Jak podróżować samochodem z naszym psem. Najważniejsze zasady | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak podróżować samochodem z naszym psem. Najważniejsze zasady

6 marca 2023, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Większość opiekunów nie wyobraża sobie podróżowania bez swoich pupili.  Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają wycieczki, jednak jeśli nie przygotujesz ich do tego, wspólna jazda samochodem może okazać się bardzo problematyczna.

Większość opiekunów nie wyobraża sobie podróżowania bez swoich pupili.  Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają wycieczki, jednak jeśli nie przygotujesz ich do tego, wspólna jazda samochodem może okazać się bardzo problematyczna.

Jeśli planujesz wyjazd w dalszą trasę, będziesz musiał zaplanować całą drogę, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo psa, potrzeby fizjologiczne, minimalizację jego stresu i jak największy komfort.

8 porad, które warto stosować wsiadając z psem do samochodu

  • Trzymaj psa unieruchomionego.

Pies poruszający się po samochodzie, wchodzący na kolana czy pod stopy kierowcy, sprawia duże zagrożenie spowodowania wypadku drogowego. Stosując fotelik samochodowy dla psa, Twój pupil będzie komfortowo podróżował, nie przeszkadzając Ci w prowadzeniu pojazdu.

  • Przyzwyczajaj psa do jazdy stopniowo

Kilka krótkich wycieczek, przed planowaną podróżą, pozwoli dobrze oswoić psa z jazdą co znacznie zredukuje jego stres.

  • Nakarm psa kilka godzin przed wyjazdem

Lekki posiłek 1-2 godziny przed wyjazdem, pozwoli uniknąć wymiotów, które mogą być wywołane chorobą lokomocyjną. W trakcie podróży karm psa na zewnątrz podczas postoju.

  • Nie zostawiaj psa samego w zamkniętym pojeździe.

Niestety często słyszymy o zamkniętych zwierzętach w rozgrzanych samochodach. Pamiętaj, że w upalne dni zamknięty samochód zamienia się w piekarnik w kilka minut. Zostawienie psa w takim miejscu nawet na kilka minut może zagrażać jego życiu.

  • Zabierz najważniejsze dokumenty swojego pupila

Książeczka szczepień i książeczka zdrowia to dokumentu bardzo istotne, które mogą być niezbędna w razie nagłego zdarzenia jak choroba czy ugryzienie.

  • Oznacz swojego psa

Nikt nie chciałby zgubić na wakacjach swojego pupila. Warto zaczipować psa oraz założyć mu obroże z numerem telefonu. Takie działanie pozwoli znacznie zwiększyć szanse na odnalezienie uciekiniera.

  • Nie pozwól wystawiać psu głowy przez okno

Wydaje się że czworonogi bardzo to lubią, jednak jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla nich jak i innych użytkowników drogi. Opiłki, kurz, piasek w oczach pupili to częste konsekwencje takiego zachowania.

  • Zapewnij źródło odpowiednie źródło wody

Zabierz swoją lub butelkowaną wodę i tylko taką podawaj swojemu psu. Picie przypadkowej wody może spowodować u niego rozstrój żołądka.

Co mówi kodeks drogowy o przewożeniu zwierząt

Prawo nie precyzuje w jaki sposób powinny być przewożone zwierzęta, jednak interpretując przepisy z art. 3 ust. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym – policja zaleca aby:

  • Zwierzę nie zagrażało bezpieczeństwu osób znajdujących się w pojeździe
  • Zwierzę powinno być ulokowane w jednym miejscu
  • Zwierzę nie może być zamykane w bagażniku i powinno być zabezpieczone przed możliwością nagłej zmiany pozycji.
  • Zwierzę nie może pogarszać widoczności kierowcy ani utrudniać prowadzenia pojazdu
  • Potrzeby fizjologiczne powinny być załatwiane podczas postoju w miejscach bezpiecznych.

Jak widzimy odpowiednie zabezpieczenie i unieruchomienie psa w samochodzie to podstawowa zasada bezpiecznej podróży z pupilem. Warto kupić odpowiedni fotelik dla psa lub matę z pasem, co pozwoli na przyjemną i zgodną z prawem podróż.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz