Josh Shipp: Jak radzić sobie z nastolatkiem – recenzja

10 kwietnia 2019, dodał: pinkmause

Josh Shipp:

Jak radzić sobie z nastolatkiem. Poradnik dla dorosłych – recenzja

 

 

Poradnik Josh’a Shipp’a to książka, którą polecam wszystkim moim znajomym i rodzinom z nastoletnimi dziećmi. To poradnik wnikliwy, praktyczny, łatwy do zrozumienia. Nikt nie lubi czytać bezbarwnych, psychologicznych podręczników, zaś Josh Shipp dostarcza przewodnik mądry, a jednocześnie przystępny i zabawny. Podaje praktyczne informacje, omawia istotne problemy, z którymi musimy się zmierzyć, jako rodzice lub jesteśmy tak zdesperowani, że rozważamy uduszenie swoich dzieci. To poradnik nasączony opowieściami, przygotowany w formacie konwersacyjnym, dzięki czemu autorowi udało się stworzyć sympatyczny, pełen humoru i inspirujący poradnik, który rzeczywiście uczy, jak reagować na konkretne wyzwania ze strony nastolatka.

Poradnik opisuje rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny nastolatków w wieku 11-19 lat. Autor dodatkowo bardzo mocno podkreśla, jak obecność dorosłych jest potrzebna w życiu każdego dziecka. Książka umożliwia wgląd w umysł nastolatków, a także dotyka bardzo poważnych problemów, z którymi my, rodzice musimy się uporać wychowując nasze dzieci. Głęboko zanurza się w zrozumienie potrzeb nastolatka i podpowiada, jak my rodzice, możemy zrozumieć własne dzieci. Autor dodatkowo daje wspaniałe rady i omawia techniki do wykorzystania w celu poprawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Mówi o inwestowaniu w dzieci i dawaniu im miłości, czasu oraz wsparcia, których potrzebują, aby prawidłowo się rozwijać. Tym samym staje się podstawową lekturą, zapewniającą unikalną ścieżkę do najlepszego zrozumienia i nawiązania dobrego kontaktu oraz zrozumienia, wpływania i autentycznego pomagania nastolatkowi w życiu. Poradnik oferuje bezkompromisowo praktyczne wskazówki, aby przywrócić zaufanie, zbudować wzajemny szacunek i fachowo pomóc dzieciom w okresie dojrzewania i zapewnić im optymalny rozwój. Autor dzieli się wnikliwymi spostrzeżeniami, dając praktyczne rozwiązania, inspiracje i pomysły na mądre pokonywanie wyzwań, jakie stoją przed rodzicami, nauczycielami czy opiekunami.

To fantastyczny przewodnik, który dowodzi, że wychowanie odpowiedzialnego dorosłego jest trudne, ale możliwe. Josh Shipp pomaga rodzicom stać się bardziej skutecznymi, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Podpowiada, jak mądrze i świadomie zapewnić nastolatkom umiejętności i dodać pewności siebie, omawia sposoby na zrozumienie oraz pozytywne oddziaływanie na młodzież. Jest inspirujący i prawdziwie pomocny. Zatem jeśli jesteś mamą, tatą, przybranym rodzicem, dziadkiem, trenerem, nauczycielem lub innym opiekunem, ta książka jest właśnie dla ciebie. Przygotowuje nas do wielu trudnych rozmów i sytuacji, które mogą nas zaskoczyć i oferuje doskonałe, łatwe do zastosowania strategie i wskazówki, jak najlepiej kochać i wychowywać nasze nastoletnie dzieci.

Polecamy gorąco.

Nota wydawnicza:

Jak rozszyfrować zachowanie nastolatka i zbudować z nim silną więź

Każde dziecko, aby osiągnąć życiowy sukces, potrzebuje przynajmniej jednego troskliwego dorosłego. W tej książce Josh Shipp – światowej sławy ekspert do spraw młodzieży – uczy nas, jak zostać takim dorosłym w życiu nastolatka. Opierając się na sprawdzonych strategiach, opisuje konkretne zachowania pozwalające rozwiązać różne problemy. Należą do nich:- ODPOWIEDZIALNOŚĆ: Jak sprawić, aby mój nastolatek wziął odpowiedzialność za kłopoty, których narobił?

– KOMUNIKACJA: Jak nakłonić nastolatka, aby ze mną rozmawiał, a nie tylko odburkiwał?

– ZNĘCANIE SIĘ: Pomocy! Mój nastolatek jest gnębiony – w sieci i poza nią.

– TRUDNE I NIEZRĘCZNE ROZMOWY: Narkotyki. Śmierć. Seks.

Poradnik ten, chwilami zabawny, lecz przede wszystkim niezwykle rzeczowy, zawiera praktyczne i konstruktywne rady pozwalające pozytywnie wpłynąć na nastolatka.

Josh Shipp – wspierający młodzież oraz znakomity mówca motywacyjny, sam wiele zawdzięcza jednemu troskliwemu dorosłemu. Występuje w takich stacjach telewizyjnych i programach, jak MTV, CNN, FOX, The Oprah Winfrey Show, 20/20, Good Morning America, pisuje również do „New York Timesa”. Stworzona przez niego organizacja One Caring Adult opracowuje materiały i szkolenia dla rodziców, nauczycieli oraz innych dorosłych, którym leżą na sercu sprawy młodzieży.

Wydawnictwo Rebis


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Okulary Rayban
Mam takie okulary i bardzo sobie chwalę, latem się z nimi nie roztaję....
Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....