1

Temat: Oddawanie krwi

Chcę zacząć honorowo oddawać krew i mam parę pytań - czy oddajecie krew cyklicznie, czy okazjonalnie, np. dla potrzebującego znajomego? Czy macie z tego powodu jakieś ograniczenia zdrowotne? Czy żyły po wielokrotnych wkłuciach nie są bardziej widoczne i ze śladami po igle? O czym trzeba wiedzieć żeby dobrze przygotować się do oddania krwi?

2

Odp: Oddawanie krwi

Moja znajoma oddaje krew - i to wygląda tak ze jak już się zacznie to trzeba oddawać, bo inaczej ma się za dużo krwi, jest nadprodukcja w organizmie:)

3

Odp: Oddawanie krwi

To szlachetna sprawa, nie każdy chce się tak poświęcać...

4

Odp: Oddawanie krwi

Oddawałam krew regularnie, teraz już nie mogę ze względów zdrowotnych, ale nigdy nie miałam żadnych problemów związanych z tym, że ją oddawałam.

Czy są ograniczenia? Trzeba być przed okresem, bo po nim kobiety mają niższy poziom hemoglobiny. Chyba z tego właśnie powodu kobiety mogą oddawać krew co trzy miesiące, podczas gdy mężczyźni nawet co dwa. Kiedyś od kobiet pobierano chyba mniejszą ilość, a teraz nie ma różnicy i od obu płci pobiera się 450 ml.

Trzeba być ogólnie zdrowym. Musi minąć określony czas od ostatniej ewentualnej choroby nieprzewlekłej, np. grypy, przeziębienia, od zabiegów chirurgicznych, leczenia kanałowego, zrobienia tatuażu, nurkowania, przechorowania jakichś innych chorób i pół roku od powrotu z podróży z krajów, gdzie występują choroby tropikalne, np. malaria. I to jest z tego co pamiętam w tym teście.

Przed pobraniem wypełnia się test.

5

Odp: Oddawanie krwi

Może to odczucie ze to jakiś problem zależy od człowieka? Znajomy mówił, że po prostu po jakimś czasie czuje , że musi oddać krew żeby jej sobie 'upuścić' bo czuje że ma jej za dużo - i że to dlatego że oddaje krew od lat....