Kto powinien płacić na randce? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kto powinien płacić na randce?

14 marca 2011, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Od wieków uważano, że to mężczyzna powinien zapłacić za kolację na randce. Czasami nawet potrafił zrezygnować ze spotkania z ukochaną, gdy nie było go stać na rachunek. Obecnie także kobiety potrafią przejąć tę rolę i „wyciągnąć portfel”. Czy tak powinno być?

Chcesz poznać drugą połówkę Forum „Szukamy partnerów” zaprasza! >>>

Oto opinia kobiet

Oczywiści istnieją kobiety, które tylko tego oczekują, ale szanująca się kobieta nie będzie tego wymagała za każdym razem i sama także chętnie zapłaci rachunek.

„Zarabiam swoje pieniądze i chce również je wydawać także dla przyjemności drugiej osoby”.

Większość pań chętnie da się zaprosić na randkę pod warunkiem, że następnym razem one zapłacą, lub „zwyczajnie podzielmy się rachunkiem po połowie i cieszmy się swoim towarzystwem”.

Wieczne „stawianie” może doprowadzić do poczucia, że ona Ci będzie coś winna, kobiety nie lubią być od kogoś uzależnione, chcą samodzielności w tym, że zapłacą za własne piwo czy drinka nie widzą nic złego.

„Nie stawiaj mi wiecznie wszystkiego, bo w pewnym momencie poczuję się jak sierota” twierdzą panie.

Dawniej było inaczej. To mężczyzna zapraszał kobietę i płacił zarówno za siebie, jak i za nią. Wynikało to nie tylko z zasad savoir-vivre’u, ale i faktu, iż kobiety w zamierzchłych czasach własnych pieniędzy po prostu nie miały… Dzisiejsze czasy są jednak zupełnie inne.

Dziś wszystko się zmienia. Często to panie zarabiają więcej, są bardziej pewne siebie, nie czekają na mężczyznę i pierwsze wychodzą z inicjatywą randki. Czy to oznacza, że mają też płacić za partnera w restauracji czy kawiarni? Wiele par ma z tym problem i nie potrafi dojść do porozumienia. On chce płacić, bo wydaje mu się, że taki jest jego obowiązek, jej jest z tego powodu głupio.

– Mój mąż zawsze płacił za nas obydwoje. I nigdy nie pozwolił mi, żebym to ja regulowała rachunki w restauracjach. To mi się nawet podobało, szczególnie, że był przy tym bardzo szarmancki, podawał płaszcz, otwierał drzwi do samochodu… Teraz, jak jesteśmy małżeństwem i zdarza się, że chcę zapłacić, bo akurat ja mam pieniądze, to mąż bierze mój portfel i płaci, bo uważa, że to by mi uwłaczało! To jest śmieszne, ale jednocześnie bardzo sympatyczne – opowiada Marysia, anglistka w jednej z gdańskich szkół. Uważa, że skoro mężowi tak jest przyjemniej i łatwiej, to czemu nie, chociaż z drugiej strony, jest to zabawne i nie zawsze rozumie tę męską dumę.

Mężczyźni lubią być rycerzami swoich pań, czują się lepiej i pewniej, gdy mogą zapewnić im wszystko, łącznie z wyjściem do restauracji. Dlatego płacą za swoje kobiety, czy są one narzeczonymi czy żonami czy po prostu koleżankami. Tak zostali wychowani i nie uważają, by był sens w naruszaniu tradycji.

A co na to mężczyźni?

Na randce odpowiedź kto płaci w wielu przypadkach zależy od statusu Was obojga, Waszej przyszłości i powodzenia związku. Ponieważ w obecnych czasach nie istnieją żadne twarde i jednoznaczne reguły dotyczące postępowania w kwestii płacenia za randki, każdy facet powinien we własnym zakresie ocenić, ustalić i podjąć najlepsze jego zdaniem decyzje, które mogą przynieść mu w efekcie silny i zdrowy związek. Zróbcie przedrandkowe postanowienia…

Osobiście bardzo mi się podoba, gdy mąż płaci za kolację w restauracji, ale mi także zdarza się płacić gdy wychodzimy. Płaci ten, kto ma na to ochotę i ma pieniądze…

Materiały: www.Kobieta.wp.pl, www.ofemini.pl, www.hanter.pl, www.he.com.pl

Zebrała: Emilia

Zobacz również:

  1. Jakich mężczyzn nie lubią kobiety?
  2. Związki ludzi po przejściach – historie prawdziwe!
  3. Perwersyjna kolacja
  4. Gorące dyskusje na forum: przyłącz się!


Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szkło w domu, jak to u Was wygląda?…
Tak, ja już widzę jak kryształki szkła rozsypują się u mnie na podłodze. Zwłaszcza...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Najczęściej korzystam z walizek, bo przy cięższym bagażu nie trzeba się wysilać nosząc...
Maskowanie koloru licówkami
Tylko że teraz mnóstwo osób je nosi i oswajamy się z tym widokiem,...
Kosmetyki do pielęgnacji miejsc int…
Polubiłam się z szarym mydłem gdy zaczęły mi dokuczać ciągłe wysypki. Takiego perfumowanego nie...