1

Temat: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Od ok. dwóch lat mam częste zapalenia dróg moczowych, mniej więcej 2-4 razy do roku. Za każdym razem zostawały mi zapisywane różne rodzaje antybiotyków,pomagały ale problem zawsze powracał.Na ostatniej wizycie lekarz przepisał mi Nolicin 400 mg brałam je dwa tygodnie 2x 1, a po tym czasie pol tabletki przed snem przez trzy miesiące.Myślałam że problem zniknął bo po tych tabl nie miałam żadnego zapalenia przez 7 miesięcy, niestety wszystko zaczyna się od początku. Jakie  badania mam zrobić,albo do jakiego specjalisty mam się zgłosić, byłam już u ginekologa i internisty.

2

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Hej, a wzięłaś pod uwagę tak zwany efekt ping-ponga?
Dostajemy zapalenia dróg moczowych, nasz partner może stać się dzięki nam nosicielem bakterii, leczymy infekcję, jest ok, ale... zarażamy się od partnera, znów leczymy infekcję, ale on nie leczył, więc po raz kolejny zaraża. U facetów droga od wejścia cewki moczowej aż do pęcherza i nerek jest dłuższa niż u kobiet. Mają dłuższą cewkę, dzięki czemu nie mają infekcji tak często jak my.
Nawroty infekcji dróg moczowych często są powodowane takim właśnie zarażaniem partnera i zarażaniem się od niego.

Inna przyczyna to zaleganie moczu u kobiet w ciąży lub takich, które mają obniżony narząd rodny, a także u tych, które mają wiotkie mięśnie. Poza tym przy cukrzycy obecność glukozy w moczu bywa pożywka dla bakterii, przez co chętnie się w układzie moczowym rozwijają. Brak odporności to kolejne, co może powodować nawroty. To przyczyna, która często jest lekceważona.

3

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Fakt, dbanie o higienę jest ważne, i to czasem partner nas może zarażać...

4

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Z takimi problemami to zdecydowanie do urologa, internista czy ginekolog mogą raz przepisać antybiotyk, zrobić podstawowe badania moczu a urolog ma już dużo większą wiedzę i możliwości. Ja leczyłam się swego czasu też z powracających zapaleń pęcherza (nawet 10 razy w roku).

5

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Może zapobiegawczo warto brać coś z żurawiną, zakwasza mocz i bakterie się nie rozwijają.

6

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Ja chyba zaraz odpalę aplikację i też zamówię ze 3 opakowania. Od porodu cc o jest moja zmora. A jak sobie zamówię to nawet w kolejce nie będę musiała stać smile

7

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Zaziębianie pęcherza to zmora zimowych rowerzystów. Wcześniej nie jeździłam rowerem poza sezonem, ale teraz dojeżdżam nim do pracy i zarówno ja, jak i moje koleżanki, notorycznie miałyśmy zimą problemy od siadania na przemarznięte siodełka. Niby głupotka, a jednak na zdrowiu się odbiło.

8

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

ja masz nawracające problemy z pęcherzem to warto rozważyć terapię fagową. Mi dopiero ona pomogła. Poszukaj czy w twojej okolicy ktoś się tym zajmuje.

9

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

Jeśli problem nawraca to trzeba go koniecznie skonsultować z lekarzem. Sama tak miałam i generalnie wychodzę założenia, że im szybciej się pójdzie do lekarza, tym szybciej będzie po problemie. Urolog zlecił kilka badań, jednym z nich była cystoskopia. Trochę się stresowałam, nie miałam wcześniej takiego badania. Na takim specjalnym fotelu się leży, lekarz za pomocą cystoskopu ogląda pęcherz od wewnątrz. W znieczuleniu miejscowym oczywiście.

10

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

W nawracających zapaleniach dróg moczowych antybiotyk jest niezastąpiony. W weekendy, święta, czy po prostu wtedy, kiedy nie masz jak dotrzeć do lekarza bądź też cię nie przyjmą polecam zdalne konsultacje . Bez problemu wypisze ci lekarz receptę.

11

Odp: Nawracające zapalenie dróg moczowych

W przypadku nawracającego i częstego zapalenia warto stosować profilaktycznie żurawinę w tabletkach oraz  tabletki na zapalenie pęcherza z furaginą.