URODA I ZDROWIE

Kobieta atrakcyjna – jakich kobiet pożądają mężczyźni?

5 sierpnia 2016, dodał: Redakcja

Są kobiety ładne, nieładne, piękne zwyczajnie i nadzwyczajnie o wręcz zachwycającej urodzie. I nie da się tych różnic ukryć…  Długie nogi, zaokrąglone biodra, wyraźne piersi, symetryczne ciało i twarz to czynniki silnie skorelowane z urodą kobiety.


Naukowcy z Australii i Hongkongu postanowili sprawdzić, co sprawia, że ciało kobiety jest atrakcyjne? W badaniach skupiono się na problemie, jak różne sposoby pomiaru ciała korespondują z oceną kobiecej atrakcyjności? Wywnioskowano, że ponad różnicami kulturowymi wznosi się obraz młodej, wysokiej kobiety – oto współczesny wzór Wenus. Jak powiedział powiedział autor badań, Robert Brooks, z University of New South Wales: Fizyczna atrakcyjność jest ważnym determinującym czynnikiem dla ewolucyjnego, społecznego i ekonomicznego sukcesu.
 
Rozmiar czyjegoś ciała może powiedzieć obserwatorom, czy ta osoba jest odpowiednia – jako potencjalny partner do stałego związku, lub czy może stanowi zagrożenie – jako seksualny konkurent. Co ciekawe, te „badania nad atrakcyjnością” zostały oparte na darwinowskiej koncepcji naturalnej selekcji. Dowodzi ona, że jednostka zawsze wybierze najlepszego możliwego partnera, jaki jest w zasięgu. Tak więc badano tułów, talię, biust i biodra.
Zespół naukowców zmierzył atrakcyjność ciał 96 Chinek w wieku od 20 do 49 lat. Nagrania z modelkami zostały pokazane 92 dorosłym Australijczykom – 40 mężczyznom i 52 kobietom (przedział wiekowy 18-58 lat), w większości pochodzenia europejskiego. Obie grupy oceniały atrakcyjność modelek w skali 7-punktowej. Wyniki pokazują, że istniała silna zgodność pomiędzy wszystkimi grupami.
Zgodnie z werdyktem młodsze, wyższe i jaśniejsze kobiety są bardziej atrakcyjne. Również kobiety z wąską talią, szczególnie w stosunku do ich wysokości, zostały uznane za najbardziej atrakcyjne. Wyniki badań pokazują spójną ocenę atrakcyjności przyznaną zarówno przez mężczyzn i kobiety, przez Australijczyków i Chińczyków, co sugeruje znaczną międzykulturową zgodność. Po części może to być spowodowane wspólnymi doświadczeniami medialnymi. Pomimo to kiedy modelki są pozbawione większości widocznych cech rasowych i kulturowych, to cechy czyniące ciało atrakcyjnym wydają się wspólne dla mężczyzn i kobiet ponad kulturowymi podziałami.
 atra

Cechy wyglądu kobiety, związane ze spostrzeganiem jej jako atrakcyjnej fizycznie:

1. Symetryczna twarz i symetryczne ciało

Postrzegane są jako ideał piękna zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety – dowodzą badania opublikowane na łamach tygodnika „Proceedings of the National Academy of Sciences„. Dotychczasowe prace naukowe koncentrowały się głównie na badaniu budowy ludzkich twarzy. Ich wyniki wskazywały, że najbardziej symetryczne twarze uważane są zarazem za najbardziej atrakcyjne.
Niewiele jednak prowadzono eksperymentów dotyczących związku symetrycznej budowy całego ciała z atrakcyjnością. Badacze pod kierunkiem Williama M. Browna z Centre for Culture and Evolutionary Psychology w Wielkiej Brytanii stworzyli precyzyjne komputerowe modele ciał 77 osób na podstawie dokładnych, trójwymiarowych skanów konkretnych ludzi. Wirtualne modele miały neutralne barwy i pozbawione były głów.
Naukowcy następnie prosili 87 ochotników o ocenę atrakcyjności prezentowanych modeli. Okazało się, że im bardziej symetryczne było ciało, tym większą atrakcyjnością odznaczało się w oczach oceniających je osób. Jak wyjaśniają badacze, asymetria w budowie ciała jest istotna w ocenie atrakcyjności, ponieważ może być postrzegana jako przejaw choroby. Ich zdaniem, ewolucja ukształtowała nas w ten sposób, że taką osobę traktujemy jako gorszego kandydata na partnera seksualnego i źródło gorszego materiału genetycznego. Znaczenie może mieć także, że u kobiet asymetria części ciała (związana z objętością tkanek miękkich) jest najmniejsza w trakcie owulacji.

