Intymne problemy po porodzie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Intymne problemy po porodzie

30 czerwca 2014, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ciąża to dla organizmu kobiety niesamowita zmiana. Często zostają po niej ślady w postaci nadprogramowych kilogramów, rozciągniętej skóry na brzuchu. U niektórych mam zmienia się nawet wygląd twarzy – cera, kolor, a nawet rysy. Jednak najwięcej kobiet uskarża się na zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu części intymnych. O ile z dodatkowymi kilogramami lub rozstępami jesteśmy w stanie poradzić sobie same za pomocą dopowiedniej diety, kosmetyków oraz ćwiczeń. Tak w strefie naszych narządów intymnych często może pomóc nam już tylko lekarz.

kobieta_z_dzieckiem

Ciąża oraz poród mogą spowodować liczne niekorzystne zmiany w kondycji kobiecych narządów intymnych. Ciężki poród drogami natury lub liczne porody mogą powodować takie następstwa jak: rozciągnięcie pochwy, źle zabliźniony szew po nacięciu krocza, a także wysiłkowe nietrzymanie moczu. „Błona śluzowa, mięśniówka i tkanka łączna pochwy, mimo że są elastyczne, nie zawsze wytrzymują aż tak duże rozciągnięcia oraz obciążenia, jakie występują podczas porodu. Zdarza się więc, że wagina nie wraca do swojego pierwotnego stanu: jej ścianki nie są już tak elastyczne i nie stykają się ze sobą. A gdy pochwa jest za luźna, życie seksualne staje się mniej satysfakcjonujące” – mówi dr Andrzej Barwijuk z warszawskiej klinki Medifem.

Na potrzeby kobiet wyszła medycyna oferująca zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej. Zabieg waginoplastyki to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, który ma na celu poprawę elastyczności okolic intymnych. Jest on standardową i jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii plastycznej. Kobiety, które po porodzie uskarżają się na tego typu dolegliwości powinny zgłosić się do lekarza po zakończeniu prokreacji. Po ostatnim planowanym porodzie należy przyjść na pierwszą wizytę kontrolną po okresie połogu (nie wcześniej niż po upływie 3-6 miesięcy od porodu), natomiast kobiety karmiące piersią mogą zgłaszać się na wizytę kwalifikacyjną po okresie karmienia.

Medifem

Konsultacja: Dr n. med. Andrzej Barwijuk – lekarz z 30 letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista z ginekologii i położnictwa, tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku. Od 1993 do 2006 zastępca ordynatora, a później ordynator Oddziału Ginekologii Szpitala Ginekologiczno – Położniczego im. Świętej Rodziny na ul. Madalińskiego w Warszawie. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (www.ptgp.pl). Autor ponad 50 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz doniesień i komunikatów zjazdowych. Od 2006 roku do chwili obecnej właściciel warszawskiej Kliniki Medifem, specjalizującej się w zabiegach ginekologii plastycznej.

KLINIKA MEDIFEM
Ul. Puławska 488
02-884 Warszawa
tel. 22 356-18-31
www.medifem.pl

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Cera bez zmarszczek
Ja bardzo uważam na skład bo mam dosyć wrażliwą cerę i dużo kremów sprawiało,...
Sztućce
Ja na swoich chcę zrobić grawer, ciekawe ile kosztuje taka usługa. ...
Platoniczna miłość to strata czasu…
Nie w tych czasach...Teraz to raczej niedostępna kobieta budzi niechęć....
Nie umiem z nim zerwać..
Empatia często kobiety gubi.....