Konkurs Emalia Polska Pleszew – wyniki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Konkurs Emalia Polska Pleszew – wyniki

3 kwietnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zasmakuj radości w te święta!

Emalia Polska Pleszew – Return to the Village

Serdecznie zapraszamy do wyników konkursu, w którym do wygrania były fantastyczne zestawy garnków emaliowanych Emalia Polska Pleszew – Return to the Village

ZADANIE KONKURSOWE: Podaj swój ulubiony przepis na danie z jajkami

Dziękujemy za wszystkie Wasze przepisy – wiele z nich jest tak pomysłowych, że moglibyśmy za nie nagrodzić pewnie z 10 osób… Jednak zgodnie z zasadami konkursu musieliśmy bardziej ograniczyć wybór i oto 3 zwycięskie przepisy, które ujęły nas humorem oraz niestandardowym podejściem do kwestii kulinarnych:

Ola i Mikołaj:

Chodź Mikołaj, zrobimy SZAKSZUKĘ – mówię od rana uradowana, ze ściśniętym już z głodu żołądkiem i cieknącą ślinką…

„Że czego szukasz?” – krzyczy mój mały pierworodny z drugiego końca mieszkania, choć tłumaczyłam mu już po tysiąckroć, że zdania nie zaczynamy od „że”.

SZAKSZUKĘ! – nerw mam już lekko nadszarpnięty.

Że krzak szukasz? Mamo, że jaki znów krzak – krzyczy on wniebogłosy, a ja mam wrażenie, że zaraz zapuka do nas sąsiad ze sztabem policji – co najmniej.

SZAKSZUKA!!! ŚNIADANIE BĘDZIE!!! – drę się, ile mogę.

Na co syn łagodnie: Mamo, to co od razu nie mówisz. Nie krzyczałbym tyle, tylko od razu bym przyszedł! Nakładaj, bo będzie zimne!

O, właśnie taka SZAKSZUKA panuje u nas w domu. Nikt niczego nie szuka, a bałagan (bo szakszuka oznacza właśnie bałagan :)) panuje niemiłosierny. Nie tylko na patelni! :) Otóż to – to danie pasuje do nas idealnie. Dlatego tak je uwielbiamy!

Oto przepis:

Cebulę kroimy w drobną kostkę („mamo, a dlaczego nie w prostokąt”) i podsmażamy na oliwie, aż będzie szklista („mamo, czemu szklista? Bo pokrywa się wtedy szkłem”?). Dodajemy wyciśnięte ząbki czosnku (mamo, jak czosnek może mieć zęby”?) i bardzo drobno posiekaną papryczkę chili („chili, czyli”?). Smażymy jeszcze chwilę (Mamo, ile trwa chwila i dlaczego nie chwilę?) i wlewamy pomidory z puszki. Wrzucamy także paprykę pokrojoną w niedużą kostkę. Sos mieszamy (Mikołaj miesza, więc nie zadaje już pytań :)) i dodajemy: koncentrat, ocet, cukier i kmin rzymski. Solidnie solimy i pieprzymy („Mamo, nie mów tak brzydko”!). Sos gotujemy przez 5 minut, a następnie robimy wgłębienia i wbijamy w nie jajka. Gotujemy przez ok. 10-15 minut, aż białka jajek się zetną. Gotową szakszukę podajemy z pieczywem!

„Mamo, jak to do konkursu wysyłamy to dopisz jeszcze ode mnie „Smacznego, i że to jest naprawdę pycha to jajko w bałaganie!” – tak oto też Wam przekazuję! ;)

Polecamy,

dwie szakszuki, czyli bałaganiarze nie z tej Ziemi! :)

Mama Ola i syn Mikołaj

Joanna:

Jola:

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodami w konkursie są zestawy garnków emaliowanych Emalia Polska Pleszew wzór Return to the Village. W skład każdego zestawu wchodzą: garnek i kubek ze wzorem Return to the Village.

O NAGRODACH:

Świąteczne gotowanie. Tradycyjne potrawy i dodatki – żur, biała kiełbasa, sałatki, jaja, pieczone mięsa – to podstawa wielkanocnego menu. Choć ich przygotowanie wymaga sporego nakładu czasu i pracy – efekt z pewnością jest tego wart. Świąteczne kucharzenie uprzyjemnić mogą wiosenne elementy dekoracyjne – choćby niewielkie, na przykład na naczyniach do gotowania, będą ożywczym akcentem w aranżacji.

