1

Temat: Aparat na zęby

Mam mały problem. Jakiś czas temu podczas wizyty kontrolnej mój stomatolog stwierdził, że najlepiej byłoby, gdybym zaczęła nosić aparat ortodontyczny i zdziwił się, że do tej pory jeszcze nikt mi tego nie zalecił. Stwierdziłam, że skoro specjalista tak twierdzi, to pewnie faktycznie powinnam, ale mam tutaj pytanie do osób, które już coś tego typu zakładały. Czy stałe aparaty są bardzo niewygodne i jak to jest przy nich z jedzeniem, czy chociażby całowaniem. Jakoś swojego dentysty zwłaszcza o tą ostatnią kwestię wstydziłam się zapytać.

2

Odp: Aparat na zęby

Na pewno trzeba dbać o higienę, częściej myć zęby i czyścić, żeby nie dostało się jedzenie i nie rozwinęła próchnica.
Aparat można nosić w każdym wieku, to żaden wstyd.

3

Odp: Aparat na zęby

oczywiście że tak, pamiętam jak mój tata miał aparat i czyszczenie zajmowało mu bardzo dużo czasu ale było to koniczne.

4

Odp: Aparat na zęby

Ja mam trochę pokrzywione dolne zęby przez ósemki, które przesunęły mi inne zęby do przodu... Ale jakoś nie myślę o aparacie, może gdybym miała kilkanaście lat to by było dla mnie ważniejsze żeby idealnie wyglądać...

5

Odp: Aparat na zęby

Ja nosze aparat. Faktycznie jest trochę "pierdzielenia" się z czyszczeniem. Ale to jak wyglądały moje zęby wcześniej, a jak wyglądają teraz jest tego zdecydowanie warte wink

6

Odp: Aparat na zęby

No skoro taka sytuacja miałam miejsce to musisz się nad tym zastanowić. Moja ciocia ostatnio usłyszała, że powinna zastanowić się nad implantami. Oczywiście od razu zaczęłyśmy o tym czytać. Podstawowa wiedza z tego zakresu się przydała. Jeżeli masz nosić aparat to warto się zdecydować.

7

Odp: Aparat na zęby

Akurat aparat to najmniejszy problem. Tera są takie niewidzialne aparaty.

8

Odp: Aparat na zęby

A to fakt. Teraz są takie, których w ogóle nie widać. Najgorszy jest ból...

9

Odp: Aparat na zęby

W takim razie poczytaj trochę o ząbkach wink Poza tym nie ma się czego wstydzić, naprawdę, lekarze z różnymi pytaniami się spotkali

10

Odp: Aparat na zęby

Nigdy nie miałam aparatu na zęby, nie musiałam, choć krótko nosiłam taką wkładkę na zęby (ciężko to nazwać aparatem), który zakładałam tylko na kilka minut każdego dnia. Nie mam więc doświadczenia pod tym względem niestety.

11

Odp: Aparat na zęby

Moja siostra teraz nosi i po każdym posiłku musi myć zęby, ma też płyn do płukania ust specjalny -  więc to nie jest takie proste. no i na bieżąco trzeba leczyć ubytki.

12

Odp: Aparat na zęby

Coraz więcej dorosłych zakłada aparat i to niektórzy w wieku pod 40-tkę kiedy już wygląd nie powinien być aż tak ważny...

13

Odp: Aparat na zęby

Jest problem z utrzymaniem higieny przy tych aparatach, trzeba temu poświęcać trochę czasu....