URODA I ZDROWIE

Konkurs świąteczny Alexander – wyniki konkursu!

2 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Dziękujemy ogromnie za odpowiedzi do konkursu umieszczane w komentarzach oraz bardzo licznie przesyłane na naszą redakcyjną skrzynkę mailową w konkursie świątecznym pod patronatem producenta gier Alexander.

Z waszych odpowiedzi wynika, że najbardziej lubimy popularne gry rodzinne, gry karciane, bierki i puzzle oraz gry planszowe w różnych odsłonach. Wielu rodziców wymyśla swoim dzieciom gry edukacyjne i zabawy na spostrzegawczość oraz aktywność ruchową w różnych wariantach. Podziwiamy kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość, a niektórym zazdrościmy możliwości i ogromu wolnego czasu, który można poświęcić rodzinnej zabawie.

Trudno wybrać odpowiedzi najlepsze, najbardziej słuszne, czy najbardziej poprawne. Po analizie w redakcji w konkursie wygrywają:

1) Anna W.

2) Łukasz N.

3) Barbara K.

4) Bartek D.

 

Laureaci zostali powiadomieni drogą mailową.

.

Nagrodami w konkursie są 4 następujące zestawy gier Alexander:

Nagroda 1. Pantomima Gold + Zgrana para + Mały konstruktor Ranger
Nagroda 2. Lombard + Mini maxi + Mały konstruktor Crusher
Nagroda 3. Moje na górze Exclusive +Szalone balony + Mały konstruktor Big Boss
Nagroda 4. Bitwa na skojarzenia + Bursztynowa Komnata + Junior Wyścigówka

W konkursie wygrywają 4 osoby. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

O NAGRODACH:

Pantomima GOLD

Przezabawna gra towarzyska, w której należy przekazać hasło swojej drużynie bez użycia słów. Jedyne narzędzia jakimi dysponujemy to gesty i mowa ciała – swojego … lub ciała rywala. Dotarcie na metę jest pozornie proste, ale na drodze do zwycięstwa stoi UNIKATOWA PLANSZA, na której toczy się rozgrywka. Uczestnicy nieustannie modyfikują wygląd ścieżki oraz wpływają swoimi odpowiedziami na położenie pionka przeciwnika. Możecie być pewni jednego – do wygranej doprowadzi was tylko wielka trójka: ŚMIAŁOŚĆ, WYOBRAŹNIA I TAKTYKA!
Wyjątkowa jakość wykonania! Wspaniałe rekwizyty.

Zawartość opakowania: plansza, 2 klepsydry, 4 drewniane pionki, 15 kart marionetka, 150 kart z hasłami, kolorowa kostka, tablica suchościeralna, mazak, 15 kolorowych znaczników, instrukcja

Wiek graczy od: 9 lat
Liczba graczy: 4+
Liczba elementów: 191

Cena: 106 zł

Zgrana Para

Sprawdźcie jak bardzo jesteście zgrani. Szybka rozgrywka dla par, w której wykładamy na stół obrazki. Każda osoba w parze musi wybrać z tali obstawiania przymiotnik.  Ten przymiotnik w zależności od rundy musi najbardziej lub najmniej pasować do danego obrazka. Wygrywa ta para, która najczęściej będzie wykładać identyczne przymiotniki i okaże się najbardziej zgrana.

Zawartość opakowania: karty obstawiania (96 szt.), karty obrazków (124 szt.), plansza (1 szt.), pchełki (120 szt.), klepsydra (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-8
Cena: 52 zł

Lombard. Życie pod zastaw

Lombard. Życie pod zastaw” to hitowy serial Telewizji Puls.
Dzięki grze planszowej będziesz mógł przenieść się w świat serialu i wcielić w jednego z bohaterów (Andżelikę, Benię, Mariusza, Maćka, Lolka lub Adka) i sprawdzić,czy masz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, a przy okazji doskonale się bawić w gronie znajomych i rodziny!

Celem gry jest zarobić jak najwięcej pieniędzy a przy tym zdobyć uznanie szefa – pana Kazimierza. Sprzedajemy i kupujemy zastawiane produkty tak, by zarobić jak najwięcej. Trzeba podejmować dobre decyzje, gdyż niektóre z przedmiotów mają ukryte wady lub zalety, które odpowiednio obniżają lub podwyższają ich wartość. Naszymi przeciwnikami w grze są pozostali pracownicy, którym także zależy na uznaniu szefa. Wygrywa ten, kto okaże się najlepszym strategiem i sprzedawcą roku!

