Jesienne Czytanie – recenzje czytelniczek! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jesienne Czytanie – recenzje czytelniczek!

3 października 2015, dodał: Karolina
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając. W końcu tego właśnie szukamy w książkach: wielkich uczuć, które nigdy nie stały się naszym udziałem, i wielkiego bólu, którego łatwo się pozbyć, zamykając książkę.

Kornelia Funke

large

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Według badań przeprowadzonych przez Zakład Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP aż 42% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką. Wyniki te są zatrważające i przygnębiające.  Jak można żyć bez książek, tych prawdziwych, pachnących farbą drukarską i marzeniami… Gdyby się dobrze zastanowić, to pewnie znaleźlibyśmy milion i jeden powód, dla którego warto czytać książki. I dlatego bardzo nam zależy, by jak najwięcej osób czytało. Wszak pismo jest podstawą cywilizacji…

Dlatego przygotowujemy się do naszej specjalnej akcji: Jesienne Czytanie!
W ramach akcji, chcemy zaproponować Wam książki, które otrzymacie w zamian za chęć napisania recenzji. Zasady są proste – czytacie i piszecie.
 
tumblr_lrjtlq10nn1r363pgo1_500
Osoby chętne do pisania recenzji, prosimy do zgłaszania się w komentarzach, z zaznaczeniem jakie książki lubicie i dlaczego (dokładnie: kryminał, romans, fantastyka, biografia, psychologia, młodzieżówka, dla dzieci… itd.) i podaniem waszych ulubionych tytułów. Podawajcie także tytuły, które podobają się Wam, a są zamieszczone w podanym poniżej wypisie. Na tej podstawie będziemy wybierać przyszłe recenzentki i recenzentów – pamiętajcie, że możecie zgłosić się do recenzji kilku książek ;)!

Zasady pisania recenzji:

1. Recenzja musi być autorska. Nie dopuszcza się kopiowania nawet fragmentów innych recenzji, opracowań, opinii (będziemy to dokładnie sprawdzać!).
2. Recenzja powinna być napisana językiem poprawnym gramatycznie i ortograficznie.
3. Recenzja nie jest opisem akcji, jest własnym zdaniem autora, na temat książki lub jego własnych przemyśleń.
4. Osoba wytypowana do napisania recenzji ma max. 14 dni na przeczytanie książki, zrecenzowanie jej oraz wysłanie opinii do naszej redakcji. Recenzja zostanie zamieszczona w rubryce Książki wraz z nazwiskiem recenzentki/recenzenta.
Podkreślamy, że recenzje będą dokładnie sprawdzane i oceniane.

Czekamy na Wasze zgłoszenia :)!

Akcja trwa od 03.11.2015 roku aż do ostatniej recenzji! Swoje zgłoszenie możecie przesyłać do końca listopada 2015 roku. Zapraszamy do zabawy! Po zakończeniu Akcji wybierzemy najlepszą recenzentkę, która otrzyma kosmetyczny upominek od naszej redakcji!

 

WYNIKI!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Recenzentki książek zostały wybrane – skontaktujemy się z nimi drogą mailową. Recenzje będą sukcesywnie dodawane w niniejszym poście (linki) oraz w artykułach w rubryce Książki.

Gratulujemy i życzymy miłej lektury!

 

PROPOZYCJE:

Wydawnictwo Bukowy Las poleca:

1 2

Zapraszamy na: www.bukowylas.pl

RECENZJE:

„Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody” – recenzja
Meg Wolitzer „Pod kloszem” – recenzja

Wydawnictwo Galaktyka poleca:

1 3 12 32

Zapraszamy na: www.galaktyka.com.pl

RECENZJE:

A. De Saint-Exupery „Mały Książę” – recenzja
Sam Harris „Przebudzenie” – recenzja
Pam Reed „Jeszcze jedna mila” – recenzja
Kris Verburgh “Klepsydra żywienia” – recenzja
Jane McCartney „Przestań się przejadać” – recenzja
Adina Grigore „Szczęśliwa skóra” – recenzja
Joel Fuhrman „Jedz aby żyć zdrowo” – recenzja
Robert H. Lustig „Słodka pułapka” – recenzja
Katarzyna Żbikowska-Jusis „Kobieta w biegu” – recenzja
Joel Fuhrman „Koniec z dietami” – recenzja
E. Sonnenburg, J. Sonnenburg „Zdrowie zaczyna się w brzuchu” – recenzja

