URODA I ZDROWIE

Książki na Walentynki

7 lutego 2020, dodał: pinkmause

Czy książka na Walentynki to dobry pomysł? Jak najbardziej! Książka, szczególnie o miłości, wydaje się przy tej okazji trafionym wyborem.

Z tradycją 14 lutego, czyli w dniu św. Walentego będziemy obdarowywać ukochane osoby. Zamiast sztampowych podarków warto pamiętać, że najlepszy prezent to książka. Bez względu na to, czy lubicie święto zakochanych, czy też podchodzicie do niego z rezerwą, zachęcamy Was do przeczytania wartościowych książek z miłością w tle. Wśród tytułów, które wybraliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie. Święto Zakochanych sprzyja romantycznym nastrojom, dlatego polecamy nowości i zapowiedzi idealne na Walentynki.

 

Poniżej przedstawiamy nasz redakcyjny ranking 30 wybranych książek, w tym wspaniałych nowości wydawniczych. Są tu wyjątkowe powieści i historie, które chwytają za serce i nie pozwalają się nudzić. Zapraszamy także do udziału w zabawie konkursowej, dla autorów najciekawszych listów do Redakcji czekają pakiety książek z tytułami przedstawionymi w rankingu. Temat listu: „Moja ukochana książka”. Listy z odpowiedziami prosimy kierować na adres: [email protected] z dopiskiem „Książkowe Walentynki”.

 

Renata Kosin: Słowiański amulet

Praprawnuczka Arachny,Michalina z ogromnym zaangażowaniem nadal zgłębia rodzinną przeszłość, podążając śladami swoich przodków. Poznaje tym samym sekret bardzo starego słowiańskiego amuletu. Ten srebrny wisior o kształcie kołowrotka, który należał kiedyś do jednej z najbardziej tajemniczych członkiń rodu, staje się kluczem odkrycia największej tajemnicy rodziny. Jednakże nie jest w stanie otworzyć wszystkich drzwi. Bowiem, aby je uchylić,naprawdę trzeba o wiele więcej zrobić i poświęcić.

Wielkie zmiany w Przytulisku. Niektórzy zostają, a inni członkowie rodziny wyfruwają z rodzinnego gniazda i szukają dla siebie zupełnie nowego miejsca: Warszawa, Petersburg, Wilno… Ścieżki w ich życiu wciąż się jednak przeplatają, a granice pomiędzy przeszłością i teraźniejszością zacierają i często wszystko to, co wydawało się bez dużego znaczenia, nagle okazuje się niezwykle istotne.
Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać, zaskakuje, albo też skłania do refleksji oraz podjęcia zupełnie nowych wyzwań.

Wydawnictwo FILIA

 

Agnieszka Krawczyk: Magiczne miejsce

Tak, to było kuszące – założyć tutaj hotel i nie martwić się o nic więcej, nie być związanym terminami, sprawami, spotkaniami.
Żyć w rytmie natury, może kupić sobie psa i włóczyć się z nim po łąkach w dolinie?

Witold Mossakowski, młody pracownik ministerstwa, przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił podupadający pałac. To magiczne miejsce skradło jego serce na zawsze. Nie tylko ono, ale i mieszkający w nim ludzie – osoby nietuzinkowe i pełne pasji, o oryginalnych zainteresowaniach. W jego życiu pojawia się też urocza dziewczyna, Mila Bielak, wielbicielka kotów i astronomii, której przeszłość kryje pewną tajemnicę…

Właśnie tutaj, w przepięknej dolinie pełnej kwiatów, z których dawna właścicielka pałacu, hrabina Tyczyńska, destyluje swe czarodziejskie perfumy, Witold zaczyna rozumieć, co jest dla niego ważne.

Ujmująca historia o poszukiwaniu szczęścia i konieczności pogodzenie się ze sobą i ze swoimi wspomnieniami. Życie naprawdę może się zmienić w jednej chwili, tylko trzeba umieć dostrzec, że ta chwila właśnie nadchodzi i cieszyć się nią.

