URODA I ZDROWIE

Jesienna ramówka polskich i zagranicznych stacji

6 września 2012, dodał: li_lia

Na ekrany naszych telewizorów po wakacyjnej przerwie wracają znane i lubiane produkcje. Prześcigające się w pozyskiwaniu coraz większej ilości widzów stacje, zadbały również o nowe seriale. Które z nich okrzyknięte zostaną hitem jesiennego sezonu?

TVN


Lekarze – Prywatna grupa medialna postawiła na sprawdzone nazwiska i patent, który w większości przypadków jest wręcz skazany na sukces. ,,Lekarze” bowiem są kolejną historią grupy zawodowej, której misją jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów, trafiających do toruńskiej placówki. Danuta Stenka. Magdalena Różdżka, Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski, Piotr Polk to starzy bywalcy polskich seriali, gwiazdy, które potrafią przyciągnąć przed ekran tysiące widzów.

Główną bohaterkę, Alicję Szymańską (Różdżka) poznamy w chwili, gdy jej wieloletni partner (Polk), ceniony lekarz, postanawia zniszczyć jej karierę i zmienić ją w przykładną matkę, żonę i gospodynię domową. Jednak los przygotował dla elokwentnej pani doktor plan awaryjny w skład którego wejdzie przeprowadzka na Kujawy, nowi znajomi, nowa przełożona i jak się można było tego spodziewać- nowe uczucie. Kto podbije serce rezolutnej Alicji? Czy w mieście pachnącym piernikami młoda lekarka odnajdzie szczęście i będzie mogła realizować się w zawodzie?

Rewelacyjne zdjęcia, wiarygodne zbliżenia i sytuacje i świetna gra aktorów zapowiada całkiem udaną produkcję.

Premiera 3 września, godz. 21.30

Prawo Agaty– Największą popularność Agnieszce Dygant przyniosła rola w serialu komediowym, w którym wcieliła się w nianię. Sympatyczna aktorka po przerwie związanej z urlopem wychowawczym powraca jako pani adwokat. Po przymusowym odejściu z korporacji, dzięki której Agata mogła prowadzić luksusowe, choć wypełnione ciężką pracą życie, kobieta przyjmuje ofertę przyjaciółki (Daria  Widawska) i wraz z tajemniczym mężczyzną (Leszek Lichota), jak się okaże będącym jej rywalem na sądowej sali, zostają wspólnikami własnej kancelarii.

Chociaż na pierwszy rzut oka zorientowany w historii TVN-u widz może pomyśleć, że podobna historia już kiedyś miała miejsce (Magda M) to jednak  serial broni się  kilkoma mocnymi atutami. Przede wszystkim perypetie prawników dalekie są od ckliwej telenoweli, główna bohaterka reprezentuje sobą znacznie więcej niż atrakcyjny wygląd. Agata jest silną kobietą, która z godnością potrafi przyjąć najboleśniejszą zniewagę i zdradę nawet od kogoś z kim planowała spędzić resztę życia. To osoba, która myśli racjonalnie, a w razie niepowodzeń nie robi z siebie ofiary losu. Marek Dębski, który na początku staje po przeciwnej stronie sądowej barykady, nie jest typowym amantem, księciem z bajki, który przybywa na białym rumaku. To twardo stąpający po ziemi adwokat, będący w związku z apodyktyczną panią prokurator (w tej roli Małgorzata Kożuchowska). Czy w końcu tym dwojgu będzie dane być razem?

Prawo Agaty emisja 4 września, godz. 21.30

Julia- Lekka komedia romantyczna z brawurową rolą postaci drugoplanowych. Jakże miło zobaczyć Martę Żmudę-Trzebiatowską, wcielającą się w czarny charakter. Jednak zdecydowaną gwiazdą serialu jest jej matka- przekomiczna Bożenka, która zawsze szokuje strojem, fryzurą, pomysłami i ciętą ripostą. To właśnie one często ratują banalne perypetie Julii oraz jej amantów, w tym niedoszłego męża-geja.

Drugi sezon przyniesie kilka istotnych zmian w życiu bohaterów. Jednak jedno jest pewne, nie zabraknie w nim kolejnych intryg, maślanych spojrzeń i nie do końca logicznych sytuacji.

Jak większość osób wychodzę z założenia, że na pierwszej serii można było zakończyć serial, który już od kilku ostatnich odcinków wydaje się być przedłużany na siłę.

Julia, premiera 3 września, godz. 17.25

POLSAT


Przyjaciółki– Najbardziej promowaną nowością w jesiennej ramówce Polsatu jest serial opowiadający historię przyjaźni czterech kobiet, który rzekomo miał być wzorowany na Seksie w wielkim mieście. W ich role wcieliły się Joanna Liszowska, Małgorzata Socha, Anita Sokołowska oraz Magdalena Stużyńska. Każdej z nich los przypisał zupełnie inną funkcję. Jedna jest Matką Polką, druga bizneswoman, trzecia niespełnioną fryzjerką, ostatnia zaś porzuconą żoną.

