Komentarze do: Konkurs eko EcoVariant – wyniki! https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant serwis nie tylko dla kobiet Fri, 20 Dec 2019 11:30:48 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Autor: Redakcja https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-5#comment-178827 Mon, 04 Nov 2019 13:44:14 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178827 W odpowiedzi do Monika.

Dziękujemy, otrzymaliśmy maila:)

]]>
Autor: Monika https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-5#comment-178826 Mon, 04 Nov 2019 11:57:47 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178826 Przyslaliscie maila(p.Malgorzata) odpisalam,ale moze jest w spamie…

]]>
Autor: ulajot https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178619 Wed, 09 Oct 2019 17:08:02 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178619 Każdy z nas może być EKO,
nie trzeba sięgać daleko,
wystarczy wokół siebie
dbać o ŚWIAT, nie koniecznie daleko.
Mały czy duży człowiek
może ŚWIAT uratować,
gdy będzie systematycznie
swe śmieci segregować.
Oszczędzać wodę z kranu
możemy się nauczyć,
więc – prysznic zamiast wanny
nawet dla słabeuszy.
Plastik bardzo nam szkodzi,
więc szklane pojemniki
człowiek EKO stosuje
i nie sieje paniki.
Chemia- straszna trucizna,
a więc chemii unika
człowiek EKO w żywności,
w napojach, w kosmetykach.
Człowiek EKO hoduje
zioła na parapecie,
które zdrowe są bardzo
i tlen dają, jak wiecie.

]]>
Autor: Kasia_78 https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178615 Wed, 09 Oct 2019 16:28:26 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178615 Dla mnie być eko to wszelkie i wszystkie „eko-patenty” pomimo zabieganej codzienności zacząć wdrażać w życie od zaraz i każdego dnia i nie postrzegać ekologicznego życia jak „upierdliwą udrękę”. To również zwiększać swoją eko-świadomość, żyć bardziej świadomie, w sposób przyjazny środowisku i aby zaangażowanie zwróciło uwagę najbliższych – by jak najwięcej ludzi zaczęło bardziej świadomie podchodzić do ekologii. Starać się metodą małych kroków wprowadzać niewielkie modyfikacje swojego stylu życia, które w długofalowej perspektywie zdziałają dużo dobrego na rzecz naszej planety, które będzie dużym krokiem ku lepszej naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci, wnuków…

]]>
Autor: Jo-asia https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178610 Wed, 09 Oct 2019 14:13:47 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178610 EKO? Niestety na razie jest to dla mnie coś egzotycznego, obcego, odległego. Przyznam się, że nie wiedziałam o istnieniu ekologicznych środków czyszczących! Dla mnie to nowość. Żywność ekologiczna, kosmetyki ekologiczne, ale środki czyszczące?! Dzięki Wam się o nich dowiedziałam. Myślę, że wygrana w konkursie zmobilizowałaby mnie do świadomego, ekologicznego życia i zwracania większej uwagi na to, co kupuję.

]]>
Autor: JoannaSz https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178604 Wed, 09 Oct 2019 08:52:07 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178604 Być eko to włączyć myślenie, a nie bezrefleksyjnie dać się omamić galopującemu konsumpcjonizmowi (ojej, już samo słowo rozwala na łopatki…). Kupujemy, wyrzucamy, kupujemy nowe, za chwilę wyrzucamy. Robimy tak ze wszystkim. Dziecko lekko zdarło buty? A co tam. Kupię nowe, przecież tego towaru masa w sklepach, i to za psie pieniądze. No właśnie. Połowa tego towaru trafia do kosza, bo ludzie nie są w stanie go przerobić, przenosić. Takie tanie getry – nie opłaca mi się ich zszywać, wolę kupić nowe. Tak na pewno jest wygodniej. Ale nie szybciej i nie lepiej. Ja swoim dzieciom reperuję ubrania. Poplamioną koszulkę mogę wykorzystać na zrobienie dekoracyjnej łatki na dziurę w spodniach. Mogę też uszyć ładne ubranka dla lalek. Staram się tak robić ze wszystkim. Starą firankę wykorzystałam na uszycie torebek, w których przechowuję warzywa i owoce. Noszę takie zawsze ze sobą – aby w sklepie nie być skazaną na plastik, korzystam ze swoich siateczek. Nie kupuję wody w plastikach – w domu mam dzbanek z filtrem, a dzieci zaopatrzyłam w buteleczki filtrujące, aby mogły z nich korzystać w szkole. Nie kupuję dzieciom badziewnych gazetek, które przyciągają ich wzrok i mamią tandetnymi zabawkami z plastiku. Moje dzieci potrafią bawić się tym, co znajdą pod ręką. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy nie mają gotowych zabawek i trzeba uruchomić kreatywność. Ja do sprzątania też tam, gdzie mogę, używam eko środków. Okna myję tylko octem, a nie cudo środkami ze sklepu. Kamień w łazience usuwam także octem. Podłogi myję wodą z octem + naturalny olejek dla delikatnego zapachu. Wannę szoruję sodą z szarym mydłem. Staram się żyć ekologicznie i uczę tego moje dzieci.