Wydawnictwo FILIA

 

Anna J. Szepielak: Wspomnienia w kolorze sepii

Zakazana miłość, porzucenie, wojenne tragedie. Niebezpieczeństwa i cudowne ocalenia.

Różne skrawki rodzinnej historii, które układają się w całość i zaczynają tworzyć opowieść o silnych kobietach, które nie chciały poddać się losowi bez walki nawet w tych najbardziej złych i dramatycznych okolicznościach.

Joanna stara się nie poddawać smutkowi pomimo tragicznej śmierci ojca oraz bardzo wielu innych życiowych kłopotów. Nie jest to jednak wcale łatwe i niemal każdego dnia musi szukać w sobie nowej siły, aby być wsparciem dla siostry i matki oraz radzić sobie z codziennym życiem w małym miasteczku nad Czarnym Potokiem. Z potrzeby zapomnienia o złamanym sercu, więcej czasu spędza razem ze swoim nowym hobby – genealogią. Ma też pełne wsparcie przyjaciółek: Marty i Elwiry. Szuka informacji o babci Danusi, która urodziła się we Lwowie. Dowiaduje się, że losy jej rodziny były trudne i mocno pogmatwane, tak jak jej własne. Podążając śladami przeszłości, Joanna nawet nie podejrzewa, że czeka ją kolejna i to ciężka próba, bowiem na jej życiowej drodze stają nagle dwaj mężczyźni: były narzeczony oraz pełen tajemnic Filip.
Czy Joanna potrafi stawić czoła swym lękom i na nowo uwierzyć w prawdziwe szczęście?

Wydawnictwo: FILIA

Katarzyna Michalak: Drań

Agent sił specjalnych ściga mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Prezydenta i kobietę, która go ukrywa. Hubert Karling i jego żona Danka, próbują nie tylko przeżyć, ale też oczyścić swoje imię.

WIKTOR. Jedynym spoiwem łączącym go z przeszłością jest Zadra. Mężczyzna, który zabrał mu wszystko. Brutalnie odebrał pamięć o Nisi. Jego Nisi. Czy uda mu się odzyskać wspomnienia? A może nakarmi duszę zemstą?
HUBERT. Uchodzi za mordercę prezydenta. Ciemność czai się głęboko w nim. W oczach ma gniew, a w sercu mrok. Czy taki mężczyzna potrafi prawdziwie kochać?
DANKA. Pomogła mordercy. Uwierzyła, że może go ocalić. Naiwność czy miłość? O tym Danka dopiero ma się przekonać.

Trzymajcie się mocno, zaczyna się pościg!

Wydawnictwo Mazowieckie

Katarzyna Michalak: W imię miłości (Trylogia Jabłoniowa)

Ania Kraska ma dziesięć lat. Na jej twarzy powinny gościć uśmiech i beztroska, jednak jej spojrzenie pełne jest bólu i smutku. Ania właśnie straciła wszystko, oprócz nadziei, która daje jej siłę, by walczyć o to, co jest dla niej najcenniejszego. Edward Jabłonowski to mężczyzna, który ma wszystko. Wszystko, oprócz miłości. Dziesięcioletnią dziewczynkę i zgorzkniałego właściciela Jabłoniowego Wzgórza połączy los i tajemnica z przeszłości. Czy urocza Ania zdoła skruszyć skute lodem serce pana na Jabłoniowym Wzgórzu? „W imię miłości”, to opowieść o sile i determinacji, jakie ma w sobie dziecko. I o cudach, które czasem się zdarzają, trzeba w nie tylko wierzyć…

Wydawnictwo Mazowieckie

Katarzyna Michalak: Wiśniowy dworek (Trylogia Jabłoniowa 2)

