1

Temat: Jak go przekonać?

Może ktoś mi doradzi w takiej sprawie. Mój facet wychodzi czasem z kumplami na miasto. Nie wraca pijany czy ledwo żywy, umie pić żeby nie przegiąć. Bardzo jednak przeszkadza mi to, że przez całe takie wyjście nie daje znaku życia. Nie ma go np od 19 do 1 w nocy i nie napisze sam z siebie ani jednego smsa, że wszystko ok. Ja muszę pisać i dopytywać gdzie jest, czy już wychodzi itd. Może jestem przewrażliwiona, ale w moim domu zawsze byliśmy nauczeni o "meldowaniu się" jak się gdzieś dojechało czy wracało, zawsze był kontakt do mamy. Umieram z niepokoju, jak mój facet się nie odzywa przez te kilka godzin. Rozmawiałam z nim o tym, ale zbywa mnie mówiąc, że co się może stać, że jest dorosły itd. Ja jednak czułabym się spokojniejsza gdyby w ciągu tych kilku godzin napisał mi ze dwa smsy, że dotarł na miejsce, że wszystko ok. Jak go do tego przekonać?

2

Odp: Jak go przekonać?

Daj mu trochę odsapnąć od związku i przestań się zamartwiać, bo on chce się poczuć choć trochę niezależny, inaczej będzie się czuł osaczony, kontrolowany. Ja bym go nie przekonywała na siłę, skoro nie widzi w tym sensu.

3

Odp: Jak go przekonać?

Jak mój facet wychodzi z kumplami to nie wypisuje do niego i nie dzwonię. Ufam że nie robi nic głupiego i zwyczajnie mu nie przeszkadzam wink No, ale wychodzi rzadko. I czasem nawet pisze że ok, albo jakieś takie tam krótkie i pobieżne "sprawozdanie" jak jest już bardzo późno tongue Myślę że z jakiegoś powodu masz problem z zaufaniem. Powiedz mu że jemu ufasz, ale nie do końca jego kumplom i żeby raz na jakiś czas wysłał Ci smsa.

4

Odp: Jak go przekonać?

Jak będziesz naciskać to tylko go do siebie zrazisz... poza tym co sobie pomyślą kumple, że już jest pantoflarzem?...

5

Odp: Jak go przekonać?

Popieram, nie bądź jak swoja matka;)

6

Odp: Jak go przekonać?

Znajdź sobie jakieś zajęcie na ten dzień, kiedy on wychodzi, żeby nie myśleć i go nie nagabywać i tyle. Jak wraca o 1 w nocy, to nie jest jeszcze źle big_smile ja bym się martwiła koło 4-5 nad ranem.

7

Odp: Jak go przekonać?

A ja też pochodzę z rodziny, gdzie zawsze była "kontrola rodzicielska" i powiem szczerze, że czuję się lepiej, gdy chłopak tak o mnie dba, upewniając się gdzie jestem, i ja też zawsze wolę go dopytać. Nie mówię o smsach co godzinę, ale wolę się zawsze mu zameldować, gdy dojadę i zanim opuszczam lokum. Dla mnie to taka zasada bezpieczeństwa i od niego chcę tego samego, bez tego jest mi niekomfortowo...

8

Odp: Jak go przekonać?

To norma u facetów . Zerwany ze smyczy to chce trochę pokorzystać z kumplami i nie ma co się dziwić . Daj mu trochę odpocząć od siebie i związku i też się wyrwij z koleżankami i nie wydzwaniaj do niego smile Taka kontrola na nic się zda , a może go tylko zrazić do Ciebie ...

9

Odp: Jak go przekonać?

Właśnie, miej swoich znajomych, swoje hobby, a nie tylko czekasz i myślisz co on tam robi bez Ciebie.

10

Odp: Jak go przekonać?

spróbuj mu wytłumaczyć, że to dla Ciebie ważne i żeby przynajmniej mówi, że wychodzi, a to że już jest w pubie czyli meldowanie sie ze dotarl na miejsce to troche przegiecie, taka ciągła kontrola. Może czuć się przez to osaczony. Jesli nie był tak wychowany. Dla Ciebie to normalne i nic złego, on moze odbierać jako brak zaufania

11

Odp: Jak go przekonać?

A ja jakiś czas temu poznałam faceta, jest mądry, kochany,dobry, ambitny itd itp.Jednak jest coś czego nie potrafię zaakceptować. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi- ma krzywe zęby, wręcz bardzo krzywe. Nie wiem jak zabrać się za rozmowę z nim o tym zwłaszcza że krótko się znamy. jak namówić do założenia aparatu. Boje się że poczuje się mniej atrakcyjny w moich oczach.

12

Odp: Jak go przekonać?

To jest spory defekt, krzywe zęby też łatwiej się psują na powierzchniach stycznych, więc może tym go przekonasz?...

13

Odp: Jak go przekonać?

Facet powinien sam rozumieć, że ma o siebie dbać... To nie te czasy co w PRL-u, są możliwości by coś w sobie zmienić smile

14

Odp: Jak go przekonać?

Jeśli jemu to nie przeszkadza to będzie trudno... Ale z drugiej strony trudno też stawiać sprawę na ostrzu noża, skoro inne kwestie są ok...

15

Odp: Jak go przekonać?

Lepiej zmienić go na innego niż mu ciosac kolki na głowie....

16

Odp: Jak go przekonać?

Co do imprezowania bez znaku życia - tym właśnie różni się imprezowanie osób w związku od imprezowania singli, że ktoś czeka na ten kontakt i nie powinno się go tak zostawiać w wielogodzinnym stanie oczekiwania.

A co do zębów to rzeczywiście na początkowym etapie znajomości jest krępujące zwracanie uwagi na takie defekty, ale z czasem, jak już pokaże się facetowi, że jest się nim zainteresowanym na dłuższą metę, można zagaić.

17

Odp: Jak go przekonać?

Najlepsze by było gdyby dziewczyna tez miała ten problem i zaproponowała wspólne pójście do ortodonty. Razem było by raźniej ☺