26

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

bardziej na stres pomaga, nerwowośc to inna sprawa - tutaj trzeba nad sobą pracować

27

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

są masaże relaksujące, więc pewnie w jakimś stopniu wpływają na nerwowość

28

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Czasem jesteśmy poddenerwowani, bo mamy dużo stresu i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasze mięśnie są przez to spięte. W takich przypadkach bardziej przydaje się masaż, który wykona fizjoterapeuta, bo przy okazji rozluźni poszczególne partie ciała. Zwykły masażysta nie ma tak rozległej wiedzy, więc lepiej skorzystać z takiego masażu

29

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Myślę, że warto ten temat zostawić specjaliście. Dzięki temu wielu trudności się oszczędzi.

30

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Myślę, że można spróbować. Takie masaże lecznicze  czasem zamawiam sobie  i naprawdę jest ulga! wink I dla kręgosłupa i dla głowy wink

31

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Masaż jest super w 15 minut odpłynęłam przy samym masażu twarzy. Jednak podejście do życia bez brania do siebie wszystkiego trzeba mieć cały dzień.Straszna choroba męża i moja która mi unieruchomiła ręce oraz praca i dzieci zmusiła mnie by odpuścić wiele rzeczy i dobrze mi z tym, kiedyś potrzeba było antydepresantów i stosy magnezu i czekolady. Teraz już nie. drobne przyjemności daja wiele radości i siły - rower, czy sałatka zrobiona tylko dla siebie, kąpiel bez przerywania 4ki dzieci, czy wezwań chorego,męża, noc przespana bez pobudek i wezwań - super cenne. Szczęście tu i teraz.

32

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

masaż, czemu nie, chociaż raczej ciężko go zrobić w pracy, a chyba to praca jest największym źródłem stresu, przynajmniej dla mnie. Jak mam ciężki dzięń to biorę ziołowy nervomix control i staram się jako przetrwać odliczając tylko godziny wink trzeba sobie jakoś radzić

33

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Słyszałam, że pomagają i mam zamiar z nich skorzystać właśnie w tym celu smile

34

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Nawet najlepszy masażysta nie pomoże , jeśli konkretna osoba nie będzie sama systematycznie dbała o brak nerwów itp

35

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

no pewnie, że pomagaja. Jak masaż dobrze zrobiony, ma takie zadanie by odpręzyć , pokonać nerwy, napięcie. Osobiście polecam masaż lomi lomi. Dla odważnych - tantryczny masaż polecam. To dopiero odpręzenie

36

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Wiadomo! ja dwa dni temu bylam na masazu tantrycznym i powiem wam, ze w zyciu nie czulam sie tak rozluzniona jak po tym "zabiegu". No doslownie caly stres i emocje splywaja z czlowieka smile

37

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Masaże relaksują, ale do nich też trzeba się przygotować psychicznie, bo jak nas coś dręczy, to masaż też nie pomoże...

38

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Prawda. Nawet najbardziej relaksujący masaż problemów nie rozwiąże. Może jedynie dzięki zniesieniu stresu pomóc trochę spokojniej zastanowić się nad ich rozwiązaniem. Tylko kto z nas myśli o masażu, gdy jesteśmy zaprzątnięci problemami?

39

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Dla mnie masaż jest dobry na wszystko, więc warto poszukać czegoś co pomoże uzyskać dobry masaż w domu. Można zdecydować się np na poduszkę masującą, którą można stosować w domu bez najmniejszych problemów.

40

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Myślę, że masaż jest pomocny aby się zrelaksować i odetchnąć od nerwów. Ja nie chodzę na masaże, ale mam matę masującą. Świetna sprawa, można jej nawet używać w samochodzie.
Zanim kupiłam też miałam wątpliwości czy  w ogóle coś to daje, ale warto kupić smile

41

Odp: Masaże pomagają na nerwowość?

Relaks zawsze pomaga się wyciszyć...