Konkurs wielkanocny z Dreams – wyniki!

7 kwietnia 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_opowiesci_kon

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom oraz Fanom na Facebooku za udział w wielkanocnym konkursie książkowym pod patronatem Wydawnictwa Dreams! Do wygrania był pakiet książek Lidii Miś: Opowieści biblijne dziadzia Józefa.

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy.

ZADANIE KONKURSOWE: Która z opowieści biblijnych jest Ci najbardziej bliska?

Podpowiedzi dotyczące pełnej oferty wydawniczej znajdziecie na stronie Wydawnictwa Dreams.

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na portalu lub Facebooku, dopuszczalne odpowiedzi na naszą skrzynkę FB. Miłej zabawy!

WARUNKIEM udziału w zabawie jest polubienie strony FB Wydawnictwa DREAMS.

WYRÓŻNIONA ODPOWIEDŹ:

Moja ulubiona przypowieść biblijna, to początek, czyli stworzenie świata. Często dzieci zadają trudne pytania, a w tej opowieści zawarto odpowiedzi na wiele z nich. Pamiętam jak moja babcia opowiadała mi tę opowieść, za każdym razem pięknie wszystko opisując, a zwłaszcza powstający, różnorodny świat. Wspominam swój zachwyt nad tymi opowieściami i rodzące się zrozumienie i łatwość z jaką babcia potrafiła odpowiadać na każde moje pytanie. Te wspomnienia są częścią mnie samej, pozwalają mi uśmiechać się do przeszłości i widzieć tę małą dziewczynkę z kucykami wpatrzoną w babcine okulary i odnajdującą pierwsze prawdy i pierwsze wierzenia. Dzisiaj dzieci mają dostęp do wielu bajek i książek, a ich ciekawość świata zdaje się zaspokajać telewizja i Internet, uważam jednak, że takie opowieści, ponadczasowe i ważne powinny być znane w każdym domu.

Wioleta Oprządek

Gratulujemy serdecznie!

_promocjeDreams.2

O NAGRODACH:

Opowieści biblijne dziadzia Józefa I – Lidia Miś

Dziadzio Józef żył naprawdę.
Mieszkał w domaradzkiej wsi Poręby, w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od _opowiescimiejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści. Książka zawiera opowiadania: Synowie Jakuba, Stworzenie świata, Siła Samsona.
Autorka w biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom biblijne zapisy mogą ułatwić dzieciom zrozumienie treści i znaleźć odniesienie w życiu codziennym.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa I
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda+UV
Ilustracje: Jolanta Ludwikowska, Ewa Ludwikowska
ISBN: 978-83-930941-0-3
Format: 200 x 245
Data wydania: Wrzesień 2010
Cena okładkowa: 35,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 31,50 zł

Opowieści biblijne dziadzia Józefa II – Lidia Miś

W drugiej części Opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom dzieje Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel oraz arki Noego.

_opowiesci2W biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom biblijne zapisy mogą ułatwić dzieciom zrozumienie treści i znaleźć odniesienie w życiu codziennym.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa II
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda + UV
Ilustracje: Ewa Ludwikowska
ISBN: 978-83-63579-15-9
Format: 200 x 245
Data wydania: Październik 2012
Cena okładkowa: 35,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 31,50 zł

Opowieści biblijne dziadzia Józefa III – Lidia Miś

_opowiesci3Zawiera ona tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego śmierci i zmartwychwstania.

Opowieści biblijne dziadzia Józefa III
Autor: Lidia Miś
Ilość stron: 120
Oprawa: twarda + UV
Ilustracje: Jolanta Ludwikowska
ISBN: 978-83-63579-36-4
Format: 200 x 245
Data wydania: Październik 2013
Cena okładkowa: 37,00 zł
Cena promocyjna na stronach Wydawnictwa: 33,30 zł

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

13 komentarzy do Konkurs wielkanocny z Dreams – wyniki!

 1. avatar Karolina pisze:

  Do dziś mam w swojej biblioteczce wielgachną „Biblię ilustrowaną przez dzieci”, którą dostałam od cioci z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Choć nie zaglądałam do niej od lat, pamiętam wiele pięknych rysunków na całe strony oraz emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania. Jedną z moich ulubionych opowieści była ta o Potopie; bardzo często to właśnie od niej zaczynałam lub na niej kończyłam lekturę. Chyba najbardziej fascynowało mnie to, że Noe wraz ze swoją najbliższą rodziną spędził tyle czasu z różnymi, często groźnymi zwierzętami, a mimo to nikomu nic złego się nie stało. Nie mogłam też pojąć, jak Noemu w ogóle udało się zmieścić całą tę mnażerię na jednej łodzi, zastanawiałam się, jak ludzie radzili sobie z jedzeniem, czy zgromadzili wystarczająco dużo zapasów, czy się nie kłócili ze sobą, co robili w wolnym czasie, którego mieli pod dostatkiem… Pamiętam, że za każdym razem wnikliwie badałam ilustracje towarzyszące opowieści o Arce i liczyłam zwierzęta.
  Dziś istotniejszy jest dla mnie inny wymiar tej opowieści – nie przygodowy a krzepiący. W trudnych chwilach przypominam sobie, że tak jak po Potopie w końcu opadły wody a tęcza spięła łukiem ziemię z niebem na znak przymierza Boga z ludźmi, tak po każdym kryzysie czy trudnych chwilach, których czasami w życiu doświadczam, zawsze prędzej czy później się wypogodzi.

 2. avatar Aleksandra pisze:

  Przypowieść o zagubionej owcy – jest obrazem troski Boga o to, co małe, cierpiące, zagubione i potrzebujące pomocy. Nauczyła mnie wyjątkowej empatii wobec bezbronnych maluchów i zwierzaków.

 3. avatar mika19 pisze:

  O narodzeniu Pana Jezusa-dzieciństwem pisana:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...