2. Długie nogi

W dziecięcych proporcjach budowy ciała nogi są znacząco krótsze w stosunku do tułowia niż u ludzi dorosłych. Jedna z hipotez głosi, że jest to związane z częstymi upadkami dzieci, w związku z czym krótkie nogi łagodzą skutki takich upadków. Wydłużenie się kończyn w stosunku do tułowia pojawia się w okresie dojrzewania, zatem długie nogi są objawem dojrzałości płciowej, co jest spostrzegane jako atrakcyjne. I nie tylko mężczyznom podobają się długie nogi. Wyniki badań dowodzą, że również kobiety uważają długonogich mężczyzn za bardziej atrakcyjnych – pisze brytyjski „Guardian„. Badania na ponad 200 kobietach i mężczyznach wykazały, że ludzie, których nogi są 5% dłuższe niż przeciętna są, niezależnie od swojej płci, uważani za najbardziej atrakcyjnych. Wyżsi ludzie od zawsze byli postrzegani jako bardziej pociągający, ale aż do dziś trudno było ustalić wpływ długości nóg na postrzeganie danej osoby. Psychologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego pod kierunkiem Bogusława Pawłowskiego przeprowadzili badania w celu ocenienia atrakcyjności siedmiu kobiet i siedmiu mężczyzn. Grupie 218 kobiet i mężczyzn pokazano cyfrowo zmodyfikowane zdjęcia. Wszystkie przedstawione osoby były tego samego wzrostu, zmieniono tylko długość ich nóg. Naukowcy odkryli, że niezależnie od budowy ciała i długości nóg respondentów, większość z nich jako najbardziej atrakcyjne oceniła osoby z nogami o 5% dłuższymi od przeciętnej. Badacze są przekonani, że nasze upodobania mają swoje ewolucyjne uzasadnienie. Zdaniem Pawłowskiego długie nogi są oznaką zdrowia. Wcześniejsze badania łączyły krótkie nogi z podwyższonym ryzykiem chorób układu krążenia. Mężczyźni z krótkimi nogami są również częściej narażeni na udar mózgu – pisze „Guardian„. Martin Tovee, docent na Uniwersytecie Newcastle, twierdzi, iż dłuższe nogi są jedną z wielu delikatnych wskazówek sygnalizujących dobry stan zdrowia, zwłaszcza u kobiet. Ponieważ nogi kobiet rosną tylko do okresu dojrzewania, ich długość jest ważnym wskaźnikiem warunków w jakich żyły. Długie nogi u kobiety sugerują, że wyrosła ona w dobrym otoczeniu, co ma pozytywny wpływ na jej płodność. Trudniej ocenić to u mężczyzn, bowiem ich nogi wciąż rosną w okresie dojrzewania.

3. Zaokrąglone biodra

Badacze odkryli, że dla spostrzeganej atrakcyjności ważny jest stosunek obwodu talii do obwodu bioder (WHR), nie zaś sama szerokość bioder. Za najatrakcyjniejsze uważane są kobiety, których WHR wynosi 0,7; znaczne odstępstwa od tej wartości obniżały atrakcyjność fizyczną. Mimo że Miss Ameryki jest z roku na rok coraz szczuplejsza, to proporcje talii do bioder pozostają od kilkudziesięciu lat niezmienione.
Także pierwsze operacje plastyczne polegały m.in. na usuwaniu dolnych żeber w celu poprawienia wcięcia w talii. Kobiece proporcje budowy bioder związane są z ilością żeńskich hormonów płciowych produkowanych przede wszystkim przez jajniki – estrogenów.
Wcięcie w pasie rośnie wraz ze stężeniem tych hormonów w okresie dojrzewania; kobiety o takich proporcjach mają także mniej poronień, mniej kłopotów z zajściem w ciążę, rzadziej chorują na nowotwory jajników i piersi oraz szybciej dojrzewają. Prawdopodobnie więc spostrzeganie jako atrakcyjnego takiego właśnie ciała kobiety przyczyniało się do sukcesu reprodukcyjnego. Kobieta z nadmiernie podniesionym poziomem męskich hormonów płciowych – androgenów może mieć problemy z trądzikiem, a także mieć męski typ owłosienia (m.in. włosy w okolicy brody). Takie cechy sprawiają, że kobieta jest ogólnie postrzegana jako mniej atrakcyjna fizycznie.

