Jak szybko i skutecznie zajść w ciążę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak szybko i skutecznie zajść w ciążę?

24 kwietnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

ciaza1

U niektórych kobiet ciąża jest wpadką, ale jeśli Ty należysz do grupy, która zaplanowała, że akurat teraz jest najlepszy czas na dziecko, oto garść porad jak najszybciej osiągnąć sukces:

1. Zorientuj się kiedy jest owulacja
Biorąc pod uwagę długość życia komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia (okres w którym jajo może zostać zapłodnione wynosi jedynie 24-36h) wychwycenie momentu owulacji jest punktem wyjścia do dalszych działań. Organizmy niektórych kobiet wysyłają szereg sygnałów wskazujących na owulację np. bóle jajników. Jeśli Ty nigdy nie zwracałaś na to uwagi bądź Twój organizm nie dzieli się wiedzą o owulacji możesz użyć testów owulacyjnych z moczu.

2. Wybierz optymalny czas na stosunek

ede7f20f-5826-461c-86f3-e6fc09541611_20090422044141_Shutterstock22354849ok

Plemniki mogą przetrwać w pochwie maksymalnie około 3 dni. jajeczko po owulacji jest zdolne do zapłodnienia jedynie przez okres około 1 dnia. Zatem najpłodniejsze dni, które maksymalizują szansę na ciążę wypadają około 3 dni przed owulacją i w dzień owulacji. Należy pamiętać, że tutaj nie liczy się ilość, ale jakość. Kochając się 3 razy dziennie niekoniecznie zwiększasz szansę na ciążę, gdyż Twój partner nie ma czasu na wyprodukowanie pełnych sił plemników. Ginekolodzy zalecają współżycie co drugi dzień, jest to optymalny czas na odbudowanie u mężczyzny poziomu plemników odpowiedniej dojrzałości.

3. Wybierz sprzyjającą pozycję i odpowiednie atrybuty wspomagające
Każda para ma swoje ulubione pozycje. Jednak starając się o dziecko dobrze jest wybierać takie, gdzie nasienie od razu nie wypłynie z pochwy. Nie ma oczywiście potrzeby stać na głowie czy robić świecy, ale dobrze jest kilka minut po stosunku poleżeć dając plemnikom szansę na dotarcie do celu.
Jeśli masz problemy z nawilżeniem zaopatrz się w specjalne lubrykanty wspomagające plemniki.

4. Przygotuj swój organizm na ciążę
Ciąża-czyli-zmiany-zmiany-zmiany
Każdy z nas słyszał o patologicznych rodzinach, gdzie alkohol leje się szerokim strumieniem, ginekolog to wróg, a mimo tego posiadają nawet kilkanaścioro dzieci. Ale czy tak chcemy powitać swoje dziecko?
Na początek doceń swoje ciało. Alkohol, kawa i papierosy to pierwsi kandydaci do pożegnania. Rezygnując z nich przed ciążą wspomożesz swoje starania, a potem nie będzie Ci trudno zrezygnować z tych używek jeśli pierwszy trymestr ciąży będzie się wiązał z dolegliwościami.
W zdrowym ciele zdrowy duch. Znajdź czas na aktywność fizyczną. Nie musisz od razu spędzać na siłowni codziennie po 3 godziny, gdyż duży wysiłek jest niewskazany, ale codzienny spacer jest dobrym rozwiązaniem. Pomoże to też utrzymać odpowiednią wagę ciała, gdyż nadwaga jest dużym utrudnieniem przy zachodzeniu w ciążę.
Ponieważ jako odpowiedzialna przyszła mama na pewno zechcesz brać kwas foliowy, który powinno się zacząć przyjmować jeszcze przed ciążą (przy około 3 m-ce), aby uniknąć wad związanych z niedorozwojem cewy nerwowej możesz od razu zaopatrzyć się w suplement diety dla przyszłych mam, który oprócz kwasu foliowego zawiera witaminy i jest bezpieczny dla płodu już w czasie ciąży.

6. I zmotywuj do tego swojego partnera
Podobnie jak Ty także Twój partner powinien zrezygnować z alkoholu i papierosów, aby nie osłabiać nasienia. Jakkolwiek w jego przypadku również sport nie zaszkodzi jazda na rowerze zdecydowanie nie będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na nacisk na jądra. Także nawyk noszenia ciasnej bielizny oraz telefonu w kieszeni spodni jest choć tymczasowo do zmiany. Parametry nasienia może także poprawić przyjmowanie suplementów diety dla mężczyzn. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać pożądane efekty suplementy należy zażywać przez okres 3 miesięcy przed próbą zajścia w ciążę, gdyż tyle trwa produkcja plemników.

7. Zrelaksuj się
Lekarze uważają, że zdrowa para powinna sobie dać co najmniej pół roku na zajście w ciążę. Nie panikuj zatem jeśli po pierwszym cyklu prób pojawi się miesiączka rozwiewająca złudzenia. Nawet in vitro ma skuteczność tylko ok 30%, a tu wszystko jest pod drobiazgową kontrolą laboratorium. Ciesz się bliskością partnera, nie ustawiaj całego życia jedynie pod kątem starań, bo stres nie sprzyja poczęciu i cierpliwie czekaj. Dwie kreski na teście ciążowym mogą pojawić się niespodziewanie.

www.sklepstarania.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

5 komentarzy do Jak szybko i skutecznie zajść w ciążę?

 1. avatar straraczka pisze:

  dziewczyny najpłodniejsze dni cyklu są w okolicach owulacji i nie zawsze jest to ok 14 dnia cyklu. Ja prowadziłam wykres w ovufriend i dzięki temu dowiedziałąm się, że owuuluję ok 18-19 dc. także sprawdźcie czy aby na pewno trfiacie w te dni

 2. avatar Kasia pisze:

  Hej. Ja jestem mamą póki co jednego urwisa, ale dosyć długo starałam się z mężem o niego. Zastanawialiśmy się w czym problem, okazało się, że brakuje mi kilku witamin i tu zbawieniem było dla nas Ferti Lady. Początkowo byłam anty do zażywania jakichkolwiek leków ale moja ginekolog wytłumaczyła mi, że organizm potrzebuje wsparcia a suplementy nie są czymś groźnym a wręcz przeciwnie. Pomagają nam urodzić zdrowe dziecko.

 3. avatar Majka pisze:

  Jestem mamą dwóch łobuziaków.Ale chcemy być jeszcze rodzicami,dlatego by wspomóc naturę jesteśmy na suplementacji dr bociana.Czekamy teraz na działanie:)

 4. avatar Aga pisze:

  Warto jest poznać dokładnie swoje ciało. Ja stosuję metodę objawowo-termiczną. Pomagam sobie komputerem cyklu – Cyclotest. Wiem kiedy mam dni płodne, owulację i przez to możemy odpowiednio zaplanować współżycie

  • avatar aneta pisze:

   Zgadzam się :) Im lepiej poznamy swoją płodność tym lepiej. i nie tylko podczas starań o dziecko. Ja postawiłam na mikroskop owulacyjny – Afrodytę. Niedrogie urządzenie a skuteczne

Dodaj komentarz