URODA I ZDROWIE

Konkurs eko EcoVariant – wyniki!

26 września 2019, dodał: pinkmause

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, w którym do wygrania były 3 zestawy ekologicznych środków czyszczących marki EcoVariant. W każdym zestawie: ekologiczny żel do mycia w zmywarkach oraz ekologiczny płyn płuczący i nabłyszczający naczynia do stosowania w zmywarkach.

Niezwykle cieszy nas, że większość z naszych czytelników przykłada tak dużą wagę to ekologicznego stylu życia, widać, że dbacie o swoje zdrowie i naszą planetę. Po przeanalizowaniu wszystkich komentarzy, z trudnością, ale postanowiliśmy nagrodzić autorki poniższych komentarzy:

joanna.h…

 

Być eko to włączyć myślenie, a nie bezrefleksyjnie dać się omamić galopującemu konsumpcjonizmowi (ojej, już samo słowo rozwala na łopatki…). Kupujemy, wyrzucamy, kupujemy nowe, za chwilę wyrzucamy. Robimy tak ze wszystkim. Dziecko lekko zdarło buty? A co tam. Kupię nowe, przecież tego towaru masa w sklepach, i to za psie pieniądze. No właśnie. Połowa tego towaru trafia do kosza, bo ludzie nie są w stanie go przerobić, przenosić. Takie tanie getry – nie opłaca mi się ich zszywać, wolę kupić nowe. Tak na pewno jest wygodniej. Ale nie szybciej i nie lepiej. Ja swoim dzieciom reperuję ubrania. Poplamioną koszulkę mogę wykorzystać na zrobienie dekoracyjnej łatki na dziurę w spodniach. Mogę też uszyć ładne ubranka dla lalek. Staram się tak robić ze wszystkim. Starą firankę wykorzystałam na uszycie torebek, w których przechowuję warzywa i owoce. Noszę takie zawsze ze sobą – aby w sklepie nie być skazaną na plastik, korzystam ze swoich siateczek. Nie kupuję wody w plastikach – w domu mam dzbanek z filtrem, a dzieci zaopatrzyłam w buteleczki filtrujące, aby mogły z nich korzystać w szkole. Nie kupuję dzieciom badziewnych gazetek, które przyciągają ich wzrok i mamią tandetnymi zabawkami z plastiku. Moje dzieci potrafią bawić się tym, co znajdą pod ręką. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy nie mają gotowych zabawek i trzeba uruchomić kreatywność. Ja do sprzątania też tam, gdzie mogę, używam eko środków. Okna myję tylko octem, a nie cudo środkami ze sklepu. Kamień w łazience usuwam także octem. Podłogi myję wodą z octem + naturalny olejek dla delikatnego zapachu. Wannę szoruję sodą z szarym mydłem. Staram się żyć ekologicznie i uczę tego moje dzieci.

