Laser do zadań specjalnych: depilacja intymna

24 marca 2016, dodał: Ola Przegorzalska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

file1458822264

Depilacja laserowa zdobywa coraz większe uznanie wśród pacjentek. Dla kobiet wyjeżdżających na urlop w tropiki lub chcących mieć piękne, gładkie ciało jest to rozwiązanie niemal idealne. Wciąż jednak temat depilacji intymnej jest czymś wstydliwym. Jak wygląda taki zabieg? Kiedy warto go wykonać oraz dla kogo jest przeznaczony? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

 

Wiosna to czas, kiedy najczęściej mówi się o laserowej depilacji – także okolic intymnych. Dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

To prawda. Wiosna jest czasem, kiedy zaczynamy odsłaniać ciało. Dlatego kobiety częściej decydują się na zabiegi wyszczuplające lub właśnie na depilację laserową. W przypadku depilacji okolic intymnych, przychodzą do mnie najczęściej pacjentki, które mają przed sobą urlop na słonecznej plaży lub te, które regularnie chodzą na basen. Generalnie depilacja okolic intymnych jest dedykowana wszystkim osobom, które chcą mieć gładkie ciało.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Aby skorzystać z depilacji laserowej, musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze: światło laserowe „potrzebuje” barwnika, więc ważny jest kolor włosa. Im ciemniejszy włos, tym lepszy efekt depilacji. Zupełnie odwrotną sytuację mamy z kolorem skóry. Im jaśniejsza cera, tym lepsze efekty, dlatego przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować samoopalaczy. Jeśli ktoś chodzi regularnie do solarium, musi odczekać określony czas, aż opalenizna zejdzie i dopiero wtedy będzie kwalifikował się do depilacji laserowej.

Jak wygląda depilacja laserowa okolic intymnych?

Czas trwania depilacji laserowej jest uzależniony od okolicy poddawanej zabiegowi. W przypadku okolic pach lub bikini mamy do czynienia z zabiegiem krótkim (trwa ok. 10 minut), za to rezultaty są trwałe. Podczas zabiegu zarówno lekarz, jak i pacjent mają założone specjalne okulary chroniące wzrok. Lekarz przykłada do ciała pacjenta specjalną głowicę, która emituje światło pulsacyjne IPL. Wiązka światła lasera przenikając przez skórę, uszkadza meszki włosowe, ale jednocześnie nie narusza naskórka. Dochodzi do zjawiska tzw. fototermilizy, czyli pochłonięcia wiązki światła lasera przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Powstała w ten sposób energia cieplna zapewnia całkowite zniszczenie cebulki włosa. Przyznam szczerze, że zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, można odczuć lekkie mrowienie, jednak jego rezultaty są na zawsze. Już do końca życia możemy zapomnieć o maszynkach do golenia.

Czy zabieg wykonywany jest w seriach?

Tak. Aby rezultat był najbardziej optymalny, warto wykonać serię zabiegów – około pięciu co pięć tygodni. Najlepiej co najmniej cztery tygodnie przed planowanym urlopem. Wtedy będziemy mieć pewność, że unikniemy podrażnień spowodowanych promieniowaniem słonecznym.

Czy zdarza się, że włoski odrastają po depilacji laserowej?

Wiele zależy tutaj od fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, podczas gdy światło lasera niszczy tylko te, które są w aktywnej fazie wzrostu. Zawsze uspakajam pacjentów, że może się zdarzyć sytuacja, iż po depilacji włosy jeszcze ostatni raz odrosną i dopiero potem wypadną, ale już na zawsze. To całkowicie normalne.

————————————

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...