Konopia indyjska: cudowna roślina – medycynaCBD.pl

9 czerwca 2017, dodał: Redakcja


KONOPIA INDYJSKA – CUDOWNA ROŚLINA PRZEZ LATA OWIANA TABOO I WIELOMA MITAMI

Przez lata konopie indyjskie były uważane za narkotyk, który niszczy i uzależnia. Konopie są jednak bezpieczniejsze niż kawa, biały cukier, papierosy czy alkohol, które legalnie powodują duże szkody w naszych ciałach oraz silne uzależniają fizycznie i psychicznie. Konopie jako naturalna roślina medyczna nie posiada żadnej substancji, która mogłaby uzależniać fizycznie. Jedynym uzależnieniem, z jakim możemy się spotkać, jest uzależnienie psychiczne. Jednak takie uzależnienie może wystąpić wobec każdej czynności np. zbierania pamiątek lub picia kawy.

Do niedawna nikt nie wpatrywał się, co dokładnie zawiera w sobie konopia i nie analizował jej wpływu na nasze zdrowie. Wiadomo było jednak, że roślina pomaga w różnych dolegliwościach psychicznych i fizycznych. Najnowsze badania nad substancjami zawartymi w konopiach pokazały, że w ich kwiatostanach znajduje się szereg substancji medycznych – kannabinoidów. Działają one na ciało poprzez receptory kannabinoidowe, które w procesie ewolucji zostały wytworzone po to, aby nasz gatunek mógł przetrwać. Żadna inna substancja nie jest w stanie pobudzić receptorów kannabinoidowych, ponieważ tylko związki zawarte w konopi pasują do nich jak puzzel do układanki.

Aktywowane receptory kannabinoidowe wpływają na system endokannabinoidowy człowieka, regulując wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Od tak prozaicznych jak wywołanie głodu czy łaknienia, które polecane jest dla osób z problemami trawiennymi, do terapii chorób takich jak padaczka, Parkinson czy jak pokazały najnowsze badania – likwidowania komórek nowotworowych.

Każda roślina konopi indyjskiej lub medycznej marihuany wytwarza swój profil kannabinoidowy. Jedne zawierają (wg naszej obecnej wiedzy) wyłącznie THC i THC-A, inne odmiany bogate są w związki typu CBD, CBD-A, CBC, CBG, CBN, CBE, CBL i CBT, które dopiero odkrywamy.

Kannabinoidy mogą być dostarczane do naszego organizmu na kilka sposobów: poprzez ich palenie czy vaporyzowanie, inhalacje, spożycie doustne, przez plaster naskórny lub (obok vaporyzowania – najzdrowsze) wchłanianie podjęzykowe.

Gamą produktów, które okazały się najbezpieczniejsze oraz najlepsze i najtrwalsze do dawkowania, są oleje produkowane z ekstraktu z konopi siewnej (m.in. Hemp Element Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich) lub z medycznej marihuany (m.in. seria Everyday Charlotte’s WebTM by The Stanley Brothers). Zasadniczą różnicę w/w olejach stanowi roślina, z jakiej zostały stworzone. Konopia siewna zawiera kannabinoidy CBD i CBD-A, jednak w przypadku poważnych dolegliwości m.in. padaczka, nowotwory czy stwardnienie rozsiane, stosowanie jej może być niewystarczające. Wówczas pacjenci stosują olej wytwarzany z medycznej marihuany, który zawiera więcej kannabinoidów CBD, CBD-A, CBC i CBN, co przekłada się na jego większą skuteczność.

Świadomość społeczna stale wzrasta i ludzie coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw konopi przy wspieraniu swojego zdrowia. Wszystko to powoduje, że użycie olei z konopi jest naturalnym i najlepszym wyborem przy walce z bólem, poważnymi i uciążliwymi dolegliwościami oraz chorobami.

Aleksandra i Maciej – medycynaCBD.plMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Konopia indyjska: cudowna roślina – medycynaCBD.pl

  1. avatar maria napisał(a):

    Witam

    Próbowałam różnych olejków z konopii i działały ale niewystarczająco. Kiedys otrzymałam od próbkę charlottes web 500 i była poprawa. Jest jakas szansa na rabat na ten olejek advanced?

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Wygodny biustonosz na lato
Biustonosz miękki wykonany z ażurowej czarnej koronki o kwiatowym wzorze
Cena:
59 zł
Sandały Japanese Beige
Hit tego lata - wymieniaj wstążki i ciesz się co dzień innym kolorem!
Cena:
79,90
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Manicure i pedicure w domu
ja niestety ze względu na brak czasu nie mogę sobie pozwolić na wizyty u...
Ćwiczenia na kondycje
Ja żadnych kroków nie podejmowałabym na własną rękę. Przy otyłości każde postępowanie,...
Fototapety do salonu?
POszukujecie jakieś fajnej fototapety do swojego mieszkania? To koniecznie zajrzyjcie na tę...
Tabletki antykoncepcyjne - bez prze…
jeśli czujesz się z tym dobrze i masz je sprawdzone to pewnie. ALe faktycznie...
facebook