Emalia Polska Pleszew proponuje kolekcje naczyń emaliowanych, które motywy zdobnicze są przygotowane ze szczególną starannością. Dzięki temu, oprócz funkcji użytkowych, stać się mogą one wyjątkową ozdobą kuchni w każdym stylu. Nowy wzór Return to the Village – motyw kurek ze stylizowanym napisem – z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom aranżacji rustykalnych. Oryginalne zdobnictwo to nie jedyna zaleta naczyń emaliowanych Emalia Polska Pleszew. Garnki te wykonane są z wysokiej jakości surowca, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Mają gładką powierzchnię, która zapobiega osadzaniu się resztek i rozwojowi bakterii. Emalia nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością, nie zmienia jej zapachu i smaku – można więc mieć pewność, że świąteczne smakołyki będą przygotowane idealnie.

 

Można je stosować na każdym rodzaju płyty – również indukcyjnych, a nawet używać do podgrzewania potraw w piekarniku. Idealnie sprawdzą się do przechowywania dań w lodówce.

Ceny: naczynia Emalia Polska Pleszew kolekcja Return do the Village: 19,90 – 48,90 zł

Wszystkie produkty są dostępne w sklepie internetowym:

www.zasmakujradosci.pl

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

40 komentarzy do Konkurs Emalia Polska Pleszew – wyniki

  1. avatar edka767 pisze:

    Przez wiele lat z BACIĄ na wsi mieszkałam,
    tam kurki i inne zwierzątka z nią hodowałam
    uwielbiałam je karmić, zaganiać do zagrody
    i z nimi najlepsze dziecięce były moje przygody!
    Najbardziej ze wszystkich „darów” od zwierzątek
    lubiłam „JAJA” i to jajecznej miłości był mój początek!
    Bo ULUBIONE DANIE Z JAJKAMI to DOMOWY ŻUREK którego BABICIA recepturę mi pokazała
    pełny smaku, aromatu – aż ślinka cieknie od samego myslenia, poezja smaku jaka mi dała!
    Otóż ten żurek to takie „WIEJSKIE” wydanie
    idealny na kolacje, obiad a także śniadanie !
    Wybornie smakuje ugotowany w garnku, na ciepło podany
    i obowiązkowo składnik JAJEK musi być w nim dodany!

    Ulubione danie TO domowy „ŻUREK” który pachnie majerankiem
    dodający energii werwy, z każdym nowym porankiem !
    Jest w nim mnóstwo jajek, kiełkaski, boczki w kostkę pokrojonych
    i kilka kawałków szyneczki także drobno skrojonych !
    Nie zabraknie w nim odrobiny śmietany do podbicia i domowego zakwasu
    którego by przygotwać żurek trzeba zakwaśnić zawczasu !
    Trochę mąki, przypraw i po prostu danie jak z bajki
    nie ukrywam, że do jego przygotowania przydałyby się garnki z tej rozdawajki!

    Nie ma nic piękniejszego niż tradycja jaką babcia mi przekazała
    i jej receptura która serce mego obecnego męża skradła!
    Już dawno powiem żurku nie robiłam a chętnie wykonam go dla całej rodziny
    dla dzieci, męża a nawet i teściów poczęstuje !
    Bo przez żołądek do serca a to danie kradnie serce, pobudza podniebienie ! A smak… robi wrażenie !

  2. avatar Monika pisze:

    Słońce za oknem, słoneczny środek w jajkach, czas na… słoneczną sałatkę!

    4 jajka ze słonecznym żółtkiem ugotuj na twardo i pokrój w kostkę.

    Weź 1/3 pora, pokrój w okrągłe niczym słońce plasterki i zalej wrzątkiem. Po 5 minutach odcedź.

    Teraz pokrój w paski 40 dag szynki.

    Weź miskę i wrzuć do niej: pokrojonego pora, jajka, szynkę oraz 1 puszkę odcedzonej kukurydzy, 1 puszkę odcedzonych, pokrojonych ananasów, dodaj 3 łyżki majonezu i 2 łyżki jogurtu naturalnego. Całość dopraw solą i pieprzem, dokładnie wymieszaj.