 

 

Sklep empik.com poleca:

1 2

Zapraszamy na: www.empik.com

RECENZJE:

Przemysław Skokowski „Autostopem przez Atlantyk i Amerykę Południową” – recenzja
Ałbena Grabowska „Stulecie winnych” – recenzja
C. W. Gortner „Mademoiselle Chanel” – recenzja
Katarzyna Misiołek „Ostatni dzień roku” – recenzja
Wanda Majer-Pietraszak „Dom i dalekie ścieżki” – recenzja
Marek Krajewski „Arena szczurów” – recenzja

Wydawnictwo BIS poleca:

1 2 3 4

Zapraszamy na: www.wydawnictwobis.com.pl

RECENZJE:

Augusta Docher „Eperu Wędrowcy” – recenzja
Barbara Freethy „Wszystko czego pragnęła” – recenzja

Wydawnictwo Literackie poleca:

Badz chic - okladka.indd

Zapraszamy na: www.wydawnictwoliterackie.pl

RECENZJA

É. Albertini, A. Humbert „Bądź Chic!” – recenzja

 

Wydawnictwo Studio Astropsychologii poleca:

1 2 3 4

Zapraszamy na: www.studioastro.pl

 

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne poleca:

1

Zapraszamy na: www.gwp.pl

RECENZJE:

J. Krumbolz, A. Levin „Szczęście to nie przypadek” – recenzja

BUKA radość słuchania poleca:

Zapraszamy na: www.buka.com.pl

 1

2

RECENZJE:

„Świerszczykowe nutki” – recenzja
„Był sobie król” – recenzja
N. Hawthorne „Opowieści z zaczarowanego lasu: Cudowny dzban” – recenzja

zobacz również:

1. Andrzejki z Gwiazdami w Malinowym Raju – wygraj zestaw od BalneoKosmetyki!
2. Jesienny manicure z ORLY – konkurs FB!
3. „Kobieta dość doskonała” – wygraj książkę Sylwii Kubryńskiej!
4. Piękne stopy jesienią z Laura Conti – konkurs FB!

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

58 komentarzy do Jesienne Czytanie – recenzje czytelniczek!

  1. avatar lolka290 pisze:

    Chętnie zrobię recenzję książek historycznych, biografii, romansów, kryminałów.
    Staram się w tygodniu przeczytać minimum 2 książki. Jest to dla mnie bardzo ważne. Lubię się dzielić z czytelnikami swoimi odczuciami.
    Bardzo zaintrygowały mnie pozycje:
    1. „Antkowiak – niegrzeczny chłopiec polskiej mody” Temat mody nie jest mi obcy, kupiłam bardzo wiele książek z tego zakresu, jeszcze więcej chciałabym przeczytać, książka o tak znakomitej osobistości, która odcisnęła swoje piętno na szarej siermiężnej modzie PRL musi być moim must have. Antkowiak nadał koloru i klasy Modzie Polskiej, za to był i jest kochany przez miliony Polek. To musi być fascynująca lektura.
    2. Jude Deveraux – „Obietnica” Przeczyłam wszystkie książki tej autorki dostępne w bibliotekach w moim mieście. Na plich targach, wyprzedażach, w antykwariatach, aukcjach internetowych udało mi się trochę ich kupić do prywatnej biblioteczki. Żadna inna autorka romansów historycznych nie umie tak zbudować napięcia między głównymi bohaterami, nie umie nadać takiej formy akcji, żeby nie można się było oderwać. Mało tego, nikt nie pozostawia takiego niedosytu jak Jude.

  2. avatar PurpleRibbon pisze:

    Jestem młodą dziewczyną o melancholijnym i romantycznym usposobieniu, która lubuje się w literaturze miłosnej, ale nie w typowych harlekinach. Uwielbiam poznawać różne historie zakochanych par. Podoba mi się również nuta fantastyki. Stawiam bardziej na książki młodzieżowe,mające w sobie coś wyjątkowego.
    Nie przepadam za kryminałami. Nie uznaję medycyny naturalnej i astrologii. Nie przepadam też za poradnikami.
    Do moich ulubionych książek mogę zaliczyć powieści Nicholasa Sparksa,”Żona dyplomaty” Pam Jenoff, seria o „Ani z Zielonego Wzgórza” (z której najlepsze dla mnie to: „Dolina Tęczy” i „Rilla ze Złotego Brzegu”),”Pamiętniki Wampirów” oraz przez niektórych znienawidzony „Zmierzch”.
    Z pozycji podanych powyżej jestem zainteresowana i mogłabym zrecenzować :
    „Cudownie tu i teraz” (oglądałam film i byłam zachwycona historią, podejrzewam ,że w książce jest przedstawiona jeszcze piękniej). Jeśli zaś nie ta pozycja to mogłabym zrecenzować książkę dla dzieci. Np. „Małego Księcia”. Z racji,moich studiów miałam zajęcia z terapii książką i potrafiłabym ocenić książkę dziecięcą. :)

  3. avatar Olivie Fray pisze:

    Jestem nastolatką, która czyta głównie książki młodzieżowe, toteż w takim gatunku literackim czuję się najlepiej. Lubię oczywiście od czasu do czasu sięgnąć po nieco inną lekturę, oczywiście jeżeli trafi się jakiś ciekawy tytuł oraz fabuła. Moimi ulubionymi książkami są Dary anioła (cała seria), Igrzyska Śmierci oraz Ania z Zielonego Wzgórza. Choć szczerze przyznam, że naprawdę trudno jest mi wybrać tylko kilka. A dlaczego akurat młodzieżowe książki? Jak już wspomniałam, jestem nastolatką, wolę czytać o głównych bohaterach, którzy są mniej więcej w moim wieku. Łatwiej jest mi wtedy wczuć się w akcję oraz fabułę, dokładniej zrozumieć postępowanie postaci. Ciekawi mnie również sam punkt widzenia „starszych” już nieco pisarzy na nas, czyli nastolatków, którzy mimo że mają swoje lata, idealnie potrafią odnaleźć się w świecie młodych osób oraz doskonale opisywać ich emocje czy przeżycia. To, jak nas rozumią i postrzegają jest naprawdę niesamowite. Lubię również zaczytywać się w typowych dystopiach, czyli powieściach obsadzonych w przyszłości. Podoba mi się pomysł autorów, którzy wymyślają zupełnie inny świat, inną przestrzeń. Z owego gatunku literackiego bardzo polubiłam trylogię Monument.14, świetne książki, które każdemu mogę polecić.

    Jeżeli chodzi o tytuły, które zainteresowały mnie bardzo z powyższej listy – przede wszystkim „Cudownie tu i teraz”, „Pod kloszem” oraz „Eperu Wędrowcy”. Są to typowe książki skierowane do młodzieży, dlatego to je wybrałam. Ciekawi mnie również Dzień 21, niestety nie mogłabym go przeczytać, gdyż jest to druga część serii, której jeszcze nie miałam okazji poznać. Jeżeli interesuje państwa trochę inne, świeże i młodzieńcze (nie wierzę, że napisałam młodzieńcze…) spojrzenie na literaturę, bardzo chciałabym zrecenzować powyższe książki. Wspomnę również, iż prowadzę bloga książkowego z pisanymi przeze mnie recenzjami, na którym wyrażam swoje własne zdanie.