Gra dostarcza mnóstwo rozrywki, dzięki niebanalnym zwrotom akcji, przezabawnym kartom licytowanych przedmiotów, sporej dawce humoru sytuacyjnego wprowadzanego przez karty klienta. Rozgrywka zmusza do interakcji pomiędzy graczami, dzięki czemu jest emocjonująca i porwie do zabawy każdego. Gra planszowa „Lombard. Życie pod zastaw” uczy podejmowania ryzyka inwestycyjnego i sprytu w codziennych decyzjach zakupowych. W przeciwieństwie do innych gier finansowych, gracze sami w łatwy sposób sterują długością rozgrywki, dlatego zabawa nigdy się nie nudzi.

Zawartość opakowania: tekturowe pionki z postaciami (6 szt.), podstawki pod pionki (6 szt.), plastikowy pionek (1 szt.), plansza (1 szt.), karty (165 szt.), Czerwona kostka Sprzedaży (1 szt.), Zielona Kostka Kupna (1 szt.), Biała Kostka Ruchu (1 szt.), banknoty (250 szt.; po 50 szt. każdego rodzaju), czeki (63 szt.), notes (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 12 lat
Liczba graczy: 2-6
Liczba elementów: 497
Cena: 67 zł

Mini Maxi

Gra karciana, w której obstawiasz. Jak dobrze się znacie? Czy wiecie wszystko o swoich znajomych? Co ich śmieszy a co denerwuje? Czy twoi przyjaciele wiedzą o tobie wszystko? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź dzięki przezabawnej grze Mini Maxi! Rozgrywka pełna niespodzianek zagwarantuje salwy śmiechu i umocni każdą przyjaźń!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), plansza obstawiania (1 szt.), żetony obstawiania (24 szt.), karty (110 szt.), pchełki (8 zestawów po 25 pchełek w danym kolorze, w sumie 200 szt.), drewniany żeton (1 szt., duży żeton jak z pantomimy), bączek (1 sztuka), instrukcja

Wiek graczy: 8+
Liczba osób: 3-8

Cena: 52 zł

Moje na Górze – Wersja Exclusive

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu!
Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), klepsydra (1 szt.), pionki (8 szt.), łapki (8 szt.), karty pytań (220 szt.), kolorowa kostka losująca (1 szt.), podkładka (1 szt.), parawan (1 szt.), dzwonek (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 3-8
Liczba elementów: 243
Cena: 84 zł

Szalone Balony

Szalone Balony to prosta do opanowania, niezwykle przyjemna i wciągająca gra, która zapewni całym rodzinom wspaniałą rozrywkę. Bez względu na to, w jakim jesteście wieku, będziecie się świetnie bawić śledząc zmiany układu kart i uważając, by złapać właściwy żeton.

Zadanie polega na tym, by w ferworze wykładanych kart po pojawieniu się karty funkcyjnej złapać jak najszybciej żeton w kolorze tych balonów, których na kartach będzie najwięcej lub najmniej. Niby nic trudnego, ale czy nie zmyli cię ciągle zmieniający się układ kart?

Zawartość opakowania: karty AKCJI: karty „czarny balon” (7 szt.), karty „kolorowe balony” (7 szt.), karty BALON (40 szt.), drewniane żetony (5 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 7 lat
Liczba graczy: 2 – 4
Liczba elementów: 60
Cena: 46 zł

Bitwa na Skojarzenia

Bitwa na Skojarzenia to szalona zabawa dla tych, którzy wiedzą, co ma piernik do wiatraka. Wspaniała gra na wyobraźnię i kojarzenie. Idealna rozrywka dla graczy, którzy potrafią działać pod presją czasu! Przekonaj się, czy potrafisz dobrze skojarzyć ze sobą obrazki, tak, by wyprzedzić swoich rywali. To gra na czas, w której liczy się każde słowo!

