1

Temat: Niemieckie proszki do prania?

Czy niemieckie proszki do prania rzeczywiście są lepsze od polskich?
Niby każdy tak mówi, u mnie w rodzinie też, ale w sumie nie miałam okazji sprawdzić, bo od łebka przyzwyczaiłam się do kupowania najpierw z mamą (bazar, giełda) , teraz sama ( w sieci)  proszków z Niemiec i już nie pamiętam kiedy polskiego używałam.

Coś się zmieniło jeśli chodzi o jakość tych z Polski?

2

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Ja też wiele słyszałam o tym, że niemieckie proszki (i ogólnie chemia) są o wiele lepsze od naszych.

3

Odp: Niemieckie proszki do prania?

ale korzystasz z niemieckich, czy tylko na zasadzie "ze słyszenia"?

4

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Również korzystam i uważam, że rzeczywiście są dobre.

5

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Też kupuję niemieckie proszki do prania i płyny do płukania. Używam koncentrat który sypie się troszeczkę tylko i ładnie odpiera wszystko.

6

Odp: Niemieckie proszki do prania?

O, a koncentratu to nie używałam dotąd, możesz napisać jaka nazwa (marka)?
Przejrzałam koncentraty do prania na stronie [url]http://www.pralinka.pl/[/url] (chemia niemiecka właśnie) i widzę tylko skoncentrowane płyny, ale proszku nie - a napisałaś, że "sypie sie tylko troszkę", więc domyślam się, że chodzi o proszek do prania  więc chętnie się dowiem co to za środek:)

Jak niemiecki to nawet bym wypróbowała.
?

7

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Ostatnio rozmawiałam z kobietą, która pracowała w Niemczech przy produkcji własnie takich środków chemicznych. Mówiła, że jak się nalało np. zbyt dużo wody do płynu itd. to te artykuły szły do innych krajów (w tym do Polski), bo był już uznany za niepełnowartościowy. Niestety na wszystko trzeba teraz uważać hmm Jednak najlepiej sprowadzać prosto z Niemiec, a nie kupować w tych polskich sklepach z chemią niemiecką, ale nie wszyscy mają taką możliwość sad

8

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Okazuje się że pod szyldem "niemieckie" można sprzedać drogo każdy szajs, za większe pieniądze niż tam (zobaczcie sobie róznice cen produktów ISANA w polskim i niem,. rossmanie)

9

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Ponoć niemiecka chemia jest bardziej skoncentrowana i dlatego bardziej skuteczna. Oglądałam jakiś program na ten temat.

10

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Autisticart nie pamiętam niestety jak nazywał się ten proszek. Teraz przestawiłam się na kapsułki persil do białego oraz płyn do prania do kolorów Weisser Riese, oczywiście oba niemieckie. Bardzo fajny ten sklep do którego dałaś namiar. Zaraz będę tam buszować big_smile

11

Odp: Niemieckie proszki do prania?

[quote=antonina]Okazuje się że pod szyldem "niemieckie" można sprzedać drogo każdy szajs, za większe pieniądze niż tam (zobaczcie sobie róznice cen produktów ISANA w polskim i niem,. rossmanie)[/quote]

Zgodzę się z Tobą. Wprawdzie nie narzekam na produkty Isany z naszych Rossmannów, ale jednak jak dostanę żel tej firmy od Chrzestnej z Niemiec to można też zauważyć różnicę w pienieniu a przez to w wydajności.

12

Odp: Niemieckie proszki do prania?

ja kupuje w drogerii chemię, ale jak tylko mam możliwość dostania takiej autentycznej z Niemiec, bo ktoś zanjomy przywozi to od razu biorę na zapas.

13

Odp: Niemieckie proszki do prania?

A ja od jakiegoś czasu zamawiam chemię gospodarczą tutaj: [url]http://crosspolska.pl/[/url] ( w sklepie obecnie mają tam produkty marki Dreumex,która jest bardzo dobra). Na początku zamawiałam tam jedynie wyposażenie do swojej firmy, w sensie pasy do rąk, bhp oraz ręczniki papierowe ale jakiś czas temu zaczęłam tam również kupować sama do domu. Taka chemia jest o wiele skuteczniejsza od tej dostępnej w tradycyjnych sklepach.
A i dodam,że chemia niemiecka wcale nie jest taka lepsza.

14

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Tak niemieckie proszki są lepsze, ja miałam okazję testowac je wielokrotnie i to mogę stwierdzić.
Ogólnie to jeżeli chodzi o pranie to wolę właśnie uzywać niemieckich proszków. Mam jeszcze pytanie czy uważacie, że taka  [url]http://leifheitsklep.pl/suszarka-ogrodowa-linomatic-500-deluxe-p45973.html[/url] suszarka będzie dobrze wyglądała w ogrodzie? Bo męczą mnie już sznurki na placu

15

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Ja myślę, że proszki niemieckie są przereklamowane. Nie ma różnicy, a nawet bym powiedziała, że te produkowane u nas ładniej pachną.

16

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Podobno są lepsze, ale ja nie widzę różnicy.

17

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Moim zdaniem są lepsze nie tylko pod względem skuteczności usuwania plam, ale i zapach jest intensywniejszy.

18

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Tutaj [url]http://krolprania.pl/produkty/proszki-do-prania/[/url] można sobie poczytać o proszkach Waschkonig. Dla mnie są to najlepsze proszki na rynku. Wszystko zawsze się w automacie ładnie rozpuszcza i nie ma żadnych plam na ubraniach.

19

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Niemieckie proszki to jakość nr 1, warto je kupić...

20

Odp: Niemieckie proszki do prania?

ja sobie kupiłam w Lidlu płyn do prania 6l Fornil i jestem z niego zadowolona.

21

Odp: Niemieckie proszki do prania?

U mnie czasem sprzedają niemiecką chemię z samochodu, płyny są gęstsze jak zauważyłam... W Polsce widocznie przy przepakowywaniu tych dawanych do sklepów, dolewa się wody...

22

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Myślę, że jeśli pierzemy rzeczy mało zabrudzone to nie jest aż taki istotna jakość proszku. Sama nie dopuszczam do wielkich zabrudzeń, często piorę rzeczy, więc delikatne środki też dają radę.

23

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Wiele osób nadal uważa te produkty za bardzo dobre jakościowo, i pewnie takie są o ile nie są przepakowywane w Polsce...

24

Odp: Niemieckie proszki do prania?

Są porównywalne z polskimi, ja nie widzę różnicy....