URODA I ZDROWIE

Jesienna biblioteczka – ranking Wydawnictwa RYTM

14 września 2020, dodał: pinkmause

Jesień i coraz dłuższe wieczory to bardzo dobry czas na czytanie i nadrabianie książkowych zaległości. Tytułów, które można wpisać na listę jesiennych lektur, jest naprawdę dużo, dlatego podpowiadamy, jak z morza fantastycznych książek wyłowić te, po które warto sięgnąć. Przedstawiamy ranking książek polecanych na jesień Wydawnictwa RYTM.

 

Dobra książka to taka, z którą chce się spędzić każdą wolną chwilę. Wybraliśmy najciekawsze nowości i bestsellery – dobre tytuły znaleźliśmy w niemal każdej kategorii. Przygotowaliśmy listę najlepszych książek na lato – bez względu na to, czy zamierzacie spędzić je nad morzem, w górach, za granicą czy w domowym zaciszu.

Wybieramy też „Najlepsze książki na jesień” w plebiscycie organizowanym przez naszą Redakcję. Piszcie listy na adres [email protected], zostawiajcie komentarze, dzielcie się informacjami na FB. Pod koniec października będziemy rozdawać książkowe nagrody dla czytelników, którzy wezmą udział w naszej zabawie. Zapraszamy do aktywności. Wydawnictwo RYTM rekomenduje 6 książek do nagród dla aktywnych czytelników i komentatorów. Książki czekają – laureaci konkursu zostaną powiadomieni drogą mailową.

 

Michał Łowicz: Kandydat – w imię zasad

 

Młody mężczyzna chce wstąpić do policji, żeby wyjaśnić tajemniczą śmierć swojego ojca. Przewyższa on zdolnościami i kwalifikacjami innych chętnych, ale jego kandydatura zostaje odrzucona. Przyczyny są niejasne. Wiadomo tylko, że kilka osób z establishmentu wiąże kompromitująca tajemnica sprzed lat. Fabuła w plastyczny sposób odsłania też tajniki „podskórnego” życia policji.

 

Michał Łowicz: Smycz

 

Młody informatyk, pogrążony w sieci korporacyjnej egzystencji, pragnie się z niej wyrwać i zasmakować kobiecej bliskości, a nawet się zakochać. Jego marzenie spełnia się w bardzo dziwnych okolicznościach. Wybrany przez bohatera sposób na podryw wzbudza zainteresowanie nie tylko tej jedynej, ale również policji. Miłość i policja to wybuchowa mieszanka…

 

Agnieszka Lewandowska-Kąkol: Zemsta doskonała

 


Młoda komisarz policji prowadzi śledztwo, dotyczące tajemniczej śmierci mężczyzny. Początkowo przypuszczano, że jest to nieszczęśliwy wypadek. Dopiero splot różnych zdarzeń ujawnił, że denat został zamordowany, a ofiarą jest były dowództwa oddziału partyzanckiego Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Emma Popik: Zbrodnia w wyższych sferach

 

Piękna żona Karola, blogerka tuli w sercu wspomnienie wielkiej namiętności, czy on tu jest, czy się spotkają w lesie, by skończyć to, co zaczęli jako nastolatki? Słodką randkę przerywa zakrwawiona kobieta, uciekająca przed napastnikiem… W kasie cały czas trwają zakłady i wielka forsa przechodzi z rąk do rąk. Kto wygra, kto będzie musiał wyjechać jako bankrut? Czy firma upadnie z powodu…

 

Emma Popik: Tysiąc dni

 

Ucieka przez całą Europę, aby ratować swoje życie. Nie wie, kto na nią czyha, w czym zawiniła i dlaczego chcą ją dopaść. Wpada w ramiona mężczyzny, który był jej wielką miłością. Czy ją ocali? A może oskarży? Zamach w samolocie, morderstwo w jej mieszkaniu… Kim jest? Czy czegoś o sobie nie wie? A może o czymś wie zbyt wiele?

 

Małgorzata Czerwińska-Buczek: W blasku Twoich oczu

 


Miłość! Zmieniają się obyczaje dekoracje, tło, a ona jest nieugięta. Potrafi życiu nadać sens, dokonać rzeczy niemożliwych, ale i w ciągu chwili zniszczyć wszystko. Bohaterowie książki są fikcyjni, ale w tle prawdziwe wydarzenia historyczne i rzeczywiste miejsca: dworek z lat trzydziestych, Warszawa okupacyjna i powstańcza, warszawskie kawiarenki i współczesne Szczytno.

 

Małgorzata Czerwińska-Buczek: Życie zapisane w zeszytach. Saga rodu Mocarzy

 

W listopadzie 2018, tuż przed swoimi setnymi urodzinami, zmarł Józef Mocarz. Wnuczka znalazła w jego mieszkaniu kopertę, a w niej stary klucz, srebrny krzyżyk i króciutki list: Madziu to twój posag… Okazał się nim „pamiętnik” spisany przez Józefa, a wcześniej przez jego ojca Antoniego. Na wstępie – dedykacja: Moim synom, żeby nigdy nie zapomnieli, skąd pochodzą i dokąd mają iść, 30 listopada 1918 r.To powieść-pamiętnik o losach jednej rodziny na przestrzeni 100 lat.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...