Konkurs książkowy z Jaguarem – wyniki!

22 sierpnia 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_konkurs_jaguar

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom oraz Fanom na Facebooku za udział w akcji konkursowej WAKACJE z KSIĄŻKĄ. Akcję wzbogacał konkurs z Wydawnictwem JAGUAR, w którym do wygrania było 2 ogromne pakiety książek – fantastycznych pozycji wydawniczych!

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy.

ZADANIE KONKURSOWE: Wymień przynajmniej 3 tytuły książek, które udało Ci się przeczytać tego lata…

Czekamy na komentarze o ulubionych wakacyjnych książkach i tych, które warto polecić. Prosimy o nie dodawanie zdjęć okładek, wystarczy tytuł i autor :) Liczymy na ciekawe i różnorodne odpowiedzi.

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym.

Ogromnie dziękujemy Wszystkim za aktywność i udział w zabawie. Łącznie nadeszło ponad 400 odpowiedzi, co nas ogromnie cieszy i wskazuje, iż książki cieszą się Waszym nieustannym zainteresowaniem. Laureatami konkursu zostali:

1. Kasia Domańska
2. Grzegorz Bryś

Gratulujemy serdecznie. Nagrody powędrują do laureatów po otrzymaniu danych kontaktowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA STRONY FB WYDAWNICTWA JAGUAR

Do wygrania 2 zestawy książek Wydawnictwa JAGUAR, a w zestawach po 5 tytułów:

1) Alessia Gazzola: 'Miłość i medycyna (sądowa)'
2) Alessia Gazzola: 'Starszy pan musi umrzeć'
3) Cora Carmack: 'Coś do stracenia'
4) Morgan Matson: 'Lato drugiej szansy'
5) Katja Milay: Morze spokoju

1) Alessia Gazzola: 'Miłość i medycyna (sądowa)'
2) Alessia Gazzola: 'Starszy pan musi umrzeć'
3) Alexandra Monir: 'Poza czasem'
4) Alexandra Monir: 'Władcy czasu'

_jaguar_logo_baner1

O NAGRODACH:

Alessia Gazzola: Miłość i medycyna (sądowa)

Pierwszy tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej i roztrzepanej adeptce medycyny sądowej. Połączenie kryminału, powieści obyczajowej i romansu. Dowcipne i nietuzinkowe.

_miłośćKiedy znajdujesz się na końcu łańcucha pokarmowego, możesz mieć problem z dopchaniem się do bufetu… Tę prawdę zna doskonale Alice Allevi, młoda studentka medycyny sądowej. Wrażliwa i sympatyczna dziewczyna z trudem odnajduje się w towarzystwie wzajemnej adoracji, jakim są pracownicy Instytutu. Przełożeni nie widzą jej w roli patologa i rzucają jej kłody pod nogi. Partner, który niedawno dochrapał się stanowiska, nie przegapi żadnej szansy, by jej dogryźć. Jednak Alice jest gotowa wytrzymać wszystko, byle tylko pracować w wymarzonym zawodzie.

Gdy pewnego wieczoru w jednym z rzymskich mieszkań znalezione zostają zwłoki młodej kobiety, Alice z ulgą opuszcza irytujący bankiet w Instytucie. Na miejscu odkrywa, że to, co potraktowała jak rutynowe wezwanie, wcale nim nie jest. Tym razem Alice zna ofiarę i ma silne przeczucie, że kobieta została zamordowana.

Alessia Gazzola
Miłość i medycyna (sądowa)
Data wydania: luty 2014
Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Tytuł oryginału: L’allieva
ISBN: 978-83-7686-073-2
Oprawa miękka, str. 352
Cena 37,90 zł

Alessia Gazzola: Starszy pan musi umrzeć

Drugi tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej i roztrzepanej adeptce medycyny sądowej. Połączenie kryminału, powieści obyczajowej i romansu. Dowcipne i nietuzinkowe.

_starszyŻycie Alice Allevi nie jest usłane różami. Co prawda poradziła sobie jakoś z nieprzychylnymi jej kolegami i rozwiązała kryminalną zagadkę, ale właśnie koło nosa przeszedł jej staż w Paryżu, gdzie mieszka jej ukochany Arthur.

