Komentarze do: Kurczak bez antybiotyków – błahostka czy poważna sprawa? https://urodaizdrowie.pl/kurczak-bez-antybiotykow-blahostka-czy-powazna-sprawa serwis nie tylko dla kobiet Tue, 29 Jan 2019 12:42:48 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Autor: Fakty https://urodaizdrowie.pl/kurczak-bez-antybiotykow-blahostka-czy-powazna-sprawa/comment-page-1#comment-157493 Thu, 11 May 2017 09:49:57 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=445985#comment-157493 1. Leczenie drobiu jest humanitarnym obowiązkiem mającym na celu ulżenie cierpieniu zwierząt, dlatego każdy rodzaj drobiu w przypadku choroby może być leczony antybiotykiem. Dotyczy to zarówno chowu fermowego jak i ekologicznego. W każdej hodowli drobiu podanie antybiotyku ptakom możliwe jest jedynie podczas leczenia, prowadzonego pod ścisłym nadzorem lekarza weterynarii i jest bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Podawanie antybiotyku stadom w celach innych niż leczenie jest niezgodne z prawem. Dodatkowo, zarówno w chowie ekologicznym, jak i fermowym obowiązkowe jest zachowanie po zakończeniu leczenia odpowiedniego okresu karencji, podczas którego mięsnie ptaków oczyszczają się z pozostałości leku, tak, by dostępne w sprzedaży mięso drobiowe było w pełni bezpieczne.

2. Podawane ptakom mieszanki paszowe składają się z naturalnych komponentów takich jak zboża, śruty czy naturalne dodatki. Mają one optymalny skład i zawierają wszelkie niezbędnych do wzrostu składniki odżywcze.

3. Polski drób spełnia wszystkie wymogi prawne, stawiane przez ustawodawstwo krajowe i europejskie, a fakt ten potwierdza, że niemal co drugi kurczak wyprodukowany w naszym kraju trafia na najbardziej wymagające rynki unijne. Warunki utrzymywania zwierząt są jedną z najważniejszych zasad w chowie zwierząt. Respektowanie przepisów jest stale kontrolowane przez służby weterynaryjne i Sanepid. Prawo reguluje też wymogi, które muszą spełniać kurniki, takie jak na przykład maksymalne zagęszczenie ptaków, wyposażenie obiektu w system wentylacji i oświetlenia, a jeżeli to konieczne, także systemy ogrzewania i schładzania.

]]>