Kolagen z tahitan noni – naturalny eliksir młodości! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kolagen z tahitan noni – naturalny eliksir młodości!

9 marca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kolagen jest bardzo ważny dla organizmu. Stanowi główny składnik tkanki łącznej, ścięgien, a także odpowiada za jędrność i młody wygląd naszej skóry. Nic dziwnego, że zwany jest eliksirem młodości. Warto zatem uzupełnić swoją dietę w suplementację wysokiej jakości kolagenem do picia.

 

Kolagen to naturalnie występująca w ludzkim ciele substancja nazywana białkiem młodości. To strukturalne białko zewnątrzkomórkowe, stanowiące niemal 1/3 całkowitej masy białka w organizmie ludzkim. Większość kolagenu znajdująca się w skórze mieści się w skórze właściwej, gdzie powstaje. Cechą charakterystyczną włókien kolagenowych jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Zadaniem kolagenu jest utrzymanie integralności strukturalnej i sprężystości tkanki łącznej oraz jej wytrzymałości na rozciąganie. Kolagen stanowi ponad 60% wszystkich białek skóry i ma przez to ogromny wpływ na jej wygląd. Do jego zadań należy również utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Stanowi najważniejsze włókno pod­porowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Kolagen jest również budulcem paznokci, włosów. Ze względu na swoje właściwości biologiczne, nietoksyczność, biozgodność ze wszystkimi organizmami żywymi oraz rozpowszechnienie, kolagen jest powszechnie stosowany jako biomateriał w farmacji oraz medycynie.

Młody organizm samodzielnie wytwarza kolagen, uzupełniając go. Niestety produkcja kolagenu wraz z wiekiem stopniowo się zmniejsza. Już po 25 roku życia możemy odnotować postępujący spadek ilości tego białka w naszym organizmie – średnio o 10% na każdą dekadę życia. Z wiekiem spada bowiem tempo syntezy kolagenu, zmniejszeniu ulega aktywność enzymów biorących udział w modyfikacjach, zmniejsza się rozpuszczalność kolagenu, a włókna kolagenu ulegają ścieńczeniu. Niedobór kolagenu spotęgowany dodatkowo stresem, warunkami atmosferycznymi, wpływem wolnych rodników, promieniowania słonecznego oraz toksyn sprawia, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Nadmierna ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia czy palenie papierosów to również czynniki aktywujące enzymy, które niszczą włókna kolagenowe. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność i jędrność, postępuje jej wysuszenie i zmiana kolorytu. Zanik kolagenu odbija się również na kondycji stawów. Zmiany te są szczególnie widoczne i nasilają się między 40 a 60 rokiem życia. Jedną ze strategii przeciwdziałania tym zjawiskom jest próba uzupełnienia zasobów kolagenu w skórze oraz niwelowania efektów jego ubytku. Dlatego też, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie, wygląd i zdrowie należy suplementacyjnie uzupełniać kolagen. Najlepszym sposobem jest jego stosowanie od wewnątrz.

 

Kiedy na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia, wiele osób poszukuje kolagenu, który stanowi naturalne białko odpowiedzialne m.in. za elastyczność skóry. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z kolagenem w przeróżnej formie. Najczęściej kolagen występuje jako suplement diety do picia, albo w postaci kapsułek lub proszku. Zażywany doustnie kolagen w postaci płynnej działa kompleksowo od wewnątrz na wygląd skóry całego ciała. Kupując suplement kolagenowy warto rozważyć czy posiada on jakieś dodatkowe cechy, które mogłyby wyróżnić go spośród innych preparatów. Rynek oferuje nam wiele preparatów, które zawierają w swoim składzie kolagen. Jednak musimy być ostrożni decydując się na dany produkt, ponieważ większość popularnych specyfików może zawierać w sobie dużo konserwantów. Kolagen zazwyczaj zajmuje dalekie miejsce na liście składników i występuje tylko w śladowych ilościach. W tym przypadku jego działanie na nasz organizm będzie znikome.

 

TeMana Noni + Collagen łączy hydrolizowany kolagen morski, pozyskiwany w sposób naturalny i zrównoważony, z czystym, autentycznym, odżywczym noni tahitańskim i innymi naturalnymi składnikami stymulującymi produkcję kolagenu, dzięki czemu możemy cieszyć się jędrniejszą, młodziej wyglądającą skórą z mniejszą ilością zmarszczek, większą elastycznością i mniejszą matową, suchą obwisłością. Noni to źródło ogromnej ilości minerałów, mikroelementów, enzymów, protein i witamin, wspaniale oddziałujących na nasz organizm. Jednak najważniejszym składnikiem są irydoidy charakterystyczne dla roślin leczniczych. Noni to również idealne źródło naturalnie występującego manganu, który pomaga chronić organizm przed szkodzeniem oksydacyjnym, przyczynia się do zachowania prawidłowego układu kostnego, pomaga zachować prawidłowy metabolizm energetyczny oraz wspomaga prawidłowe formowanie się tkanki łącznej. Kolagen TeMana Noni + Collagen zawiera więc takie dodatki, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej skuteczny w swoim działaniu (produkt wzbogacony formułą antyoksydantów i witamin oraz mikroelementów pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność). Przy konsekwentnym stosowaniu można się tego spodziewać zwiększenia elastyczności i wytrzymałości skóry, odnowionego blasku, redukcji wyglądu linii mimicznych i zmarszczek oraz młodszego wyglądu skóry.

 

Codzienna suplementacja kolagenu pomaga uzupełnić niedobory tego składnika w organizmie, a w efekcie również odwrócić procesy wynikające z ograniczonej podaży naturalnego kolagenu wpływając na poprawę kondycji skóry, jej nawilżenia i elastyczności. Stosowanie doustne kolagenu może stanowić korzystną metodę spowalniającą proces chronologicznego starzenia się skóry. W związku z tym warto zainteresować się kolagenem i wprowadzić do swojej diety suplementy kolagenowe, a swoje codzienne rytuały pielęgnacyjne można też wzbogacić o wysokiej jakości kosmetyki kolagenowe.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...