Jak radzić sobie z przesileniem wiosennym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak radzić sobie z przesileniem wiosennym?

3 marca 2014, dodał: nogawkuchni
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

zdjęcie 1
Powoli ciepła pogoda się już u nas zadomawia, śniegi topnieją, powietrze jest bardziej rześkie, odkładamy ciężkie i grube ubrania głębiej w szafie, ptaki śpiewają radośnie. Wszystko pięknie, cudne okoliczności przyrody, wszystko jakieś takie pełne życia, budzące się i rozkwitające, a Ty jesteś ospała, oklapnięta i bez energii? Nie martw się i nie dołuj się tym, po prostu przylgnęło do Ciebie tak zwane wiosenne przemęczenie, przesilenie.

Owo przesilenie to odczucie silnego przemęczenia, ciężkości, objawia się apatią, niechęcią do podejmowania jakichkolwiek działań, aktywności. Przesilenie pojawia się u niektórych wraz z końcem zimowego okresu, w którym życie przebiega często na wolniejszych obrotach, a z nadejściem wiosny, która motywuje i wzywa nas do większej ruchliwości. Jednak przesilenie to nie straszliwa przypadłość, z którą musimy się męczyć, są na nią sposoby i to dość proste.

1. Nie tkwij w tym stanie, zauważ i przyznaj się do tego, że po zimie jesteś zbyt opieszała, oklapnięta, nie udawaj, że nic się nie dzieje, zwróć uwagę na swoje zachowanie, jeśli dostrzeżesz, że brakuje Ci sił i życia wykaż chęci do zmiany tego nastawienia.
2.Staraj się zredukować stresy, postaraj się rozwiązać trapiące Cię problemy, unikaj złych emocji, naucz się wyrażać swoje uczucia, nie kumuluj negatywnych przeżyć w sobie, nie tkwij w toksycznych relacjach.
3. Myśl pozytywnie, wierz w siebie, popatrz na swoją osobę przychylniejszym wzrokiem, często się uśmiechaj i nie zakładaj zawsze czarnych scenariuszy.
4. Nie unikaj kontaktów z ludźmi, otwórz się na nowe znajomości i pielęgnuj te już dawno zawarte, wyjdź z domu, ciesz się towarzystwem innych, bądź otwarta i chętna do rozmów i wspólnych spotkań.
5. Umiej się zorganizować, znajdź w życiu czas i na obowiązki i na przyjemności, wywiązuj się ze swoich zadań, ale też nie zapominaj o tym, że dobrze jest się czasem rozpieścić, dostarczyć sobie rozrywki i przyjemności.
6. Popracuj nad swoim menu i nawykami żywieniowymi, jedz lżejsze posiłki, ale bardziej wartościowe, dostarczaj organizmowi jak najwięcej warzyw i owoców, produktów z wartościowym białkiem i pożywnymi węglowodanami, niech twoja dieta będzie dobrze zbilansowana, jadaj regularnie, nie pomijaj posiłków,jadaj kolorowo,niech sam wygląd Twojego talerza wygląda pozytywnie i energetycznie.
7. Pij dużo wody i ziołowych herbat, w razie potrzeby i sporych braków witaminowych suplementuj się, najlepiej korzystaj z musujących witamin, nie obciążą tak żołądka, a dostarczą wielu potrzebnych mikroelementów.
8. Uprawiaj sporty, jak najwięcej się ruszaj, bądź dynamiczna, nic tak nie pobudza do dalszego działania jak solidna dawka aktywności, ponadto wysiłek fizyczny wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i pozwoli Ci utrzymać świetną sylwetkę.
9. Wysypiaj się, dostarczaj swojemu organizmowi od 6 – 8 godzin snu, musisz mieć czas, by się zregenerować i odpocząć, przed snem staraj się wyciszyć,by spanie było wydajniejsze.
10. Naucz się relaksować,wyciszać, odcinać od codziennego zgiełku, może być to odpoczynek z książką, przy dobrym lekkim filmie, przy słuchaniu spokojnej muzyki, a może być to medytacja, joga, czy chwila wytchnienia z kubkiem zielonej herbaty. Znajdź swój indywidualny sposób odprężenia i wygaszenia emocji, znajdź w ciągu dnia moment dla siebie, by zwolnic obroty.

Tych rad wydaje się dużo, ale są to naprawdę proste sposoby, które jedynie przy odrobinie chęci łatwo można wprowadzić w życie, dzięki czemu uda się pokonać wiosenne przesilenie, a przez to stać się bardziej aktywną i pozytywną osobą,która prowadzi energiczne i zadowalające ją samą życie. Pamiętajmy jednak,jeśli przemęczenie, przesilenie wiosenne zaszło już zbyt daleko, zbyt mocno Cię obciąża,nie radzisz sobie już z nim sama poszukaj fachowej pomocy psychologicznej, udaj się do specjalisty, nie zwalczone i długo utrzymujące się przesilenie może doprowadzić do poważniejszych zaburzeń emocjonalnych, czy nawet do depresji.
zdjęcie 2

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Jak radzić sobie z przesileniem wiosennym?

  1. avatar Anita pisze:

    Z przesileniem to jest u mnie tak, że co bym nie robiła i tak się zjawi. Trzeba po prostu przez nie przejść. Ale rady fajne, użyteczne nie tylko na przednówku wiosny :)

  2. avatar Szymańska Mariana pisze:

    Właśnie czuje te prześilenie. Ostatnio jestem śpiąca bardzo i drażni mnie wszystko:)Ale właśnie inne rady z których korzystam pomagają mi to przetrwać :)

Dodaj komentarz