Anna Bobrowska Każdego dnia o środowisko dbam
i wielką radość z tego mam.
Śmieci odpowiednio segreguję,
dbam o zieleń, przyrodę i lasy, gaszę światło, energii i wody nie marnuję,
walczę ze smogiem, torebek foliowych unikam,
zdrowo się odżywiam, witaminy łykam,
nie wyrzucam żywności, resztkami bezdomne zwierzęta częstuję
i darmowe posiłki im serwuję,
zbiórka odzieży dla potrzebujących musi być,
papier przeznaczam na makulaturę, aby w czystym świecie żyć.
Do śniadania tylko zdrowa, krystaliczna woda,
bo ona energii mi doda!
Wybieram naturalne kosmetyki, bo to najcenniejszy skarb tego świata,
zdrowie i urodę gwarantują na lata!
One moją skórę pielęgnują,
uśmiech na twarzy wywołują!
Dokładnie nawilżają
i co bardzo ważne nie podrażniają!
Naturalne bogactwo tutaj się skrywa,
eliksirem młodości każdy z nich się nazywa.
Skóra pięknie i zdrowo wygląda,
i każdy facet na ulicy się za mną ogląda!
Naturalne kosmetyki są fantastyczne,
bo tak wyjątkowe i magiczne!
Wybieram naturalne kosmetyki, bo niczym czarodziejska różdżka czarują,
mój szary świat kolorują!
One swoje bogactwo odkrywają niezmiennie
i sprawiają, że moja skóra wygląda zdrowo i pięknie codziennie!
Jestem radosna
niczym zielona wiosna!
Naturalne kosmetyki o moją skórę dbają,
dokładnie pielęgnują i nawilżają.
Razem z moją rodzinką je stosujemy
i niebiańsko każdego dnia się czujemy
To najcenniejszy skarb tego świata
bo zdrowie i urodę gwarantują na lata.
Delikatnością i świeżością otulają
pozytywne emocje i energię wyzwalają.
Są wyjątkowe i fantastyczne, bo to 100 % natury
absolutnie sama radość dla skóry.
Rzeczywistość szara kolorów nabiera
magiczny ich zapach do cudownej krainy rozkoszy zabiera
Każdy ich dotyk to muśnięcie słońca
piękny, złocisty blask który nie ma końca.
Oczywiście są bardzo wydajne i skuteczne
lecz co najważniejsze, dla skóry bezpieczne.
Skóra wygląda młodo i kwitnąco,
każdego dnia odkrywam swoje piękno i czuję się zniewalająco.
Naturalne kosmetyki cenię sobie skrycie,
bo one kolorują moje szare życie,
eliksirem młodości się nazywa
i taki oto przepis w sobie skrywa:
1 kilogram myślenia pozytywnego,
1 łyżkę uśmiechu słonecznego,
szczyptę dobrego nastroju i radości,
10 kilo serdeczności,
2 szklanki pozytywnej energii i humoru,
aby szarą codzienność ubarwić – 1 litr koloru,
odrobinę szczęścia i cierpliwości,
garść spełnionych marzeń i wytrwałości.
Z tymi kosmetykami podróżuję do krainy marzeń,
gdzie można poczuć magię pozytywnych wrażeń,
jest dużo uśmiechu pełnego słońca,
rzeka optymizmu, która płynie bez końca,
las szczęścia, który nie wyginie,
tęcza pokoju, która nigdy nie zginie,
góra miłości, która wysoko się wznosi,
chmura radości, która do nieba unosi,
są gwiazdy pełne blasku, które spadają
i wypowiedziane życzenia spełniają.
W takiej cudownej krainie żyć bym chciała,
w końcu motylem bym się stała,
wysoko do nieba poleciała
i niczego więcej do szczęścia nie potrzebowała!
Absolutnie kosmetyki naturalne sobie cenię
i na żadne inne nigdy nie zamienię!
Żyję w harmonii z naturą, dbam o czystość ciała, serca i ducha,
wtedy słonecznym uśmiechem tryskam od ucha do ucha!
Nie jeżdżę wypasioną furą,
żyję w zgodzie z naturą.
Wybieram rower, bo to środek lokomocji wspaniały,
okrążyć można nim świat cały,
on pozytywnej energii dodaje, w nim radość tkwi,
z zachwytu kalorii ubywa mi!
Chodzę na spacery z rodziną, nordic walking uprawiamy
oddychamy świeżym powietrzem i radosne miny mamy!
Wszelkie dobra naszej Matki Ziemi kocham i szanuję,
bo ona każdego dnia swoim bogatym pięknem nas obdarowuje!
Mam radosną minkę,
bo tych nawyków uczę swoją rodzinkę.
Tak właśnie żyjemy w harmonii z naturą każdego dnia,
dziękując za wszystko co nam da!

