URODA I ZDROWIE

Jak czysta woda i częste nawadnianie pomaga w walce z Covid-19

29 marca 2021, dodał: Redakcja

 

Nie zdajemy sobie sprawy, że odwodnienie może wyzwalać chorobę, a kwarantanna i izolacja, w której przyszło nam się znaleźć zmieniła nasze nawyki i rytuały. Po zamknięciu w domach łatwo nie zauważyć, że zaczęliśmy pić mniej. Mniej się ruszamy, mniej spalamy, ale czy naprawdę potrzebujemy przez to także mniej wody? Nie! Musimy regularnie odpowiednio nawadniać nasz organizm, gdyż niedobór płynów prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji:

woda2

zagęszczenie krwi, które zwiększa obciążenie układu sercowo-naczyniowego

zagęszczenie flegmy, co prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu oskrzeli, zwiększonego ryzyka zatykania i zaburzeń oddechowych

zwiększone ryzyko powikłań bakteryjnych

Poprzez odwodnienie ciało traci ochronę na wielu frontach. Dotyczy to zarówno ludzi zdrowych, jak i osób zakażonych czy zainfekowanych COVID-9. Spróbuj więc teraz zmienić myślenie o piciu wody i spożywać dużo wody nie dlatego, że jest to modne i zdrowe (choć to też ważne), ale przede wszystkim po to, by zapobiec niebezpiecznemu odwodnieniu.

Niewidoczne straty

Przebywając w domu nadal tracimy płyny, ponieważ oddychamy, pocimy się, często zapominamy o odpowiedniej wentylacji, nie wietrzymy swoich domów i mieszkań tak często jak należy. Powietrze w pomieszczeniach jest zwykle suche, ponieważ ogrzewanie nadal działa. Jeśli posiadasz nawilżacz powietrza, zrobiłeś już znaczący krok w zapobieganiu chorobom układu oddechowego.

Nawilżanie powietrza jest zalecane nie tylko przez pediatrów, ale także przez geriatrów. Starsi ludzie zwykle nie zauważają utraty wilgoci organizmu i są bardziej narażeni na odwodnienie. Zapewnienie rodzicom niezawodnego filtra wody w połączeniu z nawilżaczem jest ważnym i skutecznym środkiem zapobiegawczym i swoistą tarczą ochronną, w którą możemy ich zaopatrzyć.

woda2

Co to znaczy „dużo pić”?

Nie istnieją naukowe wyliczenia, które można byłoby zastosować do każdego organizmu. Każdy człowiek jest inny. W sytuacji, gdy można wziąć pod uwagę przynajmniej niektóre dane, zwracamy się do WHO. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca aby zacząć od 1,5 litra wody na osobę dziennie i dbać o zdrowy styl życia, a teraz – sytuację epidemiologiczną. Na to, czym jest norma, wpływa wiele czynników. Wyobraźmy sobie, że pracujemy cały dzień w palącym słońcu lub uprawiamy sport wyczynowo – wtedy możemy spożywać od jednego lub dwóch litrów do bardzo dużej ilości wody. Wszystko zależy od osobniczego zapotrzebowania organizmu, od spożywanego pokarmu, masy ciała, metabolizmu, wieku.

Suchość języka, nieodpowiednio nawilżone błony śluzowe, brak potu, a co najważniejsze – brak potrzeby chodzenia do toalety przez ponad sześć godzin – to sygnały alarmowe.

Bardziej uważać na siebie i swoich bliskich, zapewnić im wystarczają ilość czystej wody każdego dnia – to profilaktycznie może zrobić każdy z nas już dziś.

Proponujemy zacząć od wypijania 1,5 litra czystej przefiltrowanej wody i doprowadzić do normy 2,5-3 litrów wody spożywanej w ciągu dnia, biorąc przy tym pod uwagę wodę stosowaną do przygotowywania napojów i zup. Warto pamiętać, że kawa i niektóre inne napoje sprzyjają usuwaniu płynów z organizmu, a tym samym zwiększają dzienne zapotrzebowanie na wodę.

woda4

Jaka powinna być woda, by zapewnić równowagę wodną w organizmie?

Oczywiście, potrzebujemy czystej wody z niezawodnego źródła, w naszym przypadku – przefiltrowanej wody z kranu. Co więcej, wyjście do sklepu po wodę butelkowaną w czasie kwarantanny to nierozsądny pomysł.

Idealnie czystą, najwyższej jakości wodę (przynajmniej jakości wody butelkowanej, a nawet wyższą) może zapewnić filtr odwróconej osmozy

1 litr czystej wody z najlepiej sprzedającym się filtrem odwróconej osmozy AQUAPHOR będzie kosztował 0,20 gr w pierwszym roku użytkowania i 0,05 gr w kolejnych latach.

 

Filtrowana, miękka woda doskonale nadaje się również do nawilżaczy powietrza, które stale wymagają napełniania. Dobrym rozwiązanie  jest też mobilny system uzdatniania wody w przypadku zastosowania nowoczesnego dzbanka z membraną mikrofiltracyjną typu J.Shmidt 500 – specjalny przycisk START uruchamia system, który pozwala uzyskać jakość wody przefiltrowanej na poziomie mikrofiltracji podobnie jak to zastosowano we filtrach podzlewozmykawych.  Aquaphor J.Shmidt 500 sprawdza się w każdej sytuacji szczególnie podczas podróży, wakacyjnych wyjazdów z całą rodziną szczególnie z małymi dziećmi, dla których trzeba przygotować specjalne pokarmy i napoje.


W warunkach kwarantanny system podzlewowy AQUAPHOR można zainstalować samodzielnie, bazując na instrukcji video w internecie lub przy pomocy call center. Jeśli nie planujesz montażu tego typu filtra, możesz zainwestować w dzbanek filtrujący np. pojemny, wykonany z odpornego tritanu AQUAPHOR Provence, który usunie z wody wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia, a dzięki innowacyjnym włóknom Aqualen wymiecie z niej do 99% metali ciężkich, najbardziej zagrażających naszemu zdrowiu. Filtr dodatkowo zmiękczy wodę, zapobiegając osadzaniu się kamienia

W zapewnieniu czystej wody przeznaczonej do spożycia na wiele lat, a nie tylko na czas przymusowej izolacji, pomoże Ci każdy filtr AQUAPHOR. Pomożemy Ci wybrać model najbardziej pasujący do Ciebie i Twojego stylu życia.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak czysta woda i częste nawadnianie pomaga w walce z Covid-19

  1. avatar Gosia pisze:

    Filtr odwróconej osmozy to świetne rozwiązanie, oszczędza plastik i pozwala na picie wody o każdej porze dnia, bo woda jest zawsze świeża i smaczna. Co wiecej, odwrocona osmoza usuwa z wody mikroplastiki i bakterie ;-)
    Ja jestem fanka osmozy z wkladem mineralizujacym i moge puszczac zarowno wode miekka do gotowania, jak i taka zmineralizowana do picia :)

Dodaj komentarz