Jakie składniki suplementować na piękne włosy, skórę i paznokcie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie składniki suplementować na piękne włosy, skórę i paznokcie?

25 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zadbane, odpowiednio pielęgnowane włosy, skóra i paznokcie stanowią absolutną podstawę pięknego, młodego wyglądu. Z tego powodu staramy się korzystać z najlepszych szamponów, odżywek, kremów czy maseczek, ale stosowanie kosmetyków to nie wszystko – ogromne znaczenie ma też dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się wspaniałym wyglądem oraz doskonałą kondycją paznokci, włosów i skóry.

suplement na piękne włosy, skórę i paznokcie

Zdrowe włosy – niezbędne witaminy i minerały

Włosy, skóra i paznokcie zwykle wymieniane są wspólnie nie tylko ze względu na ich znaczenie dla osiągnięcia zachwycającego wyglądu. Potrzebują one również podobnych substancji odżywczych, dlatego wiele składników niezbędnych na przykład dla skóry ma dobroczynny wpływ także na paznokcie. Jeśli więc chodzi o włosy, najważniejsze pozostają witaminy z grupy B, w szczególności B5 (kwas pantotenowy) oraz B7 (biotyna), które wspierają powstawanie keratyny – głównego budulca. Oprócz nich warto też postawić na wzmacniające aminokwasy – L-cysteinę i L-metioninę – a także minerały jak magnez, cynk czy żelazo.

Suplementy dla skóry i paznokci

Większość składników korzystnych dla włosów pomaga również zadbać o skórę czy paznokcie, ale przy ich pielęgnacji warto pamiętać też o szczególnie istotnych substancjach. W przypadku skóry bardzo ważny jest na przykład kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, a także witamina E, C, cynk, beta-karoten oraz selen. Dbając o paznokcie, powinniśmy zaś uwzględnić – poza wspomnianymi składnikami – krzem, witaminę B12 i kwas foliowy, które wzmacniają płytkę paznokciową.

Szukając sprawdzonych preparatów, warto postawić na zaufaną markę – choćby na produkty na włosy, skórę i paznokcie Solgar. Te oraz wiele innych niezawodnych produktów znajdziesz zaś w sklepie zielarskim online Biomedicum.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak często się badać?
W mojej firmie kadrowa tego bardzo pilnuje, trzeba co roku mieć świeże badania...
Metylowane witaminy
Witamina to witamina, a dla mnie to podejrzane takie określanie dodatkowe, żeby tylko więcej zarobić...
Brak inicjatywy partnerki
Z moich obserwacji to takie oziębłe dziewczyny raczej zostają same:)
szukam zestawu do decoupage'u...
Są fajne chusteczki w e-sklepach, bardzo duży wybór.