Mysiowa

Nie ten szczęśliwy co ma wszystko,a ten co najmniej potrzebuje czyli taki ekoczłek. Czego by ludzie nie dostali to i tak im mało.
Wychowałam się w dużym mieście wojewódzkim,ale z wodą w studni na ulicy, wychodkiem w podwórku i kuchnią węglową; biednie, skromnie,ale szczęśliwie. Wodę się oszczędzało i umiejętnie korzystało. Wszystko miało drugie życie i wszystko należało wykorzystać; bo i takie czasy były. Dobrobyt i życie eko wykluczają się! Dobra materialne technologiczne i ekskluzywne nie są eko. Ja się wychowałam z lalką-trocinianką i takimi robionymi z kępek traw,chodziłam z kanką po mleko do spożywczego, po naboje do syfonu, zbierałam butelki i makulaturę. Czasy się zmieniły,ale oszczędności nauczyłam się na całe życie.Poza tym mam taką rentę i choroby,że siłą rzeczy jestem eko-oszczędna; nie marnuję prądu,wody ani jedzenia, nie używam woreczków foliowych tylko biorę swoje pojemniki nawet do sklepu, gazety i książki kupuję używane,ubrania kupuję raz na ruski rok, kosmetyki- naturalne,domowobabcine. Małe potrzeby sprzyjają ochronie środowiska. Zachcianki, pęd za ” jeszcze więcej, jeszcze lepsze” niszczy nas samych, środowisko, kulturę, świat.

 

serdeczne gratulacje! Nagrody wysyła sponsor nagród marka ECOVARIANT  w ciągu 7 dni

O NAGRODACH:

Produkty marki EcoVariant znajdują zastosowanie w całym gospodarstwie domowym. Mogą być wykorzystywane do sprzątania łazienki, kuchni czy innych, wymagających odświeżenia pomieszczeń. Specjalne płyny proekologiczne przeznaczone są również do zmywania czy prania. Ekonomiczne zastosowania, efektywność działania i bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego to podstawowe zalety ekologicznych środków czystości. W ofercie marki EcoVariant znajdziemy płyn do mycia naczyń, żel i sól do zmywarek, produkty do mycia podłóg, mebli i skór oraz toalet, płyny uniwersalne, płyny do mycia szyb oraz płyny do prania. Produkty EcoVariant mają wyjątkowe walory i jest to zagwarantowane własnym certyfikatem „GUARANTEE EcoVariant”, którego znak widnieje na każdej etykiecie.

Marka EcoVariant na na bazie własnego innowacyjnego biosurfaktantu EcoTenz produkuje ekologiczne środki czystości, ekologiczne płyny do prania oraz inne produkty do użytku profesjonalnego. EcoTenz jest stosowany we wszystkich produktach, co podnosi ich skuteczność, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. EcoTenz również przyśpiesza biodegradację produktów i powstałych po ich użyciu ścieków.

Flash PERFECT to żel myjący naczynia w zmywarkach do stosowania jako zamiennik tabletek i kapsułek. Ekologiczny, roślinny z orzechów piorących. Wykazuje doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Cechuje się szybką biodegradacją. Ma przyjemnym owocowo ziołowy zapach użytych składników.

Flash CRYSTAL to płyn płuczący i nabłyszczający naczynia do stosowania w zmywarkach. Bezzapachowy, hipoalergiczny, ekologiczny z orzechów piorących. Wytworzony z udziałem biosurfaktantu EcoTenz z orzechów piorących i z naturalnym kwasem cytrynowym.

Głównym składnikiem EcoTenz jest botaniczna saponina (z łac. „mydło”) pozyskiwana  z rośliny – Sapindus Mukorossi, nazywana indyjskimi orzechami piorącymi. To naturalnie występujący w przyrodzie niejonowy środek powierzchniowo czynny (detergent, surfaktant, tenzyd) należący do grupy glukozydów. To naturalny detergent zerwany prosto z drzewa, który sprawia, że zmywanie, pranie i sprzątanie jest ekologiczne, bez dodatku chemii i substancji zapachowych. Orzechy piorące pochodzą z Indii i Nepalu, gdzie od wieków stosuje się je jako idealny środek do prania, zmiękczania i dezynfekowania wody.

 

Orzechy piorące są uniwersalnym i wydajnym produktem roślinnym, który używany jest głównie jako zamiennik proszku do prania. Choć nazywa się je orzechami lub kasztanami, to tak naprawdę są jagodami spokrewnionymi z owocami liczi. Swoją nazwę otrzymały nie z powodu pochodzenia, ale sposobu, w jaki wysychają tworząc twarde skorupki. Orzechy rosną na drzewie potocznie nazywanym drzewem mydlanym, a swoje właściwości zawdzięczają saponinie znajdującej się w ich skorupkach. Saponina to naturalna substancja, która w kontakcie z wodą działa jak mydło. Taki sposób mycia lub prania jest uważany za najbardziej ekologiczny i przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia. EcoTenz na bazie orzechów piorących to zatem naturalny środek, który może zastąpić chemiczne płyny i proszki. Pranie, zmywanie i czyszczenie z takimi produktami jest ekologiczne i ekonomiczne.

