzy 40 a 60 procent. Dzięki takim warunkom podczas snu nie narazimy się na obsuszenie śluzówki, która może mieć znaczenie w kontekście chrapania. 

Zapewnij głowie stabilne podparcie

Jednym z domowych sposobów na chrapanie może okazać się również odpowiednio dobrana poduszka. Idealnie wyprofilowana pozwoli nie tylko zwiększyć wygodę osoby jej użytkującej, ale także będzie stabilnym podparciem dla głowy. Przy okazji skorzysta na tym również szyja i kręgosłup, które dzięki dobrej pozycji ciała podczas snu pozwolą organizmowi na pełną regeneracje. Tak jak w przypadku odpowiedniej pozycji, dogodne ułożenie głowy również wpływa na zniwelowanie zjawiska chrapania.

Ogranicz używki

Warto wiedzieć, iż dodatkowymi czynnikami wzmagającymi występowanie problemów ze swobodnym oddychaniem jest nikotyna oraz alkohol. Podczas borykania się z problemem chrapania powinno się więc ograniczyć te używki, celem zlikwidowania problemu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście picia alkoholu w późnych godzinach wieczornych. Piwo czy wino spożyte na około 2 godziny przed snem może przyczynić się do zwiotczenia języka i gardła. Z kolei w konsekwencji palenia papierosów obsusza się śluzówka a także zostaje podrażniona tkanka gardła oraz jamy nosowej. Wszystkie te zjawiska mogą przyczyniać się do pogłębiającego się problemu z chrapaniem. 

Zrzuć kilka zbędnych kilogramów

Osoby zmagające się z problemem otyłości są narażone na szereg różnych dolegliwości. Jednym z nich jest chrapanie, dlatego warto regulować na bieżąco swoją wagę. Dzięki regularnej aktywności fizycznej można nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także ćwiczyć oddech oraz przyczynić się do zwiększonej drożności dróg oddechowych. Ponadto, ćwiczenia wzmacniają mięśnie, również te odpowiedzialne za prawidłowe oddychanie. Warto też mieć na względzie, iż szczuplejsza szyja nie naciska na gardło, jak ma to miejsce w przypadku nieco większej masy. 

Preparaty na chrapanie i domowe sposoby – które rozwiązanie jest lepsze?

Trudno jednoznacznie wskazać które ze wspomnianych w niniejszym artykule sposobów czy suplementów poprawią jakość snu. W przypadku preparatów warto mieć na względzie, iż w żadnym przypadku nie zapewniają one stuprocentowej skuteczności. W opinii wielu osób są jednak skuteczne i jeśli nie likwidują całkowicie problemu chrapania to wyraźnie poprawiają drożność dróg oddechowych. W przypadku pogłębiających się problemów z chrapaniem oraz innych dolegliwości z tym związanych polecamy udać się do lekarza laryngologa. W konkretnych przypadkach może on skierować na zabieg mający chirurgicznie zlikwidować dolegliwości oraz objawy związane z chrapaniem. Zanim to jednak nastąpi, warto spróbować z wyżej wspomnianych metod. 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...