Jakie tabletki na erekcję bez recepty wybrać – Lek czy suplement?

18 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Problemy z osiągnięciem erekcji nie dotyczą już wyłącznie starszych mężczyzn. Coraz więcej panów przed 30-stką odczuwa problemy z zaburzeniami erekcji, co w takim razie zrobić kiedy pojawiają się problemy w sypialni?

problemy z erekcją

Jeśli nie chcemy korzystać z pomocy lekarza, wprowadzać zmian w naszej codziennej diecie czy zmieniać wieloletnich nawyków (np. palenie papierosów), możemy sięgnąć po środki, które pomogą nam ponownie cieszyć się seksem.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tabletek na potencję, są to leki OTC (wydawane bez recepty) oraz suplementy diety. Czym się różnią i po które z nich warto sięgnąć?

Leki OTC na zaburzenia erekcji

Leki na potencję wydawane bez recepty bazują na substancji czynnej jaką jest sildenafil. Sildenafil przez długi czas dostępny był jedynie na receptę (viagra), dziś jednak można kupić go w każdej aptece pod wieloma nazwami (maxon active, mensil, inventum).

Działanie leków na bazie sildenafilu polega na rozkurczu naczyń krwionośnych, co pozwala na przedostanie się większej ilości krwi do penisa. W większości przypadków stosuje się 1 tabletkę w dawce 25 mg dziennie, na godzinę przed odbyciem stosunku.

Choć skuteczność syldenafilu potwierdzają badania jak i opinie użytkowników, środek ma również swoje wady.

W niektórych przypadkach mogą wystąpić:

  • bóle głowy
  • nudności
  • zaburzenia widzenia
  • niestrawność

Wymienione skutki uboczne mogą wystąpić u 1 na 10 użytkowników, u 1 na 1000 pacjentów może nawet wystąpić zawał serca lub udar.

Należy mieć także na uwadzę, że aby lek zadziałał, konieczne jest pobudzenie seksualne. Leki OTC nie mają bowiem wpływu na libido, dlatego jeśli wraz trudnością z uzyskaniem erekcji towarzyszy Ci brak ochoty na seks, lepszym wyborem mogą okazać się naturalne suplementy.

Tabletki na potencję bez recepty na bazie naturalnych składników

Suplementy diety bazują na naturalnych substancjach na poprawę erekcji tj. buzdyganek naziemny, korzeń maca, l-arginina czy żeń-szeń. Nie działają one jednak tak szybko jak leki OTC, należy je przyjmować systematycznie przez dłuższy czas, jednak uzyskanie erekcji nie jest doraźne, a trwałe dzięki uregulowaniu pracy organizmu.

Podstawowymi składnikami są buzdyganek naziemny, który wpływa na podniesienie poziomu testosteronu i wzrost libido, oraz l-agrinina, która jest prekursorem tlenku azotu w organizmie, zwiększa dopływ krwi do członka, dzięki czemu erekcja jest silniejsza i utrzymuje się dłużej. 

Pierwsze efekty stosowania tego typu tabletek odczuwalne są po około 2 tygodniach regularnego stosowania, dlatego nie należy przerywać kuracji jeśli po kilku dniach nie odczujemy wyraźnej poprawy.

W internecie można znaleźć różne porównania dostępnych preparatów, dobrym przykładem tego typu zestawienia może być np. ranking tabletek na erekcję bez recepty opracowany przez sizemed, autorzy porównali skład, cenę, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania popularnych produktów w tej kategorii. 

Podsumowanie

Tabletki na potencję bez recepty cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodszych jak i starszych mężczyzn.

Leki na bazie sildenafilu działają doraźnie, jednak odczuwalne efekty widoczne są już w ciągu 60 minut od połknięcia tabletki. Naturalne preparaty na potencję działają długofalowo, usprawniają pracę organizmu i pozwalają być gotowym w każdej sytuacji, jednak na efekty trzeba poczekać nieco dłużej.

Jeśli potrzebujesz jedynie doraźnej pomocy od czasu do czasu, lek OTC może być dobrym wyborem, jeśli jednak chcesz być w stanie osiągnąć erekcję bez konieczności łykania tabletek bezpośrednio przed stosunkiem, lepszy wyjściem mogą być naturalne suplementy na bazie składników ziołowych.
Warto przez zakupem porównać ze sobą kilka dostępnych produktów, tak aby wybrać ten który cieszy się najlepszą opinią wśród użytkowników, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa stosowania. 

Źródło: Sizemed.pl

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.