Komentarze do: Konkurs BANDI zestawy kosmetyków Well aging – wyniki! https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/ Zdrowie i ekologia, uroda i modowe nowinki, erotyka i związki, co jest szkodliwe? fakty i mity, przepisy kulinarne z całego świata, zdrowe odżywianie, konkursy i testy Wed, 06 Jul 2022 09:21:31 +0000 hourly 1 Autor: Martika https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-4/#comment-230197 Fri, 24 Jun 2022 20:37:41 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230197 H umor – zawsze tryskaj humorem, nawet gdy jesteś małym potworem
O ptymizm – podchodź do wszystkiego z optymizmem, a nie z wyuczonym cynizmem
L ekarz – gdy trzeba odwiedzaj lekarza, a długi czas unikniesz grabarza
I ntelekt – zabłyśnij czasem intelektem, a staniesz się pożądania obiektem
S kóra – jak zatroszczysz się o swoją skórę, to może nawet oszukasz naturę
T rawienie – zadbaj o swoje trawienie, gdy poczujesz w brzuchu dziwne mrowienie
włos Y – jeśli chcesz mieć piękne i długie włosy, unikaj fryzjerskiej kosy
mo C – pielęgnuj swą wewnętrzną moc, a nie będzie ci już potrzebna żadna pomoc
tera Z – liczy się tu i teraz, a nie te męskie obietnice, które słyszysz nieraz
se N – jak zadbasz o zdrowy sen, to z pewnością przeżyjesz wiele wiosen
inn I – nie przejmuj się tym, co mówią inni, oni raczej sobą zająć się powinni
ćwiczeni E – znajdź sobie ulubione ćwiczenie, a zdrowie to nie będzie już tylko marzenie

]]>
Autor: Erna https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-4/#comment-230186 Fri, 24 Jun 2022 14:49:48 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230186 Holistyczne podejście do do dbania o siebie rozumiem dosłownie,
czyli dbanie o pielęgnację ciała całego o duszę radosną i umysł sprawny.
Zapewnienie ciału co najlepsze, pysznego, zdrowego jedzonka w szczególności.
Przyjemności dla duszy da ulubiona muzyka i ciekawy film oraz wyciszenie.
O sprawny,zdrowy umysł należy zadbać nauką, czytaniem książek oraz 7 godz.snem.

]]>
Autor: Ewa13 https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-230178 Fri, 24 Jun 2022 12:49:22 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230178 H-armonia ducha i ciała bym piękno odczuwała
O-gromna koncentracja na własnych potrzebach, by tu na Ziemi stworzyć dla siebie kawałek nieba.
L-ubienie siebie dnia każdego i traktowanie się jako człowieka wyjątkowego.
I-ndywidualne podejście do pielęgnacji, od której nigdy nie ma wakacji.
S-zacunek do siebie w każdej chwili, bo najważniejsze byśmy byli dla siebie mili.
T-roska o siebie na poziomach wszystkich bo najważniejsze żebyśmy byli ze sobą w relacjach bliskich.
Y-in i Yang osiąganie i wtedy wszystko łatwiejszym się stanie.
C-iągłe dbanie o rozwój i inspiracji z samego siebie czerpanie, bo nie ma to jak autoinstruowanie.
Z-nakomitą równowagę utrzymywanie i wtedy znacznie bardziej owocne jest pielęgnowanie.
N-ie skupianie się na elementach ale całości co jest źródłem wielkiej radości.
E-mocje pozytywne i stresu unikanie przez co ciało pełne blasku się stanie.

D-dbanie kompleksowe i w różnych aspektach, traktowanie pielęgnacji w kategorii święta.
B-ezpieczeństwo dla mnie jako całości i dostarczenie wielu przyjemności.
A-trakcyjną mnie stwarza na różne sposoby, to podejście jest warte nagrody.
N-owoczesne w swojej prostocie, a do tego nie kosztuje krocie.
I-dealnie wpasowujące się w obecne trendy pielęgnacji a do tego od nich nigdy nie stosuję prokrastynacji.
E-fektywne w swoim nadzwyczajnym działaniu i utwierdzające mnie w swoim własnym szanowaniu.

O-lśniewanie dzięki działaniom kompleksowym i przyciąganie uwagi sposobem zjawiskowym.

Systematyczność, której moc tkwi w nieprzypadkowości i wyjątkowej staranności.
I-nteligentne do dbania o siebie podejście – efektem jest pozytywne szczęście.
E-scytujący sposób odkrywania siebie na nowo dnia każdego i poszukiwania w sobie tego coś wyjątkowego.
B-ezkompromisowe na własne potrzeby postawienie i jednocześnie innych osób cenienie.
I-ntuicyjne wsłuchanie się w psychikę i ciało, czego nigdy nie jest za mało.
E-wolucję w moim dbaniu o siebie wywołało i polecam każdemu śmiało!

