26

Odp: Dziecko moczy się w nocy

> andra napisał/a:

> Jesteś dzieckiem?! A ja myślałam, że całkiem dorosłą osobą:D

Wzruszam się smile

27

Odp: Dziecko moczy się w nocy

> kaweczka napisał/a:

> > Cleopatra napisał/a:

> Moczenie nocne bardzo często ma podłoże psychologiczne. Sama jestem dzieckiem które moczyło się w nocy i przeszłam całą tą drogę.

No nie do końca, częściej są to przyczyny fizjologiczne. Niewielka pojemność pęcherza moczowego, niski poziom wazopresyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za regulowanie gospodarki wodnej organizmu, trudności w wybudzaniu się, a dopiero na końcu stres. Niektóre czynniki mogą być nawet uwarunkowane genetycznie. Albo może być i połączenie kilku tych czynników, tak naprawdę każdy przypadek jest inny.

Oczywiście, że tak może być. Ja nie wykluczam, że przyczyn może być ogrom. Moczenie nocne dzieci to ważne zagadnienie, ale wydaje mi się, że wielu pediatrów bagatelizują.

28

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Na szczęście my trafiliśmy na super pediatrę. Od razu zleciła badania, nie robiła problemów ze skierowaniami na usg czy do nefrologa. Dzięki temu problem został rozwiązany szybko i sprawnie, zanim stał się wstydliwą kwestią przy rówieśnikach.

29

Odp: Dziecko moczy się w nocy

A podpowiedz jakie badania zleciła na start? Na pewno moczenie nocne nie łatwo diagnozować, bo może mieć faktycznie wiele przyczyn.

30

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Na pewno chcą kalendarz moczenia i dzienniczek mikcji. To takie pierwsze podstawowe info.

31

Odp: Dziecko moczy się w nocy

warto też spróbować z alarmem wybudzeniowym, wymaga trochę wysiłku ale efekty są tego warte

32

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Jest darmowa aplikacja gdzie jest dzienniczek mikcji, opis nastrojów i można sobie szybko wpisywać wszystko. Można też wydrukować ze strony.