4. Zgrabna pupa

To tę część kobiecego ciała większość mężczyzn uważa za najatrakcyjniejszą. Co ciekawsze bynajmniej nie powinna być szczupła. Badania dowodzą, że pełniejsze kształty naszych pośladków podobają się o wiele bardziej niż te zbyt chude i płaskie. Sporo w tym z psychologii. Biodra bowiem to symbol płodności. Wystarczy przyjrzeć się
pogańskiej Wenus z Willendorfu, prabogini płodności, której krągłe biodra uważa się za sygnał erotyczno-prokreacyjny. W dawnych czasach pupę zakrywały krynoliny i tiurniury, co jeszcze bardziej oddziaływało na męską wyobraźnię. Pupy rysowały się nawet pod średniowiecznymi powłóczystymi sukniami z podniesionym stanem. W dzisiejszych czasach na wybiegach królują kobiety o smukłych, dziewczęcych kształtach i z pupą jak orzeszek. Tymczasem mężczyznom zdecydowanie bardziej podobają się panie z krągłymi biodrami i wystającą tylną częścią ciała. Doskonale wiedzą o tym kobiety z z Ameryki Południowej, które w gabinetach chirurgów plastyków zamawiają specjalne implanty uwypuklające pośladki. W Brazylii, Argentynie czy Kolumbii biodra w stylu Jennifer Lopez czy też Beyonce uznawane są za synonim piękna.

5. Młodość

Atrakcyjna kobieta to młoda kobieta. Wszelkie cechy wyglądu i zachowania, które związane są z młodością: sprężysty krok, różowa skóra bez zmarszczek, błyszczące oczy, lśniące włosy, wigor – podnoszą atrakcyjność. Młodość jest uważana za coś dobrego, pozytywnego, natomiast starość za coś gorszego, negatywnego.
Fakt, iż wiek jest ważnym kryterium doboru partnera jest dobrze udokumentowany. Możemy na to spojrzeć z punktu widzenia biologii i chęci przetrwania gatunku – kobiety pozostają płodne tylko do okresu menopauzy, a więc do 45-50 roku życia, mężczyźni natomiast nawet do późnej starości. Stąd im młodsza partnerka tym potencjalnie większa liczba potomków i szansa na trwałość jego genów.
Cechami, które obniżają postrzegany wiek kobiety, a jednocześnie podnoszą jej atrakcyjność są więc przede wszystkim: duże oczy, krótki nos, mała broda, grube wargi, krągłe policzki o miękkim zarysie. Jakkolwiek okazało się, że zestaw typowo dziecięcych cech twarzy z jej niektórymi proporcjami – jako całość – powinien wskazywać na wiek około 25 lat. Tak oceniana okazuje się być najbardziej pożądaną czyli atrakcyjną. Innym przykładem w zachodnich społeczeństwach wskazującym na preferowanie młodzieńczych cech u kobiet jest stosowanie depilacji.