Twórcom serialu  zależało, by kreowane przez aktorki postaci nie były oderwane od rzeczywistości, zbyt idealne, zbyt piękne i za bardzo szczęśliwe. Przyjaciółki to kobiety, które zna każdy z nas, przeżywają normalne, pozbawione irracjonalnych zawirowań problemy, dokonują bliskich nam wyborów. Czy taka formuła i znane twarze przyczynią się do sukcesu produkcji?

Przyjaciółki, premiera 6 września, godz. 22.00

Nieprawdopodobne, a jednak- Po ,,Pamiętnikach z wakacji” i ,,Dlaczego ja” nadeszła pora na kolejny serial paradokumentalny. Przed kamerą pojawią się nieznani aktorzy, często amatorzy, którzy będą się dzielić z widzami nawet bardzo intymnymi zwierzeniami.

Czy wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu programy? Dlaczego stacja telewizyjna inwestuje w produkcje, które reprezentują sobą znikome wartości?

Nieprawdopodobne, a jednak, premiera 1 września, godz. 18.15

Hotel 52- To miał być hit na miarę ,,Hotelu Babilon” . Ciekawa formuła, zasługująca na uznanie praca reżysera, kilka znanych nazwisk zostały jednak przyćmione przez kiepską grę głównej bohaterki. Szósty sezon zaowocuje nowymi historiami, kadrowymi zmianami pracowników hotelu i huśtawką nastrojów jego właścicielki. Na planie  pojawią się promowane przez Polsat gwiazdy z zaprzyjaźnionych produkcji, a nawet sportowi komentatorzy.

Hotel 52, premiera 6 września, godz. 21

Zagraniczne stacje


Pamiętniki wampirów- Fani krwiopijców, wilkołaków i hybryd zacierają ręce i odliczają dni do premiery czwartego sezonu serialu, który cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród amerykańskich nastolatków. Nakręcony na podstawie książek L.J.Smith wieloodcinkowiec jesienią zaskoczy jeszcze większą dawką krwi, przemocy i uczuć. Wreszcie nadszedł czas, kiedy to główna bohaterka stanie się wampirem, do Mystic Falls zawita tajemniczy łowca, a jedyny pozbawiony nadprzyrodzonych mocy człowiek- Matt, będzie musiał zdecydować jaką drogę w życiu obierze. Ciekawie zapowiada się również wątek dwóch rywalizujących ze sobą braci- Damona i Stefana.

Pamiętniki wampirów, premiera 11 października

American Horror Story– Wciągający, choć czasami mało wiarygodny z rewelacyjną Jessicą Lange na czele. Serial przedstawia losy domu nawiedzonego przez żądne zemsty, skrzywdzone, zagubione, duchy. Jeśli sądzicie, że umarli nie mogą nikogo skrzywdzić to rodzina Harmonów wyprowadzi was z tego błędu i to w taki sposób, że wieczorem zaczniecie bacznie oglądać się za siebie.

Los Angeles miało być szansą dla małżeństwa, którego szczęście zostało zachwiane przez niewiernego męża. Nowe miasto, nowe życie, nowi znajomi okazali się na tyle niebezpieczni, że trójka głównych bohaterów po kolei stawała się ofiarą przeklętego domu.

Drugi sezon przeniesie nas do szpitala dla obłąkanych, w którym pojawią się dotąd znane twarze i zupełnie obce postaci. Zmianie ulegnie również tytuł serialu. Zapowiada się prawdziwa uczta dla lubiących dreszczyk emocji widzów.

American Horror Story. Asylum, premiera październik

Wieloodcinkowe produkcje zapewniają pewną ciągłość wydarzeń w naszym życiu, dla niektórych z nas są doskonałą rozrywką, sposobem na oderwanie się od własnych problemów. Identyfikujemy się z ich bohaterami, przeżywamy perypetie, rozwiązujemy tajemnice, z którymi serialowe postaci muszą się zmierzyć. I chociaż większość z nas potrafi odróżnić fikcję od rzeczywistości, wciąż jeszcze zdarzają się zagorzali fani telewizyjnych produkcji, którzy zbyt mocno biorą sobie do serca pomysły scenarzystów.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletki anty dla kobiet karmiących…
Czy któraś z Was korzystała już z wizyt online i zamawiała e-recepte np poprzez...
Jesienne przeziębienia
Syrop z cebuli i Engystol najlepsze na walkę z wirusami i wzmocnienie odporności....
Kulinarne wpadki
Ja czasem mylę cukier z solą bo są w takich samych pojemnikach...
Torebki jak marzenie
Ja marzę o nowej torebce Batycki ale jak na razie przerasta moje możliwości finansowe...