Kiedy jeden ze starszych kolegów po fachu proponuje jej współpracę przy dziwnym i trudnym przypadku, Alice rzuca się w wir pracy. Sprawa dotyczy samobójstwa sędziwego Konrada Azaisa, pisarza węgierskiego pochodzenia od lat mieszkającego wraz z liczną rodziną nieopodal Rzymu. Inspektor Calligaris podejrzewa, że staruszek nie rozstał się z tym światem dobrowolnie, a wcześniejsza diagnoza o jego niepoczytalności była wyssana z palca. Wydaje się, że jedyną osobą, która może pomóc w rozwikłaniu zagadki jest piętnastoletnia wnuczka Azisa, Clara, która była bardzo związana z dziadkiem. Dziewczyna jednak zamknęła się w sobie i by skłonić ją do współpracy, Alice będzie musiała zaczerpnąć z najgłębszych pokładów cierpliwości…

Alessia Gazzola
Starszy pan musi umrzeć
Data wydania: lipiec 2014
Tłumaczenie: Natalia Mętrak
Tytuł oryginału: Un segreto non e per sempre
ISBN: 978-83-7686-266-8
Oprawa miękka, str.,
Cena 37,90 zł

Cora Carmack: Coś do stracenia

Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” Bliss Edwards jest miła, sympatyczna i poukładana. Studiuje na ostatnim roku aktorstwa w college’u. Ma fantastycznych przyjaciół i… wciąż jest dziewicą. Wkurzona tym, że jako jedyna z licznego grona _coś_doznajomych nigdy nie uprawiała seksu, Bliss postanawia rozwiązać problem.

Koniecznie ZANIM odbierze dyplom i zostanie pierwszą kobietą, która opuściła mury uczelni nietknięta. Plan jest prosty – iść do pubu, poderwać przystojnego nieznajomego, oddać mu się, a potem nigdy więcej go nie spotkać. 3 razy zet. Znaleźć, zaliczyć, zapomnieć.

Nic jednak nie idzie tak, jak powinno. Bliss panikuje i zostawia nowopoznanego, szalenie przystojnego i zupełnie nagiego faceta we własnym łóżku. I to pod pretekstem, któremu nie dałby wiary nawet ogórek po lobotomii. Jakby tego było mało, następnego dnia okazuje się, że jedne z zajęć w jej grupie poprowadzi nowy wykładowca. Mężczyzna, którego porzuciła w środku nocy i którego miała nadzieję nigdy więcej nie spotkać.

Cora Carmack
Coś do stracenia
Data wydania: czerwiec 2014
Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Tytuł oryginału: Loosing it
ISBN: 978-83-7686-257-5
Oprawa miękka, str.,
Wiek: dla dorosłych
Cena 32,90 zł

Morgan Matson: Lato drugiej szansy

Taylor Edwards ma nieprawdopodobnie utalentowane rodzeństwo i dobrze ugruntowane przekonanie, że niczym się nie wyróżnia. No, może poza tym, że nienawidzi konfrontacji i ucieka, ilekroć na horyzoncie majaczą kłopoty.

_latoKiedy okazuje się, ze ojciec Taylor jest ciężko chory, rodzina podejmuje decyzję, że wszyscy razem spędzą lato w domku nad jeziorem z którym wiąże się wiele wspomnień.

Po raz ostatni Taylor była tam w wieku dwunastu lat i jest to ostatnie miejsce, do którego chciałaby wrócić. Lato w tym miejscu oznacza konieczność zmierzenia się z przeszłością – z Lucy, niegdyś najlepszą przyjaciółką i Henrym Crosbym, który zapisał się w jej pamięci jako pierwsza wielka miłość.

Mija trochę czasu i do Taylor dociera, że powrót nad jezioro daje jej szansę na naprawienie tego, co kiedyś popsuła, odzyskanie ludzi, na których jej zależy i pożegnanie z tymi, których niebawem zabraknie.

Uwaga! Warto zaopatrzyć się w chusteczki!” – The Boston Globe

Piękna i zarazem prawdziwa książka o rodzinie, miłości i bólu związanym z utratą kogoś bliskiego.” – Publishers Weekly

Wzruszająca, poruszająca, świetnie napisana książka.” – VOYA

Słodko-gorzka, wzruszająca opowieść o rodzinnych więzach, wartości prawdziwej przyjaźni i miłości, która pozwala człowiekowi pozostać przy ukochanej osobie aż do końca.” – Booklist

Morgan Matson
Lato drugiej szansy
Data wydania: maj 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Tytuł oryginału: Second Chance Summer
ISBN: 978-83-7686-238-5
Oprawa miękka, ok. 450 str.,
Cena 37,90 zł

Katja Milay: Morze spokoju

Najlepsza książka 2013 roku według „School Library Journal”! Historia, która złamie ci serce i sklei je na nowo.

Żyję w świecie, pozbawionym magii i cudów. W tym miejscu nie ma jasnowidzów ani zmiennokształtnych, nie przybędą ci na pomoc anioły ani chłopcy, obdarzeni ponadnaturalnymi mocami. W tym miejscu ludzie umierają, muzyka rozpada się i _morzegeneralnie wszystko jest do dupy. Czasami rzeczywistość tak mocno przyciska mnie do ziemi, że dziwię się, jakim sposobem nadal jestem w stanie oderwać od niej stopy.

Dwa i pół roku – tyle minęło od tragedii, która zamieniła Nastyę w cień samej siebie. Dziewczyna właśnie przeprowadziła się do innego miasta i chce za wszelką cenę ukryć swoją przeszłość. Nastya jest mistrzynią w trzymaniu ludzi na dystans. Ale jej plan działa tylko do momentu, w którym spotyka kogoś równie odizolowanego jak ona.

Historia Josha nie jest tajemnicą. W wieku siedemnastu lat został zupełnie sam. Kiedy twoje imię wydaje się być synonimem śmierci, ludzie zazwyczaj dają ci święty spokój. Tylko Nastya przekracza niepisaną granicę i stara się za wszelką cenę poznać każdy aspekt jego życia. Gdy trudna przyjaźń powoli przeradza się w uczucie, Josh zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek pozna sekret dziewczyny – i czy w ogóle tego pragnie.

„Morze spokoju” to poruszająca i pięknie napisana historia o samotnym chłopaku, kruchej emocjonalnie dziewczynie i cudzie drugiej szansy.

Z RECENZJI:
Wzruszająca i pełna emocji. Dla mnie książka roku – a może i najlepsza książka na zawsze„. Colleen Hoover

Niezwykły debiut. Ta książka skradła mi serce, złamała je, pozbawiła mnie oddechu i niemalże sprawiła ból. Przeczytaj i zakochaj się w lirycznej prozie Millay”. Ann Aguirre

Jednocześnie łamiąca serce i dająca nadzieję, poruszająca, niezapomniana i absolutnie genialna książka„. Maryse’s Book Blog

Katja Milay
Morze spokoju
Data wydania: marzec 2014
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Tytuł oryginału: Sea of Tranquility
ISBN: 978-83-7686-234-7
Oprawa miękka, 460 str., 135×200
Wiek: 16+
Cena 37,90 zł

Alexandra Monir: 'Poza czasem'

Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej.

_pozaW ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.

Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.

Ta książka jest jak porywający, tajemniczy sen. – Colleen Houck, autorka książki Klątwa tygrysa

Chciałam jeść tę książkę łyżeczką. – Karen McCullah Lutz, scenarzystka hitowego filmu Legalna Blondynka.

Alexandra Monir
Poza czasem
Data wydania: styczeń 2014
Tłumaczenie: Natalia Mętrak
Tytuł oryginału: Timeless
ISBN: 978-83-7686-107-4
Oprawa miękka, ok. 288 str., 145×210
Cena 32,90 zł
KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MEDIALNYM SERWISU urodaizdrowie.pl

Alexandra Monir: Władcy czasu

Kontynuacja „Poza czasem” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, która nie zna granic czasu i przestrzeni.

_władcyKiedy Philip Walker staje w progu szkoły, do której chodzi Michelle Windsor, dziewczyna nie posiada się ze szczęścia. Chłopak jest jej wielką miłością, o której myślała, że utraciła ją raz na zawsze – w czasie ostatniej podróży w miniony wiek.

Okazuje się jednak, że radość Michelle była przedwczesna. Philip w ogóle jej nie pamięta. Więcej – nie pamięta niczego, co wydarzyło się kiedyś i wydaje się nie mieć pojęcia o samym sobie z 1910 roku.

Zrozpaczona Michelle natrafia na dziennik swego ojca, a w nim na opowieści o jego podróżach w czasie, tajnej organizacji i kontaktach z mściwym członkiem rodziny Windsorów…

Alexandra Monir
Władcy czasu
Data wydania: czerwiec 2014
ISBN: 978-83-7686-247-7
Oprawa miękka, ok.288 str., 145×210
Cena 32,90 zł
KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MEDIALNYM SERWISU urodaizdrowie.pl

Rick Yancey: Badacz potworów

Coś pomiędzy Mary Shelley i Stephenem Kingiem. Bogaty język, czarny humor i znakomicie zarysowani bohaterowie zapewniają fantastyczną lekturę. Senny koszmar w literackiej formie – VOYA

Przerażająca, pełna okrucieństwa, wyrafinowana opowieść – School Library Journal

– Nagroda Michael L. Printz Honor
_badacz– YALSA Best Book for Young Adults
– BOOKLIST Editor’s Choice for Youth
– Florida Book Award – Silver Medal

Są to tajemnice, których dotrzymałem. Powierzono mi je, a ja nigdy nie zdradziłem pokładanego we mnie zaufania. Jednakowoż ten, który mi je powierzył, nie żyje już i to od ponad czterdziestu lat. Ten, dzięki któremu poznałem owe tajemnice… Ten, który mnie ocalił… I za którego sprawą ciąży nade mną klątwa.

Tak zaczyna się opowieść Willa Henry’ego, sieroty i asystenta doktora, który pod przykrywką zwykłej pracy oddawał się nietypowej pasji: tropieniu potworów. Wychowany na brudnych ulicach mrocznego, okrytego wieczną mgłą miasta, Will szybko przywykł do pracy w trudnych warunkach. Nocne wezwania, szemrane interesy, dziwne układy z grabarzami – wszystko to mieściło się w zakresie normy. Pewnej nocy na stół w laboratorium trafiło częściowo pożarte ciało młodej kobiety. To wtedy po raz pierwszy Will zobaczył stworzenie zwane antropofagiem, istotę żywiącą się ludzkim mięsem.

Wyglądające jak ucieleśnienie nocnych koszmarów, antropofagi nawet w niewielkiej licznie stanowią śmiertelne zagrożenie. Gdy zaczną się rozmnażać i polować, żadna siła nie będzie w stanie ich powstrzymać. Will i jego mistrz muszą stanąć oko w oko z potworami, w które nie wierzy żaden rozsądnie myślący człowiek.

Rick Yancey
Badacz potworów
Seria: Monstrumolog
Data wydania: styczeń 2014
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Tytuł oryginału: The Monstrumologist
ISBN: 978-83-7686-226-2
Oprawa miękka, 464 str., 125×180
Cena 37,90 zł

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Konkurs książkowy z Jaguarem – wyniki!

 1. avatar Shiart pisze:

  Jak widać poniżej tematyka książek jest różna, ale za to bardzo ciekawa.
  Anna Włodarczyk- Zapach truskawek, rodzinne opowieści.
  Chris Kyle- Cel snajpera.
  Leila Aboulela – Tłumaczka.
  Ching-He Huang – Chinese food in Minutes

 2. avatar martucha180 pisze:

  Przeczytałam koło 15 książek, m.in.: Czarne wzgórza, W samo południe, Komórka, Ostatnią kartą jest śmierć, Pierwiastek zero, Piąty zakładnik, Rozkosze nocy, Czego pragnie Maryla, Dalia, Coś do stracenia.

 3. avatar Ilona Kwiatkowska pisze:

  Rutherford Park, Johna Lennon Życie, Młot na Czarownice

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...