6. Przeciętna twarz

Badania dowiodły, że najbardziej atrakcyjne są twarze typowe, bliskie przeciętnym wymiarom. Im bardziej przeciętna twarz, tym bardziej nam się podoba – wynika z badań prof. Davida Perretta ze szkockiego Uniwersytetu St. Andrews. Twarz pozbawiona charakterystycznych cech jest atrakcyjniejsza niż ta, której wirtualnie powiększono oczy bądź usta lub wygładzono skórę. Studenci z Uniwersytetu Texas w Austin za najpiękniejszą uznali twarz, która była komputerową kompilacją oczu, uszu, brwi, ust, policzków i podbródków 32 przeciętnie wyglądających osób. Zdecydowanie mniej głosów otrzymało oblicze stworzone z 16 pierwowzorów. Nikt nie opowiedział się za zdjęciem złożonym z części twarzy zaledwie czterech osób. Prowadząca eksperyment prof. Judith Langlois uważa taki wybór za przejaw podświadomego dążenia do unifikacji. W doborze naturalnym kierujemy się tak zwanym ideałem prototypu. Nie wystarczy jednak mieć nijaką twarz, żeby się znaleźć w panteonie najpiękniejszych. Tajemnica sukcesu tkwi w geometrii euklidesowej, a dokładniej – w liczbie 1,6. Każda figura, której długości boków układają się w proporcjach 1 do 1,6, jest postrzegana jako szczególnie atrakcyjna. To tak zwany złoty podział. Chirurg plastyczny dr Stephen Marquardt zaprojektował model idealnej twarzy złożonej wyłącznie z trójkątów o bokach odpowiadających takiemu podziałowi. Na perfekcyjnej twarzy można odszukać co najmniej kilkadziesiąt euklidesowych zależności. Na przykład długość twarzy od linii włosów do koniuszka brody powinna pozostawać w takiej samej proporcji do szerokości twarzy na linii. Takie same proporcje muszą mieć boki idealnego prostokąta: dłuższe wyznaczone są przez odległości źrenic od kącików ust, a krótsze odpowiadają rozstawowi źrenic oraz szerokości ust. Naukowcy przebadali nawet zęby i ustalili, że złotą proporcję powinny zachowywać m.in. długości boków prostokąta zbudowanego na obrysie jedynek. Idealnie symetryczna twarz jest m.in. oznaką zdrowia fizycznego – o tym przekonany jest prof. David Perrett. Choroby i wiek deformują oblicze. To dlatego nie otaczają nas twarze idealnie symetryczne. Najbardziej atrakcyjne kobiety różnią się jednak nieznacznie pewnymi cechami od średniej populacyjnej. Cechy, które je wyróżniają, to: mniej wydatne szczęki, oczy większe w proporcji do całej twarzy oraz mniejsza odległość od ust do podbródka. Jest to wygląd twarzy wyglądającej na młodszą niż przeciętna i to stwierdzenie jest prawdopodobnie prawdziwe również dla innych kultur. Najbardziej atrakcyjne kobiety posiadają również mniejsze nosy.

7. Skóra

Gładka bez pryszczy czy wyprysków, bez zmarszczek, łupieżu itp. To sprawa wiadoma i nie prowadzi się na ten temat naukowych badań. Co innego sprawa koloru skóry. Mężczyźni we wszystkich (lub prawie wszystkich) kulturach preferują kobiety o jaśniejszej skórze od przeciętnej. Jednak jak wykazują badania brytyjskie, o których informuje serwis EurekAlert to potomkowie ludzi dwóch różnych ras, są postrzegani przez innych jako najbardziej atrakcyjni, bardziej niż przedstawiciele każdej z ras. Naukowcy z Wydziału Psychologii Uniwersxytetu w Cardiff kierowani przez dr Michaela Lewisa doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu opinii na temat atrakcyjności twarzy ponad 1200 wybranych losowo osób rasy czarnej, białej i mieszanej.
Jak przypominają badacze, już w 1876 roku. Karol Darwin opisał występujące w przyrodzie zjawisko większej żywotności i lepszego przystosowania do życia pierwszego pokolenia mieszańców genetycznych (tzw. heterozja) w porównaniu z pokoleniem rodzicielskim. Jest to zjawisko powszechne w naturze i ludzie prawdopodobnie również mu podlegają. To może tłumaczyć dlaczego osoby rasy mieszanej są bardziej atrakcyjne dla innych. Kolor skóry nie ma natomiast znaczenia w przypadku mężczyzn.

8. Włosy

Jedna z firm kosmetycznych przeprowadziła badanie dotyczące na temat długości włosów u kobiet, a ich atrakcyjności. W trakcie badania wybranej grupie kobiet i mężczyzn w Polsce, we Włoszech i Francji pokazano dwa zdjęcia. Obie fotografie przedstawiały tę samą kobietę w różnych fryzurach – z krótkimi i z długimi włosami. badania potwierdziły, iż prawie 90% mężczyzn uważa kobiety z długimi włosami za bardziej atrakcyjne. Co więcej kobiety, które chcą nosić długie włosy, robią to dlatego, aby poczuć się atrakcyjnie, bardziej kobieco. Inny powód jest taki, że partnerzy kobiet, noszących długie włosy, właśnie tego od nich oczekują. Badania wykazały, że 48% mężczyzn oczekuje od swoich partnerek, że będą miały właśnie długie włosy. Natomiast internetowe badanie 1019 osób na stronie physicianshairgrowth.com odkryło również Mężczyźni także najbardziej polubili fryzurę Nicole Kidman i Julię Roberts. Faworytami kobiet zostali Fabio oraz Antoni o Banderas. Warto też dodać, że łysienie jest u mężczyzn cechą dominującą, u kobiet zaś recesywną. Gęste włosy odczytywane mogą być jako oznaka „pełnej kobiecości”, podobnie jak łysienie może być oznaką męskości – zarówno mężczyźni łysi jak i gęsto owłosieni mogą być spostrzegani jako atrakcyjni.

9. Kolor włosów

Opinie na temat tego, czy mężczyźni wolą blondynki są zróżnicowane – podają badania Pentor. 30% badanych kobiet zgadza się z tą opinią, podczas gdy 33% jej zaprzecza. Opinie naturalnych blondynek są nieco bardziej spolaryzowane. Są one bardziej pewne swojej atrakcyjności – w tej grupie 45% respondentek podziela opinię, że mężczyźni wolą blondynki, a 23% jej zaprzecza. Natomiast w grupie kobiet posiadających włosy innego koloru, zaobserwowano odmienną tendencję: 24% respondentek zgodziło się z tą opinią, a 36% nie. Inne badania pt.: „Blondynki mają fory” zorganizowane przez zakład badania atrakcyjności wydziału psychologii na uniwersytecie w Saarbrucken – potwierdziło tezę, że blondynki faktycznie sprawiają wrażenie głupszych. Przynajmniej wtedy, kiedy widać ich włosy. Jeśli na zdjęciu włosy są zakryte, bezwłosa blondynka wygląda inteligentniej niż równie bezwłosa szatynka, nieznacznie tylko głupiej niż brunetka i tak samo inteligentnie jak bezwłosy rudzielec. Jak wynika z odpowiedzi na kolejne pytanie: czy kobiety o niewidocznych włosach wyglądają ładnie? – blondynka wypada gorzej niż brunetka. Jeżeli jednak choć trochę widać jej włosy, od razu postrzegana jest jako piękniejsza, ale jednocześnie zaczyna być oceniana jako osoba pozbawiona temperamentu i mało kreatywna.

10. Pełne usta

Istnieje mit, jakoby kobiety o mięsistych ustach były namiętne, te o wąskich ustach spostrzegane są jako oziębłe. Co więcej postrzeganie kobiecej atrakcyjności nadal są ze sobą nierozerwalnie związane. By potwierdzić tę tezę, naukowcy z Manchester University posłużyli się specjalną techniką okulografii, która pozwala śledzić ruch gałek ocznych. Badania wykazały, że po dziesięciu sekundach od pierwszego spotkania z kobietą, mężczyźni poświęcają ponad połowę czasu spędzonego w obecności kobiety na przyglądaniu się jej ustom. Także czerwone usta i postrzeganie atrakcyjności są ściśle powiązane. Nic dziwnego, że czerwone elementy stroju i czerwone usta były atrybutem największych kusicielek – wielkich gwiazd srebrnego ekranu: Marilyn Monroe czy Katherine Hepburn. Dziś czerwoną szminkę chętnie wybierają Cameron Diaz czy Angelina Jolie.

11. Wydatne piersi

Istnieje kilka hipotez (raczej o charakterze spekulacyjnym), próbujących wyjaśnić, dlaczego piersi spostrzegane są jako atrakcyjne. Oto kilka z nich:
Desmond Morris sugeruje, że piersi są efektem ewolucji mającej na celu zwrócenie uwagi mężczyzn na górne partie ciała kobiet i zachęcenie do uprawiania seksu twarzami do siebie. Gdy ludzie przybrali wyprostowaną, dwunożną postawę, to z przodu ciała kobiety nie było atrybutów seksualnych (w postawie czworonożnej były to pośladki). W związku z tym wykształciły się odpowiednie drugorzędowe cechy płciowe. Zgodnie z tą myślą piersi mają imitować pośladki. Psychoanalitycy uważają, że piersi są przez mężczyzn spostrzegane jako atrakcyjne, bowiem kojarzą się z karmieniem przez matkę. Ściślej uzasadnia to antropolog Bobbi Low, który uważa, że piersi wytworzyły się jako fałszywy sygnał, sugerujący samcom, że samica jest dobrze zaopatrzona w składniki pokarmowe (mleko) dla przyszłego potomstwa. Wydatne piersi są objawem dojrzałości płciowej i płodności, dlatego nadają ciału wygląd atrakcyjny. Piersi stanowią informację o tym, że kobieta jest wystarczająco zaopatrzona w tłuszcz konieczny, by przetrwać ciążę.