    W wysokiej szklanej misce ułóż na stojąco kilka listków żółtej cykorii – tak, by tworzyły „słoneczne promienie”. Na środek wyłóż słoneczną sałatkę. Gotowe!

  3. avatar Mejbel pisze:

    Słońce za oknem, słoneczny środek w jajkach, czas na… słoneczną sałatkę!

    4 jajka ze słonecznym żółtkiem ugotuj na twardo i pokrój w kostkę.

    Weź 1/3 pora, pokrój w okrągłe niczym słońce plasterki i zalej wrzątkiem. Po 5 minutach odcedź.

    Teraz pokrój w paski 40 dag szynki.

    Weź miskę i wrzuć do niej: pokrojonego pora, jajka, szynkę oraz 1 puszkę odcedzonej kukurydzy, 1 puszkę odcedzonych, pokrojonych ananasów, dodaj 3 łyżki majonezu i 2 łyżki jogurtu naturalnego. Całość dopraw solą i pieprzem, dokładnie wymieszaj.

    W wysokiej szklanej misce ułóż na stojąco kilka listków żółtej cykorii – tak, by tworzyły „słoneczne promienie”. Na środek wyłóż słoneczną sałatkę. Gotowe!

  4. avatar Dagmara pisze:

    Szczawiowa z jajkami (dużo jajek!)
    Od razu zaznaczam, że jak chce się dobrą szczawiową to nie można iść na łatwiznę! Szczaw trzeba samemu pozbierać ;) Już nie długo zacznie się sezon kiedy będzie można zbierać taki świeżutki. Ja mam ułatwienie w postaci paru hektarów pastwisk ;).
    Więc przygotowujemy podstawę: do wody obraną marchewkę i pietruszkę (ja lubię w postaci długich paseczków), seler i dwie gałązki selera naciowego. Gotujemy to w osolonej wodzie i między czasie dodajemy posiekany szczaw (w moim przypadku dużą ilość ponieważ lubię jego intensywny smak). Dla smaku dodaję tez podsmażone na odrobinie oleju ząbki czosnku, suszony lubczyk, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek oraz natkę pietruszki razem z gałązkami (gałązki osobno od liści ponieważ gałązki przed podaniem wyciągam). Do tego osobno gotuję ryz jaśminowy i jajka (najlepiej od szczęśliwych wiejskich kurek :) ). Kiedy zupka ugotowana zabielam ją śmietaną, dosypuję ryż i doprawiam sola i pieprzem (zupa musi być pieprzna!). I na sam koniec wkrajam jajka.

    Smacznego!

  5. avatar Mariola pisze:

    W sam raz na Wielkanoc, ale i nie tylko – jajka faszerowane białą kiełbasą :-)

    Do przygotowania tego dania potrzebujemy: 5 jajek, 90 dag surowej białej kiełbasy, 1,5 łyżki majonezu, 1 łyżeczkę chrzanu, koperek lub szczypiorek, przyprawy (sól, pieprz), masło, bułkę tartą.
    Kiełbasę gotujemy ok. 30 min., odstawiamy do wystygnięcia. Jajka gotujemy na twardo i kiedy wystygną w skorupce przecinamy je ostrym nożem na pół (wzdłuż jajka). Żółtka jaj i białka delikatnie wydrążamy, by nie naruszyć skorupki. Kiełbasę obieramy ze skórki i rozdrabniamy widelcem. Dodajemy do niej posiekane drobno jajka, przyprawy, majonez i chrzan. Koperek lub szczypiorek drobno siekamy i dodajemy do masy. Całość mieszamy i przekładamy do pustych skorupek jaj.
    Następnie od strony farszu panierujemy jajka w bułce i podsmażamy na maśle aż staną się złociste. Usmażone tak jajka podajemy na ciepło (można polać je sosem, np. tatarskim).

  6. avatar kathrina180 pisze:

    Ja uwielbiam sałatkę rybną z jajkami!

    Potrzebne są jajka ugotowane na twardo 2 szt., filety z makreli w sosie pomidorowym, szczypiorek, sól, pieprz i kropla sosu tabasco.

