Jesienna biblioteczka – ranking Wydawnictwa RYTM | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jesienna biblioteczka – ranking Wydawnictwa RYTM

14 września 2020, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Jesień i coraz dłuższe wieczory to bardzo dobry czas na czytanie i nadrabianie książkowych zaległości. Tytułów, które można wpisać na listę jesiennych lektur, jest naprawdę dużo, dlatego podpowiadamy, jak z morza fantastycznych książek wyłowić te, po które warto sięgnąć. Przedstawiamy ranking książek polecanych na jesień Wydawnictwa RYTM.

 

Dobra książka to taka, z którą chce się spędzić każdą wolną chwilę. Wybraliśmy najciekawsze nowości i bestsellery – dobre tytuły znaleźliśmy w niemal każdej kategorii. Przygotowaliśmy listę najlepszych książek na lato – bez względu na to, czy zamierzacie spędzić je nad morzem, w górach, za granicą czy w domowym zaciszu.

Wybieramy też „Najlepsze książki na jesień” w plebiscycie organizowanym przez naszą Redakcję. Piszcie listy na adres [email protected], zostawiajcie komentarze, dzielcie się informacjami na FB. Pod koniec października będziemy rozdawać książkowe nagrody dla czytelników, którzy wezmą udział w naszej zabawie. Zapraszamy do aktywności. Wydawnictwo RYTM rekomenduje 6 książek do nagród dla aktywnych czytelników i komentatorów. Książki czekają – laureaci konkursu zostaną powiadomieni drogą mailową.

 

Michał Łowicz: Kandydat – w imię zasad

 

Młody mężczyzna chce wstąpić do policji, żeby wyjaśnić tajemniczą śmierć swojego ojca. Przewyższa on zdolnościami i kwalifikacjami innych chętnych, ale jego kandydatura zostaje odrzucona. Przyczyny są niejasne. Wiadomo tylko, że kilka osób z establishmentu wiąże kompromitująca tajemnica sprzed lat. Fabuła w plastyczny sposób odsłania też tajniki „podskórnego” życia policji.

 

Michał Łowicz: Smycz

 

Młody informatyk, pogrążony w sieci korporacyjnej egzystencji, pragnie się z niej wyrwać i zasmakować kobiecej bliskości, a nawet się zakochać. Jego marzenie spełnia się w bardzo dziwnych okolicznościach. Wybrany przez bohatera sposób na podryw wzbudza zainteresowanie nie tylko tej jedynej, ale również policji. Miłość i policja to wybuchowa mieszanka…

 

Agnieszka Lewandowska-Kąkol: Zemsta doskonała

 


Młoda komisarz policji prowadzi śledztwo, dotyczące tajemniczej śmierci mężczyzny. Początkowo przypuszczano, że jest to nieszczęśliwy wypadek. Dopiero splot różnych zdarzeń ujawnił, że denat został zamordowany, a ofiarą jest były dowództwa oddziału partyzanckiego Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Emma Popik: Zbrodnia w wyższych sferach

 

Piękna żona Karola, blogerka tuli w sercu wspomnienie wielkiej namiętności, czy on tu jest, czy się spotkają w lesie, by skończyć to, co zaczęli jako nastolatki? Słodką randkę przerywa zakrwawiona kobieta, uciekająca przed napastnikiem… W kasie cały czas trwają zakłady i wielka forsa przechodzi z rąk do rąk. Kto wygra, kto będzie musiał wyjechać jako bankrut? Czy firma upadnie z powodu…

 

Emma Popik: Tysiąc dni

 

Ucieka przez całą Europę, aby ratować swoje życie. Nie wie, kto na nią czyha, w czym zawiniła i dlaczego chcą ją dopaść. Wpada w ramiona mężczyzny, który był jej wielką miłością. Czy ją ocali? A może oskarży? Zamach w samolocie, morderstwo w jej mieszkaniu… Kim jest? Czy czegoś o sobie nie wie? A może o czymś wie zbyt wiele?

 

Małgorzata Czerwińska-Buczek: W blasku Twoich oczu

 


Miłość! Zmieniają się obyczaje dekoracje, tło, a ona jest nieugięta. Potrafi życiu nadać sens, dokonać rzeczy niemożliwych, ale i w ciągu chwili zniszczyć wszystko. Bohaterowie książki są fikcyjni, ale w tle prawdziwe wydarzenia historyczne i rzeczywiste miejsca: dworek z lat trzydziestych, Warszawa okupacyjna i powstańcza, warszawskie kawiarenki i współczesne Szczytno.

 

Małgorzata Czerwińska-Buczek: Życie zapisane w zeszytach. Saga rodu Mocarzy

 

W listopadzie 2018, tuż przed swoimi setnymi urodzinami, zmarł Józef Mocarz. Wnuczka znalazła w jego mieszkaniu kopertę, a w niej stary klucz, srebrny krzyżyk i króciutki list: Madziu to twój posag… Okazał się nim „pamiętnik” spisany przez Józefa, a wcześniej przez jego ojca Antoniego. Na wstępie – dedykacja: Moim synom, żeby nigdy nie zapomnieli, skąd pochodzą i dokąd mają iść, 30 listopada 1918 r.To powieść-pamiętnik o losach jednej rodziny na przestrzeni 100 lat.

 






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...