Kanada – jeden z pierwszych krajów, które otworzą swoje granice dla podróżnych w dobie kryzysu związanego z pandemią COVID-19?

16 lipca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Branża turystyczna mocno ucierpiała w wyniku obecnego kryzysu pandemicznego. Zastój w przelotach, rezerwacjach hotelowych czy wykupowaniu wycieczek zagranicznych i rezerwacji atrakcji na miejscu, po przylocie – to wszystko sprawiło, że gospodarki konkretnych krajów (zwłaszcza tych typowo wakacyjnych) mocno ucierpiały. Kanada jest krajem, do którego wiele osób podróżowało nie tylko chcąc odwiedzić duże metropolie, jak Toronto czy Vancouver, ale także pragnąc kontaktu z przyrodą, dziką i niezadeptaną jeszcze przez człowieka.

kanada zabytki

Spędzenie wakacji w Kanadzie być może nie jest marzeniem każdego, jednak osoby zainteresowane pięknymi widokami, niezatłoczonymi szlakami górskimi i ogromnymi przestrzeniami na pewno mogą znaleźć w tym kraju to czego właśnie szukają. To tutaj można poczuć ten surowy, dziki klimat miejsca, w którym turystyka masowa nie jest tak mocno rozwinięta, a nadal na szlakach można spotkać częściej dzikie zwierzęta niż ludzi. Oczywiście osoby spragnione wielkomiejskiego zgiełku będą również zadowolone – Toronto, Vancouver czy Montreal mają wiele do zaoferowania. Przede wszystkim kuszą jednak ogromne połacie niezamieszkałego terytorium. Kanada jest bowiem przede wszystkim domem niezliczonej ilości dzikich zwierząt i nieokiełznanej ręką człowieka natury.

Niestety na chwilę obecną nie każdy może tak łatwo wjechać na terytorium kanadyjskie. W celu ochrony własnych obywateli przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 kanadyjski premier ogłosił znaczące ograniczenia podróży do Kanady. Nawet jeśli dany obcokrajowiec jest w posiadaniu ważnej wizy pobytowej lub elektronicznej tzw. eTA – Electronic Travel Authorization do Kanady, to niestety do odwołania, nie może podróżować do tego kraju. Interesujący może być jednak w obliczu tych obostrzeń fakt, że system migracyjny, odpowiedzialny za wydawanie eTA nie został tymczasowo zablokowany. Taka sytuacja spotkała między innymi USA – ich system, po ogłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych, został do odwołania zablokowany i wizy do USA nie są wydawane. W praktyce więc można aplikować o pozwolenie na wjazd do Kanady, które wydawane jest on-line. Jest ono ważne 5 lat od momentu wydania, więc jeśli nie teraz, to na pewno po uspokojeniu się sytuacji z pandemią będziemy mogli wyjechać na wakacje do Kanady. O przepustkę elektroniczną można aplikować indywidualnie lub korzystając z pomocy pośrednika, zajmującego się takimi aplikacjami.

Kto jednak może teraz wjechać do Kanady? Wjazd do tego kraju jest dozwolony jego obywatelom wracającym z zagranicy, stałym mieszkańcom Kanady, osobom zarejestrowanym zgodnie z wymogami tzw. ,,Canada’s Indian Act” oraz ludziom ze statusem chronionym. W kwestii podróży obcokrajowców – możliwy jest wjazd w sytuacjach szczególnych obywateli Stanów Zjednoczonych oraz najbliższych członków rodziny obywatela Kanady lub stałego rezydenta. W każdej sytuacji należy oczywiście odpowiednio potwierdzić wyżej wymienione relacje czy też fakt, że wyjazd musi się odbyć akurat w tym momencie. Ponadto nadal po przyjeździe do Kanady jest wymagana 14-dniowa kwarantanna. W praktyce więc można stwierdzić, że pomimo deklaracji o ponownym uruchomieniu połączeń lotniczych podróże do tego kraju nie są jeszcze możliwe.

Kanada może być nie lada gratką dla osób spragnionych kontaktu z czystą, dziką i nieskażoną obecnością człowieka przyrodą. Przebywanie na łonie natury, oddychanie świeżym powietrzem i obserwowanie różnych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku może działać oczyszczająco i uspokajająco na każdego. Na pewno warto rozważyć ten kierunek, jako opcję swoich wakacji. Na chwilę obecną podróże są mocno utrudnione, ale czas tego przestoju można swobodnie przeznaczyć na planowanie kolejnych, dalszych lub bliższych wojaży.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......