26

Odp: Fryzura a zawód

Jednak wydaje mi się,  że fryzura powinna być odpowiednia do wykonywanego zawodu. Chyba nikt nie wyobraża sobie sędziego w irokezie big_smile

27

Odp: Fryzura a zawód

Obowiązują pewne zasady i normy, których należy przestrzegać. To samo dotyczy ubioru czy fryzury wykonując określony zawód. To co wolno muzykowi rockowemu na scenie nie bardzo wypada pani nauczycielce w podstawówce.  A jak szukacie dziewczyny inspiracji na nową fryzurę to polecam zajrzeć sobie na stronę salonu Gnatyshyn. Mają tam w galerii ciekawe propozycj

28

Odp: Fryzura a zawód

[quote=idinka]niestety w pewnych zawodach obowiązuje dress code. znam za to pewnego nauczyciela, który mimo ponad 50 lat na karku, niezmiennie nosi burzę długich loków na głowie, których pozazdrości mu niejedna dziewczyna big_smile ów nauczyciel jest wysoko poważanym człowiekiem, ma świetne podejście do uczniów i naprawdę niezłe wyniki.[/quote]
Burza loków albo strzecha z rozwichrzonego siana to mi się z dyrygentami zawsze kojarzy big_smile

29

Odp: Fryzura a zawód

Ja uważam, że fryzura w pracy nie powinna być zbyt frywolna. Mój szef raczej nie chciałby mieć pracownika z wygolonymi bokami czy czerwonymi włosami. Chodzi o estetykę. Dlatego ja stawiam na delikatne upięcia i strzyżenie. Ostatnio sama zaczęłam się strzyc i okazuje się, że dobrze mi to wychodzi. Nawet sprawiłam sobie prezent w postaci profesjonalnego  i jestem bardzo zadowolona. Nie sądziłam, że strzyżenie może być takie wygodne i przyjemne.

30

Odp: Fryzura a zawód

Drogi prezent sobie sprawiłaś smile

Czasami w pracy wymagane jest coś więcej niż stosowna fryzura, np. czepki ochronne, kaski, albo... peruki jak w brytyjskim sądzie. To jeszcze bardziej ogranicza wybór fryzury.

31

Odp: Fryzura a zawód

w mojej pracy musze miec związne, i to nie kwestia rozkazu szefa, bo mam swoj salon,ale po porstu wygodny , opadająca grzywka i ciągłe jej poprawki sa tragicnze

32

Odp: Fryzura a zawód

Poważne zawody wymagają poważnego wyglądu. Ja też nie szaleję z fryzurą odkąd skończyłam 30 lat:)

33

Odp: Fryzura a zawód

W gastronomii, gdzie chwilowo pracuję, nie poszaleję. Żadne kosmyki nie mają prawa zasłaniać twarzy. Koki, warkocze, kucyki mile widziane, zakaz dla rozpuszczonych włosów, chyba że są krótkie.

34

Odp: Fryzura a zawód

Wg mnie nawet krótkie włosy mogą wpaść do jedzenia, więc jakaś czapeczka, chusteczka itp. powinny być obowiązkowe... Jak sądzicie?

35

Odp: Fryzura a zawód

Na kuchni mają jakieś tam niby daszki. Czepki byłyby chyba bezpieczniejsze. Mężczyźni na przykład nie mogą mieć brody, więc coś na głowę też by się przydało.

36

Odp: Fryzura a zawód

Coraz mniej zwraca się na to uwagę, również urzędnicy czy prawnicy mają fantazyjne uczesania czy tatuaże - i to już tak nie razi jak kiedyś.

37

Odp: Fryzura a zawód

To zależy od wieku, starsze osoby jednak wiedzą, że fryzura też dodaje im powagi - albo nie