Kosmetyki z konopi | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kosmetyki z konopi

5 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Konopie w ostatnich latach przeżywają renesans. Szerokie zastosowanie tych roślin sprawia, że nie tylko są one składnikiem, żywności, suplementów czy leków, ale także kosmetyków. I na tych ostatnich skupimy się w tym artykule. Dowiecie się między innymi w jakich kosmetykach konopie występują i jakie mają właściwości.

KOSMETYKI Z KONOPI

Prozdrowotne działanie konopi

Konopie były znane i wykorzystywane już kilka tysięcy lat temu. Stosowano je między innymi jako antidotum na ból w tradycyjnej chińskiej medycynie, jak również w starożytnym Egipcie i Grecji. Rośliny uznawano za cudowny środek. Zresztą na papirusach ze starożytnego Egiptu jest wiele wzmianek o leczniczym zastosowaniu konopi.

W tej chwili konopie znów wracają do łask, jako środek leczniczy w postaci legalnej, medycznej marihuany. Z roślin wytwarza się również suplementy takie jak min. prozdrowotny olej CBD. Z kolei nasiona konopi i wytwarzane z nich oleje konopne coraz częściej pojawiają się w codziennej, zdrowej diecie. Popularne są również nasiona konopi indyjskiej, oferowane przez wiele sklepów z ofertą skierowaną między innymi do pasjonatów tych roślin.

Kosmetyki do skóry

Symbol konopnego liścia coraz częściej pojawia się na opakowaniach kosmetyków. To w tej chwili tak rozpoznawalny znak oraz naturalny składnik kosmetyków jak aloes czy olej migdałowy.  Dlatego nie bez powodu konopie coraz częściej stają się składnikiem dermokosmetyków.

Decyduje o tym ich lecznicze zastosowanie, co potwierdza szereg przeprowadzonych badań naukowych dotyczących tych roślin. Produkowane z konopi kosmetyki do skóry zapobiegają wielu schorzeniom takim jak min. łuszczyca czy trądzik oraz pęknięcia naskórka. Odpowiedzią na te ostatnie objawy są min. specjalne kremy konopne na pękającą skórę dłoni, jak również te przeznaczone do stóp z popękanym naskórkiem.

W składzie dermokosmetyków jest najczęściej olej konopny, który wytwarza się z nasion konopi. Zawiera on ponad 80 proc. nienasyconych kwasów tłuszczowych, których organizm ludzki nie wytwarza. Dlatego warto przy schorzeniach skórnych zastosować terapię nienasyconymi kwasami tłuszczowymi od zewnątrz.

Opakowania konopnych kosmetyków, jak już wspominaliśmy są najczęściej opatrzone symbolem liścia konopi. Jeśli ich składnikiem są konopie indyjskie, a dokładnie nasiona konopi indyjskiej to zazwyczaj na opakowaniu jest nazwa „Cannabis Sativa Seed Oil”.

Kosmetyki do włosów

Konopny szampon, konopne odżywki oraz olejki i maski do włosów. Na sklepowych półkach tego typu kosmetyków pojawia się coraz więcej. Zaczynają one też być coraz bardziej popularne i obecne w branży fryzjerskiej.

– Klientki coraz częściej pytają o produkty do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów w oparciu o naturalne składniki  – potwierdza Joanna Wysocka, właścicielka Pracowni Fryzjerskiej Joanna Wysocka w Zabrzu.

Codzienna higiena

Konopie są też obecne w kosmetykach do codziennej higieny. Oferta produktów z konopnym liściem jest dostępna nie tylko w aptekach i drogeriach, ale także w wielu supermarketach.

Poza tym na kosmetyki do codziennej higieny z zawartością konopi wciąż rośnie popyt. Konsumenci chętniej wybierają mydła, żele pod prysznic i do kąpieli, oraz balsamy wytwarzane na bazie tych roślin.

Wiele też wskazuje na to, że rosnące zainteresowanie ofertą konopnych kosmetyków może sprawić, że już za kilka lat wytwarzane z tych roślin produkty, będą powszechne niemal w każdym domu niczym szampon pokrzywowy czy hipoalergiczne mydło.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...