Zawartość opakowania: klepsydra (1 szt.), karty (165 szt.; 164 karty z obrazkami plus na jednej skrócona instrukcja), plansza (1 szt.), pionki (6 szt.), instrukcja

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-6

Cena: 52 zł

Bursztynowa Komnata

Dzieci uwielbiają przygody i tajemnice. Któż z nas nie bawił się w podróżników, odkrywców czy wreszcie poszukiwaczy skarbów. I tym właśnie jest gra „Bursztynowa Komnata”– wspaniałą wyprawą w nieznane, gdzie na końcu czeka na nas skarb. Niebanalna mechanika i niespodziewane zwroty akcji zapewnią wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.
Gra planszowa bez planszy, a może raczej z planszą, którą budujemy sami. Dysponujemy 40 planszetkami z których układamy tak zwaną ścieżkę. Sami decydujemy, czy chcemy, żeby rozgrywka była dłuższa i używamy wszystkich planszetek, czy też krótsza i wykorzystujemy tylko część z nich. W budowaniu ścieżki ważne są tylko 2 zasady: musi zaczynać się od planszetki z napisem STRAT i kończyć na planszetce z napisem „TOP SECRET”.
Nietuzinkowa, dynamiczna mechanika. To jak wygląda miejsce rozgrywki na początku zabawy ma się nijak do tego, co stanie się nim na końcu, ponieważ po każdym opuszczeniu planszetki odwracamy ją na drugą stronę.
Nie jest to bezwolna gra losowa, mamy wpływ na to jak się poruszamy. Możemy podejmować ryzyko i nie zawsze musimy wykonywać ruchy wskazane przez rzut kośćmi. W grze możemy postawić na kooperację lub rywalizację, w zależności od wybranej strategii.
Na każdym kroku czeka na nas przygoda, a o tym co dzieje się z trasą rozgrywki oraz akcją decyduje to, na jakich polach staną gracze. Cóż wiec może się nam przydarzyć? – ruchome piaski, zapadnia, teleport, czy pułapka, a której uwolni nas jedynie ułożenie odpowiedniego szyfru oraz wiele innych niespodzianek.

Wygrywa ten kto pierwszy dotrze do ostatniej planszetki i odnajdzie ukrytą Bursztynową Komnatę.

Zawartość opakowania: planszetki – 40 szt., kości losu – 5 szt., pionki tekturowe – 6 szt., podstawki do pionków – 6 szt., klepsydra – 1 szt., instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 2-6
Liczba elementów: 59
Cena: 43 zł

Mały Konstruktor – Ranger

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 354 elementy zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja.

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba graczy: 1
Liczba elementów: 354
Cena: 41,50 zł

Mały Konstruktor- Crusher

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 199 elementów zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba elementów: 199
Cena: 36 zł

Mały Konstruktor- Big Boss

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwałay i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania.

Zawartość opakowania: 202 elementy zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 8 lat
Liczba elementów: 202
Cena: 36 zł

Mały Konstruktor Junior – Wyścigówka

Ponadczasowa zabawka do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat. Zestaw składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów. Zabawka jest trwała i po złożeniu
pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję. Zabawka wspaniale wpływa na rozwój motoryki małej, rozwija cierpliwość oraz stymuluje wyobraźnię. Doskonale wspomaga naukę kolorów oraz liczenia. Wyjątkowa estetyka produktu i jakość wykonania umilają zabawę. Wszystkie komponenty wchodzące w skład produktu wytwarzane są w fabryce Alexandra.

Zawartość opakowania: 55 elementów zabawki, narzędzia do montażu, instrukcja

Wiek graczy od: 4 lat
Liczba elementów: 55
Cena: 34 zł


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

18 komentarzy do Konkurs świąteczny Alexander – wyniki konkursu!

 1. avatar Czaja pisze:

  W co gramy hmmm sporo tego ale wpisuje 3 gry które my lubimy David Blanka z rodzicami kości,statki,bierki 👼🎅🎄☃️⭐

 2. avatar Gosia pisze:

  Naszą ulubioną grą rodzinną, i to już od kilku lat jest „SuperFarmer”. Lubimy grać w „Kalambury”, „Scrabble junior”, „Monopol Junior”. Ostatnio odkryliśmy „Małą Osadę” – grę dla całej rodziny. Świetna zabawa! Polecam.

 3. avatar Martyna pisze:

  Naszym numerem jeden w grach planszowych jest zdecydowanie „Grzybobranie”, potem gra „Potwory do szafy”, „Eurobiznes” panuje natomiast przy większych rodzinnych spotkaniach.