  4. avatar Ewelina pisze:

    Cudowna inicjatywa z tymi książkami! :-D Czytam naprawdę dużo, zajmowałam się pisaniem recenzji i artykułów. Czytam książki psychologiczne, o zdrowiu, interesuje mnie temat minimalizmu, prokrastynacja, rozwój osobisty. Z listy z ogromną przyjemnością zrecenzowałabym pozycję „Zdrowie zaczyna się w brzuchu”. Chętnie sięgnęłabym też po „Przebudzenie”. Bardzo ucieszyłby mnie fakt wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

  5. avatar nikolsosna pisze:

    zgłaszam się oczywiście bo jestem pożeraczem-pochłaniaczem książek. Czytam kryminały/thrillery/sensacje takie mnie najbardziej kręcą rewelacje :) książki tego typu czytam i lubię ponieważ dostarczają emocji, trzymają w napięciu i każą wysilać umysł w próbach odgadnięcia kto jest sprawcą, jak do tego doszło, jaki będzie kolejny ruch.
    z zamieszczonych powyżej zdecydowanie chciałabym zrecenzować „Arenę szczurów” Krajewskiego oraz Stulecie Winnych Grabowskiej ponieważ dla odmiany sięgnęłam po pierwszy tom który pochłonął mnie całkowicie ku mojemu zaskoczeniu, dlatego chce się raz jeszcze spotkać z tą rodziną

  6. avatar czekoladka pisze:

    Ja również z chęcią zrecenzuję książki:) najbardziej lubię powieści obyczajowe, poruszające bliskie nam tematy, np. autorki Katarzyny Misiołek czy Wandy Majer-Pietraszak oraz psychologiczne. Mam też w domu małego mola książkowego, który chłonie wszystkie książki dla dzieci, na pewno byłby oddanym recenzentem.

  7. avatar lolka290 pisze:

    Chętnie zrobię recenzję książek historycznych, biografii, romansów, kryminałów.
    Staram się w tygodniu przeczytać minimum 2 książki. Jest to dla mnie bardzo ważne. Lubię się dzielić z czytelnikami swoimi odczuciami.

  8. Chętnie zgłębię tajemnice kobiecej szafy z książką „Bądź chic”:)
    Pozdrawiam
    Green

  9. avatar Iwona Ben pisze:

    Książki to dla mnie inny świat.Bliski,intymny przy każdej nowej czytanej stronie,wciągający bez pamięci.Jestem fanką fantastyki,romansu,tajemnicy i zbrodni dlatego to właśnie taki książki chętnie poznam i zrecenzuję.Np. autorstwa Barbara Freethy

  10. avatar Klaudia Cebula pisze:

    EPERU

    Nieprawdopodobna historia, wydarzenie o którym zamarzyć może każda nastolatka, ale nie każdej może się to przydarzyć.

    Anna ma dziewiętnaście lat, właśnie skończyła szkołę i wybiera się na studia. Jest skromną, cichą i sympatyczną dziewczyną nie wybijającą się z tłumu. Ma znakomity talent plastyczny, nigdy nie była w nikim zakochana. Jest Polką choć ponad połowę swego życia spędziła w Anglii. Mieszka w wynajętym domu wraz z mamą i przyjaciółką matki oraz jej córką, a swoją najlepszą kumpelą, Wiktorią,
    Czas upływa im niespiesznie, matki kochają swoje córki, dziewczyny darzą się ogromną przyjaźnią choć Wiktoria ma inną osobowość niż Anna. Ulubionym zajęciem Wiktorii jest pisanie bloga i wzdychanie z miłością do popularnego aktora Leo Blacka.

    Matki dziewczyn w nagrodę za owocne ukończenie szkoły, za trudy pracy postanawiają zabrać je na wycieczkę do Cannes. Podróż życia odbywa się w terminie gdy akurat odbywa się festiwal filmowy na którym pojawić ma się Leo Black.

    Na ulicy Cannes dziewczyny czatują na aktora. Jednak każda we właściwym sobie nastroju: Anna znudzona, Wiktoria podekscytowana. I oto nadjeżdża, wysiada do tłumu i zauważa ją! Zwykłą, pospolitą dziewczynę. Z pomocą ochroniarza przekazuje Annie wiadomość, że chce się spotkać.

    Relacja jaką nawiązuje Anna z Leo na początku jest co najmniej dziwna. Leo myśli, że może sobie pozwolić na wyższość w stosunku do dziewczyny. Anna natomiast jest przekonana o tym, że powinna wcielić się w rolę fanki, w końcu to znany aktor.
    Ale właśnie… dlaczego znany aktor chciał umówić się właśnie z nią?

    Powieść skierowana raczej do młodych czytelniczek.

Dodaj komentarz