1

Temat: Kursy przygotowujące do matury

Witam wszystkich smile Niedługo kończę liceum i będę pisała maturę. Na egzaminie będę zdawała biologię i chemię bo po maturze najbardziej interesuje mnie szkoła medyczna. Biorę jednak pod uwagę jak trudno się dostać do dobrej szkoły i dlatego boję się, że czeka mnie rok poprawki. Dlatego zastanawiam się czy w moim mieście  są może organizowane kursy dokształcające do matury? Wiecie coś na ten temat? I jak jeszcze mogę zwiększyć swoje szanse na wyższy wynik? Korepetycje?

2

Odp: Kursy przygotowujące do matury

W CK Prymus są takie kursy, ale skuteczniejsze są jednak korepetycje, ja bym raczej nie zdała matematyki , gdybym nie chodziła przez  pół roku na prywatne lekcje... Na kursach nie ma takiego indywidualnego podejścia jak na korkach

3

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Myślę, że w każdym większym mieście takie kursy są organizowane, ale moim zdaniem nie warto oszczędzać na maturze i lepiej zainwestować w korepetytorów, bo poświęcają czas tylko jednej osobie przez co znacznie lepiej mogą Cię przygotować do egzaminów. A wiem, żę nie będzie Ci się chciało potem poprawiać wyników matur w kolejnych latach

4

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Też  bym stawiała głównie na korepetycji, bo jednak nauczyciele teraz dobrze znają już wymagania maturalne i posiadają niezbędne repetytoria z programem maturalnym i wiedzą dokładnie jak potrzeba kogoś przygotować z określonego kierynku. Często też na uczelniach są organizowane kursy przygotowujące np. na medycynę.

5

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Nigdy nie chodziłam na kursy doszkalające, więc opieram się tylko na przypuszczeniach, że prywatne korepetycje są lepszym wyjściem. Jednak na korkach nauczyciel poświeca co maksimum czasu. Wiec jesli masz pieniadze, to nie zastanawiaj sie, tylko szukaj dobrego nauczyciela, ktory przygotuje cie do matury. czasu coraz mniej, wiec musisz sie pospieszyc.

6

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Ja też sama się przygotowałam, jak się ma chęci do nauki to i korepetytor niepotrzebny

7

Odp: Kursy przygotowujące do matury

[quote=virg11]Ja też sama się przygotowałam, jak się ma chęci do nauki to i korepetytor niepotrzebny[/quote]
Chęci mam, ale czasem trudno jest mi zrozumieć niektóre rzeczy z chemii na przykład, jak zachodzą różne reakcje. Podobnie jest z biologią, to co umiem sobie sama wytłumaczyć to zapamiętuję, ale przy bardziej skomplikowanych schematach czy procesach troche zaczynam się gubić i myślę, że warto by było, żeby ktoś mi to jednak wytłumaczył.

8

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Najwyższy czas o nich myśleć, bo zostało 1,5 miesiąca, a młodzież dziś nie jest tak systematyczna i często zostawia naukę na ostatnią chwilę... Mój siostrzeniec powiedział, że będzie uczył się od połowy kwietnia, żeby mu wiedza nie wyparowała przez zbyt długi czas przed egzaminem. Nie sądzę, żeby to było dobre posunięcie, bo potem będzie się stresował ,że nie zdąży nauczyć się porządnie...

9

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Dobry korepetytor najlepiej przygotuje, oczywiście koszty są spore, ale i efekt będzie.

10

Odp: Kursy przygotowujące do matury

Syn szefowej chodzi od roku i się uczy dodatkowo.