Jaki kolagen na włosy? Efekty stosowania Body ReBeauty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jaki kolagen na włosy? Efekty stosowania Body ReBeauty

10 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kolagen na włosy, skórę i paznokcie winien zawierać kompleks witamin i minerałów, które uzupełnią ich braki powodujące wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy słabą kondycję skóry. Taki właśnie jest suplement Body Rebeauty.

Kolagen na włosy

Co wyróżnia kolagen na włosy Body Rebeauty?

Kolagen na włosy, skórę i paznokcie Body Rebeauty to suplement diety wspierający nie tylko proces powstawania kolagenu w skórze, ale również tworzenia keratyny we włosach.

W porównaniu do kolagenów do picia na włosy, Body ReBeauty ma dużo bogatszy skład, choć ze względu na ograniczenia wynikające z pojemność kapsułki, zawiera od nich mniej kolagenu.

Zastosowany w suplemencie liofilizat kolagenu rybiego jest wysokiej jakości, a forma liofilizatu poza dostarczeniem dawki proliny czy glicyny (aminokwasów stanowiących główny budulec kolagenu) zapewni również podaż sygnałowych peptydów kolagenowych pobudzających naturalną syntezę kolagenu w organizmie.

Ławica ryb morskich

Produkt zawiera wiele roślinnych ekstraktów: z borówki, z pokrzywy, z dzikiej róży, z bambusa i z pomidora. Naturalne ekstrakty zapewniają biodostępne minerały i witaminy oraz antyoksydanty.

Dlatego suplementacja Body ReBeauty może dawać ciekawe efekty osobom, które spożywają wystarczającą ilość białek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu (drób, mięso czerwone, nabiał, nasiona i orzechy), a które potrzebują uzupełnić mikroskładniki gwarantujące prawidłową syntezę kolagenu i właściwe procesy biochemiczne odpowiedzialne za efekty urodowe.

Kolagen na włosy Body Rebeauty – jakie da efekty?

 • Liofilizat kolagenu rybiego – źródło peptydów sygnałowych, które stanowią wzór do syntezy kolagenu. Peptydy sygnałowe dostarczają komórkom sygnał inicjujący syntezę kolagenu. Dużo kolagenu wysokiej jakości w organizmie zapewnia dobrą kondycję naczyń krwionośnych doprowadzających składniki odżywcze do cebulki włosa.
 • Witamina C – jest niezbędna do produkcji keratyny, z której zbudowane są włosy i paznokcie. Jej rola to dodawania do grupy hydroksylowej aminokwasów, z których powstaje keratyna.
 • Kwas alfaliponowy ­– zawiera siarkę wykorzystywaną przy tworzeniu kreatyny, będącej ważnym składnikiem włosów. Pomaga powtórnie wykorzystać witaminę C w organizmie. Silny antyoksydant, regeneruje skórę, stymulując do powstawania włókien kolagenowych dzięki wyciszaniu mikrostanów zapalnych. To kolejny fakt, że ReBeauty to dobry kolagen na włosy.
 • Witaminy A i E – są niezbędne do syntezy białek, w tym keratyny. Mają działanie antyoksydacyjne, odmładzają skórę głowy, wyciszają mikrostany zapalne.
 • Witamina B1 – tiamina pomaga w poprawie krążenia krwi w organizmie, co może wpłynąć na szybkość dostarczania składników odżywczych do skóry głowy i cebulek włosowych. Dobre krążenie krwi jest istotne dla zdrowego wzrostu włosów.
 • Witamina B12 – pomaga utrzymać zdrową pigmentację włosów.
 • Witamina B9 – wspiera procesy naprawy DNA skóry, pomaga w produkcji czerwonych krwinek, dostarcza cebulkom włosowym odpowiednich składników odżywczych.
 • Kwas pantotenowy (B5) – jest istotny dla zdrowia skóry głowy i włosów, pomaga w zapobieganiu wypadania włosów.
 • Biotyna (B7, H) – pomaga w przyspieszeniu wzrostu włosów, poprawia ich ogólną kondycję. Zawiera siarkę, która buduje keratynę.
 • Ekstrakt z pokrzywy – szczególnie dobrze wpływa na skórę głowy. Pokrzywa jest tradycyjnie stosowana w zapobieganiu łupieżowi i łojotokowi. Poprawia stan osłonki włosa i skład pokrywającego go sebum.

Pokrzywa na łące

 • Ekstrakt z pomidora – poprawia stan naczyń krwionośnych transportujących składniki odżywcze do cebulki włosa.
 • Selen i cynk (działanie antyoksydacyjne) – regenerują skórę głowy, stymulują do powstawania włókien kolagenowych dzięki wyciszaniu mikrostanów zapalnych. Mają działanie odmładzające. Selen może pomagać w regulacji produkcji sebum na skórze głowy, co ma znaczenie dla zdrowia włosów. Cynk jest niezbędny do produkcji keratyny, wpływa na jakość i wytrzymałość włosów.
 • Antocyjany z borówki – poprawiają mikrokrążenie w skórze głowy. Są antyoksydantami, więc regenerują skórę i stymulują komórki skóry do tworzenia włókien kolagenowych oraz keratyny.
 • Ekstrakt z bambusa (krzem) – wspiera proces tworzenia keratyny, budulca włosów i paznokci.

Kolagen na skórę Body Rebeauty – jakie da efekty?

 • Liofilizat kolagenu rybiego – źródło peptydów sygnałowych, które stanowią wzór do syntezy kolagenu. Peptydy sygnałowe dostarczają komórkom sygnał inicjujący syntezę kolagenu.
 • Witamina C – jest niezbędna do produkcji kolagenu, ma działanie antyoksydacyjne.
 • Kwas alfaliponowy ­– zawiera siarkę wykorzystywaną przy tworzeniu kreatyny, będącej ważnym składnikiem naskórka. Pomaga powtórnie wykorzystać witaminę C w organizmie. Silny antyoksydant, regeneruje skórę, stymulując do powstawania włókien kolagenowych dzięki wyciszaniu mikrostanów zapalnych.
 • Witaminy A i E – są niezbędne do syntezy białek, w tym kolagenu i elastyny. Mają działanie antyoksydacyjne, odmładzają skórę.
 • Witamina B1 (tiamina) – jest niezbędna do utrzymania zdrowego naskórka.
 • Witamina B12 – pomaga w utrzymaniu zdrowego koloru skóry i wspomaga jej ogólną kondycję.
 • Witamina B9 (kwas foliowy) – wspiera procesy naprawy DNA skóry, pomaga w utrzymaniu zdrowej pigmentacji skóry i wspomaga jej ogólną kondycję.
 • Kwas pantotenowy (B5) – wspomaga procesy gojenia się skóry i regeneracji tkanek, pomaga w utrzymaniu nawilżenia skóry, może również przyczynić się do zmniejszenia stanów zapalnych.
 • Biotyna (B7, H) – wpływa na utrzymanie zdrowych włosów, skóry i paznokci, pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.
 • Ekstrakt z pokrzywy – działa na skórę tonizująco i detoksykująco, wspiera odprowadzanie z niej nadmiaru substancji azotowych.
 • Ekstrakt z pomidora – poprawia stan naczyń krwionośnych, pomocny szczególnie przy skórze naczyniowej.
 • Cynk i selen (działanie antyoksydacyjne) – regenerują skórę, stymulują do powstawania włókien kolagenowych dzięki wyciszaniu mikrostanów zapalnych. Mają działanie odmładzające.
 • Antocyjany z borówki – poprawiają mikrokrążenie w skórze. Są antyoksydantami, więc regenerują skórę i stymulują komórki skóry do tworzenia włókien kolagenowych.

Borówki w dłoniach

 • Ekstrakt z bambusa (krzem) – wspiera proces tworzenia keratyny w organizmie, która jest warunkiem zdrowego, niełuszczącego się naskórka.

Kolagen na paznokcie Body Rebeauty – jakie da efekty?

 • Liofilizat kolagenu rybiego – kolagen stanowi istotny składnik macierzy zewnętrznej paznokci. Wzrost syntezy kolagenu w organizmie może poprawić ich stan.
 • Kwas alfaliponowy – zawiera siarkę wykorzystywaną przy tworzeniu kreatyny, będącej głównym budulcem paznokci.
 • Biotyna i antyoksydanty – kombinacja witaminy B7 (H, biotyny) i cynku, kwasu alfaliponowego, antocyjanów z borówki oraz witamin E i A oraz witaminy C może być szczególnie korzystna dla zdrowia paznokci. Biotyna wzmacnia paznokcie, cynk i inne antyoksydanty wspierają utrzymanie nawilżenia i elastyczności skórek wokół nich.
 • Ekstrakt z bambusa (krzem) – wspiera proces tworzenia keratyny, budulca paznokci. Pomaga w utrzymaniu ich elastyczności i wytrzymałości.`

Las bambusowy

Czy warto kupić suplement Rebeauty?

Opakowanie Body Rebeauty zawiera 60 kapsułek. Producent zaleca stosowanie 1 kapsułki dziennie. Taka suplementacja wydaje się być rozsądna ze względu na skład pokrywający w wysokim stopniu referencyjne wartości spożycia (RWS) wielu odpowiedzialnych za porost włosów, dobrą kondycję skóry i wygląd paznokci składników odżywczych.

Kolagen na włosy Body Rebeauty został również bardzo dobrze oceniony przez ekspertów sklepu WybieramyKolagen.pl, który prowadzi ranking suplementów z kolagenem na włosy, skórę i paznokcie: https://wybieramykolagen.pl/suplementy-kolagenowe. Na dzień pisania artykułu Rebeauty zajmuje 1 miejsce wśród produktów cechujących się najlepszym wpływem na urodę. Sklep oferuje suplement w cenie 139 zł, więc taniej niż na stronie producenta.

Ze względu na bogaty skład, atrakcyjną formę kolagenu w postaci liofilizatu kolagenu rybiego i atrakcyjną cenę za miesiąc stosowania wynoszącą około 70-80 zł, suplement winien zadowolić niejednego konsumenta. Alternatywne, popularne i polecane kolageny do picia na włosy kosztują zazwyczaj 2-3 razy więcej.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz