1

Temat: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Istnieje ograniczenie w odległości od kościoła czy szkoły, a o dziwo na stacji kierowca może kupić alkohol, który go wprost kusi żeby się napić...  Co o tym sądzicie, żeby zakazać sprzedaży alkoholu tam, gdzie pojaiwa się dużo osób kierujących pojazdami...? Jest już taki pomysł, ale czy zyska polityczne poparcie?

2

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

To samo jest ze sprzedażą żywności - skoro sklepy musza być zamknięte w niedziele, to na stacjach nie powinno być produktów spożywczych. Inaczej stanowią one niezdrową uprzywilejowaną konkurencję!

3

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Na stacjach powinno być tylko paliwo, nie wiem skąd te sklepy tam, niektóre mają powierzchnię małych marketów i usługi gastronomiczne. Czyli, sklep, bar i do tego sprzedaż paliwa....

4

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Gdyby na stacjach było tylko paliwo, to właściciel nie zarobiłby na siebie i pracowników. W normalnych czasach marże jakie narzuca sprzedający paliwo w detalu są niewielkie. Tam się zarabia głównie na spożywce i dodatkowych artykułach, które są na regałach.

5

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Serio na paliwie nie zarabia? To nie wiem kto chce w takim razie ponosić ryzyko np. wybuchu, strat przez ludzi, którzy nie płacą i tankują odjeżdżając potem w siną dal, napadów w nocy... To lepiej by otworzył zwykły sklep bez tych wszystkich minusów, o których piszę.

Ostatnio edytowany przez Anays (2022-05-19 13:40:38)

6

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Chodzi o wysokość marży na paliwo a nie o to że nie zarabia... na paliwie też zarabia ale mniej.

7

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

No tak, to rafinerie zarabiają najwięcej... Dbają o swoje dochody...

8

Odp: Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

To oburza mnie i nie kupuję w ogóle na stacjach