Konopia indyjska: cudowna roślina – medycynaCBD.pl

10 czerwca 2017, dodał: Redakcja


KONOPIA INDYJSKA – CUDOWNA ROŚLINA PRZEZ LATA OWIANA TABOO I WIELOMA MITAMI

Przez lata konopie indyjskie były uważane za narkotyk, który niszczy i uzależnia. Konopie są jednak bezpieczniejsze niż kawa, biały cukier, papierosy czy alkohol, które legalnie powodują duże szkody w naszych ciałach oraz silne uzależniają fizycznie i psychicznie. Konopie jako naturalna roślina medyczna nie posiada żadnej substancji, która mogłaby uzależniać fizycznie. Jedynym uzależnieniem, z jakim możemy się spotkać, jest uzależnienie psychiczne. Jednak takie uzależnienie może wystąpić wobec każdej czynności np. zbierania pamiątek lub picia kawy.

Do niedawna nikt nie wpatrywał się, co dokładnie zawiera w sobie konopia i nie analizował jej wpływu na nasze zdrowie. Wiadomo było jednak, że roślina pomaga w różnych dolegliwościach psychicznych i fizycznych. Najnowsze badania nad substancjami zawartymi w konopiach pokazały, że w ich kwiatostanach znajduje się szereg substancji medycznych – kannabinoidów. Działają one na ciało poprzez receptory kannabinoidowe, które w procesie ewolucji zostały wytworzone po to, aby nasz gatunek mógł przetrwać. Żadna inna substancja nie jest w stanie pobudzić receptorów kannabinoidowych, ponieważ tylko związki zawarte w konopi pasują do nich jak puzzel do układanki.

Aktywowane receptory kannabinoidowe wpływają na system endokannabinoidowy człowieka, regulując wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Od tak prozaicznych jak wywołanie głodu czy łaknienia, które polecane jest dla osób z problemami trawiennymi, do terapii chorób takich jak padaczka, Parkinson czy jak pokazały najnowsze badania – likwidowania komórek nowotworowych.

Każda roślina konopi indyjskiej lub medycznej marihuany wytwarza swój profil kannabinoidowy. Jedne zawierają (wg naszej obecnej wiedzy) wyłącznie THC i THC-A, inne odmiany bogate są w związki typu CBD, CBD-A, CBC, CBG, CBN, CBE, CBL i CBT, które dopiero odkrywamy.

Kannabinoidy mogą być dostarczane do naszego organizmu na kilka sposobów: poprzez ich palenie czy vaporyzowanie, inhalacje, spożycie doustne, przez plaster naskórny lub (obok vaporyzowania – najzdrowsze) wchłanianie podjęzykowe.

Gamą produktów, które okazały się najbezpieczniejsze oraz najlepsze i najtrwalsze do dawkowania, są oleje produkowane z ekstraktu z konopi siewnej (m.in. Hemp Element Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich) lub z medycznej marihuany (m.in. seria Everyday Charlotte’s WebTM by The Stanley Brothers). Zasadniczą różnicę w/w olejach stanowi roślina, z jakiej zostały stworzone. Konopia siewna zawiera kannabinoidy CBD i CBD-A, jednak w przypadku poważnych dolegliwości m.in. padaczka, nowotwory czy stwardnienie rozsiane, stosowanie jej może być niewystarczające. Wówczas pacjenci stosują olej wytwarzany z medycznej marihuany, który zawiera więcej kannabinoidów CBD, CBD-A, CBC i CBN, co przekłada się na jego większą skuteczność.

Świadomość społeczna stale wzrasta i ludzie coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw konopi przy wspieraniu swojego zdrowia. Wszystko to powoduje, że użycie olei z konopi jest naturalnym i najlepszym wyborem przy walce z bólem, poważnymi i uciążliwymi dolegliwościami oraz chorobami.

Aleksandra i Maciej – medycynaCBD.plMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Konopia indyjska: cudowna roślina – medycynaCBD.pl

 1. avatar maria napisał(a):

  Witam

  Próbowałam różnych olejków z konopii i działały ale niewystarczająco. Kiedys otrzymałam od próbkę charlottes web 500 i była poprawa. Jest jakas szansa na rabat na ten olejek advanced?

  • avatar medycynaCBD.pl napisał(a):

   Pani Mario

   Cieszymy się że produkt olej charlotte’s web pomógł na pani dolegliwość. Jego unikalny skład powoduje iż pomaga w zwalczaniu wielu chorób od tych małych jak bóle i stres po nowotwory i padaczkę.

   Prosimy o kontakt na adres: [email protected] lub pod numerem +48733320367 a dobierzemy dla Pani odpowiedni produkt i ustalimy indywidualny rabat.

   Pozdrawiamy
   Zespół medycynaCBD.pl

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Zegarek JOWISSA
Męski zegarek szwajcarski
Cena:
1350 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł