Konkurs jesienny Aquaphor – wyniki! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Konkurs jesienny Aquaphor – wyniki!

10 października 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zupy są jednym z podstawowych dań obiadowych i zajmują bardzo ważne miejsce w codziennym menu. Są bardzo zdrowym, pożywnym i popularnym posiłkiem. Przygotowanie zup zwykle nie wymaga dużo czasu, a może sprawić wiele przyjemności. Znają je wszystkie kuchnie świata. Także w polskiej kuchni domowej zupy zajmowały i nadal zajmują bardzo ważne miejsce. Większość z nas wręcz nie wyobraża sobie obiadu bez zupy, zwłaszcza w porze jesiennych i zimowych chłodów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie jesiennym pod patronatem marki Aquaphor. Do wygrania są dzbanki filtrujące wodę Aquaphor Jasper 2,8 l z wkładem magnezowym mg2+ wraz z książeczką: Najlepsze zupy na cały rok oraz gadżetem od Fiskars!

ZADANIE KONKURSOWE:

Podaj sprawdzony przepis na swoją ulubioną jesienno-zimową zupę

Oto nagrodzone zupy, które chętnie wypróbujemy również w redakcyjnym gronie:)

Evanna:

Moja ulubiona jesienna zupa wielowarzywna  jest utkana z pysznego smaku warzyw, które kupuję na lokalnym ryneczku prosto od rolników – sąsiaduje w niej żółta fasolka i dorodna marchew, długi por kłóci się o palmę pierwszeństwa z pietruszką, a nieśmiały brokuł przypomina soczystą zielenią o tym, że za parę miesięcy znów będzie wiosna… Plastry żółtej i czerwonej papryki są też mile widziane, bo przecież kolorowe menu wpływa na nas rozweselająco w te coraz bardziej pochmurne jesienne dni. W mojej zupie nie brak też rozgrzewających przypraw, zwłaszcza kurkumy i słodkiej papryki, a tymianek z bazylią dodają jej tego niezapomnianego aromatu:) Ponieważ nastała już zimna i wietrzna pora roku, to trzeba też zadbać o odpowiednią kaloryczność zupy – a mięsna wkładka w postaci kawałka indyka doskonale to zapewnia:)

Gotowanie tej zupki sprawia, że cały dom wypełnia się cudnym aromatem, a domownikom coraz bardziej rośnie apetyt na obiad:) Doprawiam ją gęstą śmietanką 18% i dodaję sobie nieco oliwy z oliwek oraz posiekaną świeżą natkę pietruszki, która rośnie na moim kuchennym parapecie przez cały rok, zaś mąż i synek zamiast zieleniny wolą bardziej „konkretny” dodatek w postaci kawałka masełka, które pod wpływem ciepła smakowicie rozpuszcza się na wierzchu zupy.

Ta zupa gości w naszym menu coraz częściej i sprawia, że mój dom staje się prawdziwą oazą smaków, a nasza rodzinka z przyjemnością spotyka się przy wspólnym stole:)

Babajaga:

Moją ulubioną zupą jesienną jest zupa-kociołek. Robię ją na wiele sposobów i z różnymi dodatkami, jednak opcja z mięsem wołowym mojej rodzinie i mojemu podniebieniu najbardziej przypadła do gustu. To zupa pełna warzyw, bardzo pożywna, smaczna i zarazem łatwa w przygotowaniu. Polecam wszystkim lubiącym ostre, rozgrzewające smaki, nawet tym niezdecydowanym – zupa rozmaitości to „niebo w gębie”.

Diabelski kociołek wołowo-paprykowy

Składniki:
– 4 łyżki smalcu wieprzowego (lub olej roślinny)
– 1 duża cebula, posiekana
– 1 i ½ łyżeczki zmielonego kminku
– 2 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu
– 2 i ½ łyżki stołowej węgierskiej papryki
– 2 suszone liście laurowe
– 2 szklanki bulionu wołowego
– ½ kg łopatki wołowej, pokrojonej w kostki
– 5 ząbków czosnku, grubo posiekanych
– 2-3 dojrzałe pomidory, pokrojone w kostkę
– 2 węgierskie papryki woskowane (lub papryczki Anaheim), pokrojone
– 2 duże czerwone papryki
– 1 papryczka chili lub jalapeno
– 2-3 marchewki, obrane i pokrojone
– 1 korzeń pietruszki, obrany i pokrojony
– 1 pasternak, obrany i pokrojony
– kawałek bulwy selera, obrany i pokrojony
– 5 ziemniaków, obrane i pokrojone w kostki
– 3-4 gałązki świeżej natki pietruszki
– 4 szklanki gorącej wody
– ok. 1 i ½ łyżeczki soli koszernej
– śmietana
– ½ szklanki świeżej natki pietruszki, drobno posiekanej

Przygotowanie:
W dużym kociołku żeliwnym rozpuścić smalec, dodać cebulę i smażyć przez 8 minut często mieszając. Dodać nasiona kminku, czarny pieprz i liście laurowe i smażyć jeszcze przez 2 minuty. Zdjąć kociołek z ognia, wsypać paprykę i dokładnie wymieszać. Postawić na ogniu, wlać ½ szklanki bulionu wołowego i gotować przez 5 minut. Dodać pokrojone mięso wołowe i czosnek. Dobrze wymieszać z paprykowym sosem. Gotować przez 2-3 minuty. Dodać pokrojone pomidory, papryki i pozostałą część bulionu (1 i ½ szklanki). Bulion powinien przykryć mięso i warzywa, w razie potrzeby należy dodać gorącą wodę. Zmniejszyć ogień, przykryć kociołek i gotować przez ok. półtorej godziny. Dodać zmiksowaną w blenderze z odrobiną wody czerwoną paprykę. Dodać warzywa korzeniowe (marchew, pietruszkę, seler i ziemniaki) oraz liście pietruszki, dolać 4 szklanki gorącej wody. Doprawić na ostro i gotować jeszcze przez 30 minut bez przykrycia. Wyjąć gałązki pietruszki i liście laurowe, doprawić.  Posypać posiekaną natką pietruszki. Podawać na gorąco ze świeżym chlebem, z odrobiną śmietany. Ciekawą alternatywą jest podanie zupy z jajkiem sadzonym.

mmazia:
Mój sprawdzony na domownikach i sobie samej autorski własny przepis na fantastyczną, BARDZO smaczną, ulubioną (skoro domownicy żyją :) i sobie chwalą i o dokładkę się dopominają) jesienno-zimową zupę, która rozgrzewa i karmi do syta!
A jest nią moja!

ZUPA MEKSYKAŃSKA

Składniki:
0,5 kg mięsa mielonego
2 duże cebule
mały koncentrat pomidorowy
1 puszka fasoli czerwonej
1 puszka fasoli białej
1 puszka kukurydzy
3 ząbki czosnku
1 litr rosołu (robię własnej roboty rosół, taki jak na niedzielny obiad)
2 łyżki majeranku
łyżeczka ziół prowansalskich
oliwa, sól, pieprz

Przygotowanie:
Mięso i cebulę podsmażyć na oliwie na patelni, po podsmażeniu przełożyć wszystko do dużego garnka i zalać 1 litrem wrzącego rosołu. Gotować ok. 30 minut na wolnym ogniu. Dodać fasolki i kukurydzę. Dodać wody, aby wszystko było przykryte i gotować 20 minut. Dodać przyprawy i przecier pomidorowy i gotować 20-30 minut ,od czasu do czasu mieszając.

Smacznego!

P.S. W załączniku świeżo zrobiona zupka meksykańska, porcja specjalnie dla Państwa. Życzę smacznego.

Serdecznie gratulujemy!

Czekamy na Wasze adresy i numery telefonu do wysyłki nagród – piszcie na adres [email protected] – prosimy też w mailu o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez redakcję i firmę kurierską.

Nagrodą w konkursie jest dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Jasper 2,8 l z wkładem magnezowym mg2+ wraz z książeczką: Najlepsze zupy na cały rok oraz szpatułką do smarowania marki FISKARS!

Mamy 3 dzbanki do rozdania, zatem w naszym konkursie wygrywają 3 osoby.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

O NAGRODACH:

AQUAPHOR Jasper to najnowszy model dzbanka filtrującego, wyposażony w podnoszoną pokrywkę umożliwiającą nalewanie wody bez konieczności jej zdejmowania oraz mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, który ułatwia codzienne korzystanie z dzbanka i przypomina o konieczności terminowej wymiany wkładów.

W zestawie z dzbankiem znajduje się również wkład magnezowy AQUAPHOR B25 Maxfor Mg2+, który wzbogaca wodę wodociągową w dobroczynny magnez. Skutecznie usuwa z wody chlor, fenol, pestycydy, żelazo, niwelując nieprzyjemny posmak i zapach wody. Wydajność wkładu filtrującego wynosi 200 l wody wodociągowej, co odpowiada ok. 2 miesiącom użytkowania przez 3-4 osobową rodzinę, w zależności od twardości wody.

Wkłady filtrujące AQUAPHOR znacznie zmniejszają ilość najbardziej szkodliwych substancji znajdujących się w wodzie wodociągowej. Należą do nich:
– twardość wody (kamień i żółty osad);
– osad, taki jak: rdza, piasek, szlam;
– chlor, chloroform i inne związki chloru organicznego;
– metale ciężkie: żelazo, ołów, rtęć, miedź;
– produkty ropopochodne;
– fenole.

Pojemność 2,8 l
Wydajność 200 l (do 2 mies.)

W zestawie specjalne prezenty GRATIS: przepisy na ZUPY – wspaniały zbiór przepisów na zupy z naturalnych składników i krystalicznej wody oraz szpatułka do smarowania Fiskars.

Filtr dzbankowy Aquaphor Jasper posiada atrakcyjne kolory, ergonomiczne kształty oraz niezawodny licznik zużycia wkładu filtrującego. Jest to doskonałe uzupełnienie zaawansowanej technologii filtrowania wody pitnej opatentowanej przez Aquaphor. W zestawie znajduje się wydajny wkład Maxfor Mg2+.

Wkłady filtrujące Maxfor Mg2+ pozwalają zachować odpowiednią zawartość magnezu w wysoce oczyszczonej wodzie. Podczas filtracji specjalne złoże równomiernie dozuje jony magnezu do oczyszczanej wody tylko w sytuacji pogorszenia równowagi wapniowo-magnezowej.
Dzbanki filtrujące Aquaphor z wkładami Maxfor posiadają atest Polskiego Zakładu Higieny oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Zdobyły również pierwsze miejsce w teście Stiftung Warentest.

Od czwartku 11.X w sklepach BIEDRONKA rusza PROMOCJA na dzbanek AQUAPHOR Jasper.

Szczegóły: aquaphor.pl

 

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

20 komentarzy do Konkurs jesienny Aquaphor – wyniki!

  1. avatar Michał pisze:

    Moim sprawdzonym jesiennym przepisem jest zupa krem z młodych polskich ziemniaków i poru.

    Składniki:

    3 grube pory
    400 g młodych ziemniaków
    1 duża cebula
    ok. 750 ml bulionu warzywnego
    1-2 łyżki oliwy extra virgin
    1 łyżka masła 82%
    Sól

    Należy gotować obrane i umyte ziemniaki oraz pocięte łodygi poru przez około 10 minut.
    Następnie pokrojoną w kostkę cebulkę zeszklić na maśle w garnku i dodać podgotowane wcześniej warzywa. Całość zalać bulionem i gotować przez 10-15 minut. Nie przykrywać!
    Po zdjęciu z ognia można dodać szczyptę soli oraz łyżkę oliwy z oliwek. Całość zmiksować na krem.
    I gotowe! Najlepiej smakuje ciepłe z 18% śmietaną do zup.

  2. avatar Kaja pisze:

    Kiedy Jesień i zima z oknem, czasami tak bardzo nie chce się gotować !
    Jednak razem z męzem mamy sposób na super rozgrzewającą i pachnącą zupę idealna do wieczornego wina, kocyka i filmooglądania:
    Krem Pomidor Cebula:
    – Należy niecałe pół szklanki wody wlać do garczka i wrzucić jedną kostkę rosołową, poczekać aż się rozpuści.
    – Dodać obrane i pokrojone pomidory jeżeli mamy swoje w słoiku a jak nie to z puszki.
    – Podsmażyć dwie cebule na maśle i wrzucić do naszej zupy
    – Dodać przypraw (sól, pieprz, bazylia, oregano)

    – Gotować na małym ogniu 10 minut i wszystko zmiksować
    – Dodać prażony słonecznik
    Bella Fantastica !

  3. avatar Zmalowana pisze:

    Moja ulubiona jesienna zupa nosi niezupełnie zachęcającą do jedzenia nazwę. Jest to „Dyniowa zupa resztkowa”. Głównym składnikiem jest oczywiście najbardziej popularna o tej porze roku dynia.

    A reszta składników? To już zależy jakie „resztki” znajdziemy w kuchni! Ja najczęściej dodaję paprykę, marchewkę, czerwoną cebulę… właśnie takie warzywa, które już za długo leżą na kuchennym blacie tworzą wspólnie coś pysznego i baaardzo aromatycznego.

    Każde z nich kroję w kostkę i wrzucam na blachę. Dodaję odrobinę oliwy i posypuję przyprawami. Piekę w piekarniku, aż wszystkie warzywa będę miękkie. Następnie blenduję i posypuję grzankami (świetny sposób na czerstwy chleb!) oraz ziarnami słonecznika.