]]>
Autor: Kastur https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-230152 Thu, 23 Jun 2022 19:46:27 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230152 Holistyczne podejście do dbania o siebie rozumiem jako dbanie zarówno o ciało jak i duszę. Porównałabym to do kwiatu. Jeśli ziemia na której rośnie kwiat jest skażona to nie będzie on w stanie pokazać nam swojego prawdziwego piękna. Tak samo jest z człowiekiem, jeśli serce i duszę ma zawładnięte negatywnymi emocjami, nie potrafi dostrzec w codziennym życiu piękna sam nigdy nie będzie rozkwitnie.

]]>
Autor: Antonia1975 https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-230140 Thu, 23 Jun 2022 14:59:09 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230140 Kiedyś przeczytałam,że nie musimy czekać aż burza minie, nalezy nauczyć się tańczyć w deszczu.
Mogłabym porównać holistyczne podejście do dbania o siebie z tańcem.Jeśli moje dbanie o siebie jest tańcem , jaki to jest taniec?
Zmysłowa rumba? Z pewnością tak, bo uwielbiam odprężąjące i zapachowe maseczki owocowe do twarzy z relaksującą,koniecznie wolną muzyka w tle, z aromatycznymi małymi świecami , które pobudzają węch, na podłodzę i lampką czerwonego wina na pięknej ręcznie malowanej i zdobionej techniką decoupage tacy.Moja rumba odpręża, uspokaja ,a przepływ energii i sił witalnych jest tym niespodziewanym efektem,za pomocą którego zaspokajam nie tylko potrzeby swojego ciała,ale i ducha.
Energiczny jive? Zdecydowanie tak.Poranny i wieczorny jogging z psem,koszykówka ze swoją babską drużyną , pływanie(samotne , bo potrzebuję tylko wodę), piłka z synami lub ping pong z mężem. Sport i ruch dotleniają komórki , w tym mózgowe (będę mądra, może wreszcie zacznę pisać doktorat z chemii?), ujędrniają ciało kobiety 40+, polepszają stan skóry, paznokci i włosów , a przypływy pozytywnej energii sprawiają ,ze dzięki lepszej odporności na wirusy i bakterii mniej choruję i cały czas się uśmiecham,zachowując pozytywne podejście do życia mimo faktu ,że żyjemy w niespokojnych czasach.
Klasyczny walz,elegancki foxtrot niczym z filmu o Wielkim Gatsby i tango argentyńskie? Trzy razy taneczne ,, tak”.Zapisałam się na kurs tańca, a po dwóch miesiącach zapisałam również mężą!Udało się !Tańczymy razem, nie opuszczamy zajęć, co więcej, zawsze mamy odrobioną pracę domową (ostatnia-tango argentyńskie).Wspólnie hobby -to jest to!Już się nie kłócimy. Ba! Nie mamy kiedy!Mamy zato nowe wspólne doświadczenie, niebanalne i bardzo ciekawe tematy do rozmów przy śniadaniu i kolacji, zero cichych dni(co zdarzało się często, niestety…). Nowe hobby zbliżylo nas do siebie również w sypialni, a za tydzień mamy pierwszy turniej taneczny i wspaniałą nową przygodę.

]]>
Autor: Daniela https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-230131 Thu, 23 Jun 2022 10:35:33 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230131 Holistyczne podejście czyli jakie?
Że głowa ma być czysta, czyli jaka, umyta? Że ciało ma być sprawne, no przecież daję radę pod górkę. Że dusza ma być zadbana i lekka, no w sumie nie wiem ile waży- powiedziałam sobie to wszystko na głos. Usłyszał mnie mędrzec, tak go nazwałam, bo mądre jak dla mnie rzeczy prawił. Mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam:
Holistyczne podejście do siebie łatwe nie jest, co nie znaczy, że nie warto próbować. A dlaczego? – sam sobie zadał to pytanie i sam sobie na nie odpowiedział- To akurat banalnie proste. Nasze życie jest jak jeden organizm. W naszym ciele wszystko gra ze sobą jak układ planet w kosmosie albo trybiki w zegarku. To po prostu działa. I teraz gdy tylko coś zaczyna się dziać nie tak, odczuwamy to, wcześniej , później, ale dotrze do nas, że warto się zbadać, albo przynajmniej zastanowić co się dzieje. Podobnie jest z naszym życiem. Nie wystarczy tylko jeść, oddychać, jakoś tam żyć i spać. Wystarczy za to dbać o siebie całościowo, bo o to chodzi w życiu. By karmić „głowę” mądrymi, ciekawymi treściami życia, by cały czas „ją” stymulować i pobudzać, ale nie przeciążać. By rozmawiać z ludżmi, mieć chęć ich poznawania, by cieszyć oko krajobrazami, ucho dźwiękami a nos zapachami. By czytać i się rozwijać. By się nie zatrzymać. W międzyczasie „karmić” ciało odpowiedzialnie w dosłownym znaczeniu tego słowa ale i przenośnym. By ciało było sprawne i pozwalało nam na „karmienie” głowy potrzebujemy o nie dbać ćwicząc, po prostu. Nie katować go, nie zamęczać ale systematycznie i odpowiedzialnie stworzyć system nawyków, które staną się częścią naszego codziennego rytuału i pozwolą na utrzymywanie ciała „przy życiu”. Czy wszystko jasne do tej pory? Zapytał mnie. Kiwnęłam, że tak, bo w sumie tak było.
Aby wszystko funkcjonowało jak w kosmosie, potrzebujemy też zadbać o siebie nieco metafizycznie. I zaczął wymieniać: Musimy pozwolić sobie by zwolnić, na to by odpocząć, skupić się na oddechu, porozmyślać, być refleksyjnym. Skupić się na przyżyciach, na tym co czujemy, popatrzeć dłużej ma coś, poczuć trawę między palcami albo ciepło słońca albo przyjemną miękkość kocyka. Pomyśleć jakie to jest po prostu przyjemne wszystko. Zadbać o to co lubimy robić i znaleźć czas by to zrobić.
Dla mnie, podsumował, podejście holistyczne czyli całościowe to właśnie wtedy, gdy każdy obszar naszego życia jest zaopiekowany. To równowaga i współgranie pomiędzy głową, ciałem i odczuwaniem. MA to sens- pomyślałam i wypaliłam na koniec: Ale takie całościowe podejście w dzisiejszym świecie nie jest łatwe. Odpowiedział- wiem, ale warto próbować tak żyć.

]]>
Autor: Jadzia https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-230129 Thu, 23 Jun 2022 09:47:29 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-230129 Dla mnie holistyczne podejście do dbania o siebie to na 1 miejscu umiejętność wyznaczania i dbania o własne granice. Dbam o każdą cząstkę siebie – czyli mówię TAK rzeczom, które pozostają w zgodzie ze mną. Z drugiej strony mówię NIE wszystkiemu, co stoi w sprzeczności z moimi wartościami, pragnieniami i celami. Mam to szczęście, że dziś zadbałam o siebie holistycznie. A ty? Życzę Ci tego z głębi serca.

]]>
Autor: Monika G. https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-229942 Mon, 20 Jun 2022 07:54:50 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-229942 Holistycznie oznacza dla mnie kompleksowo, a więc dbanie o siebie na wszystkich płaszczyznach i nie zapominanie o mniej ważnych częściach ciała i urody. Wszystko jest ze sobą powiązane, wszystko potrzebuje pielęgnacji. Dlatego sądzę że holistyczne dbanie dbanie o siebie ma zapewnić ochronę ciała, zapewnienie dobrego samopoczucia, sprawność umysłową, fizyczna i emocjonalną :)

]]>
Autor: Kasia Sz. https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-229801 Sat, 18 Jun 2022 23:19:17 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-229801 Medycyna holicystyczna zakłada, że nie można leczyć tylko jednej części naszego ciała, bo człowiek to składowa ciała, ducha i umysłu. Idealna hierarchia zapewnia zdrowie, zdrowie zaś zapewnia szczęście. W dzisiejszych czasach – gonimy za pieniędzmi, kariera, ale czy mamy czas zatrzymać się choć na chwilę i zadbać o siebie? Wsłuchać się w to, czego potrzebuje nasze ciało i masz umysł? Zrozumieć emocje? Walczymy z niedoskonałościami, kupując drogie preparaty i licząc, że rano obudzimy się pięki i perfekcyjni. Ale czy mamy czas, by zadbać o swoje wnętrze? Czy pamiętamy, że nasza twarz najpiękniej wygląda z uśmiechem? Tylko wewnętrzny spokój może nam zapewnić zewnętrzne piękno. Holicystyczne dbanie o siebie to pielegnowanie nie tylko swojego ciała, ale również emocji, dbanie o duchową równowagę, jedzenie zdrowych produktów, skupianie się na sobie. Musimy pamiętać, że nasi bliscy najszczęśliwsi są, gdy to my jesteśmy szczęśliwi. I nie bójmy się uśmiechać – z dobrodziejstwami Bandi zmarszczki mimiczne nie są nam straszne!

]]>
Autor: Martyna https://urodaizdrowie.pl/konkurs-bandi-wygraj-zestawy-kosmetykow-well-aging/comment-page-3/#comment-229652 Fri, 17 Jun 2022 17:19:56 +0000 https://urodaizdrowie.pl/?p=596776#comment-229652 Holistyczne dbanie o siebie to dbanie o siebie pod każdym względem – fizycznym (sport), wyglądowym (modne ubrania, makijaż), zdrowotnym (dieta, regularne badania) i przede wszystkim – mentalnym, psychicznym. Ten ostatni aspekt jest najważniejszy, dlatego powinniśmy unikać wampirów energetycznych, wrzucić na luz, przestać dążyć do ideału, pokochać świat takim, jakim jest, zaczynając od zaakceptowania i pokochania siebie.

]]>