    Wystudzone jajka obieramy i rozdrabniamy widelcem, dodajemy rozdrobnioną widelcem rybę, a następnie doprawiamy do smaku solą, pieprzem i tabasco. Na koniec wrzucamy pokrojony szczypior. Mieszamy i nakładamy na świeżą bagietkę posmarowaną masłem.

    Pycha! Smacznego!

  7. avatar Rafał pisze:

    jajko serowe – na twardo!!!

    …przed gotowaniem nadziewane serowymi wałeczkami

    …w surowym jajku robimy dwie dziurki – trochę większe niż te do zrobienia wydmuszki (jedna na górze, druga na dole)
    …przygotowujemy słupki żółtego sera i delikatnie wsuwamy 3 sztuki przez górny otwór (dolnym wycieka część białka)

    …następnie gotujemy jajka na twardo (białko tężejąc zasklepia dziurki)

    …po ugotowaniu obieramy, a po przekrojeniu mamy niespotykane połączenie – jajko na twardo z serową polewą !

    …dzieci szaleją :-)

  8. avatar Magda pisze:

    Stuletnie kacze jajka :)

    Tradycyjny przepis wymaga przygotowania dużej ilości pasty, którą następnie szczelnie oblepia się jajka i odkłada, by dojrzewały. Najkrótszy rekomendowany okres to 20 dni, ale można też znaleźć przepisy rekomendujące 100 dni lub jeszcze więcej.

    W skład pasty powinna wchodzić herbata liściasta (ok. kilogram zagotowanych fusów), wapno niegaszone (kilogram na kilogram herbaty), ok. 3-4 kg soli oraz ok. 3 kg popiołu. Całość trzeba wymieszać na jednolitą, gęstą glinę. Trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ wapno niegaszone jest żrące i nie można go dotykać rękami. Następnie mieszanką okleja się szczelnie jajka (tylko w rękawiczkach!) i „panieruje” je. Panierowanie ma na celu uniknięcie sklejania się ze sobą jajek podczas przchowywania. Chińczycy używają łusek ryżowych, ale dowolne plewy tego rodzaju zdadzą egzamin.

    Jaja obłożone dokładnie i zabezpieczone przed sklejeniem ze sobą nawzajem można układać jedno na drugim w dowolnym naczyniu zapewniającym im długotrwałą ochronę, ale i dostęp powietrza. Może to być duży słój przykryty materiałem, kosz czy nawet beczka. A potem tylko czekać, czekać, czekać. Gdy będziesz gotowy skosztować, rozłup powstałą skorupę, następnie obierz jajko i gotowe.

  9. avatar Jagoda pisze:

    U mnie jaja na śniadanie lub kolację w postaci pysznego omletu. 3 żółtka ubijamy z 2 łyżkami jogurtu naturalnego i 1 łyżką mąki oraz solą i pieprzem. Ubijamy pianę z białek i delikatnie mieszamy. Ciasto gotowe. Wcześniej podsmażany mix warzyw włoskich na patelnię. Wylewany połowę masy jajecznej gdy się zetnie nakładamy warzywa na nie resztę masy jajecznej i przykrywamy pokrywką. Podsmażany na bardzo wolnym ogniu. Gdy omlet prawie gotowy posypujemy serem żółtym lub mozarella lub jaki kto lubi.Wylaczamy palnik. Pozostawiamy na parę minut aby „doszedł”. Gotowy posypujemy świeżymi ziołami. Smacznego.

  10. avatar Patrycja pisze:

    Bardzo lubię jajka faszerowane.
    Mój ulubiony przepis to:
    Gotujemy jajka na twardo, wyjmujemy żółtka i ucieramy z majonezem, szczypiorkiem wędzona makrelą(obraną bez ości)
    Dodajemy sól pieprz wedle gustu.
    Nakładamy na jajka można posypać kiełkami lub rzeżuchą.
    Proste i zdrowe.
    Idealne na kolację lub przekąskę dla gości.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Przepowiednia Hawkinga
Świat idzie ku zagładzie i podejrzewam, że to będzie nuklearny koniec naszej cywilizacji...
Ułóż słowa
kontent, konto rozemocjonowany
Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie
Ja bym poszła na takie szkolenie, choćby z ciekawości, co jest nowego w branży.
Dopłaty do rachunków za prąd
Obecnie tylko ktoś o b. niskich dochodach może liczyć na pomoc państwa... Jak zarabia...