]]>
Autor: Dominika https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178602 Wed, 09 Oct 2019 03:49:36 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178602 Bycie eko to świadome niezagrażanie oraz postępowanie każdego dnia w sposób nieprzyczyniający się do niszczenia środowiska naturalnego albo przynajmniej minimalizowanie skutków naszych działań powodujących jego niszczenie. Bycie eko to dbanie o otaczający nas świat. Dbanie o środowisko zaczyna się już w domu. Warto wyłączać światło, gdy go nie potrzebujemy, albo najzwyczajniej w świecie nie ma nas w pokoju, wodę należy używać oszczędnie i to nie tylko ze względu na wysokie rachunki, ale na jej ogromną stratę każdego dnia oraz konieczność oczyszczania ścieków, aby tę wodę odzyskać. Proste segregowanie śmieci zaczyna się już w domu, warto praktykować zbieranie puszek, odkręcanie koreczków z plastikowych butelek, nie tylko aby pomóc dbać o środowisko, ale również biorąc udział w wielu akcjach, gdy potrzebne są zakrętki plastikowe np dla jakiegoś dziecka, na wózek inwalidzki. To naprawdę wspaniały gest. Zbieranie zużytych baterii, odnoszenie starych leków do apteki, dokarmianie zwierząt w okresie zimowym czy pomoc im, gdy tego potrzebują, wyrzucanie papierków do koszy, gdy jesteśmy na spacerze, a nie gdzie popadnie. Co jakiś czas można zorganizować w większej grupie dzieci i dorosłych akcję sprzątania świata, wystarczy przejść się po parku, plaży i pozbierać śmieci, które niestety pojawiają się, gdyż nie każdy wie czym grozi zanieczyszczanie środowiska. Można co jakiś czas chociaż na godzinę wyłączyć światło i w tym czasie opowiedzieć dziecku, że także używanie energii ma wpływ na środowisko. Te wszystkie rzeczy składają się na dbanie o środowisko i naprawdę mają ogromny wpływ na ekologię. Warto wprowadzić wiele zmian w swoim codziennym życiu, zastanowić się co robimy źle, co możemy poprawić aby żyć w zgodzie z naturą, z ekologią. Najłatwiejszym rozwiązaniem może być wykonanie maty na ścianę, na której warto narysować podobnie jak w piramidzie żywienia co jest priorytetem, co warto zdecydowanie wykluczyć ze swojego życia, aby nie zanieczyszczać środowiska, co wprowadzić aby uratować otaczający nas świat, naszą planetę.

]]>
Autor: Karolinka29 https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178600 Tue, 08 Oct 2019 19:12:42 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178600 Bycie eko to przyczynianie się do ochrony środowiska w którym żyjemy. To świadomość, że dzięki nawet małym zmianom możemy uczynić wiele dla naszej Ziemi.
Dobre nawyki warto wprowadzić jak najszybciej, a wspólnymi siłami nie dopuścimy to katastrofy.
Oto moje zasady bycia eko:
Zrezygnowanie z używania plastikowych opakowań, które rozkładają się setki lat. Używanie domowych środków do czyszczenia jak np. ocet czy soda oczyszczona.Oszczedzanie prądu przez wyłączanie sprzętu elektronicznego z kontaktów.Noszenie ubrań już wcześniej używanych z naturalnych materiałów. Sortowanie śmieci. Zamiena samochodu na rower co nie tylko jest lepsze dla środowiska, ale także dla zdrowia.
Warto być eko, bo świat jest w naszych rękach.

]]>
Autor: mysiowa https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178599 Tue, 08 Oct 2019 19:02:58 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178599 Nie ten szczęśliwy co ma wszystko,a ten co najmniej potrzebuje czyli taki ekoczłek. Czego by ludzie nie dostali to i tak im mało.
Wychowałam się w dużym mieście wojewódzkim,ale z wodą w studni na ulicy, wychodkiem w podwórku i kuchnią węglową; biednie, skromnie,ale szczęśliwie. Wodę się oszczędzało i umiejętnie korzystało. Wszystko miało drugie życie i wszystko należało wykorzystać; bo i takie czasy były. Dobrobyt i życie eko wykluczają się! Dobra materialne technologiczne i ekskluzywne nie są eko. Ja się wychowałam z lalką-trocinianką i takimi robionymi z kępek traw,chodziłam z kanką po mleko do spożywczego, po naboje do syfonu, zbierałam butelki i makulaturę. Czasy się zmieniły,ale oszczędności nauczyłam się na całe życie.Poza tym mam taką rentę i choroby,że siłą rzeczy jestem eko-oszczędna; nie marnuję prądu,wody ani jedzenia, nie używam woreczków foliowych tylko biorę swoje pojemniki nawet do sklepu, gazety i książki kupuję używane,ubrania kupuję raz na ruski rok, kosmetyki- naturalne,domowobabcine. Małe potrzeby sprzyjają ochronie środowiska. Zachcianki, pęd za ” jeszcze więcej, jeszcze lepsze” niszczy nas samych, środowisko, kulturę, świat.

]]>
Autor: karo https://urodaizdrowie.pl/konkurs-eko-wygraj-zestawy-ekologicznych-plynow-ecovariant/comment-page-4#comment-178594 Tue, 08 Oct 2019 14:06:24 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=531698#comment-178594 Bycie eko oznacza dla mnie bycie świadomym tego,że naszym zadaniem jest dbanie o Ziemię.Nasza planeta przez tak długi czas dawała nam wszystko co posiada,ale niestety jest w coraz gorszym stanie.Uważam,że bycie eko,to świadomość,że dalsze losy naszej planety są właśnie w naszych rękach.Bycie eko to dbanie nawet o drobne nawyki,które można zmienić błyskawicznie.Bycie eko to szansa na to,aby dalsze pokolenia miały jeszcze szansę na przeżycie i zobaczenie tego co my.

]]>