Dwie kobiety. Dwa życia. Dwa światy. Jedna chwila. Jedno spotkanie. W Wiśniowym Dworku, gdzieś niedaleko litewskiej granicy, mieszka Danusia, urocza nauczycielka, kochająca ciszę i spokój. Na warszawskim Mokotowie mieszka Danka, energiczna i przebojowa bizneswoman, uwielbiająca zgiełk wielkiego miasta. Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko, lecz łączy jedno: tajemnica z przeszłości. Ona oraz pewien mężczyzna, który przybył, by upomnieć się o to, co do niego należy, a co los mu kiedyś odebrał…

Wydawnictwo Mazowieckie

Katarzyna Michalak: Dla Ciebie wszystko (Trylogia Jabłoniowa 3)

Ania Kraska, która jako dziesięcioletnia dziewczynka przybyła na Jabłoniowe Wzgórze, jest już dorosłą kobietą. Z oddaniem służy innym, wykonując zawód lekarza. Gdy spotyka czteroletniego, porzuconego przez matkę chłopca, jest gotowa poświęcić wiele, byle tylko mu pomóc. Gdy młoda pani doktor spotka na swej drodze Daniela van der Welta, genialnego hakera i łamacza kobiecych serc, nie wie, jak wielki wpływ mężczyzna ten będzie miał na jej życie. Losy Ani i Daniela splotą się w tej opowieści o nadziei, poświęceniu dla drugiego człowieka i miłości w niezwykły sposób. Lecz czy te uczucia wystarczą, by powiedzieć i usłyszeć „dla Ciebie wszystko”?

Wydawnictwo Mazowieckie

Małgorzata Klunder: Robert i Róża

Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej (Część 1) to ciepła, wypełniona optymizmem saga rodzinna.

Róża i Robert oraz i ich dzieci właśnie wchodząc w dorosłość: Elka, Gosia i Jan są głównymi bohaterami opowieści o rodzinie noszącej wdzięczne nazwisko: Niziołek. Saga przedstawia losy poznańskiej rodziny począwszy od lat sześćdziesiątych do teraźniejszości XXI wieku. Wszyscy członkowie rodziny z pasją uwielbiają książki, a za rodzinny numer jeden uznawany jest Władca Pierścieni.
To saga, historia rodzinna, w której każdy odnajdzie cząstkę swojej własnej przeszłości, w tym ciepłe wspomnienia, etapy wychowywania dzieci i codzienne wydarzenia.

Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej to ciekawa, mądra oraz ciepła i pełna humoru opowieść, w której ważne wartości takie jak przyjaźń, miłość i rodzina oraz lojalność, godność i wiara są istotne i naprawdę wiele znaczą.

Wydawnictwo Replika

 

Małgorzata Klunder: Droga do Achtoty

Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej (Część 2), w przeciwieństwie do pierwszej części sagi obejmuje bardzo krótki okres czasu (przez czysty przypadek!) tylko dziewięć miesięcy. Dzieci państwa Niziołków dorastają oraz zaczynają dokonywać zaskakujących, ale w pełni świadomych wyborów.

Wydawnictwo Replika

Charlotte Link: Czas burz

Rok 1914. Świat u progu wielkiej wojny. Niemcy przygotowani do konfliktu zbrojnego. Dumna i uparta 18-letnia Felicja prowadzi spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Mało interesuje się światem polityki, do którego zostaje wprowadzona przez przyjaciela Maksyma. Pojawia się miłość, jednak marzeniem chłopaka jest poświęcenie życia socjalistycznym ideałom. Odrzuca miłość Felicji i trafia do Rosji ogarniętej rewolucją. Dziewczyna wychodzi za mąż za bardzo przystojnego Alexa Lombarda. Przedsiębiorca z Monachium kocha swoją młodą żonę, jednak dwie silne osobowości małżonków przeszkadzają im w kompromisach i wzajemnym porozumieniu. Koleje losu ponownie stawiają na drodze Felicji Maksyma. Pojawiają się emocje i dawne uczucia oraz decyzje, które mogą zaważyć na jej przyszłości…

Pierwszy tom wielopokoleniowej sagi, opowiadającej o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Dombergów.

Wydawnictwo Znak Horyzont

Jojo Moyes: Światło w środku nocy

Nowa powieść Jojo Moyes o losach odważnych i zarazem niepokornych kobiet. Gwiazdy widać przecież tylko w ciemności.

Alice czuje się niczym wybrakowana wersja samej siebie. Zbyt szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się dużą pomyłką. W domu silną ręką rządzi teść, dla którego książki inne niż Biblia to strata czasu. Dodatkowo jest tematem plotek w Baileyville, głównie z tego powodu, że pochodzi z dalekiej i nudnej Anglii. Spokój miasteczka zostaje zaburzony przez otwarcie konnej biblioteki prowadzonej przez kobiety. Margery brzydzi się hipokryzją i niestety zawsze ma własne zdanie na każdy możliwy temat. Alice pokonuje dzikie górskie szlaki zaopatrzona w lektury, które wzbudzają wiele kontrowersji. Dodatkowo wśród kobiet krąży zakazana książeczka, która rzekomo mocno mąci im w głowach oraz budzi naprawdę grzeszne myśli…

Alice nie boi się jednak podążać za głosem wolności w świecie pełnym zakazów.

Wydawnictwo Znak Literanova

 

 

Magdalena Kordel: Okno z widokiem


Miejsce, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Malownicze.
Afera na uczelni zmusza Różę do ucieczki. Wraca do Malowniczego, które od dzieciństwa traktuje jako swoją ostoję. Jest tu ukochana babcia ze swoim niemężem. Jednak i tutaj dzieje się wiele. Skrywane od lat sekrety rodzinne wychodzą na jaw. Sielską atmosferę zakłóca także informacja o zburzeniu uwielbianej przez Różę kapliczki św. Antoniego. Młoda archeolog postanawia walczyć i w swój plan angażuje każdego, kto akurat znajdzie się na jej drodze.

Wydawnictwo Znak

 

Marzena Rogalska: Wyprzedaż snów

 

Odejść jest trudno, ale jeszcze trudniej wrócić. Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie?

Agata po ośmiu latach powraca do Krakowa, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych wspomnień, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się snów zadziała.

Oto powieść. Świetnie napisana, z niezwykłą biegłością, wrażliwością, czułością dla świata i ludzi. Dobra powieść – pełna tajemnicy, miłości, przyjaźni. Nie dajcie się zwieść. To nie dziennikarka telewizyjna Marzena Rogalska napisała książkę. To pisarka Marzena Rogalska pracuje w telewizji. Z wielką przyjemnością, bezinteresownie, z własnej i nieprzymuszonej woli o tym zaświadczam. [Katarzyna Grochola]

Wydawnictwo Znak

 

Marzena Rogalska: Gra w kolory

Jak kot, który żyje siedem razy, Agata po raz kolejny zaczyna na nowo. Po dotkliwej stracie Agata dochodzi do siebie pod troskliwą opieką najbliższych. Kiedyś podzieliła się z nimi swoimi snami. Ale czy pojawi się ktoś, kto zechce dzielić z nią życie? I czy ona, targana wątpliwościami, będzie na to gotowa?

Aby być szczęśliwym, trzeba zrozumieć siebie. Marzena Rogalska poruszająco opowiada o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty, odkrywa jej rodzinne tajemnice i pokazuje, że każdy może zmierzyć się z demonami zapomnianej i wypartej przeszłości. Trzeba tylko odwagi i… niewielkiej pomocy przyjaciół!

Wydawnictwo Znak

 

Marzena Rogalska: Druga miłość

Historia, dzięki której uwierzysz, że nie wolno rezygnować z miłości. Agata wreszcie uporała się z demonami przeszłości. Otaczają ją wierni przyjaciele, firma odnosi spektakularne sukcesy, współpracownicy ją uwielbiają, a w domu zawsze czeka na nią piękny rudy kot. Dlaczego więc jej myśli wciąż wracają do tego, co kilka miesięcy wcześniej zdarzyło się w Londynie, do tajemniczego Patricka Reeda i do niespodziewanego spotkania z Markiem? Czy pojawi się w jej życiu ktoś, w kim los połączy to co najlepsze z obu jej wielkich miłości? Kto wie… Wiele może się zdarzyć w Paryżu i w Londynie, ale na wakacjach w Prowansji może wydarzyć się naprawdę wszystko!

