1

Temat: Historie miłosne

Lubicie taki historie np. w książkach, filmach? Inspirujecie się nimi? Marzcie żeby coś takiego przeżyć?

2

Odp: Historie miłosne

Oczywiście, Titanic to mój nr 1!

3

Odp: Historie miłosne

'Thelma i Louise'

4

Odp: Historie miłosne

Romeo i Julia

5

Odp: Historie miłosne

Chyba nie wierzę w takie historie. Są oczywiście piękne i wspaniale jest je oglądać, czytać o nich, ale niektórzy są zdania, że bardzo nam szkodzą, że przekonują nas o tym, że prawdziwa miłość tak wygląda i potem czujemy się rozczarowane, że wygląda inaczej.

Zachwyca mnie na przykład ekranizacja "Dumy i uprzedzenia" z Keirą Knightley i Matthew Macfadyenem, ale takich wzniosłych uczuć ze strony mężczyzny można doświadczyć tylko jeśli się je sobie wyobrazi, jeśli się nadinterpretuje i idealizuje to, czego doświadczamy ze strony mężczyzny, jeśli się w swojej głowie snuje wizje o tym, jak silne, namiętne i nieegoistyczne jest czyjeś uczucie.

6

Odp: Historie miłosne

Pytanie czy taki facet nie kocha bardziej siebie w roli tego zakochanego niż tę kobietę...

7

Odp: Historie miłosne

No teraz to ja się zastanowiłam nad tym, jak bardzo ja lubiłam to uczucie i czy nie bardziej niż tych facetów. big_smile

8

Odp: Historie miłosne

U faceta miłość jest na tle ambicjonalnym, a u kobiety na tle bardziej duchowym...

9

Odp: Historie miłosne

Jak to jest, że skoro podstawowe uczucie postrzegamy tak odmiennie, jest ono w stanie nas połączyć?

10

Odp: Historie miłosne

To chyba kwestia hormonów, pierwotnego instynktu rozrodczego...:)