    Dzięki takiej resztkowej zupie nie marnuję żadnych produktów i zawsze mam świetny pomysł na obiad, który nigdy dwa razy nie wychodzi taki sam! :)

  4. avatar Karolina pisze:

    Zupa dyniowa

    400 g dyni
    200 g marchewki
    1 cebula
    1 ząbek czosnku
    1 łyżka masła
    1 łyżka świeżego imbiru
    1 l bulionu
    Curry, gałka muszkatałowa, sól, pieprz

    Na maśle podsmażyć czosnek i cebulę. Dodać pokrojoną w kostkę marchewkę, następnie starty na grubym tarełku imbir. Dodać pokrojoną w kostkę dynię. Smażyć wszystko ok. 3 min. Zalać bulionem i gotować przez 20 min. Doprawić solą, pieprzem, 1 łyżeczką curry oraz 1 łyżeczką gałki muszkatałowej. Na koniec zmiksować wszystko blenderem. Podawać z grzankami i pokrojoną natką pietruszki. Smacznego!

  5. avatar Dominika pisze:

    ZUPA PIECZARKOWA
    pieczarki – 700 g
    cebula – 2 szt.
    czosnek – 2 ząbki
    ziemniaki – 4 szt.
    bulion warzywny – 1-2 l
    cukinia – 1 szt.
    śmietana 18% – 120 ml
    świeży tymianek
    pestki słonecznika
    oliwa z oliwek
    sól
    pieprz

    Przygotowanie:
    1.Cebulę kroimy w drobną kostkę, a czosnek siekamy.Podsmażamy całość w dużym garnku na rozgrzanej oliwie z oliwek.Dodajemy pokrojone w plastry pieczarki i dalej podsmażamy.Warzywa doprawiamy posiekanym tymiankiem,solą i pieprzem.Smażymy, aż cała woda wyparuje z pieczarek.
    2.Następnie dodajemy bulion warzywny oraz obrane i pokrojone w kosteczkę ziemniaki.Zupę gotujemy około 15-20 minut.⅔ zupy blendujemy,aż uzyskamy jednolitą konsystencję, następnie łączymy z resztą zupy,której nie blendowaliśmy.
    3.Pestki słonecznika podprażamy na suchej patelni.Cukinię obieramy. Skórkę cukinii kroimy w cienkie plastry,a następnie w drobną kostkę. Zupę dekorujemy kleksem śmietany, podprażonymi pestkami słonecznika, posiekaną skórką cukinii i tymiankiem.

  6. avatar Mateusz pisze:

    Przepyszna kremowa zupa pieczarkowa z grzankami to hit mojej jesieni! :)

    Składniki:
    – 2kg pieczarek
    – natka pietruszki
    – wyłuskane ziarna słonecznika
    – kilka kromek świeżutkiego chleba
    – masło
    – 6 ząbków czosnku
    – sól
    – biały pieprz
    – kwaśna śmietana <- ilość w zależności od smaku

    Sposób przygotowania:

    Do lekko osolonej wody włożyć umyte i oczyszczone pieczarki. Gotować aż wywar będzie miał bardzo intensywny smak. Masła wziąć na tyle aby na oko starczyło na wszystkie wzięte kromki i do osobnej miseczki. Obrany czosnek rozetrzeć w moździerzu lub za pomocą noża. Do moździerza dodać masło, odrobinę białego pieprzu, szczyptę soli. Chleb posmarować masełkiem czosnkowym i pokroić w drobną kostkę ok 2×2 cm. Tak pokrojone kosteczki wsadzić do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na tryb Grill Górny aż do zarumienienia się grzanek na złoty kolor( około 3-5 minut). Gotowy wywar pieczarkowy zblendować w tym samym garnku. Podawać z łyżką(opcjonalnie więcej) śmietany, obsypane pietruszką i słonecznikiem w towarzystwie grzanek.