Wydawnictwo Znak

 

Ilona Gołębiewska: Zaczekaj na miłość

 

Klara Horczyńska 30-letnia modelka szturmem podbija rynek mody. Wyjazd do Paryża jest szerokim pasmem sukcesów: nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism branżowych, sława. Jednak dobra passa kończy się nieoczekiwanie. Osobistym dramatem jest rozstaniem z ukochanym. Klara wraca do Polski marząc o tym, by uciec przed światem. Zamyka się w swoim mieszkaniu, nie potrafi jednak poradzić sobie z samotnością, stratą i własnymi emocjami. Zwraca się o pomoc do babci Anieli. Ta zabiera ją na Podlasie do dworu na Lipowym Wzgórzu, który od pokoleń jest ostoją rodu Horczyńskich.

Dziewczyna pracuje w Akademii Sztuk Anielskich i ponownie odkrywa malarską pasję. Myśli także o możliwościach powrotu na studia artystyczne. Niespodziewana wiadomość o śmierci ojca, który nigdy nie utrzymywał z nią kontaktu zmusza ją do poznania osób, z którymi łączą ją więzy krwi, ale dzieli mocno krzywdząca przeszłość. Pojawia się też Jakub…

Emocjonalna, tajemnicza oraz piękna opowieść o życiu wzniesionym na pozorach, potrzebie rozliczenia się z przeszłością i sile rodzinnych więzi.

Wydawnictwo Muza

Ilona Gołębiewska: Pozwól mi kochać

Sabina Horczyńska jest kobietą sukcesu – pracuje jako wykładowca na uczelni, świetnie zarabia, cieszy się uznaniem. Jednak z dnia na dzień traci posadę i dobre imię, na które pracowała całe życie. Wszystko za sprawą oskarżenia o oszustwo i przyjęcie łapówki. Córka  namawia ją, żeby wyjechała do rodzinnego dworu na Podlasiu. Sabina nie ma ochoty odwiedzać Lipowego Wzgórza ze względu na matkę, z którą od lat żyje w konflikcie. W końcu decyduje się na wyjazd, bo matka wyrusza akurat w długą podróż. Sabina nie przypuszcza nawet, jak wielkie zmiany zapoczątkuje w jej życiu ta pozornie błaha decyzja.

Angażuje się w działalność Akademii Sztuk Anielskich, pomaga prowadzić dworski pensjonat i poznaje dwóch intrygujących mężczyzn. Pierwszy dzieli się z nią swoją niezwykłą pasją – zielarstwem. Drugiego ratuje przed niechybną śmiercią, gdy w trakcie szalejącej burzy znajduje go pobitego na poboczu drogi. Pomiędzy nimi szybko rozkwita uczucie, ale Sabina nie wie, że ten gorący romans może być dla niej tragiczny w skutkach.Musi też zmierzyć się z przeszłością. Czy przez lata żyła w kłamstwie? Czy jest winna zarzucanych jej czynów? Jakie sekrety skrywa jej matka?

 Mocna, tajemnicza i przejmująca opowieść o przewrotności losu i o tym, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Autorka z doskonałym wyczuciem pokazuje jak trudna może być relacja między matką i córką, jak kłótnie i ukrywane przez lata tajemnice mogę doprowadzić do rozpadu rodziny.

Wydawnictwo Muza

 

Ilona Gołębiewska: Podaruj mi jutro

Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się dzięki lokalnej legendzie o aniołach. Czy zyska poparcie kobiet z rodziny Horczyńskich, czyli Sabiny, Klary i Lilianny?

Przyjazd redaktora prowadzącego program „Maluchem przez Polskę”, niesforna przyjaciółka podbijająca internet motywującymi filmikami, odkrycie podziemnych korytarzy we dworze, poszukiwanie przez Anielę ukochanego Witka, który przed laty zniknął bez wieści… Wszystko to sprawia, że życie mieszkańców dworu pełne jest atrakcji, humoru, ale czasem także trosk.

Zmartwieniem Anieli jest również konflikt Horczyńskich i ich sąsiadów Gajowiczów. W czasie wojny na Czarnym Szańcu doszło do pogromu oddziału partyzantki, w którym zginęli członkowie obydwu rodzin. Czy odnalezienie dzienników z czasów wojny pozwoli Anieli oczyścić dobre imię ojca, którego podejrzewano o zdradę?

Tajemnicza, intrygująca i pełna emocji opowieść o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i roli przeznaczenia. Autorka udowadnia, że trzeba podążać za głosem serca, otaczać się życzliwymi ludźmi i realizować swoje życiowe pasje.

Wydawnictwo Muza

 

Catherine Center: Milion nowych chwil

Niezapomniana historia miłosna, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach jest miejsce na chwile radości. Piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu.

Młoda, piękna i zdolna Margaret właśnie skończyła studia i zaraz rozpocznie wymarzoną pracę. Do tego jest w szczęśliwym związku z Chipem – przystojniakiem, który wkrótce ma otrzymać licencję pilota. Są walentynki i spodziewa się, że podczas wycieczki samolotem Chip jej się oświadczy. Potem wezmą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie. Jednak najpiękniejszy dzień w jej życiu zamienia się w koszmar. Romantyczny lot cessną kończy się wypadkiem, a Margaret odnosi poważne obrażenia i jest sparaliżowana. W jednej chwili traci wszystko. W szpitalu musi zmierzyć się z bolesną prawdą, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej. Czy będzie potrafiła znaleźć własny sposób na życie, a po drodze zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami, uleczyć złamane serce i zrozumieć, że miłość można znaleźć w najmniej oczekiwanym miejscu?

Poruszająca fabuła, bohaterka, z którą łatwo się utożsamić, romantyczna historia miłosna, zabawne dialogi i odpowiednia dawka czarnego humoru czyni z tej powieści fantastyczną feel good novel.

Wydawnictwo Muza

 

Helen Hoang: Więcej niż pocałunek

Zwyciężczyni w plebiscycie na najlepszą książkę 2018 roku największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards. Uzyskała przy tym bezprecedensową liczbę 45 tysięcy głosów!

Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma?

Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.

Brawurowy debiut Helen Hoang, która zainspirowana własnymi doświadczeniami stworzyła historię miłosną z motywami psychologicznymi i dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych.

Wydawnictwo Muza

Agata Bizuk: Zielona 13

 

W przedwojennej kamienicy na Zielonej 13 mieszkają ludzie, którzy tylko z pozoru doskonale się znają. Szczepan próbuje pozbierać się po odejściu żony, Aldona szuka szczęścia u boku znacznie młodszego mężczyzny, a Radeo marzy o sławie i karierze aktorskiej. Mariolka ciągle szuka swojego miejsca w świecie, chociaż zarabia jako pani do towarzystwa, Roman marnuje życie na nieudaną walkę z miłością do mocnych trunków, natomiast Krzysztof i Elwira oczekując swojego pierwszego dziecka snują marzenia o własnym mieszkaniu.

Na parterze kamienicy na Zielonej 13 wbrew woli większości mieszkańców zostaje otwarty sklep monopolowy. I we wspólnej sprawie na jaw wychodzi, że sąsiedzi tak naprawdę nic o sobie nie wiedzą.