Ekologiczne środki czystości zawierają łagodne składniki myjące naturalnego pochodzenia. Są w pełni przyjazne dla środowiska i alergików. Nie zawierają substancji wybielających ani tenzydów syntetycznych. Zmiękczają wodę i nadają się do stosowania nawet w niskich temperaturach. Środki czystości pozbawione intensywnie działających substancji chemicznych są przyjazne dla skóry człowieka oraz dla środowiska naturalnego. Nie powodują skażenia wód i są bezpieczne dla wszelkiego wyposażenia gospodarstwa domowego. Składniki naturalne które z użytych środków trafią do ścieków cechują się szybką biodegradacją oraz wspomagają biodegradację substancji, które zostały zmyte z czyszczonych powierzchni lub tkanin. Korzystanie z ekologicznych środków czystości sprawia też satysfakcję z rezultatu ich działania oraz faktu dbania o własne zdrowie i naturę.

Polecamy: www.ecovariant.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

42 komentarzy do Konkurs eko EcoVariant – wyniki!

 1. avatar ulajot pisze:

  Każdy z nas może być EKO,
  nie trzeba sięgać daleko,
  wystarczy wokół siebie
  dbać o ŚWIAT, nie koniecznie daleko.
  Mały czy duży człowiek
  może ŚWIAT uratować,
  gdy będzie systematycznie
  swe śmieci segregować.
  Oszczędzać wodę z kranu
  możemy się nauczyć,
  więc – prysznic zamiast wanny
  nawet dla słabeuszy.
  Plastik bardzo nam szkodzi,
  więc szklane pojemniki
  człowiek EKO stosuje
  i nie sieje paniki.
  Chemia- straszna trucizna,
  a więc chemii unika
  człowiek EKO w żywności,
  w napojach, w kosmetykach.
  Człowiek EKO hoduje
  zioła na parapecie,
  które zdrowe są bardzo
  i tlen dają, jak wiecie.

 2. avatar Kasia_78 pisze:

  Dla mnie być eko to wszelkie i wszystkie „eko-patenty” pomimo zabieganej codzienności zacząć wdrażać w życie od zaraz i każdego dnia i nie postrzegać ekologicznego życia jak „upierdliwą udrękę”. To również zwiększać swoją eko-świadomość, żyć bardziej świadomie, w sposób przyjazny środowisku i aby zaangażowanie zwróciło uwagę najbliższych – by jak najwięcej ludzi zaczęło bardziej świadomie podchodzić do ekologii. Starać się metodą małych kroków wprowadzać niewielkie modyfikacje swojego stylu życia, które w długofalowej perspektywie zdziałają dużo dobrego na rzecz naszej planety, które będzie dużym krokiem ku lepszej naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci, wnuków…

 3. avatar Jo-asia pisze:

  EKO? Niestety na razie jest to dla mnie coś egzotycznego, obcego, odległego. Przyznam się, że nie wiedziałam o istnieniu ekologicznych środków czyszczących! Dla mnie to nowość. Żywność ekologiczna, kosmetyki ekologiczne, ale środki czyszczące?! Dzięki Wam się o nich dowiedziałam. Myślę, że wygrana w konkursie zmobilizowałaby mnie do świadomego, ekologicznego życia i zwracania większej uwagi na to, co kupuję.

 4. avatar JoannaSz pisze:

  Być eko to włączyć myślenie, a nie bezrefleksyjnie dać się omamić galopującemu konsumpcjonizmowi (ojej, już samo słowo rozwala na łopatki…). Kupujemy, wyrzucamy, kupujemy nowe, za chwilę wyrzucamy. Robimy tak ze wszystkim. Dziecko lekko zdarło buty? A co tam. Kupię nowe, przecież tego towaru masa w sklepach, i to za psie pieniądze. No właśnie. Połowa tego towaru trafia do kosza, bo ludzie nie są w stanie go przerobić, przenosić. Takie tanie getry – nie opłaca mi się ich zszywać, wolę kupić nowe. Tak na pewno jest wygodniej. Ale nie szybciej i nie lepiej. Ja swoim dzieciom reperuję ubrania. Poplamioną koszulkę mogę wykorzystać na zrobienie dekoracyjnej łatki na dziurę w spodniach. Mogę też uszyć ładne ubranka dla lalek. Staram się tak robić ze wszystkim. Starą firankę wykorzystałam na uszycie torebek, w których przechowuję warzywa i owoce. Noszę takie zawsze ze sobą – aby w sklepie nie być skazaną na plastik, korzystam ze swoich siateczek. Nie kupuję wody w plastikach – w domu mam dzbanek z filtrem, a dzieci zaopatrzyłam w buteleczki filtrujące, aby mogły z nich korzystać w szkole. Nie kupuję dzieciom badziewnych gazetek, które przyciągają ich wzrok i mamią tandetnymi zabawkami z plastiku. Moje dzieci potrafią bawić się tym, co znajdą pod ręką. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy nie mają gotowych zabawek i trzeba uruchomić kreatywność. Ja do sprzątania też tam, gdzie mogę, używam eko środków. Okna myję tylko octem, a nie cudo środkami ze sklepu. Kamień w łazience usuwam także octem. Podłogi myję wodą z octem + naturalny olejek dla delikatnego zapachu. Wannę szoruję sodą z szarym mydłem. Staram się żyć ekologicznie i uczę tego moje dzieci.

 5. avatar Dominika pisze:

  Bycie eko to świadome niezagrażanie oraz postępowanie każdego dnia w sposób nieprzyczyniający się do niszczenia środowiska naturalnego albo przynajmniej minimalizowanie skutków naszych działań powodujących jego niszczenie. Bycie eko to dbanie o otaczający nas świat. Dbanie o środowisko zaczyna się już w domu. Warto wyłączać światło, gdy go nie potrzebujemy, albo najzwyczajniej w świecie nie ma nas w pokoju, wodę należy używać oszczędnie i to nie tylko ze względu na wysokie rachunki, ale na jej ogromną stratę każdego dnia oraz konieczność oczyszczania ścieków, aby tę wodę odzyskać. Proste segregowanie śmieci zaczyna się już w domu, warto praktykować zbieranie puszek, odkręcanie koreczków z plastikowych butelek, nie tylko aby pomóc dbać o środowisko, ale również biorąc udział w wielu akcjach, gdy potrzebne są zakrętki plastikowe np dla jakiegoś dziecka, na wózek inwalidzki. To naprawdę wspaniały gest. Zbieranie zużytych baterii, odnoszenie starych leków do apteki, dokarmianie zwierząt w okresie zimowym czy pomoc im, gdy tego potrzebują, wyrzucanie papierków do koszy, gdy jesteśmy na spacerze, a nie gdzie popadnie. Co jakiś czas można zorganizować w większej grupie dzieci i dorosłych akcję sprzątania świata, wystarczy przejść się po parku, plaży i pozbierać śmieci, które niestety pojawiają się, gdyż nie każdy wie czym grozi zanieczyszczanie środowiska. Można co jakiś czas chociaż na godzinę wyłączyć światło i w tym czasie opowiedzieć dziecku, że także używanie energii ma wpływ na środowisko. Te wszystkie rzeczy składają się na dbanie o środowisko i naprawdę mają ogromny wpływ na ekologię. Warto wprowadzić wiele zmian w swoim codziennym życiu, zastanowić się co robimy źle, co możemy poprawić aby żyć w zgodzie z naturą, z ekologią. Najłatwiejszym rozwiązaniem może być wykonanie maty na ścianę, na której warto narysować podobnie jak w piramidzie żywienia co jest priorytetem, co warto zdecydowanie wykluczyć ze swojego życia, aby nie zanieczyszczać środowiska, co wprowadzić aby uratować otaczający nas świat, naszą planetę.

