Konkurs wielkanocny z Dreams – wyniki!

7 kwietnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

_opowiesci_kon

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom oraz Fanom na Facebooku za udział w wielkanocnym konkursie książkowym pod patronatem Wydawnictwa Dreams! Do wygrania był pakiet książek Lidii Miś: Opowieści biblijne dziadzia Józefa.

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy.

ZADANIE KONKURSOWE: Która z opowieści biblijnych jest Ci najbardziej bliska?

Podpowiedzi dotyczące pełnej oferty wydawniczej znajdziecie na stronie Wydawnictwa Dreams.

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na portalu lub Facebooku, dopuszczalne odpowiedzi na naszą skrzynkę FB. Miłej zabawy!

WARUNKIEM udziału w zabawie jest polubienie strony FB Wydawnictwa DREAMS.

WYRÓŻNIONA ODPOWIEDŹ:

Moja ulubiona przypowieść biblijna, to początek, czyli stworzenie świata. Często dzieci zadają trudne pytania, a w tej opowieści zawarto odpowiedzi na wiele z nich. Pamiętam jak moja babcia opowiadała mi tę opowieść, za każdym razem pięknie wszystko opisując, a zwłaszcza powstający, różnorodny świat. Wspominam swój zachwyt nad tymi opowieściami i rodzące się zrozumienie i łatwość z jaką babcia potrafiła odpowiadać na każde moje pytanie. Te wspomnienia są częścią mnie samej, pozwalają mi uśmiechać się do przeszłości i widzieć tę małą dziewczynkę z kucykami wpatrzoną w babcine okulary i odnajdującą pierwsze prawdy i pierwsze wierzenia. Dzisiaj dzieci mają dostęp do wielu bajek i książek, a ich ciekawość świata zdaje się zaspokajać telewizja i Internet, uważam jednak, że takie opowieści, ponadczasowe i ważne powinny być znane w każdym domu.

Wioleta Oprządek

Gratulujemy serdecznie!

_promocjeDreams.2

O NAGRODACH:

Opowieści biblijne dziadzia Józefa I – Lidia Miś

Dziadzio Józef żył naprawdę.
Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od _opowiescimiejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści. Książka zawiera opowiadania: Synowie Jakuba, Stworzenie świata, Siła Samsona.
Autorka w biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom biblijne zapisy mogą ułatwić dzieciom zrozumienie treści i znaleźć odniesienie w życiu codziennym.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa I
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda+UV
Ilustracje: Jolanta Ludwikowska, Ewa Ludwikowska
ISBN: 978-83-930941-0-3
Format: 200 x 245
Data wydania: Wrzesień 2010
Cena okładkowa: 35,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 31,50 zł

Opowieści biblijne dziadzia Józefa II – Lidia Miś

W drugiej części Opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom dzieje Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel oraz arki Noego.

_opowiesci2W biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom biblijne zapisy mogą ułatwić dzieciom zrozumienie treści i znaleźć odniesienie w życiu codziennym.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa II
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda + UV
Ilustracje: Ewa Ludwikowska
ISBN: 978-83-63579-15-9
Format: 200 x 245
Data wydania: Październik 2012
Cena okładkowa: 35,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 31,50 zł

Opowieści biblijne dziadzia Józefa III – Lidia Miś

_opowiesci3Zawiera ona tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego śmierci i zmartwychwstania.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa III
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 120
Oprawa: twarda + UV
Ilustracje: Jolanta Ludwikowska
ISBN: 978-83-63579-36-4
Format: 200 x 245
Data wydania: Październik 2013
Cena okładkowa: 37,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 33,30 zł

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

13 komentarzy do Konkurs wielkanocny z Dreams – wyniki!

 1. avatar Karolina pisze:

  Do dziś mam w swojej biblioteczce wielgachną „Biblię ilustrowaną przez dzieci”, którą dostałam od cioci z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Choć nie zaglądałam do niej od lat, pamiętam wiele pięknych rysunków na całe strony oraz emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania. Jedną z moich ulubionych opowieści była ta o Potopie; bardzo często to właśnie od niej zaczynałam lub na niej kończyłam lekturę. Chyba najbardziej fascynowało mnie to, że Noe wraz ze swoją najbliższą rodziną spędził tyle czasu z różnymi, często groźnymi zwierzętami, a mimo to nikomu nic złego się nie stało. Nie mogłam też pojąć, jak Noemu w ogóle udało się zmieścić całą tę mnażerię na jednej łodzi, zastanawiałam się, jak ludzie radzili sobie z jedzeniem, czy zgromadzili wystarczająco dużo zapasów, czy się nie kłócili ze sobą, co robili w wolnym czasie, którego mieli pod dostatkiem… Pamiętam, że za każdym razem wnikliwie badałam ilustracje towarzyszące opowieści o Arce i liczyłam zwierzęta.
  Dziś istotniejszy jest dla mnie inny wymiar tej opowieści – nie przygodowy a krzepiący. W trudnych chwilach przypominam sobie, że tak jak po Potopie w końcu opadły wody a tęcza spięła łukiem ziemię z niebem na znak przymierza Boga z ludźmi, tak po każdym kryzysie czy trudnych chwilach, których czasami w życiu doświadczam, zawsze prędzej czy później się wypogodzi.

 2. avatar Aleksandra pisze:

  Przypowieść o zagubionej owcy – jest obrazem troski Boga o to, co małe, cierpiące, zagubione i potrzebujące pomocy. Nauczyła mnie wyjątkowej empatii wobec bezbronnych maluchów i zwierzaków.

 3. avatar mika19 pisze:

  O narodzeniu Pana Jezusa-dzieciństwem pisana:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.