Okazuje się jednak, że wielkie życiowe zmiany mogą zaskoczyć każdego z nas w każdym momencie życia…

Wydawnictwo Dragon

Agata Bizuk. Narzeczona z second-handu

Michalina ma trzydzieści pięć lat, mało prestiżową posadę w lokalnym brukowcu i męża hipochondryka. Gdy odkrywa, że marudny małżonek regularnie ją zdradza, jej świat wywraca się do góry nogami. Zostaje samotną matką, w pracy czeka ją rewolucja, na horyzoncie pojawia się przystojny mężczyzna… A to dopiero początek kłopotów.

Zabawna i romantyczna opowieść o życiu, które zmienia się w ułamku sekundy, sile kobiecości, na której odkrycie nigdy nie jest za późno, i drugiej szansie, którą warto dać przede wszystkim sobie.

Wydawnictwo Dragon

 

Niespokojne serca. Dwór w Zaleszycach. Tom 1

Julianna wiedzie spokojne, poukładane życie, ale nie jest szczęśliwa. Studiuje kierunek, który wybrali dla niej rodzice, i spotyka się z chłopakiem, którego nie kocha. Kiedy zostaje wyrzucona ze studiów, a jej związek się kończy, postanawia pójść za głosem serca i zacząć spełniać swoje marzenia. Mając ze sobą jedną walizkę i dwieście złotych w kieszeni, wyrusza w podróż w nieznane. Trafia do małopolskiej wsi, gdzie pod swoje skrzydła bierze ją nieznajoma staruszka.

Julianna bardzo szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Nie wie jeszcze, że nie przez przypadek trafiła właśnie tutaj. Stary dwór w Zaleszycach przyciąga ją z magnetyczną siłą, a znaleziony w zrujnowanym domu zeszyt staje się kluczem do tajemnicy z przeszłości…

Wzruszająca opowieść o miłości, która nie powinna się zdarzyć, i o sile, jaką daje podążanie za głosem serca.

Wydawnictwo Dragon

Magdalena Majcher: Dzień, w którym Cię poznałam

Maja ma pracę, za którą nie przepada, i męża, którego nawet nie lubi. Ma też marzenia i za mało odwagi, aby je spełniać. Kiedy jednak wygrywa w konkursie na najciekawszy pomysł na reportaż, a wydawnictwo wiąże duże nadzieje z jej książką, łapie wiatr w żagle i zaczyna wierzyć w to, że chcieć to móc. Wyjeżdża na kilka tygodni do Gdańska, gdzie zbiera materiały do książki, nie spodziewając się, że ten wyjazd odmieni całe jej życie.

Czy powinniśmy rezygnować z miłości, która się przytrafia, bo czas, miejsce i okoliczności są nieodpowiednie?

Czy musimy dotrzymywać obietnic, które składaliśmy jako inni ludzie?

Wydawnictwo Pascal

Magdalena Majcher: Obcy powiew wiatru (Saga nadmorska)

Wzruszająca opowieść inspirowana losami tysięcy Kresowiaków, którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek – spokój i miejsce do życia.

Wielopokoleniowa, pasjonująca saga o rodzinie, która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim.

Marcjanna Zielczyńska żyje beztrosko – spędza czas z przyjaciółkami, marzy o wielkiej miłości, planuje swoją przyszłość. Kiedy zaczyna się wojna, wszystko się zmienia.

Świat, który znała i kochała, przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane, aby odnaleźć nowy dom.

Wydawnictwo Pascal

Magdalena Majcher: Zimny kolor nieba

Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone, bo jej dom jest na Pomorzu. Brakuje jej jednak ojca, o którym matka nie chciała nawet rozmawiać. Kiedy poznaje prawdę, nie chce mieć nic wspólnego ze swoją rodziną.

Wiąże się za mężczyzną, który zmienia jej życie w piekło. Każdy kolejny dzień przepełniony jest strachem i niepewnością. Gabriela nie traci jednak nadziei, że jej życie się zmieni.

Przejmująca opowieść o demonach, przed którymi nie sposób uciec, bo nosimy je w sobie.

Wydawnictwo Pascal

Magdalena Majcher: Znany szum morza (Saga nadmorska)


Jagoda pragnie przełamać koło międzypokoleniowych kłamstw. Spędzając całe dnie na rozmowach z babką, stara się zrozumieć zawikłaną historię rodziny.

Wiedziona przekonaniem, że los można odwrócić, stawia wszystko na jedną kartę. Tworzy wyjątkowe miejsce, które przyciąga kobiety takie jak ona – samotne matki niepełnosprawnych dzieci.

Czy smutek i cierpienie można dziedziczyć po przodkach? Czy mamy jakikolwiek wpływ na nasze życie?

Pełna emocji opowieść o powrocie do domu, gdzie można odnaleźć i zrozumieć ślady przeszłości.

Wydawnictwo Pascal

Magdalena Majcher: Jeszcze jeden uśmiech

Matki feministki kontra Matki Polki kury domowe. Ekomamy w kontrze do klientek McDonalda. Matki pracujące przeciwko pełnoetatowym mamom.

Kariera czy dziecko? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Pierś czy butelka? Współczesnym kobietom nie żyje się lekko, ale każda z nich uważa, że ma ładniejsze mieszkanie, lepszego męża i grzeczniejsze dzieci niż koleżanka.

Monika, Karolina, Olga i Agnieszka spotykają się w kawiarni dla mam z dziećmi. Każda z nich próbuje przekonać pozostałe, że jej sposób na życie jest najlepszy. Do czasu…

Kiedy dziecko jednej z nich poważnie zachoruje, stają w jednym szeregu, żeby ratować życie dziewczynki. Bo przecież są matkami!

Wydawnictwo Pascal

Ałbena Grabowska: Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością?

Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.

Zostałam porwana przez historię czterech kobiet: prababki, babki, matki oraz córki. Ciąży nad nimi stara klątwa. Każda z nich ukrywa prawdę o swojej przeszłości. Matki i córki to niesamowita, wzruszająca podróż w czasie. Smutno mi było rozstawać się z bohaterkami. [Katarzyna Berenika Miszczuk]

Wydawnictwo Marginesy

 

Laura Mucha: No właśnie, miłość

Poeci, filozofowie i artyści od wieków próbowali wyjaśnić naturę miłości, A Laura Mucha postanowiła zapytać ludzi takich jak my. Przeprowadziła wywiady z setkami nieznajomych w wieku od lat 8 do 95 w ponad czterdziestu krajach, prosząc ich o podzielenie się swoimi najbardziej osobistymi przeżyciami.

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? W jaki sposób wychowanie wpływa na nasze związki z innymi? Czego powinniśmy szukać u partnera? Czy monogamia jest naturalna? Dlaczego ludzie zdradzają? Skąd wiadomo, że przyszła pora, żeby odejść? Jak radzić sobie ze stratą?

No właśnie, miłość łączy codzienne doświadczenia i teorię, stanowiąc doskonałą lekturę dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, czym jest ten stan i dlaczego – często wbrew rozsądkowi – dziwnie się zachowujemy.

Niezwykła i wnikliwa analiza blasków i cieni miłości. Znacznie lepsza i bardziej pouczająca niż mój własny film! Laura znalazła dowód na to, że miłość rzeczywiście jest wszędzie wokół nas – i zadała sobie trud, aby ją zrozumieć i poddać dogłębnej analizie. Coś wspaniałego! [Richard Curtis]

Wydawnictwo Marginesy

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odkrycie kosmetyczne tego roku
koleżanka mi poleciła fajną pomadkę ochronną do ust oeparol sunnyday, spodobała mi się...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Odwieczny problem: jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy...Raz na zawsze. Bez efektu...
Szybkie odchudzanie - jak zdrowo si…
Nadwaga? Boczki? Znam to ;/ Ja walczę z moimi nadliczbowymi kilogramami na kilka sposobów jednocześnie....
dieta i cellulit
Polecam najskuteczniejszy dostepny na rynku środek wspomagający odchudzanie. Phen375 to jedna z najlepszych...