 6. avatar Karolinka29 pisze:

  Bycie eko to przyczynianie się do ochrony środowiska w którym żyjemy. To świadomość, że dzięki nawet małym zmianom możemy uczynić wiele dla naszej Ziemi.
  Dobre nawyki warto wprowadzić jak najszybciej, a wspólnymi siłami nie dopuścimy to katastrofy.
  Oto moje zasady bycia eko:
  Zrezygnowanie z używania plastikowych opakowań, które rozkładają się setki lat. Używanie domowych środków do czyszczenia jak np. ocet czy soda oczyszczona.Oszczedzanie prądu przez wyłączanie sprzętu elektronicznego z kontaktów.Noszenie ubrań już wcześniej używanych z naturalnych materiałów. Sortowanie śmieci. Zamiena samochodu na rower co nie tylko jest lepsze dla środowiska, ale także dla zdrowia.
  Warto być eko, bo świat jest w naszych rękach.

 7. avatar mysiowa pisze:

  Nie ten szczęśliwy co ma wszystko,a ten co najmniej potrzebuje czyli taki ekoczłek. Czego by ludzie nie dostali to i tak im mało.
  Wychowałam się w dużym mieście wojewódzkim,ale z wodą w studni na ulicy, wychodkiem w podwórku i kuchnią węglową; biednie, skromnie,ale szczęśliwie. Wodę się oszczędzało i umiejętnie korzystało. Wszystko miało drugie życie i wszystko należało wykorzystać; bo i takie czasy były. Dobrobyt i życie eko wykluczają się! Dobra materialne technologiczne i ekskluzywne nie są eko. Ja się wychowałam z lalką-trocinianką i takimi robionymi z kępek traw,chodziłam z kanką po mleko do spożywczego, po naboje do syfonu, zbierałam butelki i makulaturę. Czasy się zmieniły,ale oszczędności nauczyłam się na całe życie.Poza tym mam taką rentę i choroby,że siłą rzeczy jestem eko-oszczędna; nie marnuję prądu,wody ani jedzenia, nie używam woreczków foliowych tylko biorę swoje pojemniki nawet do sklepu, gazety i książki kupuję używane,ubrania kupuję raz na ruski rok, kosmetyki- naturalne,domowobabcine. Małe potrzeby sprzyjają ochronie środowiska. Zachcianki, pęd za ” jeszcze więcej, jeszcze lepsze” niszczy nas samych, środowisko, kulturę, świat.

 8. avatar karo pisze:

  Bycie eko oznacza dla mnie bycie świadomym tego,że naszym zadaniem jest dbanie o Ziemię.Nasza planeta przez tak długi czas dawała nam wszystko co posiada,ale niestety jest w coraz gorszym stanie.Uważam,że bycie eko,to świadomość,że dalsze losy naszej planety są właśnie w naszych rękach.Bycie eko to dbanie nawet o drobne nawyki,które można zmienić błyskawicznie.Bycie eko to szansa na to,aby dalsze pokolenia miały jeszcze szansę na przeżycie i zobaczenie tego co my.

 9. avatar Magda pisze:

  Bycie eco to dla mnie dokonywanie świadomych wyborów każdego dnia, w każdej, godzinie, w każdej minucie. To świadomość, dojrzałość i odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i świat.

 10. avatar znafca pisze:

  Dawno,dawno temu,jeszcze za chłopaka wymyłem podłogę w domu a brudną wodę…wylałem do zlewu?!I wtedy chyba dosłownie i dosadnie,choć symbolicznie zrozumiałem co oznacza być eko.Podłoga czysta ale jest następny,czy nie gorszy?,problem-trzeba walczyć z zapchanym zlewem-brud,smród,robota.
  Zupełnie jak z praniem.Potraktujesz ciuchy agresywną chemią i masz koszulki czyste.Ale potem rybki w stawie zdychają(jestem wędkarzem),skóra na plecach swędzi,dostajesz wysypki,drapiesz się.Masakra!
  A być eko znaczy inteligentnie przewidzieć te skutki i im skutecznie zapobiec.Wystarczy tylko trochę pomyślunku i chęci a problemy są niebyłe.A ty jesteś eko.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

BIO-Kosmetyki naturalne.
Na mnie dobrze działa seria Eco Nature z Bielendy. Krem, masło nawilżajće z śliwką...
Termometr
Ja mam termometr innoGio giofast gio-515, fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)