26

Odp: Oszczędzanie

Mnie czasem na to  próbuje namawiać koleżanka z pracy, ale ja tak niechętnie kupuję przez internet, że jeszcze się nie skusiłam:)

27

Odp: Oszczędzanie

Ja muszę mieć żelazną kwotę na koncie, na wszelki wypadek, nie potrafię wydać wszystkiego nie myśląc, co będzie dalej.

28

Odp: Oszczędzanie

Instalacja rekuperatora pozwala na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania. Rekuperator zapewnia świeże powietrze w domu, ale także odzyskuje ciepło.

29

Odp: Oszczędzanie

To jest myśl, ale zimą to się nie sprawdza w naszym klimacie... Więc oszczędzamy tylko przez pół roku.

30

Odp: Oszczędzanie

Zawsze coś. Przynajmniej Matka Ziemia i sumienie czystsze wink

31

Odp: Oszczędzanie

Każdy pewnie ma jakieś sposoby na oszczędzanie. Ja zazwyczaj po prostu kilka razy się zastanowię, zanim coś kupię, wszystko przeliczam i sprawdzam, czy będzie to opłacalne. A i staram się od czasu do czasu odkładać pieniądze w miarę możliwości.

32

Odp: Oszczędzanie

A na czym nie oszczędzacie i nie chciałybyście nigdy oszczędzać? Jest coś takiego? Ja może na zdrowiu, ale niestety i na tym póki co muszę.

33

Odp: Oszczędzanie

Nie oszczędzam na kulturze - książki, kino, czasem koncert czy  teatr to są dla mnie wydatki pierwszej potrzeby...

34

Odp: Oszczędzanie

Milagro stawia na pokarm duchowy smile Nie pozostawia umysłu i duszy głodnymi smile To mi się podoba bardzo smile

35

Odp: Oszczędzanie

Tak, to bardzo poszerza horyzonty intelektualne... Wiem i rozumiem więcej niż bez tej "strawy"...

36

Odp: Oszczędzanie

Myślę, że w dzisiejszych czasach warto mieć troszkę odłożonych pieniędzy jednak nie zawsze każdemu udaje się oszczędzać. Wszystko spowodowane jest nierozsądnym gospodarowaniem pieniędzy. Jeżeli nie wiesz jak zabrać się za oszczędzanie to  jest tam sporo na temat oszczędzania smile

37

Odp: Oszczędzanie

Jakiś czas temu przyjaciółka poleciła mi blog o finansach smile Dużo ciekawych artykułów można tam znaleźć, warto zajrzeć smile

38

Odp: Oszczędzanie

By oszczędzać trzeba mieć naprawdę dużo pieniędzy. Oczywiście trzeba zawsze starać się odkładać pieniądze na czarną godzinę. Najlepiej w coś co nie pozwoli nam je szybko "zużyć". Waluty, akcje, złoto to są inwestycje które nie zawsze opłaca się spieniężyć. Takie oszczędzanie, a w zasadzie inwestowanie wymaga od nas stabilności finansowej. Przykładowo złoto ma ogólną tendencję wzrostową. Łatwo je kupić. czy sprzeda po aktualnym kursie. Jednak w krótkich odcinkach czasu ulega fluktuacji. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do sprzedaży w okresie spadku ceny możemy na tym stracić.

39

Odp: Oszczędzanie

Niech mnie ktoś nauczy oszczędzać, bo zginę...

40

Odp: Oszczędzanie

A ja oszczędzam na prądzie wink Wszystko dzięki kompensacji mocy biernej. Sprawdźcie sobie . Wykonują też pomiary elektryczne

41

Odp: Oszczędzanie

Ja mam konto oszczędnościowe i tam regularnie odkładam pieniądze. To najlepszy sposób, bo co z tego, że kupię coś 2 złote taniej, jak potem wydam te kwotę na to samo jak będzie bez promocji już.

42

Odp: Oszczędzanie

No ale zostanie Ci dwa złote na loda na patyku tongue

43

Odp: Oszczędzanie

Akurat mój bank jakiś czas temu wyszedł na przeciw oczekiwaniom i zaproponował nowe, darmowe konto. Co ważne konto jest bezwarunkowo darmowe. Mają całkiem intuicyjną bankowość elektroniczną,  darmowe i całkiem fajne moim zdaniem.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-07-01 09:42:41)

44

Odp: Oszczędzanie

Wiecie niby dobre i 2 złote, zwłaszcza, że po roku może z tego wyjść puszka pieniędzy smile Ogólnie to ja nigdy nie umiałam oszczędzać. Ale też skorzystałam ze sposobu, żeby na początku miesiąca na konto oszczędnościowe wpłacić pieniądze i dopiero za resztę żyć.

45

Odp: Oszczędzanie

W mojej śwince jest jakieś 350 złotych... majątek. Chciałabym spróbować zaoszczędzić w jakiś bardziej poważny sposób, ale nie wiem jak się za to zabrać. Jak zamrożę kasę, to pewnie nieoczekiwanie spadnie na mnie jakiś duży wydatek...

46

Odp: Oszczędzanie

Nie warto oszczędzać w tych niepewnych czasach...

47

Odp: Oszczędzanie

Zanim ta kolekcja zyska na wartości, to numizmatyka jest początkowo fajną metodą wydawania pieniędzy, a nie odkładania big_smile Trzeba chyba sporo zainwestować, żeby potem móc się pochwalić kolekcją, której sprzedaż przyniosłaby poważny zysk.

48

Odp: Oszczędzanie

Na hobby trudno zarobić, zwłaszcza że tacy zbieracze nie bardzo chcą się pozbywać swoich kolekcji, więc ich wartość jest teoretyczna, bo pewnie te pieniądze zobaczą ich następcy dopiero smile

49

Odp: Oszczędzanie

Wartość kolekcji zależy od tego czy ktoś ją chce kupić, czasem drogie rzeczy latami isę nie sprzedają bo nie ma zainteresowania.

50

Odp: Oszczędzanie

No tak, ale chyba jednak większość osób woli gromadzić niż szukać nabywcy dla swoich kolekcji. A kolekcjonowanie to głównie wydatki.