  7. avatar basial. pisze:

    Dzien dobry!
    Jesienne rozgrzewające gęste zupy, mimo iż nie jestem fanką zup to je codziennie gotuję dla mojego męża, pasjonata tych dan, jedną z ulubionych jest paprykowa na „meksykanską nutę”.
    1kg kolorowej papryki- sparzyć i obrać , pokroić w dość duże kawałki
    1 puszka fasoli czerwonej
    1 puszka kukurydzy
    chlust oleju, 1 łyżka masła
    papryka ostra i słodka w proszku
    bulion
    1 karton przecieru pomidorowego- passata
    sól do smaku.
    na rozgrzane tłuszcze wrzucić paprykę, podsmażyć
    dodać odsączone warzywa z puszek
    zalać bulionem- żeby delikatnie przykryć warzywa, podgotować.
    Dodać pomidory i przyprawy wedle uznania- powinna być dość ostra.
    podawać np.z grzankami
    Smacznego!
    zalać

  8. avatar bezeluszek pisze:

    Dla mnie idealna zuma jesienna to zupa krem z cukini do tego tościki czosnkowe.
    – 2 nieduże cukinie
    – 1 łyżka oliwy
    – 1 cebula
    – 2/3 ząbki czosnku
    – litr bulionu warzywnego
    – słodka smietanka
    – serek topiony śmietankowy

    W garnku z grubym dnem roztopić masło z oliwą. Dodać pokrojoną w kosteczkę cebulę i zeszklić ją. Dodać przeciśnięty przez praskę czosnek i jeszcze chwilę razem podsmażać.
    Dodać pokrojoną w kostkę cukinię i mieszając co chwilę smażyć przez ok. 2 minuty.
    Zalać bulionem i zagotować. Doprawić solą, pieprzem i gotować przez ok. 25 minut pod przykryciem na umiarkowanym ogniu.pod koniec wrzucamy serek smietankowy. Zupę zmiksować w stojącym blenderze na krem, pod koniec dodać śmietankę.

  9. avatar Beata pisze:

    Zupki jesienno-zimowo muszą rozgrzewać i być syte. Uwielbiam dyniowe, porowe, z białych warzyw, ale gdy zimno stawiam na mięso. wybieram więc- zupę pomidorową na mięsie mielonym , z kluseczkami kolankami, lub muszelkami- kto co lubi, kto jak woli. Jest pyszna, syta i rozgrzewająca.
    Potrzebujemy:
    -0,5 kg mięsa mielonego
    -warzywa – marchewkę, seler, pietruszka , por, cebula, czosnek
    – koncentrat lub przecier pomidorowy
    -oliwa
    Mięso podsmażamy w garnku o grubym dnie, na oleju, gdy się zarumieni dodajemy warzywa starte na tarce , na grubych oczkach, cebulę w kostkę, pod koniec smażenia kilka płatków czosnku. Gdy wszystko się zarumieni zalewamy 2-3 litrami wody i gotujemy. Dodajemy sól, pieprz, szczyptę papryki w proszku, szczyptę curry, i czosnku granulowanego, ziele angielskie, liść laurowy. Gotujemy, pod koniec dodajemy przecier lub koncentrat. Jeżeli dla kogoś jest za kwaśny- dodajemy szczyptę cukru- cukier jest ważny w kuchni, a od łyżeczki na garnek nikt nie przytyję :). Ta zupa daję dużo możliwości, można dodawać ulubione przyprawy. Jest pyszna i zdrowa.

  10. avatar magdalena śliwa pisze:

    Zupa rybna ja uwielbiam zwłaszcza teraz gdy witaminki D i kwasów Omega brakuję do przepisu dodaje dorsza i łososia ale można go modyfikować dodając owoce morza czy ulubioną rybę.
    PRZYGOTOWANIE
    Oczyścić ryby ze skóry i ości, pokroić w kosteczkę, doprawić solą oraz pieprzem, wymieszać z 1/2 łyżki oliwy oraz z sokiem z cytryny.
    Marchewkę i pietruszkę obrać i pokroić w kosteczkę. Pora opłukać, pokroić wzdłuż na 4 części, następnie w poprzek na plasterki.
    W dużym garnku na 1/2 łyżki oliwy zeszklić pokrojoną w kosteczkę cebulę, następnie dodać pora i mieszając smażyć przez około 2 minuty.
    Dodać marchewkę, pietruszkę i znów mieszając podsmażać przez ok. 2 minuty, doprawić solą i pieprzem oraz słodką i ostrą papryką.
    Warzywa zalać gorącym rosołem lub bulionem, zagotować, przykryć i gotować przez ok. 10 – 15 minut, do miękkości warzyw. W połowie tego czasu dodać makaron.
    Dodać koncentrat pomidorowy oraz obranego i pokrojonego w kostkę pomidora (lub obrane i pokrojone pomidory z puszki). Gotować przez ok. 2 – 3 minuty.
    Dodać łososia z dorszem i zagotować. Zmniejszyć ogień i gotować przez ok. 2 – 3 minuty. Dodać kolendrę. W razie potrzeby doprawić solą i pieprzem.

Dodaj komentarz