Gwarancja idealnej randki

28 marca 2013, dodał: malgosia74
Artykuł zewnętrzny

Co zrobić żeby randka była udana? Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Planować czy improwizować? Kto odpowiada za rachunek za kolację, a kto powinien przemyśleć o czym będziecie rozmawiać? Naukowcy postanowili dokładnie zbadać, jakimi prawami rządzi się randka.

Światowe badania specjalistów dały ciekawe wyniki w wielu kwestiach dotyczących zagadnień: kto powinien zaplanować tematy do rozmów, kto załatwić transport na randkę, w co powinniśmy się ubrać, wreszcie, do kogo należy zaplanowanie antykoncepcji czyli wszystkie aspekty randki i sposoby, aby randka dla obu stron była satysfakcjonująca .

Chcesz poznać drugą połówkę Forum „Szukamy partnerów” zaprasza! >>>

Przygotowania do randki – co jest najważniejsze?

Okazuje się, że najważniejsze aspekty w przygotowaniach do randki, która może prowadzić do seksu to: higiena osobista (72%) i antykoncepcja (45%).
Dla mężczyzn, na trzecim miejscu po wyżej wymienionych, znalazły się pieniądze, a jeśli chodzi o kobiety – wygląd zewnętrzny (fryzura, make up, ubranie), ale również zaplanowanie tematów do rozmowy.
W Rosji i Norwegii, antykoncepcja jest wymieniana rzadziej jako główny aspekt, istotny w kontekście przygotowań do randki, niż w innych krajach europejskich. Porównując odpowiedzi młodych mężczyzn i kobiet we Francji, Polsce, Włoszech, Austrii i Słowenii, można zauważyć, że kobiety zwracają większą uwagę na przygotowanie do antykoncepcji niż mężczyźni. Dla kobiet w Rosji aspekt seksownej bielizny (28%) jest niewiele mniej ważny niż antykoncepcja (35%)

Co na siebie włożyć?

Przed wybraniem stroju na randkę warto wziąć pod uwagę , by pasował do miejsca, czasu i osoby, z którą się spotykamy. Ważne aby nie przedobrzyć, bo nie będziemy wówczas ani wygladać dobrze, ani dobrze się czuć. Czy seksowna bielizna jest rzeczywiście najważniejsza? Jakie cechy sylwetki warto podkreślić?
Na randkę mężczyzna powinien założyć marynarkę, a nie sweter. Kobiety natomiast powinny zwrócić uwagę na talię, zaokrągloną linię bioder oraz biustu. Nie musimy swojej kobiecości eksponować poprzez sukienkę mini czy na ramiączkach. Warto mieć na sobie kilka warstw, by po pierwsze uzyskać efekt tajemniczości, a po drugie – poprzez zdejmowanie części garderoby dawkować przyjemność z oglądania.

Transport na randkę i z randki.

Kobiety z większości krajów potwierdzają, że oboje partnerzy powinni zadbać o logistykę randki (tylko 11% Polek oodaje pole do popisu w tej dziedzinie mężczyźnie). Jednak panowie mają na ten temat inne zdanie. Tu uruchamia się ich instynkt zdobywcy, jedynego żywiciela, łowcy, rycerza…
Okazuje się też, że większość mężczyzn chce wieść prym przy zorganizowaniu randki, gdyż odczuwa naturalną potrzebę bycia liderem i opiekunem,  a taka postawa podoba się także kobietom, gdyż zapewnia im to poczucie bezpieczeństwa i dowartościowanie.

W co ubrać się na randkę radzi Kasia Surowik TUTAJ

Płacenie rachunków

Mężczyźni sami uważają, że płacenie rachunków na randce z nową partnerką zdecydowanie (!) należy do ich obowiązku (szczególne poczucie tego obowiązków mają Latynosi i Amerykanie). My, polskie kobiety, co potwierdzają badania, nie czujemy się za kwestie finansowe po kolacji w restauracji odpowiedzialne i uważamy, że odpowiedzialność za rachunki leży po stronie partnera (ewentualnie obojga partnerów).
Hiszpanki, Włoszki, Szwedki, Francuzki i Turczynki natomiast solidarnie twierdzą, że płacić powinno się po połowie. W Rosji pełna zgodność – płacą mężczyźni – tak uważają i panowie, i panie.

Intymność i antykoncepcja

Połowa mężczyzn uważa, że to oni są odpowiedzialni za zaplanowanie antykoncepcji przed uprawianiem seksu na pierwszej randce, kobiety (zwłaszcza w USA), ale zaznaczają, że oboje partnerzy są za to odpowiedzialni.
W Hiszpanii, Włoszech i Rosji jest największy odsetek mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za przygotowanie antykoncepcji. Ponadto w tych krajach również najwięcej kobiet wskazało, że jest to odpowiedzialność partnera.
W Polsce 58% mężczyzn odpowiedziało, że to oni są odpowiedzialni za zaplanowanie antykoncepcji, 3% mężczyzn wskazało na to, że ta odpowiedzialność jest po stronie kobiety, a 36%, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zaplanować antykoncepcję. Polki natomiast w 63% odpowiedziały, że oboje partnerzy ponoszą odpowiedzialność za zaplanowanie antykoncepcji, 25%, że one same, a 10%, że partner.

Wszyscy wiedzą bowiem, że brak zabezpieczenia w momencie seksu może nie tylko ostudzić intymne chwile ale w konsekwencji może zakończyć się niechcianą ciążą. Lepiej nie myśleć, że się uda i zaplanować randkę.

Na udaną randkę sposobów może być bardzo wiele. W większości przypadków, pomimo różnic kulturowych i indywidualnych, jest to wydarzenie, którego powodzenie zależy od obojga partnerów. Jednak w romantycznych i spontanicznych momentach uniesień warto być także odpowiedzialnym.

Zobacz również:

  1. Kto powinien płacić na randce?
  2. Związki ludzi po przejściach – historie prawdziwe!
  3. Jakich mężczyzn nie lubią kobiety?
  4. Gorące dyskusje na forum: przyłącz się!Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smart kid belt?
Pas do samochodu SMART KID BELT to wygodna i bezpieczna alternatywa dla fotelika czy...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Jeśli czujesz, że jesteś zbyt młody na tego typu zobowiązanie, rzeczywiście wchodzenie...
Sprawdz do kogo jesteś podobna :)
Ja nie muszę sprawdzać ja jestem zdecydowanie skóra zdarta moja mama. :) Jesteśmy...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Pomóc może sok z cytryny lub octu jabłkowego.Na widoczne przebarwienia może także pomóc...