12. Wzrost

– ma znaczenie u kobiet, chociaż mniejsze niż u mężczyzn. Mężczyźni wykazują większą preferencję w kierunku kobiet o niższym od siebie wzroście. Badania wykazały również, że kobiety o wzroście poniżej średniej osiągają większy sukces reprodukcyjny. Przewaga niższego wzrostu może polegać na tym, że jest postrzegana jako cecha młodości, a takie cechy u kobiet są dla mężczyzn bardziej atrakcyjne. Innym możliwym wytłumaczeniem jest to, że niższe kobiety wcześniej osiągają dojrzałość płciową. Pierwsze dwie cechy związane są z urodą we wszystkich kulturach i niezależnie od epoki. Traktowane są jako oznaki zdrowia fizycznego.

13. Oczy

Robert R. Provine z University of Maryland w Baltimore County postanowił sprawdzić, czy przekrwione oczy wpływają na nasze zachowanie i na sposób postrzegania przez ludzi i czy wpływają na percepcję atrakcyjności. W jego doświadczeniu wzięło udział 208 studentów. Badacz pokazał im dwieście zdjęć przedstawiających ludzkie oczy, m.in. o czystej twardówce albo zaczerwienione (był to efekt stworzony przez grafików komputerowych). Badani oceniali, na ile smutne, zdrowe i atrakcyjne są osoby, których oczy sfotografowano. Okazało się, że ludzie o przekrwionych oczach wydają się innym bardziej smutni, mniej zdrowi i mniej atrakcyjni w porównaniu z właścicielami oczu czystych, niezaczerwienionych. Badanie to potwierdza, że zaczerwienienie oczu jest postrzegane jako sygnał przeżywanych przez nas emocji. Jesteśmy też najwyraźniej jedynym gatunkiem, który zdrowie i emocje innych ocenia na podstawie odcienia białka oka. Inne ssaki, nawet nasi najbliżsi, małpi kuzyni, nie posiadają tak białej twardówki, stanowiącej tło dla sporadycznie przekrwionej, zewnętrznej spojówki. W różnych kulturach standard dotycząca piękna bardzo się różnią. A jednak młodość i zdrowie są zawsze w modzie, gdyż są związane z dostosowaniem i sukcesem reprodukcyjnym – zauważa Provine. Takie cechy, jak długie, lśniące i gładkie włosy albo zdrowa skóra są oznakami młodości i sygnalizują innym stan naszego zdrowia. Do listy tych cech możemy teraz dołączyć czyste białka oka.

14. Głos

Benedict Jones, prowadzący badania profesor z Uniwersytetu Aberdeen w Szkocjiadania dowodzą iż ważny jest także głos kobiety. Brytyjscy naukowcy w jednym ze swoich badań poprosili 30 osobników płci męskiej aby wysłuchali nagrań głosów czterech kobiet w wieku średnio 25 lat, mówiących zdanie, „Naprawdę cię lubię.” Ochotnicy mieli za zadanie ocenić atrakcyjność kobiet bazując jedynie na brzemieniu ich głosu. Nie pokazano im żadnych zdjęć aż do zakończenia eksperymentu. Kiedy nieznacznie podnoszono wysokość dźwięku głosów kobiet poprzez przyspieszanie ich odtwarzania, wysokość ocen ich atrakcyjności rosła, potwierdzając wcześniejsze badania sugerujące, iż wysokość tonu głosu idzie w parze z młodością.

15. Inteligencja

Badania prowadzone przez brytyjskich naukowców z London School of Economics potwierdziły, że atrakcyjne kobiety i przystojni mężczyźni posiadają wyższe IQ. Atrakcyjność fizyczna jest znacznie związana z poziomem inteligencji – twierdzi prowadzący badania Satoshi Kanazawa. Atrakcyjni mężczyźni w testach inteligencji osiągali wyniki o 13,6 wyższe od średniej, kobiety z tą samą cechą o 11,4. – Atrakcyjni i inteligentni mężczyźnie mają większe szanse na odniesienie sukcesu i częściej dążą do związków z atrakcyjnymi partnerkami – twierdzi Kanazawa – ponieważ zarówno inteligencja jak i atrakcyjność w znacznej mierze są dziedziczne, podobne cechy powinny wystąpić również u ich dzieci. W badaniach wzięło udział przeszło 52 tys. osób z Wielkiej Brytanii i USA.
Materiały: m.in.: www.gadzetomania.pl, www.wiadomosci.gazeta.pl, www.pentor.pl, www.pieknieje.pl, www.minds.pl, www.wprost.pl, www.warszawianki.pl.

Zobacz również:

 1. Najpiękniejsi ludzie świata – ranking 2011
 2. Ranking najseksowniejszych sportsmenek
 3. Z jakich krajów pochodzą najpiękniejsze kobiety?
 4. Ćwiczenia na zgrabne i jędrne pośladkiShare and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

17 komentarzy do Kobieta atrakcyjna – jakich kobiet pożądają mężczyźni?

 1. avatar asinka pisze:

  Ja uważałam, że feromony to mit, ogólnie nie jestem zbyt piękna i nie miałam nigdy powodzenia. Faceci zawsze woleli moje kolezanki. Ale spróbowałam ostatnio feromonow dla kobiet i …zmieniłam zdanie. O dziwo ja też zaczęłam wzbudzać zainteresowanie facetów, i co było dla mnie wcześniej niewyobrażalne, oni sami za mną latają. Aż czuję się trochę dziwnie…. w swoim wyglądzie nic nie zmieniałam, dalej uwazam że jestem brzydka, i sama nie wiem co Ci faceci we mnie teraz widzą.

 2. avatar Jacek pisze:

  Mezczyzni lubia nizsze kobiety bo lubia nad nimi gorowac fizycznie. Znam to z rozmow z wieloma mezczyznami. Jezeli juz wola dosc wysokie to bardzo szczuple. To normlane dla meycyzyn, chcesz byc wielkim facetem swojej kobietki.

 3. avatar Anita pisze:

  Na szczęście to tylko badanie. Tak naprawdę gusta są różne, a na atrakcyjność wpływa także charakter. Uff…:)

 4. avatar AgAtkA pisze:

  w takim razie nie masz pojecia o pieknie.. wyobraz sobie niska ale zgrabna młoda kobiete o idealnych proporcjach na szpilkach :)
  a teraz wysoka – wysokie kobiety sa nieszczesliwe i najczesciej sa samotne. Ja natomiast naleze do tych ponizej 1,65cm chodze w szpilkach jestem bardzo zgrabna kobieta i perfekcyjnie potrafie uwydatnic swoje atuty(czyli piekne oczy, dlugie proste ciemne wlosy, smukla sylwetke oraz zgrabna pupę). A ze to dziala przekonuje sie poprzez obserwacje reakcji meszczyzn i wyglada na to ze dzialam jak magnes ale gdy zbytnio chca sie zblizyc potrafie ich tez od siebie odpychac i tu inteligentne kobiety górą :) pozdrawiam

 5. avatar real man pisze:

  „Zgodnie z werdyktem młodsze, WYŻSZE i jaśniejsze kobiety są bardziej atrakcyjne” ” Przewaga NIŻSZEGO wzrostu może polegać na tym, że jest postrzegana jako cecha młodości, a takie cechy u kobiet są dla mężczyzn bardziej atrakcyjne” Masło maślane, a poza tym wiadomo, że wyższe kobiety są atrakcyjniejsze – co najmniej 165, niższy wzrost mi jako facetowi kojarzy się z dzieckiem, a pedofilem nie jestem , więc mnie niskie kobiety nie pociągają.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

partner/ka na wesele
Wbrew pozorom to nie takie proste, ludzie nie mają czasu nawet na imprezy... Koleżanka...
krecone wlosy - co jak i czym
Pianka świetnie utrwala takie skręty, no i olejowanie pomaga zachować ich elastyczność...
tworzymy opowiadanie - zabawa
... przystojnym masażystą z ośrodka, w wieku jej syna! Razem spędzali czas na...
Jaki zegarek kupić
Ja kieruję się raczej stylem, żeby do mnie pasował, a nie marką...