 4. avatar Marta pisze:

  Na razie jesteśmy tradycjonalistami, więc uwielbiamy grać w klasyki na kartce papieru: państwa miasta i statki oraz nieśmiertelne i zawsze śmieszne kalambury! Ale ostatnio i zdarzyło nam się zagrać w 5 sekund i ubawiliśmy się po pachy, więc chyba w tym roku pod choinką znajdzie się miejsce dla jakiś rodzinnych planszóweczek!

 5. avatar Jolanta pisze:

  Jest kilka zabaw i gier, które nas rodzinnie wciągają i nie ma zmiłuj. Po pierwsze są to puzzle – im jest ich więcej tym lepiej, puzzli i rąk oczywiście, z tego względu najczęściej pod choinkę ktoś z domowników dostaje nowe puzzle :) Po drugie uwielbiamy grać w warcaby, drużynowo lub pojedynczo, kibicujemy sobie i wyłaniamy laureata, zamiłowanie do grania w warcaby przechodzi z pokolenia na pokolenie i nigdy się nie nudzi. Trzecią grą są państwa-miasta, może nie takie tradycyjne, bo mamy kategorie typu owoce i warzywa, słówka angielskie, słowo które kończy się na konkretną literę.. Jest wtedy więcej frajdy i naprawdę gra wciąga na długi czas.

 6. avatar Ciastko pisze:

  1. Party Alias – Trafiliśmy na tę grę całkiem przypadkiem, a przyczyniliśmy się do tego, że w bliscy kupili minimum 4 egzemplarze, bo tak się im podobało, kiedy grali z nami, że zaraz kupowali własną grę (a gdzie prowizja dla nas od producenta ja się pytam?! :)) – gra to połączenie kalamburów, testu z wiedzy o znanych osobach, taboo, rymowania i generalnie zgadywanek, no cudo po prostu! :)
  2. Kalambury – uwielbiamy kalambury, nie potrzeba tutaj nic kupować, wystarczy rodzina chętna do zabawy, a poziom haseł łatwo można dostosować do wieku dzieci – od najprostszych zwierzątek, po tytuły filmów czy polskie powiedzonka :)
  3. Eurobusiness – tak tak, nie znane na całym świecie Monopoly, tylko stare dobre, wypłowiałe Eurobusiness – z Beneluxem i RFN! Gra łączy pokolenia i dzieli graczy na tych uczciwych i tych, co wiecznie próbują oknatować bank :D

 7. avatar asiawino pisze:

  Najlepsza zabawa to gra w „Kim jestem” – trudno powstrzymać się od śmiechu, gdy przy jednym stole siedzą Adolf Hitler, Kaczor Donald i Justin Bieber :)
  Rysowane kalambury też przynoszą sporo radości – często autor nie może zrozumieć, dlaczego jego OCZYWISTY rysunek powoduje wiele skojarzeń, ale wszystkie bardzo dalekie od właściwego ;) Bardzo lubimy też grę „I know”, która została przez nas nazwana „I don’t know” ze względu na poziom trudności pytań. W każde święta spędzamy sporo czasu na graniu i bardzo dobrze się przy tym bawimy.

 8. avatar Kinga pisze:

  Gdy nie mamy gier ze sobą wystarczy nam kartka papieru i długopis.gramy wtedy w statki, państwa miasta, czy kółko i krzyżyk…Ale jeśli są gry planszowe A takie kochamy uwielbiamy chińczyka czy monopoly…nieraz poprostu rzucamy bierki. Najpiękniejsza jest zabawa gdy rodzina jest w niej cala

 9. avatar Angelika Bronikowska pisze:

  Świeta to czas kiedy cała rodzina bez stresu i pośpiechu moze zasiąść do wspólnej zabawy. W tych magicznych dniach nie może zabraknąć gry w szachy, karty jak i monopoly :)

 10. avatar Beata pisze:

  W co gramy? Ulubiona gra w której mamy wiele zabawy są stare jak świat państwa i miasta. Mały nakład bo tylko kartki i długopisy i zaczyna się prawdziwa zabawa a zarazem wyścig z czasem, i kupa zabawy. Świetne dla dzieci bo włączają myślenie ale i dla dorosłych aby przestać myśleć o problemach. Kolejna gra którą uwielbiamy są zgadywanki/kalambury. Ale nie takie zwykłe! Rysunki wykonujemy palcem na plecach zgadujacego, czasem piszemy wyrazy czasami rysujemy obrazki. Ostatnią gra w jako często grany jest grą planszowa Eurobiznes. Każdy czuje się wtedy jak biznesmem

Dodaj komentarz